Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, marek.pap napisał:

U mnie Roon gra całą płytę w Tidalu i Qobuzie.

Mam Tidal HiFi Plus (master). Ciekawe te błędy Roona, już kiedyś widziałem takie "niedostępne" pliki, ale myślałem, że to autor lub jego wydawca nie chce ich publikować online. Nie porównywałem wtedy z Tidalem, a być może był to tego rodzaju błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przenieść core i bibliotekę roon z NAS Synology na NUC (Intel Frost Canyon NUC10i5FNHN Intel Core i5-10210U, Crucial Laptop Memory 1 x 16GB, DDR4-3200, SO-DIMM 260 pin, Samsung 970 EVO Plus 2000 GB, M.2 2280). Moje pytanie z tym związane: czy ktoś z Was trzyma swoją muzę na SSD M.2 ?
Będę wdzięczny za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Dziki607 napisał:

Dobra rada jest taka - rób chociaż raz w tygodniu Backup na dodatkowy dysk może być np HDD na USB - pojemności są nawet 4 TB 

z Ssd uzyskasz szybkość dostępu i to jest super , ale jak padnie to amen 

 

Backup na nas i do chmury powinien wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilkakrotnie próbowałem z Roonem.

I za każdym razem dochodzę do wniosku, że nie jest mi potrzebny. Nawet gdyby był to freeware.

Moim obecnym wyborem jest BluOS. Zupełnie wystarcza mi jego funkcjonalność, brakuje być może tylko możliwości tagowania płyt z serwisów streamingowych.

Są to różne produkty, lecz pod względem funkcjonalności której używam, BluOS jest absolutnie szybki i stabilny. Roon tu troszeczkę przegrywa.

Głównym minusem Roon jest ingerencja w dźwięk i niestety jego pewne pogorszenie.

Podsumowując, idealnym rozwiązaniem byłby albo BluOS z możliwością tagowania, albo coś w rodzaju Roon Light który zawiera wyłącznie funkcje sterowania streamerem i zarządzania fonoteką.

W moim przypadku 2500-3000 raczej wydam na dodatkowy BS Node.

Edytowane przez Qraddasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dziki607 napisał:

Dobra rada jest taka - rób chociaż raz w tygodniu Backup na dodatkowy dysk może być np HDD na USB - pojemności są nawet 4 TB 

z Ssd uzyskasz szybkość dostępu i to jest super , ale jak padnie to amen 

 

Backup to niezależnie czy pliki są na SSD czy na HDD. Dysk każdy może paść.

Od czasu, gdy zacząłem używać ROON-a, przybywa mi mniej fizycznych plików, a więcej dodanych do biblioteki z Tidala.

35 minut temu, Qraddasch napisał:

Już kilkakrotnie próbowałem z Roonem.

I za każdym razem dochodzę do wniosku, że nie jest mi potrzebny. Nawet gdyby był to freeware.

Moim obecnym wyborem jest BluOS. (...)

Ja nabyłem w jednym czasie Roon-a i Noda (jako endpoint dla Roona) i muzyki słucham tylko za pośrednictwem Roona. Node jest wygodny ze względu na możliwość sterowania pilotem i bezpośredni dostęp do stacji radiowych z tego pilota. Ostatnio natomiast chciałem wypróbować Amazona i jedyną możliwością posłuchania okazał się Node, działa na nim bardzo dobrze, ale niestety brak funkcjonalności Roon-a (do czego się przyzwyczaiłem 🙂 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mama problem z przywracaniem bazy Roona z backupu.

Na komputerze mam dwa dyski startowe SSD, jeden na Windowsie z Roonem i JRiver MC, oraz drugi na systemie Roona z Roon Core. Baza muzyki jest na zewnętrznym dysku HDD. Najczęściej używam Roon Core, ale czasami chcę odpalić Windowsa i wtedy odtwarzam najnowszą bazę z Roon Core w Windowsie, zmieniam scieżki dostępu do katalogów na HDD i mogę Roon działa. W odwrotnym przypadku biorę bazę z Windows i przywracam na Roon Core, tzn. tak było mniej więcej do czerwca zeszłego roku. Od tego czasu dwukrotnie próbwałęm wczytać bazę z Roon Core do Windowsa i niestety kończyło się to błędem. 

