Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do pomieszczenia 12m2 za 1000zł


Green-Ivan

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne nikt z piszących KA-54 nie slyszał

Słuszna uwaga, produkujemy się i licytujemy co lepsze a nie wiadomo co ten klocek gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 m wcale nie ogranicza wyboru do kolumn na podstawke. Drugorzednym jest też otwór z przodu bassrefleks czy z tyłu Ważny jest charakter brzmienia głównie basu. jeśli kolumny same go mocno podbijają czy graja obszernie w tym zakresie,to bardzo żle będą znosić bliskość ścian (np. dynaudio) obojętnie czy podstawka czy podłogówka. Potrzebny głośnik z dobrą kontrolą basu głownie.

Do gatunku o którym wspomniałeś czyli muzyki rockowej pomyślałbym o Paradigm,który w tej muzyce fajnie się spisuje. Z Dali bliskość ścian może być problematyczna przy ich szkole przedstawiania basu,a Castle w rocku tez nie wiem czy będą miały satysfakcjonującą energie. Ciekawa ofertą wg. mnie kolega przedstawił na B&W cdm1 se jeśli nie masz uprzedzeń do tej firmy.

Przede wszystkim słuchaj,bo gusta sa różne,a z tego co piszesz,to chyba osobiście nic nie próbowałeś.... Lepiej coś wypróbuj i potem możesz się odnieść co Ci odpowiadało a co nie,i będzie wskazówka w która stronę iść.Wzmacniacz,który posiadasz tez chyba mało kto go słuchał i ciężko stwierdzić jak się spisuje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle Knight 2

Podaj mi swój e - mail na privie a wyślę Ci foty po których przestaniesz je polecać oraz ciekawe informacje, może w końcu mi uwierzysz....chociaż już sporo Ci powiedziałem. A i jak ich słuchałeś uważasz, że tak mały pokój jest dla nich odpowiedni??? chyba nie bardzo. No ale może kolega wyda na odpowiednie warunki akustyczne trzykrotność wartości tych śmieciowych głośniczków i wtedy da się je tam wstawić i słuchać. Zastanów się czemu akurat CK w UK są wyprzedawane przez sklepy za śmieszne pieniądze i połącz to z informacjami ode mnie i od salonu, który je odesłał. A najlepiej je kup i wszystko będziesz wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Z Dali bliskość ścian może być problematyczna przy ich szkole przedstawiania basu,

 

Dali nie maja żadnego problemu z basem. Moje Ikony na 13 cm wooferze , ustawione 36 cm od ściany , słuchając Robyn (mocny bas w kawałku Monument) nie ma żadnego buczenia. Tanie kiepskie podlogowki nie maja startu . Wiem bo miałem missiony za tysiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Castle w rocku tez nie wiem czy będą miały satysfakcjonującą energie

Nie będą miały, one się wleką niemiłosiernie a "stopa perkusji" na nich nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość poleca te castle mówiąc że co prawda średnica wycofana ale za to wysokiej jakości, Ty jesteś najzagorzalszym przeciwnikiem ich na forum :) czy ta opinia tyczy się również castle 3 i 4 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Podaj mi swój e - mail na privie a wyślę Ci foty po których przestaniesz je polecać oraz ciekawe informacje, może w końcu mi uwierzysz....chociaż już sporo Ci powiedziałem. A i jak ich słuchałeś uważasz, że tak mały pokój jest dla nich odpowiedni??? chyba nie bardzo. No ale może kolega wyda na odpowiednie warunki akustyczne trzykrotność wartości tych śmieciowych głośniczków i wtedy da się je tam wstawić i słuchać. Zastanów się czemu akurat CK w UK są wyprzedawane przez sklepy za śmieszne pieniądze i połącz to z informacjami ode mnie i od salonu, który je odesłał. A najlepiej je kup i wszystko będziesz wiedział.

raczej zrobiłem zbiór kolumn w tej cenie, to że są na 1 miejscu to raczej tak wyszło, poza tym pamiętaj, poza Tobą NIKT się tu na nie nie skarży, o tym trzeba pamiętać, nie możesz wyłącznie swoimi doświadczeniami zniechęcać wszystkich i wszędzie :). Ja Ci wierzę, że miałeś jak miałeś, ale opinie i recenzje dobre, a wszyscy zachwalają....wykonanie. Słuchałem Knight 4 i to świetne, wciągające kolumny, mające to coś, w cenach z hificorner.....atrakcyjne, w polskich...nie ;p.

