Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy raz - zestaw hi-fi dla początkującego


emillo83

Rekomendowane odpowiedzi

do bocznych ścian nie musi byc az 1 m, ja mam dużo mniej i nic nie przeszkadza, lepiej poszerzyć bazę stereo czyli odległość kolumn od siebie. Od tylnej sciany mam ze 30 cm, od bocznych też coś koło tego, kolumny podobne tannoy v4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam o tych kablach do głośników i już nie wiem jakie wybrać. Oponie są różne, jedni twierdzą że nie ma znaczenia jaki kabel użyjemy, inni przeciwnie.

Znalazłem na ebay'u 4-żyłowy kabel przeznaczony do głośników, ale przekrój jednego kabla to 2mm, natomiast człowiek od którego kupiłem głośniki posiadał przewody wyglądające jak od wysokiego napięcia, twierdząc że takie trzeba stosować.

 

Co wy na to chłopaki?

 

Link do kabla:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki. Tannoy Revolution Dc6t stoją już u mnie w salonie, problem jest tylko taki że nie grają ...... bo nie mam jeszcze wzmacniacza i kabli ;-) na to pierwsze muszę poczekać, natomiast kable mogę już sobie sprawić. Ktoś poleci jakieś dobre kabelki do zestawu tannoy dc6t + nad c350 ?

 

Jeszcze jedno pytanko odnośnie rozstawienia. Według instrukcji minimum odległości od ściany bocznej 1m - mam , od tylnej ściany minimum 0,5m - mam , rozstaw między kolumnami minimum 1,5m, i tego już nie uzyskałem ponieważ warunki przestrzenne nie pozwalają, jest około 1m może ciut więcej. Wiem że może czepiam się szczegółów, ale czy takie rozstawienie możne mocno pogorszyć jakość dźwięku?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,

ja proponuję chord odyssey 2 lub 4, kabel bardzo dobry i super pasuje do Tannoy-i.

A rozstaw od ściany z boku możesz zmniejszyć do min. 0,75 m, wtedy powiększy Ci się rozstaw głośników. Dodatkowo. możesz lekko głośniki skierować lekko w stronę miejsca odsłuchu, żeby uciec z odbiciem fali dźwiękowej od ściany.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

To jest optymalne rozmieszczenie kolumn , innej możliwości już nie ma ponieważ kwiaty nie mogą być usunięte z tamtego miejsca.

 

Apropo kabli, coś możecie napisać?

 

Na czas udsłuchu przesuń kwiatki albo do tyłu w same kąty, albo do przodu (wtedy mogą robić jako "rozpraszacze" odbić od ścian) i zyskasz wtedy miejce, żeby rozsunąć kolumny.

 

Warto poeksperymentować.

 

U mnie kolumny na codzień stoją na dłuższej ścianie, wciśnięte w kąty pokoju, kanapa naprzeciwko (standard w bloku :-)

 

Do słuchania przestawiam kanapę i kolumny na przeciwległe krótsze ściany, także Ty będziesz miał łatwiej, bo tylko dwa kwiatki do przesunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

 

Niestety nie mogę się jeszcze podzielić swoją opinią z odsłuchu o wyżej wymuenionym zestawie. Jak już pisałem głośniki już mam, jeśli chodzi o wzmacniacz to od miesiąca próbuje wygrać jakąś aukcje na ebay'u, lecz niestety bez powodzenia. Mam ograniczony budżet i nic na to nie poradzę, ale nie o tym będę wam zawracał głowę.

 

