Jump to content
IGNORED

Marantz SR6007 + wzmacniacz PM7004 czy coś da?


k2argon

Recommended Posts

Pytanie do znawców :-)

 

Czy da mi coś dokupienie do amplitunera Marantz SR6007 wzmacniacza marantz PM7004 i podłączenie go poprzez pre-out?

Kolumny to JBL studio 190 + subwoofer średniej klasy Tannoy. Źródło muzyki zazwyczaj YouTube HD, mp3 birate 320kb/s.

 

Dlaczego kombinuję? Brakuje mi basu gdy słucham na około 20-25% mocy. Dopiero przy ok 40% - 50% zestaw gra super.

 

Proszę o opinię czy da coś podłączenie takiego wzmacniacza pod taki amplituner czy przy moim zestawie nie ma to sensu i lepiej zainwestować w nowy subwoofer np. rel t5 lub t7.

Link to comment
Share on other sites

Będzie lepiej bez dwóch zdań,bo sam miałem sr-6007,ale polepszysz sobie tylko fronty,według mnie te wszystkie amplitunery od Marantza,i nie tylko mają mało mocy,i trzeba je traktować jako procesory,jest super jak podepniesz końcówkę 5,lu7 kanałową,tylko amplituner musi mieć dobry pre.

Link to comment
Share on other sites

Końcówki wielokanalowe maja kiepski dzwiek.

Miałem kilka różnych i wniosek jest jeden jak dla mnie - uzycie koncowek stereo. Dwukanalowych.wielokanalowe końcówki to dzwiek wzmocniony ale plaski.

To tylko moja opinia...ja sie z wielokanalowych wyleczylem .moze te z gornej polki graja lepiej ale średniej klasy np rotel lub nakamichi byly i poszly a taki totel rb981 gra naprawdę niezle i uzywajac go np jako naped do przednich lub tylnych głośników dawal rewelacyjny dzwiek

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Tak poprawa będzie. Zarówno w przejrzystości kolumn jak i na zejściu basowym. A Jeszcze więcej jeśli wybierzesz wzmacniacz NADa czy Roksana.

W każdym razie zmiana na plus będzie :)

 

Pozdrawiam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Ja kilka dni temu nabylem koncowke marantza mm7025 i teraz jest moc ja mam marantza sr7007 i niby ma 125w x5 i dupa koncowka ma 2x140 i czuc bas czego na samym ampli nie bylo a to niby 15 w wiecej , sciema bo naprawde jak ma 40 w to bedzie dobrze

Moc jest prawidłowa tylko może podana przy pomiarze dla innych warunków. Np parametry mierzone przy 1khz i przy określonych zniekształceniach nic nie mówią jak amplituner zachowa się przy trudniejszym obciążeniu. Problemem słabszego basu, braku dynamiki nie jest sama "moc" tylko raczej inne rzeczy na których zaoszczędzono, przede wszystkim zaczyna się od słabszego zasilacza i innych ważnych elementów typu mniejszej pojemności kondensatorów itd. W praktyce im trudniejsze kolumny do napędzenia tym bardziej to wszystko nabiera znaczenia i różnica między wzmacniaczem się pogłębia. Im tańsze i dość łatwe do napędzenia kolumny to różnica maleje, choć wciąż wyraźnie będzie ją słychać.

Link to comment
Share on other sites

Teraz powiedzcie jaki wpływ ma taki preout w amplitunerze na jakość dwięku jaki wyjdzie z wzmacniacza/końcówki mocy:)Do muzyki omijać preout amplitumera szerokim łukiem!Wzmacniacz spiąć bezpośrednio z CD/DAC/laptop czy co tam będzie grało.Pre amplitunera wykorzystywać wyłącznie w kinie, zresztą tematów na tem temat było z 50.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.