 

Jesteś dla mnie wiarygodny, trafiłeś źle...ale pokaż mi 2-3 kolejne tak złe opinie / recenzje...gdziekolwiek

 

większość poleca te castle mówiąc że co prawda średnica wycofana ale za to wysokiej jakości, Ty jesteś najzagorzalszym przeciwnikiem ich na forum :) czy ta opinia tyczy się również castle 3 i 4 ?

Castle bardzo fajnie grają, Knight 4 i Stirling 3, choć te drugie ciut za dystyngowane, gdy słucha się rocka. Tak, trafił się Adamowi jakiś fatalny egzemplarz, ale on go kupił w dość dziwnych, ryzykownych okolicznościach. Hificorner wykupiło cały stock i oferuje w fajnych cenach.

 

poza tym są Castle Knight 1 - na ten metraż rozważyć zawsze można, ale na allegro są ciekawsze oferty, Chario i te stare brytyjskie Castle fajne som ;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle bardzo fajnie grają, Knight 4

A czemu podajesz akurat model CK 4 a nie CK2 i CK5? Ja wiem dlaczego i domyślam się, że i Ty o tym wiesz. Trzy nowiuśkie oryginalnie zamknięte pary CK 2, które miałem i wszystkie wykonane tragicznie z pleśniejącymi okleinami, wylanym bardzo mocno zza głośników na okleinę klejem, jakimiś włosami poprzyklejanymi do membran, pleśnią na kopułkach wysokotonowych, wylanym zza kopułek wysokotonowych ferrofluidem, rdzą od wewnątrz na głośniku wysokotonowym.... - to za mało?. I jak można mówić, że one nadają się do rocka???? one naprawdę się wleką, bardzo się wleką!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu i w klubie castle przytaczane są recenzje o castle 4 dorzuce opinię użytkowników z forum What hi fi: dźwięk odrobinę dudniacy i pudelkowaty. Radze uważać na podlogowki za 3 tysiace

Nie wiem czy mogę z priva wrzucać opinie osób, które je miały i do mnie pisały i pisały dokładnie to co ja odnośnie ich grania więc niestety nie jestem odosobniony... To baaaardzo specyficznie grające kolumny i nie nadają się do wszystkiego co wymaga dynamiki!!!. Koniec tematu.

 

A tu taki malutki przykładzik, żeby nie być gołosłownym. CK2 w pełnej krasie, nowiuśkie, prosto od dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A czemu podajesz akurat model CK 4 a nie CK2 i CK5? Ja wiem dlaczego i domyślam się, że i Ty o tym wiesz. Trzy nowiuśkie oryginalnie zamknięte pary CK 2, które miałem i wszystkie wykonane tragicznie z pleśniejącymi okleinami, wylanym bardzo mocno zza głośników na okleinę klejem, jakimiś włosami poprzyklejanymi do membran, pleśnią na kopułkach wysokotonowych, wylanym zza kopułek wysokotonowych ferrofluidem, rdzą od wewnątrz na głośniku wysokotonowym.... - to za mało?. I jak można mówić, że one nadają się do rocka???? one naprawdę się wleką, bardzo się wleką!.

podobno CK1 i CK4 bezpieczniejsze, za mało jeszcze wiem, samo granie jednak dość ciekawe, trochę chyba trza je wygrzać i lubią sporą głośność. Poza tym ze względu na problemy może bezpieczniej je ściągać z uk, one mają potencjał i tak, dynamika to ich najsłabszy element. Sporo natomiast daje linia transmisyjna, sam brzmieniem Knight 2 byłeś zachwycony :), a to że wadliwe grały gorzej, wierzę, ale słuchałem ich (CK4) i jestem daleki od krytyki.