Chciałbym się zapytać ile stracę na jakości i mocy kupując wzmacniacz nad 325bee zamiast c350. Specyfikację znam oby dwóch sprzętów, ale wolałbym żeby ktoś mądrzejszy wytłumaczył mi tak na chłopski rozum, czy taki ktoś jak ja, czyli lubiący muzykę w dobrej jakości, ale w umiarkowanym stopniu, usłyszy dużą różnicę pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc patrzę tylko na wzmacniacz nad c350, innego nie brałem pod uwagę. Nie będę pisał dlaczego tylko tyle a nie więcej, ale górny pułap to £140 i musi to być sprzęt w dobrym stanie i z pilotem. Oczywiście mógłbym coś w tej cenie wyrwać ale z licznymi śladami użytkowania, bez pilota czy też od osób z nie ciekawym feedback'iem itp. Jak już wyżej wspomniałem bez skutku, dlatego chciałem się zapytać o Nad'a c325bee, ponieważ jest obecnie na aukcji i narazie w przyzwoitej cenie, gdzie jest szansa na wygranie tejże aukcji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, wzmacniacz kupiony, jednak będzie c350. W niedziele licytowałem ten egzemplarz, lecz nie ja go wygrałem, wczoraj jednak okazało się że koleś który wygrał licytację, okazał się nie poważnym człowiekiem i zrezygnował, więc miałem okazję kupić go za tą kwotę co wcześniej licytowałem.

Kable zamówione QED Silver Anniversary XT , mam nadzieję że całość się zgra i będzie dobrze.

Pozostaje jeszcze źródło dźwięku, na dzień dzisiejszy muszę się zadowolić telefonem, odtwarzaczem dvd, tv lub też tv połączony kablem LAN z komputerem przez router. Zastanawiam się które źródło dźwięku da najlepszą jakość, dodam że wyżej wspomniany telewizor połączony z komputerem przez router kablem LAN może odtwarzać pliki FLAC przez program PS3 MEDIA SERVER zainstalowany na komputerze. Jednak wydaję mi się że telewizor nie wypuści dźwięku przez rca w jakości pliku FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaję mi się że telewizor nie wypuści dźwięku przez rca w jakości pliku FLAC.

 

Nawet tego nie próbuj chopie,będzie masakra

 

W tym wypadku pozostaje Ci podłączyć DVD lub telefon,w UK możesz dostać tanio QED uPlay Plus i muzykę z fona/tableta można przesyłać.W przyszłości zależy co wybierzeż,muzykę z płyt czy pliki? i w tym kierunku podążaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qed uplay teraz widziałem za pol ceny na wyprzedazy lecz nie pamiętam teraz w którym sklepie.ale bylo to w necie w uk.poszukasz to znajdziesz. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jejku, jakie multum porad. Kup sobie jakiegoś daca z kilkoma wejściami (Np zupełnie poprawnego Nostromo albo jakiegoś dobrego chińczyka, albo coś podobnego). Od źródła też bardzo dużo zależy. Oczywiście różnice są mniejsze niż między różnymi kolumnami ale są. Zapnij do tego daca tv po optyku, dvd po coaxialu (o ile ma, ale może masz farta), laptopa po usb. Minus: będziesz musiał żonglować przełącznikami, pilot w wyższych budżetach.

Ale jak spróbujesz muzyki z gniazdka tv albo telefonu, to nie ma cudów, nie wykorzystasz posiadanego sprzętu.

Nie wiem po ile te rocznicowe qed, ale jak brakuje budżetu, to lepiej go wydać na kable z marketu budowlanego po 2zł/m albo z przedłużacza za 1zł/m i daca, niż na lepsze kable i słuchanie z telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable już kupione, nie wiem czy faktycznie są takie dobre jak niektórzy twierdzą, ale chciałem mieć właśnie kabel przeznaczony do głośników.

Telefon i tv to narazie doraźne rozwiązanie, generalnie to myślę o odtwarzaczu cd i płytach CD, ale to już w następnym roku więc narazie telefon, TV, i odtwarzacz DVD :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak gra zestaw, zadowolony z odsłuchu? Ja ostatnio miałem NAD C350 i przyjechał Szwagier z Belgii i jak go posłuchał to od razu ode mnie kupił i super zadowolony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie!

 

Wzmacniacz oraz głośniki od dwóch tygodni już współpracują. Chciałbym podzielić się wrażeniami, ale też dać Wam do zrozumienia że będzie to opisane bardziej "łopatologicznie" aniżeli w profesjonalnym języku audiofilów jak to w waszym przypadku bywa, więc wybaczcie :)

 

Zacznę od wysokich tonów, jest tak jak tego oczekiwałem, góra czysta, wszystkie szczegóły słychać wyraźnie i nie drażnią ucha, choć przyznam że lubię mieć wysokie jak również niskie tony "na wierzchu" z lekko cofniętą średnicą. Najbardziej mnie rozłożyła jakość dźwięku gitary akustycznej, czy też elektrycznej w niektórych kawałkach, po prostu przepięknie.

