Skocz do zawartości
IGNORED

demagnetyzer


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

dużo płyt jest naelektryzowana, może w tej materii coś by pomogło.

Na naelektryzowane winyle, to żaden demagnetyzer, tylko to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zrobione, sprawdzone, działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taki film pt. :" Lulu na moście" rzecz o iluzji, złudzie, czy z hinduska rzecz biorąc Mai.

Lulu, a ty na którym moście stałeś jak obok przejeżdzała karetka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taki film pt. :" Lulu na moście" rzecz o iluzji, złudzie, czy z hinduska rzecz biorąc Mai.

Lulu, a ty na którym moście stałeś jak obok przejeżdzała karetka ?

 

na tym na którym przejeżdżała i mnie zabrała do lepszego świata wolnego od zawiści, trolli, off topów, zazdrośników, wszystkiego najgorszego itp, itd. Pozdrawiam tych wszystkich w/w z dobrego świata dalekiego od polskiego chm...nie wiem czego ale nie najlepszego.

 

Zainteresowanych odsyłam do testu Steina w jednym z najbliższych wydań Hi Fi i Muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kolumny, za które w sklepie dałem tysiaka i jestem z nich bardzo zadowolony. (Tylko że kupiłem je 15 lat temu, więc teraz wyszłoby 1,5x tyle.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym na którym przejeżdżała i mnie zabrała do lepszego świata wolnego od zawiści, trolli, off topów, zazdrośników, wszystkiego najgorszego itp, itd.

Czasem sobie żartujemy, a czasem mówimy na serio. Moją intencją nie było obrażanie, lecz zwrócenie na pewne rzeczy uwagi. Nie ośmieszanie lecz informowanie. Jak czujesz się obrażony to przepraszam. Tym nie mniej uważam że zareagowałeś trochę schematycznie, jak ktoś Ci zaprzecza nie oznacza że chce od razu Cię ośmieszyć. Przeczytaj te teksty do których link zamieściłem, warto. To nie jest tak, że pewnym iluzjom, czy ograniczeniom ulegają tylko inni, a my mamy złote uszy i to nas nie dotyczy. Poza tym zaproponowałem konkretne doświadczenie. Dla przykładu kiedyś mówione było o audiofilskich napędach CD. Zrobiłem dawno temu tego rodzaju test wielokrotnego kopiowania płyty CD z kolejnej kopii na zwykłym laptopie (wiadomo badziewny napęd), by zobaczyć czy przypadkiem różni sceptycy cyfry nie mają racji co do gubienia bitów zapisu. Wydawało mi się że płyta CD powinna być kopiowana bez strat, taka jak to jest przy kopiowaniu jakichkolwiek danych cyfrowych na komputerze. I jednak miałem rację, przy ósmej czy dziewiątej płycie dałem sobie spokój niepokojami co do technologii odczytu, zapisu i kopiowania. Ale mogę znaleźć artykuł w jakimś numerze Audio Video gdzie pewne gubienie informacji było sugerowane, pod wpływem sugestii wynikającej z samych odsłuchów.

 

Co do filmu "Lulu na moście" scena jest inna niż Ci się wydaje. Nie jest to jakiś bardzo wybitny film, ale chyba wart obejrzenia, więc polecam. Wtedy zobaczysz co miałem na myśli. Cześć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 myślisz, że kolumny za taką kasę nie mogą dobrze zagrać ?

Przykro mi ale nie ma takiej możliwości .

Koszt budowy takich kolumn to z 20% ich ceny a reszta to marże itd .

Cudów nie ma .

Twoje kolumny są na polipropylenie a ten maskuje niedoskonałości .

Jesteś zadowolony i to jest najważniejsze a co się tyczy monitorów dobrej klasy to zaczynają się od Kef LS50 ale i te mają swoje ograniczenia - bas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli te też są do bani ?

 

Ostatnio słuchałem monolitów f1 i f2 , powiem, że nie spostrzegłem żadnych niedoskonałości już "niezamaskowanych". Oczywiście źródło i wzmacniacz ten sam.

 

Zresztą świetne kolumny.

 

No ale Ty pewnie słuchałeś i moich i innych i wszystko wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty pewnie słuchałeś i moich i innych i wszystko wiesz.

