Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie jeszcze mam przemyślenia...

Chciałbym żeby nuc używać jako player w pokoju kinowym i teraz tak:

 Są jakieś różnice w SQ roon rock vs core na windows czy lepiej ROON Rock postawić na Virtual machine?

Ogólnie do odtwarzania jakieś Kodi i wtedy roon core albo Rock gdzieś tam w tle? Dobrze myślę?,😉

 

 

Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mkk1 napisał:

No nie wiem czy Rocka postawisz razem z Kodi na nuc. Może się to udać na nuc jak postawisz Win , i dobrze przemyślisz sterowanie 

No właśnie to sterowanie... Bo w najgorszym wypadku myszka zostanie nuc byłby wpięty po HDMI in do amplitunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czy taki nuc nada się na ROON Rock?
https://allegro.pl/oferta/intel-nuc-kit-d5425wykh-i5-4250-8-250gb-ssd-win10-11236849806
Pozdrawiam
 
 

To czy wystarczy zależy pd tego jak go będziesz używać. Jrzeli obciążysz go dużą bibioteką plików, będziesz słuchać w DSD i stosować korekcję może nie wystarczyć, a tak serio nie wystarczy. Moim zdanie warto nie oszczedzać na początku i cieszyć sir tym co ROON robi z dzwiękiem i komfortem sluchania muzyki. Warto sprawdzić czy dany NUC jest wspierany przez Intela ( strona Intela), oraz czy jest wspierany przez ROON.
Unikniesz w ten sposób ewentualnych problemów po aktualizacjach ROONa.
Moim zdaniem jezeli bawić sie z NUCiem to po to żeby postawić na nim ROCK, włączyć i zapomnieć. Zyskujemy zero hałasu i minimalny pobór energii.
Kupowanie NUCa po to żeby postawić na nim WIN i ROON i inne programy typu KODI podłączanie myszy i monitora to troche pomieszanie z poplątaniem. Ani to tanie ani wydajne, moze lepiej kupić używkę laptopa z dobrym procesorem?
No nie wiem czy Rocka postawisz razem z Kodi na nuc. Może się to udać na nuc jak postawisz Win , i dobrze przemyślisz sterowanie 

Nie postawi. Tylko z win. Sterowanie ROON jest takie samo jak na NUC+ROCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tanielinie napisał:

Warto sprawdzić czy dany NUC jest wspierany przez Intela ( strona Intela), oraz czy jest wspierany przez ROON.
Unikniesz w ten sposób ewentualnych problemów po aktualizacjach ROONa.

Bez sensu, mam od bardzo dawna postwionego Roon Rocka na miniitx (płyta asusa, procek amd ryzen5). Żadnych problemów z aktualizacjami nie miałem i nie mam do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Twoja fascynacja intel nuc, że to niby tylko on dostaje aktualizacje.

Ktore zdanie mojej wypowiedzi mówi o fascynacji dla Intela?
Roon będzie działał na wszystkim, nawet na kosiarce ogrodowej jezeli będzie miała procesor i pamięć.
Wiec nie masz sie czym chwalić.
Kolega pytał o poradę bo chce zainwestować w zakup sprzetu pod Roon, staram sie pomóc. Warto żeby nie zalował i miał świadomość z czym zwiazane sa kompromisy na ktore pójdzie.
Co do aktualizacji, każdy kto śledzi forum ROON-a wie o czym pisałem.
Ogólna uwaga do inwestowania w inny sprzet niż ten ktory wspierają tworcy ROON-a jest taka:
Roon będzie działał na WSZYSTKIM, ale oni biorą odpowiedzialność tylko za ten sprzet który testują ze swoim oprogramowaniem ( nie mogą testować wszystkich konfiguracji jake występują na świecie). Decydując się na zakup innego sprzętu trzeba mieć świadomość że ROON może, ale nie MUSI działać niepoprawnie, po kolejnej aktualizacji. Wtedy we własnym zakresie trzeba szukać rozwiązania problemów na anglojęzycznym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tanielinie napisał:


Ktore zdanie mojej wypowiedzi mówi o fascynacji dla Intela?
Roon będzie działał na wszystkim, nawet na kosiarce ogrodowej jezeli będzie miała procesor i pamięć.
Wiec nie masz sie czym chwalić.
Kolega pytał o poradę bo chce zainwestować w zakup sprzetu pod Roon, staram sie pomóc. Warto żeby nie zalował i miał świadomość z czym zwiazane sa kompromisy na ktore pójdzie.
Co do aktualizacji, każdy kto śledzi forum ROON-a wie o czym pisałem.
Ogólna uwaga do inwestowania w inny sprzet niż ten ktory wspierają tworcy ROON-a jest taka:
Roon będzie działał na WSZYSTKIM, ale oni biorą odpowiedzialność tylko za ten sprzet który testują ze swoim oprogramowaniem ( nie mogą testować wszystkich konfiguracji jake występują na świecie). Decydując się na zakup innego sprzętu trzeba mieć świadomość że ROON może, ale nie MUSI działać niepoprawnie, po kolejnej aktualizacji. Wtedy we własnym zakresie trzeba szukać rozwiązania problemów na anglojęzycznym forum.

Zaprzeczasz sam sobie. Najpierw piszesz by sprawdził czy dany Nuc jest na liście wspieranych przez Roon-a, a zaraz potem wspominasz o kosiarce z procesorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tanielinie napisał:


To czy wystarczy zależy pd tego jak go będziesz używać. Jrzeli obciążysz go dużą bibioteką plików, będziesz słuchać w DSD i stosować korekcję może nie wystarczyć, a tak serio nie wystarczy. Moim zdanie warto nie oszczedzać na początku i cieszyć sir tym co ROON robi z dzwiękiem i komfortem sluchania muzyki. Warto sprawdzić czy dany NUC jest wspierany przez Intela ( strona Intela), oraz czy jest wspierany przez ROON.
Unikniesz w ten sposób ewentualnych problemów po aktualizacjach ROONa.
Moim zdaniem jezeli bawić sie z NUCiem to po to żeby postawić na nim ROCK, włączyć i zapomnieć. Zyskujemy zero hałasu i minimalny pobór energii.
Kupowanie NUCa po to żeby postawić na nim WIN i ROON i inne programy typu KODI podłączanie myszy i monitora to troche pomieszanie z poplątaniem. Ani to tanie ani wydajne, moze lepiej kupić używkę laptopa z dobrym procesorem?
Nie postawi. Tylko z win. Sterowanie ROON jest takie samo jak na NUC+ROCK

Mam pokój w którym by był podłączony tam też by było projektor i amplituner więc miałbym od razu fajny odtwarzacz od wczoraj ogarniam Kodi w tle ROON i na laptopie to chodzi myślę że jak kupię i7 to powinien to ogarnąć nawet naraz wszystko dlatego mi zależy na nuc bo będę miał 2 w1 a wolę żeby nuc chodził 24h niż NAS na którym mam ważne dla mnie rzeczy 🙂z tad pomysł na nuc czy dobry myślę że tak ale chciałem się Was spytać co o tym sądzicie jeśli nie ma różnicy w jakości dźwięku windows albo rock to najprawdopodobniej tak zrobię 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam pokój w którym by był podłączony tam też by było projektor i amplituner więc miałbym od razu fajny odtwarzacz od wczoraj ogarniam Kodi w tle ROON i na laptopie to chodzi myślę że jak kupię i7 to powinien to ogarnąć nawet naraz wszystko dlatego mi zależy na nuc bo będę miał 2 w1 a wolę żeby nuc chodził 24h niż NAS na którym mam ważne dla mnie rzeczy z tad pomysł na nuc czy dobry myślę że tak ale chciałem się Was spytać co o tym sądzicie jeśli nie ma różnicy w jakości dźwięku windows albo rock to najprawdopodobniej tak zrobię 
 

Jakość dzięku Windows Roon, Rock Roon będzie taka sama.
Skoro działa wszystko dobrze na laptopie po co chcesz zmieniać na NUC? Chcesz mieć drugie źródło odtwarzania? Laptop i NUC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tanielinie napisał:


Jakość dzięku Windows Roon, Rock Roon będzie taka sama.
Skoro działa wszystko dobrze na laptopie po co chcesz zmieniać na NUC? Chcesz mieć drugie źródło odtwarzania? Laptop i NUC?