Średnie tony to już zależy od rodzaju muzyki i jakości pliku, w niektórych kawałkach gra bardzo czysto gdzie nic nie drażni, natomiast w innych jakby trochę się zniekształcały, jednak myślę że to wina leży po stronie pliku lub odtwarzacza.

Co do niskich tonów to kolejne wielkie zdziwienie, czytałem że grają dobrym basem, a jeżeli komuś za mało to może dokupić subwoofer. U mnie jest masakra, bas jest bardzo mocny, potrafi zagrać na różnych poziomach, dynamicznie a czasami rozlegle, możliwości są wielkie, walą jak głupie ;) Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jest to pierwszy zestaw hi-fi w moim życiu więc nie może być inaczej.

Teraz żeby nie było tak pięknie to napiszę o moich wątpliwościach. Źródłem dźwięku w wyżej napisanej opinii był smartfon SGs3 z aplikacją PowerAmp (pliki flac), piszę o tym bo to jedyna aplikacja (w/g mnie), z której jestem zadowolony jeśli chodzi o jakość dźwięku. Moje wątpliwości dotyczą niskich tonów, problem polega na tym że, próbowałem przenośnego odtwarzacza cd poprzez gniazdo słuchawkowe, odtwarzacza dvd jak również telewizora i nigdzie nie mogłem uzyskać tak dobrego basu jak w przypadku smartfona. W aplikacji o której wspomniałem, jest możliwość regulacji basu i przy ustawieniu na połowę, bas jest dla mnie idealny. Boję się że jeżeli kupię cd player do zestawu, to niskie tony będą nie wystarczające i będę zawiedziony. Bardzo lubię dość mocny bas a teraz wiem że te głośniki potrafią mocno uderzyć po płucach, stąd te obawy. Zastanawiam się czy DAC rozwiązał by mój problem, ale tam nie ma regulacji tonów a poza tym nie wiem co by miało być głównym źródłem dźwięku. Przy smartfonie jednak bym nie chciał zostać , mało praktyczna jest obsługa, brak pilota i brak telefonu przy sobie :)

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a masz może jakiś stary komputer lub laptop?

Jeżeli tak to postaw sobie daphile (taki linux do odtwarzania muzyki - www.daphile.com), kupujesz sobie dac-a np SMSL Sanskrit-a i podłączas pod ten zestaw i całkiem fajnie gra (a telefon używasz do sterowania całością, masz wtedy jeden z najtańszych odtwarzaczy strumieniowych z dac włącznie za cenę 450-600 zł łącznie z dac i zakupem jakiegoś terminala albo małego komputera - wszystko da sie postawić w 30 min. jak ma sie dac-a i jakiś komputer i łącze internetowe - dodatkowo masz dostęp do Spotify i Tidala i innych rozgłośni internetowych). Bas możesz trochę podkręcić na wzmacniaczu, wprawdzie ja miałem Nad-a 350 przerobionego i grał super ,pomimo braku regulacji bass, jak za sprzęt za 700-800 zł.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a masz może jakiś stary komputer lub laptop?

Jeżeli tak to postaw sobie daphile (taki linux do odtwarzania muzyki - www.daphile.com), kupujesz sobie dac-a np SMSL Sanskrit-a i podłączas pod ten zestaw i całkiem fajnie gra (a telefon używasz do sterowania całością, masz wtedy jeden z najtańszych odtwarzaczy strumieniowych z dac włącznie za cenę 450-600 zł łącznie z dac i zakupem jakiegoś terminala albo małego komputera - wszystko da sie postawić w 30 min. jak ma sie dac-a i jakiś komputer i łącze internetowe - dodatkowo masz dostęp do Spotify i Tidala i innych rozgłośni internetowych). Bas możesz trochę podkręcić na wzmacniaczu, wprawdzie ja miałem Nad-a 350 przerobionego i grał super ,pomimo braku regulacji bass, jak za sprzęt za 700-800 zł.