Nigdy nie było , nie ma i nie będzie dobrych kolumn za 1200zł . Po prostu nie da się . A nawet gdyby dzisiaj Chińczycy zrobili takie kolumny i gdyby one grały na poziomie takich za 3000zł to zostaną wystawione za podobna cenę . Dzisiaj produkty sprzedaje się z a tyle ile da się sprzedać . Liczy się jak największy zysk przy jak najmniejszym wkładzie .

Usher 520 to fajne kolumny za około 1000zł . Ale tylko za około 1000zł i nie mają nic wspólnego z dobrymi monitorami w wyższych zakresach cenowych .

Lubie kolumny na polipropylenie . Zwłaszcza tym Seasa . Pierwsze moje kolumny wysokiej w klasy w 1997r były na WT171XP Seasa .

Kilka lat temu miałem bardzo fajne Vienna Acustic Beethoven też na Seasach i Scanie . Ale to zupełnie inne ceny i jakość grania .

Polipropylen ugrzecznia , łagodzi i upiększa brzmienie nawet w tych drogich kolumnach więc nawet na nich i adekwatnej jakości sprzęcie działanie takich demagnetyzerów będzie na niewielkim poziomie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli te też są do bani ?

 

Ponad 2000 zł kosztują.

 

Zresztą ja jestem zadowolony z moich Ty z Twoich. To najważniejsze.

 

A projektu demagnetyzera jak nie było tak nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli te też są do bani ?

 

Kolumny na podróbkach Seasa XT czyli polipropylen w wydaniu Ushera .

Czyli te też są do bani ?

 

Ponad 2000 zł kosztują.

Grają tyle ile kosztują i teraz kwestia z jakiego punktu jakościowego by je rozpatrywać , kto i co oczekuje a zwłaszcza ile ma na to kasy .

Zresztą ja jestem zadowolony z moich Ty z Twoich. To najważniejsze.

I o to przecież chodzi a chodziło mi tylko na zwrócenie uwagi na polipropylen i możliwość usłyszenia zmian takiej płyty jak Densen DeMagic .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają tyle ile kosztują i teraz kwestia z jakiego punktu jakościowego by je rozpatrywać , kto i co oczekuje a zwłaszcza ile ma na to kasy .

 

Wiesz to jest regułą ale nie do końca. Słyszałem kilka drogich ( dla mnie, czyli od 3000 do 5000 ) konstrukcji które nie grały lub ich przekaz całkowicie mi nie odpowiadał. Może po prostu są zestrojone pod inne ucho ? nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest regułą ale nie do końca. Słyszałem kilka drogich ( dla mnie, czyli od 3000 do 5000 )

W tym przedziale jedyne dobre i nowe kolumny to wspomniane LS50 ale one nie zagrają z tanią elektroniką ( w ich cenie ) .

Dobre i niedrogie monitory to jeszcze R300 i później konstrukcje w okolicach 8000zł a podłogówki od tej kwoty .

Tak mniej więcej oczywiście .

 

Może po prostu są zestrojone pod inne ucho ? nie wiem

Gra cały system więc kolumny muszą niejako pasować i być dobrane do reszty albo " reszta " do kolumn.

Polipropylen jest bardzo tolerancyjny .

 

Spróbuj gdzieś posłuchać kolumn Vienna ;)

 

Starczy tego off topu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nerkę musiałbym sprzedać .....

Używane Beethoveny od pierwszego właściciela kupiłem za 5000zł . Inne modele trafiają się jeszcze taniej .

Ich wykonanie zwłaszcza w okleinie różanej jest bajeczne ;)

I nerka zostanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze- zasada działania jest prosta- generator LC drgań gasnacych, czyli "w kółko" C,do włącznika, nastepnie do L, i z L z powrotem do drugiego bieguna C.

Na rozłączonym włączniku (dobry będzie chwilowy) ładujemy C i po naładowaniu zamykamy obwód - w obwodzie LC wystąpią drgania gasnące.