Laptop jest słaby pozatym mam tylko jeden 🤣 zaraz dojdzie biblioteka do tego 3strefy no i laptop ma słaba kartę graficzną nie ogarnie 4k,😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Laptop jest słaby pozatym mam tylko jeden zaraz dojdzie biblioteka do tego 3strefy no i laptop ma słaba kartę graficzną nie ogarnie 4k,

A jaka kartę graficzną ma NUC?
Laptop jest słaby pozatym mam tylko jeden zaraz dojdzie biblioteka do tego 3strefy no i laptop ma słaba kartę graficzną nie ogarnie 4k,

Co tzn zezaraz dojdzie bibioteka, co masz na myśli? Jaka bibioteka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No z muzyką bo narazie gram tylko z tidala 
NUC może mieć Intel Iris xe np

Widziałes ile kosztuje NUC z taką kartą?
NUC o ktory pytałeś w pierwszym poście jest stary i powolny.
Twoje wymagania co do są bardzo wysokie, 3 strefy, biblioteka plików, strumieniowanie 4K.
Jaki streamer będzie podpięty do NUC-a?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupię i7 z tą kartą(wyrobi?)to nie jest problem. Chce mieć 2w1 nuc podpięty do amplitunera po hdmi na nim Kodi ( więc strumieniowamie odpada)? w tle ROON po sieci USB bridge Signature z dac Matrix x sabre. Do tego jeszcze 2 strefa stereo w oddzielnym domu.Gdy pytałem czy ten nuc z ogłoszenia wyrobi nie myślałem o odwarzaczu myślałem że kupię jakiś gotowy natomiast po paru dniach przemyślałem temat że taki nuc jest lepsza opcją niż używany i do tego jeszcze odtwarzacz jak można mieć 2 w1🙂

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego kupię i7 z tą kartą(wyrobi?)to nie jest problem. Chce mieć 2w1 nuc podpięty do amplitunera po hdmi na nim Kodi ( więc strumieniowamie odpada)? w tle ROON po sieci USB bridge Signature z dac Matrix x sabre. Do tego jeszcze 2 strefa stereo w oddzielnym domu.Gdy pytałem czy ten nuc z ogłoszenia wyrobi nie myślałem o odwarzaczu myślałem że kupię jakiś gotowy natomiast po paru dniach przemyślałem temat że taki nuc jest lepsza opcją niż używany i do tego jeszcze odtwarzacz jak można mieć 2 w1
 
 
 
 

Ktorego streamera używasz do Tidala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No ROON jako endpoint na  USB bridge Signature na moode audio jeśli dobrze rozumiem pytanie który jest podpięty do Matrix x sabre pro 
 

Ciekawe połączenie, Malinka + Matrix, wielu ogłosi że to mezalians:)))
To czy NUC wyrobi z takim obciążeniem jak mu zadasz to jedno pytanie. NUC ma kiepskie chłodzenie, te najmocniejsze Przy streamowaniu 4K , gęstych flac-ów i obsługi kilku stref mogą zacząć wyć wiatrakiem. To raczej pewne, o ile się wcześniej nie przytka… Moze sprobuj pożyczyć od kogoś takiego NUC-a sprawdź zanim zaintestujesz kilka tysi. Ile zapłaciłeś za Matrixa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tanielinie napisał:


Ciekawe połączenie, Malinka + Matrix, wielu ogłosi że to mezalians:)))
To czy NUC wyrobi z takim obciążeniem jak mu zadasz to jedno pytanie. NUC ma kiepskie chłodzenie, te najmocniejsze Przy streamowaniu 4K , gęstych flac-ów i obsługi kilku stref mogą zacząć wyć wiatrakiem. To raczej pewne, o ile się wcześniej nie przytka… Moze sprobuj pożyczyć od kogoś takiego NUC-a sprawdź zanim zaintestujesz kilka tysi. Ile zapłaciłeś za Matrixa?

USB bridge Signature lepszy od maliny do tego zasilacz liniowy także jest ok. Jeśli masz jakąś inną propozycję samego transportu to słucham

Za matrixa 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Rybens86 napisał:

USB bridge Signature to nie malina jest oparty na malinie ale to pewnie wiesz.Do tego zasilacz liniowy także jest ok. Jeśli masz jakąś inną propozycję samego transportu to słucham

Za matrixa 10k

W przypadku nuca takie obciążenie nie było by stale nie codziennie oglądam 4k i gram to 3 stref gęste pliki naraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.