Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  190 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teac wprowadza kompatybilność z środowiskiem Roon w swoich streamerach.

Na początek UD-701N.

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do swojeojego pytania o NUC.

jako że jestem średnio ogarnięty w informatyce - prosze o pomoc. Czy przykładowy NUC z poniższego linku jest gotowym do użytku sprzętem, na który musze tylko wgrać Roon, czy też wymaga ode mnie jakichś dodatkowych czynności???

https://www.skynet.pl/intel-nuc-pentium-silver-n6005-8gb-256gb-w10p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kostron napisał:

Wracam do swojeojego pytania o NUC.

jako że jestem średnio ogarnięty w informatyce - prosze o pomoc. Czy przykładowy NUC z poniższego linku jest gotowym do użytku sprzętem, na który musze tylko wgrać Roon, czy też wymaga ode mnie jakichś dodatkowych czynności???

https://www.skynet.pl/intel-nuc-pentium-silver-n6005-8gb-256gb-w10p.html

Ten będzie lepszy:

https://www.skynet.pl/intel-nuc-slim-nuc10i3fnkn-i3-10110u-4gb-128gb-ssd-hdmi-usb-c-wifi-w10p-wysylka-gratis.html

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kostron napisał:

Wracam do swojeojego pytania o NUC.

Na stronie:

wspierane NUC i inne wymagania

 

Fragment

... We have worked with Intel to support its Intel NUC line of products. They are low power high performance easy to install units that work very nicely as a Roon Core Server. The models we support are:

NUC5i3xxx

NUC5i5xxx

NUC6i3SYx

NUC6i5SYx

NUC7i3BNx

NUC7i5BNx

NUC7i7BNx

NUC7i3DNx

NUC7i5DNx

NUC7i7DNx

NUC8i3BEx

NUC8i5BEx

NUC8i5BEx

NUC8i7BEx

NUC10i3FNx

NUC10i5FNx

NUC10i7FNx 

NUC11TNHi3

NUC11TNHi5

NUC11TNHi7

NUC11PAHi3

NUC11PAHi5

NUC11PAHi7

......

Nie widzę Twojego na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zamierzasz. Ja zainstalowałem na dysku NUCa system ROCK - Roon Optimized Core Kit (bezpłatny) i ten NUC z ROCK odtwarza przez USB na podłączonym DACu muzykę z serwera NAS (serwer w sieci lokalnej). Steruję (a właściwie sterowałem bo skończył mi się abonament) z innego PC z aplikacją ROON (tu niestety płatne) lub z tabletu lub ze smartfona. Mój NUC to jakiś używany i5 za 500 zł, jak go kupowałem to nie miał dysku i systemu. (nie mam w tej chwili do niego dostępu i nie podam jego symbolu)

Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to zrobić tak:

NA NUC zainstalowany Roon

router po kablu do NUC

dysk zewn z plikami po USB do NUC

NUC po USB do DAC (Gold note)

sterowanie poprzez aplikacje Roon z iPhone lub iPada 

mam nadzieje że nic nie pomyliłem i wszystko dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz NUCa , to może być nawet starszy , 7 , 8 generacji , i5 , i7. Dysk jak najmniejszy , 8 gb ramu , i dla świętego spokoju z listy zamieszczonej na stronie roona . Ja kupiłem NUC8i5BEK z 8 gb ramu i najmniejszych problemów nie ma . No, raz po 6 mies pracy 24/7 musiałem rozebrać , przeczyścić wiatrak i przesmarować . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, payong napisał:

 Ja zainstalowałem na dysku NUCa system ROCK - Roon Optimized Core Kit (bezpłatny) i ten NUC z ROCK odtwarza (...). Steruję (a właściwie sterowałem bo skończył mi się abonament) z innego PC z aplikacją ROON (tu niestety płatne) lub z tabletu lub ze smartfona.

Przecież mając ROCK z zakupioną licencją (bo bez niej nie działa) masz już centrum obsługi muzyki w domu. Cała reszta: aplikacje mobilne (android, iPhone), aplikacja Roon na innych PC-tach, tabletach a nawet muzykę na wynos, czyli Roon ARC masz w pakiecie. Płacisz raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, payong napisał:

ROCK jest bezpłatny, dopiero nie wiem jak to nazwać w nomenklaturze ROONa "odtwrzaczce" są płatne.