Ot, cała filozofia- tylko czy ma ona jakikolwiek sens???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Lulu,

Załączam link do artykułu jak zbudować demagnetyzer. Tu akurat chodziło o demagnetyzację elementów zegarków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobno najtrudniej jest zdemagnetyzować statek. Z płytami CD i LP powinno pójść łatwiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu,

Załączam link do artykułu jak zbudować demagnetyzer. Tu akurat chodziło o demagnetyzację elementów zegarków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobno najtrudniej jest zdemagnetyzować statek. Z płytami CD i LP powinno pójść łatwiej :)

 

znam ten link, ale tego nie zrobię. Może ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD? LP? Co w nich demagnetyzować- plastik, paroatomową warstwę Al w cd? Tylko bez magii poproszę ...

Uprasza się o nie stosowanie demagogii.

Występują w wątku wyznawcy różnych poglądów: czy ma wpływ, czy może mieć wpływ itd.

Należało by postawić inne pytanie:

Czy naelektryzowana płytka CD „gra” gorzej a może inaczej?

To, że płyty CD elektryzują się, nikt chyba nie ma wątpliwości a wirujące CD wytwarza pole elektromagnetyczne.

Wynika to z równań Maxwella.

Moim zdaniem "wyrównanie" ładunków na płycie CD przy pomocy demagnetyzera może wnosić pozytywne efekty.

Tylko czy te efekty będą zauważalne w każdym systemie? Na pewno nie.

Co do klonowania to potrzebny jest rozsądek, bo nie ma informacji o kształcie i sile wytwarzanego zmiennego i zanikającego pola magnetycznego.

Tego typu urządzenia były stosowane powszechnie w starych odbiornikach TV- tzw. cewka rozmagnesowująca kineskop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy naelektryzowana płytka CD „gra” gorzej a może inaczej?

To, że płyty CD elektryzują się, nikt chyba nie ma wątpliwości a wirujące CD wytwarza pole elektromagnetyczne.

Wynika to z równań Maxwella.

Moim zdaniem "wyrównanie" ładunków na płycie CD przy pomocy demagnetyzera może wnosić pozytywne efekty."

 

 

miałem właśnie napisać że chodzi tu bardziej o elektryzowanie się elementów niż magnesowanie.Ubiegłeś mnie i dobrze. Demagnetyzer a może raczej deelektryzator był sprawdzony w kilku systemach, zawsze efekt był korzystny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest właściwa bo urządzenie generuje pole magnetyczne, podobne efekty może przynosić stosowanie dejonizatora był taki wątek na forum.

Chodziło mi bardziej o zaznaczenie powiązania pola elektrycznego z polem magnetycznym.

Pojawienia się podczas odtwarzania CD zmiennego pola elektromagnetycznego w napędzie tuż przy laserze musi wpływać na warunki odczytu płyty

a w konsekwencji na wrażenia odsłuchowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jjp:

 

Tak, jak urządzenie antyelektrostatyczne nie usunie namagnesowania, tak demagnetyzer nie wpłynie na ładunek elektrostatyczny. To całkowicie różne działanie i inny wpływ na przedmiot, który chcemy "usprawnić".

Pistolet elektrostatyczny mam, stosuję do winyli, działa znakomicie, nawet pokazałem na forum moją wersję wykonania diy.

 

Rozumiem, że są tu wyznawcy innych poglądów, ale przykro mi- demagogią to zajeżdża akurat Twoja wypowiedź i jak chciałbyś o czymś napisać, to jest stara zasada- ZANIM ZACZNIESZ KLEPAĆ W KLAWISZE, POMYŚL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uniknąć tego typu polemiki.

Nie będę dyskutował czy prawdziwe są równania pola Maxwella i twierdzenia Gausa.

 

Podałem przykład wykorzystania zjawiska w lampie kineskopowej do zniwelowania - rozładowania ładunków na luminoforze.

 

Co do pierwszego twierdzenia to nie mam pewności podobnie może wpływać np. b. niska jak i b. wysoka temperatura to akurat wynika z termodynamiki.

 

Nie mam zamiaru polemizować z drugą częścią wpisu.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaleś przykład kineskopu- ok, jest tam cewka demagnetyzująca, ale służy do rozmagnesowania SIATKI, do pozbycia się ładunków statycznych służy pokrycie bańki warstwą przewodzacą (zwykle grafitową) i przewód odprowadzający na stożku kineskopu, więc kolejny strzał poza tarczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.