 

Za 249 funtów to świetne kolumny, za 3700 zł tylko przyzwoite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno CK1 i CK4 bezpieczniejsze, za mało jeszcze wiem, samo granie jednak dość ciekawe, trochę chyba trza je wygrzać i lubią sporą głośność. Poza tym ze względu na problemy możę bezpieczniej je ściągać z uk, ona mają potencjał i tak, dynamika to ich najsłabszy element. Sporo natomiast daje linia transmisyjna, sam brzmieniem Knight 2 byłeś zachwycony :), a to że wadliwe grały gorzej, wierzę, ale słuchałem ich i jestem daleki od krytyki.

 

Za 249 funtów to świetne kolumny, za 3700 zł tylko przyzwoite

Tak starą partią byłem zachwycony - jeżeli chodzi o barwę, nowe gdzieś to utraciły...ale tego już nie udowodnię zdjęciami... W jednym w końcu się zgadzamy, wleką się niemiłosiernie i trzeba lubić takie kluchowate granie z nadmuchanym basem. Jak nabędziesz swoją parę i pobędziesz z nimi przez parę miesięcy dokończymy rozmowę... Słuchałeś tak wiele kapitalnie grających kolumn a idziesz jak rozumiem w CK... ok, o gustach się nie dyskutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie bez kłótni zbędne to nam.

Nie powiem, że mnie kolumny za 6000zł nie interesują jednak budżet w tej chwili trochę na to nie pozwala.

Nie żebym nalegał, ale pozostańmy przy 1500zł za komplet póki co jak wygram w totka to się zgłoszę po więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

faktycznie Kolega Adam 38 popadł jakąś fatalną dostawę. Słuchałem CK1 na jasno grającym CA Azur 640 v2 i grały bardzo dobrze, czego nie mogłem powiedzieć o MA Bronze 2, które z tym wzmacniaczem grały tragicznie, bardzo metalicznie. Castle miały fajną średnicę (oczywiście jak mówimy o kolumnach nowych za 1290 zł) i akurat do jasno grającego wzmacniacza jak najbardziej się nadają. Ale i tak najważniejszy jest odsłuch osobisty bo każdy ma swoje preferencje. Nie słuchałem niestety tego Marantz więc proponuje spróbować się wybrać do salonu spędzić z 2 godziny i posłuchać.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem panowie, że męczę was jak diabli, ale naprawdę nikt nie miał styczności z Pylon Pearl Monitor?

Strasznie mnie intrygują te kolumny. Jak to gra jakieś opinie? Nie wiem czy marnować czas i szukać salonu gdzie mogę je odsłuchać czy olać sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem panowie, że męczę was jak diabli, ale naprawdę nikt nie miał styczności z Pylon Pearl Monitor?

Strasznie mnie intrygują te kolumny. Jak to gra jakieś opinie? Nie wiem czy marnować czas i szukać salonu gdzie mogę je odsłuchać czy olać sprawę.

Nie słuchałem ich ale opinię mają dobre i waga też o czymś świadczy. Dlatego posłuchałbym je również. Tylko trzeba słuchać na własnym wzmacniaczu, bo najważniejsze to zgranie komponentów.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z piecem będziesz szukał głośników, które najlepiej z nim zagrają a za chwilę będziesz z paczkami szukał wzmacniacza. podwójna robota..... Może poszukaj kolumn jakie Ci odpowiadają, dopasuj od razu wzmacniacz na jaki będziesz sobie mógł pozwolić w niedalekiej przyszłości i je kup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc gdybym miał jeszcze jakieś pytania to się zgłoszę.

Zaś na ten czas zacznę krążyć po okolicznych salonach i będę słuchać zaproponowanych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na olx są dali 850 za 1750zł słuchałem ich świetnie grają...może gościu utarguje do 1500zł porównywałem z dali grand i wiadomo mocy takiej 850-tki nie mają ale dużo nie ustępują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnio usłyszanych polecam (choćby nawet posłuchać):

 

- wharfendale diamond 220 - kapitalne monitorki na start przygody z audio (mimo, iż nigdy nie przepadałem za tą firmą),

- miniewieza Kruger&Matz 1598 - brzmienie, wykonanie przy tej cenie to rewelka,

- coś z miniwież pioneera - słyszałem x-hm11 i granie w tej cenie to poezja.

 

ze słyszanych ogólnie, które zawsze polecam:

 

- magnat quantum 673

- heco music 200

- heco celan 300

- qacousitic 2020i

- elac bs63

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.