Skocz do zawartości
IGNORED

co lepsze HDMI czy optyczny


maciekplacek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanie czy lepiej połączyć dekoder TV z amplitunerem HDMI czy optycznym? Obecnie wchodzę kablem HDMI z tunera TV do ampli po HDMI i wychodzę z ampli do telewizora tez po HDMI. Widzę pewne opoźnienia w sygnale, stąd pytanie czy nie lepiej puścić sygnał z tunera TV po HDMI bezpośrednio do telewizora a dźwięk po optyku do ampli.

Na chłopski rozum powinno być lepiej z dźwiękiem po HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego miałoby być lepiej po hdmi. Skoro widzisz opóźnienie to z obrazem jest napewno gorzej, więc ogólnie jest niedobrze. Jeśli masz możliwość to sprawdź jak będzie, jak rozdzielisz sygnały: wizię i dźwięk. To będzie najlepszy sprawdzian. Przypuszczam, że amplituner nie poprawia obrazu, więc nie ma sensu puszczać obrazu na około.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki jest dekoder, jaki amplituner i jak a reszta systemu...

 

W niektórych dekoderach jest/ tak że dźwiek 5.1 jest np. tylko na opticalu... i lepiej tak podpiać...

W jeszcze innych 5.1 w ogóle nie ma...

W niektórych dekoderach Polsatu po podłączeniu do amplitunera przez HDMI obraz "Mruga" i trzeba ... osobno..

Są też takie w których wszystko normalnie działa, dźwięk jest taki sam tu i tu...

Wtedy zależy czy chcemy korzystać np. z HDMI Pass Thru czy może wolimy bez...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że zawsze obraz puszczony po HDMI przez ampli do TV będzie gorszy niż ten puszczony bezpośrednio z dekodera po HDMI do TV.

Obecnie mam dekoder z dyskiem canal+.

W takim razie obraz po HDMI puszczę bezposrednio do TV a dźwięk z dekodera canalu + po optyku do ampli.

Jako że mam 2 wejścia optyczne w ampli połączę dokładnie tak samo ps4.

W ampli mam sporo pierduł które mają poprawić jakość obrazu albo należy to rozumieć jako wybranie odpowiedniego trybu. Z drugiej strony mamy sporo tych ustawień po stronie samego TV, jak to połączymy ze sobą to może wyjsć niezła kupa z obrazu końcowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co kupować nowoczesny amplituner z HDMI i "zaawansowanymi" procesorami video" skoro bez tego jest lepiej i jak rozumiem wygodniej kiedy musimy osobno przełączać dzwięk i obraz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszy gorszy, HDMI jest wygodniejszy, o ile sprzęt jest nowoczesny i z wysokiej półki (cały sprzęt) jeśli mamy zbieraninę i do tego różnych firm i z różnych okresów (lat) trzeba nie raz pokombinować i ciągnąc dwoma kabelkami. Albo przez pośrednika...

 

Niestety jesteśmy narodem w którym każdy jest lekarzem i mechanikiem ( i żeby tylko) a czytanie instrukcji obsługi brzydzi każdego faceta....

Także nie raz na własne życzenie mamy pod górkę.... Sprzęt, a szczególnie amplitunery mimo ubóstwa w klawisze mają naprawdę multum funkcji i warto poczytać w/w instrukcję...

 

P.S. To nie przytyk do autora wątku, a ogólna uwaga (dla jasności)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie czy lepiej połączyć dekoder TV z amplitunerem HDMI czy optycznym? Obecnie wchodzę kablem HDMI z tunera TV do ampli po HDMI i wychodzę z ampli do telewizora tez po HDMI. Widzę pewne opoźnienia w sygnale, stąd pytanie czy nie lepiej puścić sygnał z tunera TV po HDMI bezpośrednio do telewizora a dźwięk po optyku do ampli.

Na chłopski rozum powinno być lepiej z dźwiękiem po HDMI.

Dźwięk nieskompresowany 5.1 można przesłać tylko przez HDMI (przy TOSLINK jest max 2.0, a jedynie przy stratnych DTS i AC3/DolbyDigital może być 5.1). Z drugiej strony TOSLINK zapewnia separację elektryczną urządzeń (np. rozwiązuje problem z przydźwiękiem przy pętli mas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tego sprawdzać to już wiadomo od kilkunastu lat, to jest podstawowa i ogólnodostępna wiedza ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaku666 nowoczesne amplitunery kupuje się po to by mieć nowoczesny amplituner, dobrze wyposażony i wszystko mający, a że z połowy dodatków ludzie nie używają i o nich nie wiedzą pozostaje polem dla socjologów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno lepiej puscic sygnal bezpośrednio, dodatkowy kabel i urządzenie podrodze sygnalu nie poprawi

 

Czyli szerokopojęta funkcjonalność HDMI w połączeniu (wyższe modele) z zaawansowaną elektroniką skalującą obraz do wyższej rozdzielczości w rzeczywistości pogarsza tylko jakość obrazu ? ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę to sprawdzić ale wydawało mi sie że po światłowodzie pójdzie wszystko i 2.0 i 5.1

 

po toslinku (optyku) przejdzie: 192kHz/24Bit x 2 kanały Max, lub kompresowane formaty: DTS 48kHz/24 (i jakiś podobny DOLBY) lub DTS 96kHz/24, oba mają 6 kanałów. w skrócie zabytki ~13 lenie (ale wciąż dobre - zwłaszcza stereo)

 

na 100% nie przejdzie, żadne Master HD 8ch x 192kHz 24bit itp, czy coś to zakuje do 5.1 nie wiem, czy coś puści więcej niż te formaty

też nie wiem ? nie przejdzie na 100% Atmos, DTS X i wszystko co ma więcej niż 6 kanałów.