Pozdrawiam,

 

Dzięki za odpowiedź , wiesz chyba skorzystam z Twojej rady i tak zrobię , podoba mi się pomysł. Ale tak jak pisałem , w następnym roku biorę się za resztę , na razie telefon i PowerAmp :)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że kolega zadowolony.

Jeśli potrzebujesz skorygować sobie barwę, to jesli będziesz używał komputera jako źródła, to w każdym playerze masz equalizer. Z daphile nie mam doświadczenia, jadę na windzie z foobarem, ale na pewno też jakiś jest. A jak nie to kup sobie jakiś equalizer ze starych czasów. Chodzą na rynku za grosze.

 

A teraz druga sprawa.

Przepraszam za odświeżanie kotleta, ale rzuciło mi się w oczy i nie mogłem zostawić szczególnie że wypowiada się profesjonalista.

 

W skrócie membrany, wykonanie są te same. [...]Niby zmieniona jest zwrotnica i magnes.

 

To teraz zobacz, pierwszy lepszy przykład z brzegu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I powiedz jeszcze raz że to te same głośniki bo się membraną nie różnią.

Nie mówię że to w tannoyach to są różne głośniki, bo nie wiem. Mówię, że nie masz żadnych podstaw żeby twierdzić inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie słuchaczy dobrej jakości muzyki :)

 

Dzięki Waszej pomocy skompletowałem taki oto zestaw: Tannoy DC6T + NAD C350 + Foobar (laptop) + DAC SMSL Sanskrit 6'ej generacji. Wszystko gra przepięknie, poza jednym małym szczegółem, otóż wciąż wzmacniacz muszę wspomagać equalizerem który zainstalowałem w laptopie, chodzi o niskie tony, oczywiście jeśli już odpowiednio wyreguluję to jest "kosmos". Nie jestem pewny tylko, czy nie tracę na jakości dźwięku ingerując equalizerem w system. Niestety już przy oglądaniu filmu czy też słuchania muzyki, co się też zdarza, regulacji niskich tonów nie ma a bez tego ich brakuję. Teraz pytanie, czy zmienić wzmacniacz na taki który da więcej mocy na niskie tony, czy też może dokupić osobny equalizer do całego zestawu, lub też może istnieje inna możliwość?. Które rozwiązanie da najlepszy efekt przy jak najmniejszej utracie jakości?

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego weekendu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Equ na całe wyjście z windowsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie słuchaczy dobrej jakości muzyki :)

 

Dzięki Waszej pomocy skompletowałem taki oto zestaw: Tannoy DC6T + NAD C350 + Foobar (laptop) + DAC SMSL Sanskrit 6'ej generacji. Wszystko gra przepięknie, poza jednym małym szczegółem, otóż wciąż wzmacniacz muszę wspomagać equalizerem który zainstalowałem w laptopie, chodzi o niskie tony, oczywiście jeśli już odpowiednio wyreguluję to jest "kosmos". Nie jestem pewny tylko, czy nie tracę na jakości dźwięku ingerując equalizerem w system. Niestety już przy oglądaniu filmu czy też słuchania muzyki, co się też zdarza, regulacji niskich tonów nie ma a bez tego ich brakuję. Teraz pytanie, czy zmienić wzmacniacz na taki który da więcej mocy na niskie tony, czy też może dokupić osobny equalizer do całego zestawu, lub też może istnieje inna możliwość?. Które rozwiązanie da najlepszy efekt przy jak najmniejszej utracie jakości?

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego weekendu.

 

Pozdrawiam.

Po 1 pokombinuj z akustyka, czyli ustawieniem kolumn

Po 2 przypomnij jakiej wielkosci masz pokoj

Po 3 Tannoy DC6T to tylko 2x 6,5 cala na basie wiec naturalnie chcac uzyskac wieksza ilosc basu musisz te kolumny sztucznie zmuisic aby ten bas odegraly wlasnie poprzez korektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź chłopaki, ale ten problem, zostawiam na potem. Czytam ostatnio o akustyce pomieszczenia i doszedłem do wniosku, że u siebie przy tak zaaranżowanym pomieszczeniu, jedynie czego mogę słuchać to ujadającego psa na listonosza ;)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Was ponownie.

