Jump to content
IGNORED

Dali Zensor 1 czy Monitor Audio BX2


Piotr_57832

Recommended Posts

Mając możliwość kupienia w tych samych cenach Dali Zensor 1 i Monitor Audio BX2, co jest lepszym wyborem do Yamahy RX-497?

Nie mam możliwości odsłuchu i kieruję się dobrymi opiniami. Pokój mam niewielki. Dali są mniejsze...

Chciałbym mieć dobrą średnicę, wokale bo bas uzupełni subwoofer.

Czy Wharfedale Diamond 10.1 jest dużo gorszy, pytam bo to o połowę mniej kasy... No ewentualnie Diamond 10.2

Link to comment
Share on other sites

Mając możliwość kupienia w tych samych cenach Dali Zensor 1 i Monitor Audio BX2, co jest lepszym wyborem do Yamahy RX-497?

To właśnie jest pytanie dwa fajne głośniki i... który?

Jak sam nie posłuchasz to nikt nie jest w stanie wskazać bo poleci głośnik który się jemu podobał a dla Ciebie może być odwrotnie.

Wafle są tańsze są nie bez powodu.

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Link to comment
Share on other sites

Odpowiednikiem dla MA bx2 jest bardziej model Dali zensor 3. Dali 1 są nie tylko mniejsze, zwyczajnie grają dużo gorzej, mają mniejsze ciśnienie akustyczne, konkurentem dla nic może być Monitor audio bx1.

Przyjemnie grają też niedrogie Boston acoustic A26, sporo lepsze od diamond 10.2.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze to po filmikach na youtube napaliłem się na Dali Zensor 1. Brzmiały jakoś bardziej muzykalnie, barwnie a BX2 jakoś tak sucho i płasko... wiem, że to tylko nagranie ale...

Z tego wychodzi, że powinienem wziąć BX2. O tych Bostonach też myślałem wcześniej, ale nie mam okazji w tej chwili.

Link to comment
Share on other sites

barwnie a BX2 jakoś tak sucho i płasko...

Jest chyba raczej odwrotnie, ale tak to jest z filami na YT, słyszysz to co zostało nagrane w amatorski sposób na jakimś tam sprzęcie i shitfonie, no i jak grają twoje głośniczki w PC.

Co do napalania się na to bardziej wiarygodne są postaci na red tubie, niż odsłuch głośników na you tubie.

Link to comment
Share on other sites

Tylko kable o przewodniku z miedzi beztlenowej, 4N bądź 5N. Jednym z takich kabli jest Melodika MDC2250, alternatywnie Szwedzka Supra, model Classic bądź Ply. Zanim podejmiesz decyzję posłuchaj systemu by określić co wypadałoby zmienić.

Link to comment
Share on other sites

Kolumienki dotarły. Wstępnie mogę powiedzieć, że jest dobrze. Moje poprzednie kolumny grały z włączonym na kompie predefiniowanym equalizerem a w tych musiałem wszystko powyłączać. Bez upiększaczy jest świetnie. Na poprzednich kolumnach po 15 czy 30 min. traciłem ochotę na słuchanie - tu ten efekt nie występuje :)

Czy połączenie bi-wire do jeszcze jakiegoś zauważalnego kopa jakościowego, czy dać sobie już spokój?

Link to comment
Share on other sites

Daj sobie spokój z tego typu kombinacjami. Jak chcesz to ewentualnie ściągnij sobie zworki ( zwykła blacha) i przeciągnij kabel przez oba terminale zaczynając od górnego ( podobno lepiej wpinać od wysokiego tonu ). Jeżeli masz kolumienki nowe to warto bez szaleństw pograć nimi 2-3 dni aby się wygrzały. W moim przypadku pamiętam, że zagrały 2 x lepiej po 48h cichego grania nonstop. Jeżeli zaś nie są nowe to i tak muszą się trochę ułożyć do reszty systemu.

Link to comment
Share on other sites

Co teraz mogę powiedzieć - że jest jednak ostro, sucho, zbyt dynamicznie. Przy niektórych kawałkach ma się wrażenie, że są grane w przyspieszonym tępie. W muzyce elektronicznej typu trance, dubstep jest nieźle, ładne głębokie basy. W spokojnej muzyce np. Cesaria Evora też jest spoko - wokal ładny, trąbki itp. ładnie. Ale w rocku, popie jest już sporo syczenia, ostro. Poza tym nie wiem czemu te kolumny nie są wrażliwe na zmianę pokrętła treble. Wszelkie inne ustawienie equalizera na kompie niż neutralny też nie brzmi zbyt dobrze.

 

Dzisiaj podłączyłem pod stary amplituner Sony STR-DE197 i zagrał lepiej niż Yamaha. Dźwięk miał już jakąś barwę, nie kłuł uszu, lepsza stereofonia, bardziej miękko.

Wynika z tego, że mam teraz w miarę dobre kolumny, ale amplituner Yamaha kompletnie nie pasuje do tych kolumn. Problem w tym, że chciałbym sprzęt dobry w stereo ale, żeby miał wyjście na subwoofer jak teraz. Znacie coś takiego?

Sub to Yamaha YST-SW012 (ma tylko 1 wejście liniowe, żadnych terminali głośnikowych High line .itp).

Link to comment
Share on other sites

Ja grałem z bx2 na harman kardon 3490. Można go kupić za około 800 zł. Ma 2 wyjścia na suba aktywnego. Góra pasma na pewno nie będzie męczyć. Może być również model 3390. jest tylko ciut słabszy. Poczytaj

 

Aha, ważne jest również jakość realizacji nagrania. Kiedyś kupiłem płytę w media z napisem " zagraniczna jakość polska cena" i wszysko syczało. Potem pożyczyłem tą samą płytę od kolegi ale z innego wydawnictwa i była bajka.

Link to comment
Share on other sites

Mogę polecić do rozważenia zakup używanego ampli NAD C 720BEE (ma wyj na sub) dźwięk w porównaniu z Yamahą będzie 2x lepszy i pełniejszy z łagodniejszą górą do rocka też ok.

Natomiast prawdą jest że płyty są różnie nagrane i trzeba kilkanaście porównać by dobrze ocenić brzmienie.

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.