 

uzależniał bym to od tego co z obrazem robi Ampli (jaki to model?), i czy DTS 96/24 nam wystarczy (czytaj czy mamy 5.1 czy więcej, i jakiej jakości są te głośniki i czy nam zakoduje coś do DTS'a) (ja nie słyszę kompresji 96/24 ale 48/24 tak ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po toslinku (optyku) przejdzie: 192kHz/24Bit x 2 kanały Max, lub kompresowane formaty: DTS 48kHz/24 (i jakiś podobny DOLBY) lub DTS 96kHz/24, oba mają 6 kanałów. w skrócie zabytki ~13 lenie (ale wciąż dobre - zwłaszcza stereo)

 

na 100% nie przejdzie, żadne Master HD 8ch x 192kHz 24bit itp, czy coś to zakuje do 5.1 nie wiem, czy coś puści więcej niż te formaty

też nie wiem ? nie przejdzie na 100% Atmos, DTS X i wszystko co ma więcej niż 6 kanałów.

 

uzależniał bym to od tego co z obrazem robi Ampli (jaki to model?), i czy DTS 96/24 nam wystarczy (czytaj czy mamy 5.1 czy więcej, i jakiej jakości są te głośniki i czy nam zakoduje coś do DTS'a) (ja nie słyszę kompresji 96/24 ale 48/24 tak ;))

 

A to na którejś platformie TV nadają takie ścieżki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, żeby nie zaśmiecać forum podepnę się pod ten temat.

Chciałbym się od Was dowiedzieć w jaki sposób połączyć TV LG 32LF632V z amplitunerem Onkyo model tx-sr 307. Oczywiście chce przesłać dźwięk z TV do ampli. (Będę korzystał z modułu CI). TV potrafi wysłać dźwięk przez HDMI, niestety ampli nie "przyjmuje" dźwięku przez HDMI IN. Problemem jest też to, że potrzeba ok. 10 metrów przewodu. Zastanawiam się czy w tej sytuacji lepiej będzie kupić kabel optyczny czy RCA? Czy jest w ogóle sens inwestować w tak długi przewód? Może doradzicie mi jakieś inne połączenie? zbliżyć do siebie sprzętu niestety się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, żeby nie zaśmiecać forum podepnę się pod ten temat.

Chciałbym się od Was dowiedzieć w jaki sposób połączyć TV LG 32LF632V z amplitunerem Onkyo model tx-sr 307. Oczywiście chce przesłać dźwięk z TV do ampli. (Będę korzystał z modułu CI). TV potrafi wysłać dźwięk przez HDMI, niestety ampli nie "przyjmuje" dźwięku przez HDMI IN. Problemem jest też to, że potrzeba ok. 10 metrów przewodu. Zastanawiam się czy w tej sytuacji lepiej będzie kupić kabel optyczny czy RCA? Czy jest w ogóle sens inwestować w tak długi przewód? Może doradzicie mi jakieś inne połączenie? zbliżyć do siebie sprzętu niestety się nie da.

tylko optykiem ja mam z 20metrów w 3 miejscach łączony i świetnie działa najlepsza jakość ,analogiem (RCA) na takiej odległości będzie problem cyfrowo RCA tez kicha może byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w stereo o wiele lepiej zagrał optyk.

Hdmi gubiło wiele niestety

 

miałem podobnie dźwięk z cd(blue-ray) był lepszy po rca, niż przez hdmi do tv następnie optykiem do daca i takim samym rca do amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dopnę się do pytania...

 

Do mojego TV mam podpięty dekoder nc+ i AppleTV - oba via hdmi. Natomiast wprowadzam do tego amplituner stereo z wejściami optycznymi (nie ma hdmi). O ile Apple TV 4 gen. nie ma dodatkowo wyjscia optycznego to dekoder ma.

 

I tu się pojawia problemu głębia:

- czy podłączyć dzwiek z dekodera po optycznym bezposrednio do ampli, a obraz zostawic po hdmi do TV, czy zostawic calosc po hdmi do TV a dzwiek obslugiwac via TV (optyczny do ampli).

- apple TV z powodów oczywistych zostaje via HDMI;

- TV też będzie podłączone optycznie do ampli (mam też w TV RCA, ale tego nie rozpatrywałem).

 

W zależności od wybranego rozwiazania w ampli bedzie zajęte jedno lub dwa wejscia optyczne.

 

Co jest najbardziej racjonalne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.