Czy Roon (po aktualizacji) coś zrobił, że to jest niemożliwe, czy może jakieś inne przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qraddasch napisał:

Już kilkakrotnie próbowałem z Roonem.

I za każdym razem dochodzę do wniosku, że nie jest mi potrzebny. Nawet gdyby był to freeware.

Moim obecnym wyborem jest BluOS. Zupełnie wystarcza mi jego funkcjonalność, brakuje być może tylko możliwości tagowania płyt z serwisów streamingowych.

Są to różne produkty, lecz pod względem funkcjonalności której używam, BluOS jest absolutnie szybki i stabilny. Roon tu troszeczkę przegrywa.

Głównym minusem Roon jest ingerencja w dźwięk i niestety jego pewne pogorszenie.

Podsumowując, idealnym rozwiązaniem byłby albo BluOS z możliwością tagowania, albo coś w rodzaju Roon Light który zawiera wyłącznie funkcje sterowania streamerem i zarządzania fonoteką.

W moim przypadku 2500-3000 raczej wydam na dodatkowy BS Node.

Miałem Node 2i, teraz mam NAD T 778 znam i lubię BluOS, ale on nie może równać się z roon. BluOS używam do słuchania radia przez TuneIn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdzecznie.

Ja mam wpisane filtry po pomiarze do roona, flownie korekcja niskich czestotliwosci i jest zdecydowanie lepszy bas niz byl. Niestety nie powiem wam jak robione pomiary bo zrobil mi to znajomy. Jak ktos ze slaska moge dac namiar. Mam lucarto zasilanie z nuc i7. Chetnie bym sie dowiedzial czy ktos filtry ustawial na audirvanie,bo rozwazam przejscie z roona ktory badz co badz jest dosc drogi...

 

Można prosić dane do Kolegi który ustawił filtry według pomiarów ....

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dziad Borowy napisał:

Witam serdzecznie.

Ja mam wpisane filtry po pomiarze do roona, flownie korekcja niskich czestotliwosci i jest zdecydowanie lepszy bas niz byl. Niestety nie powiem wam jak robione pomiary bo zrobil mi to znajomy. Jak ktos ze slaska moge dac namiar. Mam lucarto zasilanie z nuc i7. Chetnie bym sie dowiedzial czy ktos filtry ustawial na audirvanie,bo rozwazam przejscie z roona ktory badz co badz jest dosc drogi...

 

Można prosić dane do Kolegi który ustawił filtry według pomiarów ....

 

dziękuję

Prawdopodobnie przy pomocy tego darmowego programu: https://www.roomeqwizard.com/, chyba że używa jakiegoś profesjonalnego. Ja u siebie zrobiłem takie pomiare REW-em i ustawiłem filtry parametryczne (Parametric EQ) w JRiver MC, to samo można zrobić w ROON-ie oraz w Audirvanie

https://www.avtest.pl/artykuly/porady/item/1064-roon-niezwykly-program-do-odtwarzania-i-katalogowania-muzyki#:~:text=Trzecią%2C niezwykle ważną i w pewnych sytuacjach pomocną opcją jest zakładka Parametric EQ%2C czyli korektor parametryczny. Nie jest to element wyróżniający jakoś szczególnie Roona%2C ponieważ i JRiver i Audirvana

(jeżeli otworzysz ten link w Google Chrome to pokaże wyróżniony link)

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dziad Borowy napisał:

A może wiecie kto to by zrobił usługowo, jestem w stanie zapłacić ile trzeba, samemu chyba nie podołam....