 

Z racji tego, że na tym forum zawsze otrzymuję bardzo dobre rady i pomoc chłopaki, to chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie.

Otóż mój brat po odsłuchaniu mojego zestawu (Tannoy DC6t + NAD C350) postanowił też kupić głośniki Tannoy'a. W dobrej cenie znalazł i kupił DC6T ale SE (Special Edition)

Pytanie: czy NAD C350 ma wystarczająco mocy żeby "pociągnął" te głośniki, bo właśnie tym się martwi mój brat :) Jakie oprócz NAD'a polecacie wzmacniacze do tych kolumn? (rodzaj muzyki taki sam)

 

DC6T SE:

Recommended amplifier power 20-200

Watts RMS Continuous power handling 100 Watts

Peak power handling 400 Watts

Frequency response 30hz-35khz (-6db)

Sensitivity 90db (2.83 Volts @ 1m)

 

DC6T:

Recommended amplifier power: 20 - 175

Watts RMS Continuous power handling: 87 Watts RMS

Peak power handling: 350 Watts

Nominal impedance: 8 Ohms

Frequency response: 34Hz - 35kHz (-6dB)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie.

 

Z racji tego, że na tym forum zawsze otrzymuję bardzo dobre rady i pomoc chłopaki, to chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie.

Otóż mój brat po odsłuchaniu mojego zestawu (Tannoy DC6t + NAD C350) postanowił też kupić głośniki Tannoy'a. W dobrej cenie znalazł i kupił DC6T ale SE (Special Edition)

Pytanie: czy NAD C350 ma wystarczająco mocy żeby "pociągnął" te głośniki, bo właśnie tym się martwi mój brat :) Jakie oprócz NAD'a polecacie wzmacniacze do tych kolumn? (rodzaj muzyki taki sam)

 

DC6T SE:

Recommended amplifier power 20-200

Watts RMS Continuous power handling 100 Watts

Peak power handling 400 Watts

Frequency response 30hz-35khz (-6db)

Sensitivity 90db (2.83 Volts @ 1m)

 

DC6T:

Recommended amplifier power: 20 - 175

Watts RMS Continuous power handling: 87 Watts RMS

Peak power handling: 350 Watts

Nominal impedance: 8 Ohms

Frequency response: 34Hz - 35kHz (-6dB)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Spokojnie Nad c350 pociągnie te głośniki jak i słabszy Nad c320. I jesteś zadowolony z dźwięku? Mi się Tannoy DC6T podobają też już 2 znajomym zestawiłem taki zestaw (jeden ma DC6T SE z Cambridge Audio Azur 640Av2, drugi DC6T z Denon PMA710AE) i słuchałem też obie pary na NAD C350, C320BEE jak i C356BEE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamba... i to mu się zgrało?

Szukaliśmy do CA długo kolumn i o dziwo właśnie Tannoy DC6T SE zagrały najlepiej z tym co słuchaliśmy. Z MA seria Bronze tragedia - cieło po uszach strasznie, Kastle Knight 5 grały słabym basem, Tannoy Mercure też tragedia, Pylon Sapphire 25 tez nie do końca nam przypadły, trochę napompowany dźwięk. No cóż każdy ma swoje preferencję, ale osobiście CA Azur 640A jakoś unikam, kolega, po prostu go chciał, a udało się kupić w zestawie z c640 i CA Dac Magic plus i kablami IC Atlas za 1570 z przesyłka do Polski, więc cena była rewelacyjna. I Tannoy Revolution DC6T grają zdecydowanie z CA 640Av2 lepiej niż z Denonem PMA 710AE. Oczywiście to moja osobista opinia i kolegi, który ma CA 640.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tannoy DC6T to tylko 2x 6,5 cala na basie wiec naturalnie chcac uzyskac wieksza ilosc basu musisz te kolumny sztucznie zmuisic aby ten bas odegraly wlasnie poprzez korektor.

 

W kwestii formalnej, 2x 6" :)

 

Czyli odpowiednik 8-8,5" - to w sumie nie aż tak źle.

U mnie basu nie brakuje co sąsiad z dołu może zaświadczyć :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.