 

Zakładając, że kolumny stoją tam, gdzie stały podczas pomiarów, to wystarczy przepisać filtry z Roona do Audirvany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dziad Borowy napisał:

Ja mam Roona, i chodzi o to, żeby w oparciu o pomiary ustawić filtry. Mnie to przerasta więc wolę zlecić to osobiebie co ma pojęcie i/lub to już robiła. Może znacie kogoś kto by się tego podjął.

Rozumiem, że masz Roona, ale jest za drogi i chcecz przejść na Audirvanę. Rozumiem też, że pomiary ktoś Ci już zrobił i masz to wpisane w Roonie. Jeżeli tak jest to wystarczy to co wpisane  w Roonie przepisać do Audirvany i będzie tak samo działać. 

Jeżeli natomiast chcesz, żeby ktoś zrobił ci profesjonalne pomiary i sam wpisał do Audirvany, to myślę, że to nie będzie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z roonem: po dodaniu albumu roon nie pokazuje go w Home->Recent activity->Added. Album jest widoczny w My Library->My Albums. Core i biblioteka postawione na NAS Synology DS 716+II, endpoint to NAD T778, steruję apką roon remote na ipadzie. Przez ponad rok wszystko działało, od kilku miesięcy mam ten problem. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Restarty robione routera też ? Miałem podobny nie dawno komunikat albo taki sam i restart chyba pomógł nie pamiętam ale naprawiło się samo ,prawdopodobnie  była aktualizacja jakaś pobierana i czegos nie dokończył 🤔

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wczoraj były aktualizacje, może zobacz na synology czy nie ma jakiejś aktualizacji do pobrania.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, marek.pap said:

Mam zainstalowaną najnowszą wersję. Po ostatniej aktualizacji Roon grał normalnie. Dopiero dzisiaj pojawił się problem. Jeśli nie macie problemów z Roonem, to w takim razie problem dotyczy tylko mnie.

 

 

U mnie Roon na Synology działa normalnie. Qobuz i Tidal również. Więc pewnie jakiś lokalny problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, marek.pap napisał:

Mam zainstalowaną najnowszą wersję. Po ostatniej aktualizacji Roon grał normalnie. Dopiero dzisiaj pojawił się problem. Jeśli nie macie problemów z Roonem, to w takim razie problem dotyczy tylko mnie.

 

2022-02-20 (2).png

Jest jakiś problem, na całym świecie ludzie mają problemy. 

Screenshot_20220220_135046_com.facebook.katana.jpg

Edytowane przez NRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, marek.pap napisał:

Wreszcie po resetach wszystkiego co możliwe i instalacji na nowo Roon ruszył. Chociaż jeszcze przez pewien czas nie mogłem zalogować się na laptopie do konta Roona.

Nie dałeś mu szansy się zregenerować 😉sam by to zrobił ,myśle że czasami roon ma zwiechy na serwerach u siebie ,ale mimo swszystko wole to niż maliny i usbridge z volumio tam akcje były dużo trudniejsze i częstsze , od kiedy postawiłem roon rock na nuc czyli ala nucleus " mam spokój i wszystko hasa na dotknięcie guzika 😉 Drobne akcje są  jak wszędzie ale to nic w porównaniu do wyżej wymienionych aplikacji i urządzeń .

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, marek.pap napisał:

Chyba masz rację. To był jakiś błąd mojego konta na serwerach Roona. Pewnie gdybym nic nie robił, też Roon zaczął  by grać.

Na 99%;)  niema ideałów w pewnym momencie w audio trzeba iśc na kompromis i moim zdaniem najlepsza alternatywą choć nie tanią jak wiemy ,  ale jest Roon z tym programem softem zwał jak zwał w końcu osiagnałem pewien spokój stabilność ,nic tak nie wkurza jak walka wieczna z jakimiś adresami ip itp.. zwiechy aplikacji malinowych że tak powiem 😉 rozpraszacze i słuchanie muzyki na wiecznej niepewności i myśleniu nie o muzyce tylko kiedy znowu coś sie wysypie hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.