Tak ROCK, ich system operacyjny jest bezpłatny, ale już działający na nim ROON nie. W jednej sieci lokalnej wystarczy jeden Roon Core, a reszta urządzeń łączy się z nim po wpisaniu tej samej licencji. Napisałem ten komentarz, bo nie rozumiem jak to działa u Ciebie. Musisz mieć jedną licencję, aby ROON działał, a napisałeś: "(a właściwie sterowałem bo skończył mi się abonament) z innego PC z aplikacją ROON", tak jakby była potrzebna jeszcze jedna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW widzieliście coś takiego jako alternatywa dla NUC?

https://www.cirrus7.com/en/produkte/cirrus7-nimbini/

Niestety wersja Media niedostępna teraz ale cena nie jest zła biorąc pod uwagę że dostajemy pasywnego nuca 😉

Alternatywa jest droższa

https://www.smallgreencomputer.com/collections/audio-server/products/sonictransporter-i5

 

Edytowane przez w.p.
autocenzura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, w.p. napisał:

Niestety wersja Media niedostępna teraz ale cena nie jest zła biorąc pod uwagę że dostajemy pasywnego nuca

Żebyś się nie zdziwił przy upsamplingu. Oba modele mają zupełnie inne procesory, a to robi różnicę co dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które modele masz na myśli? Ten Celeron vs jakas i5 w wersji Media? Właśnie brak opcji konfiguracji i nie wiem co tam jest - na forum Roon pisal ktoś ze mailowo można zamówić... Ludzie kupują z i7 jak ktoś 3 dni temu:

cirrus7 nimbini v3

Intel® NUC 10 Performance kit - NUC10i7FNHN

• Intel® NUC Comet Lake i7-10710U, 6x 1.10GHz - 4.70GHz - Hyperthreading - Intel UHD 620
• 16GB DDR4 SO-DIMM (2x8GB)
• Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB, M.2 (MZ-V7S500BW)
• Samsung SSD 870 QVO 1TB, SATA

1.168 EURO

Ale taka konfiguracja to chyba przesada albo ktoś myśli że Roon ma takie wymagania albo ma ogromną bibliotekę i dużo stref. No i na sam system pewnie najmniejszy możliwy SSD to już było by wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Mam NAS Synology DS720+ z procesorem INTEL Celeron J4125 i zainstalowanym Roonem. W czasie konwersji strumienia FLAC do DSD512 obciążenie procesora wynosi tylko 50%.

Hmm.... Nieźle. A dużo masz albumow? Tam roon chyba pokazuje performance w okienku ścieżki sygnałowej jeśli jest mniej niż 100. - tam nic nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Mam NAS Synology DS720+ z procesorem INTEL Celeron J4125 i zainstalowanym Roonem. W czasie konwersji strumienia FLAC do DSD512 obciążenie procesora wynosi tylko 50%.

Na ale za wiele więcej to juz na synology nie zrobisz podczas konwersji do DSD. No chyba, że tylko ty i tylko do tego to używasz.

Zresztą ja postawiłem core na 412+ z intel atom d2700 i też działa. No ale mnie konwersja nie interesuje bo mam sprzętowy upsampler.

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby obciążenia, żeby to sprawdzić. Uruchomiłem 3 strefy. Pierwsza z konwersją FLAC do DSD512, druga to odtwarzanie video full HD i trzecia z odtwarzaniem strumienia FLAC bez konwersji. Nie pamiętam, jakie było obciążenie procesora, ale wszystkie strumienie były płynnie odtwarzane, bez zacięć. Sam strumień FLAC to zaledwie 3% obciążenia procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Dziki607 napisał:

Tylko dla nowych osób

"You are not eligible for the $2 deal. To qualify for the offer you must be a new Roon subscriber."

 

Zakładasz nowe konto na inny email. Karta płatnicza też musi być inna 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba żaden problem. Jeśli jesteś stałym użytkownikiem i masz listy i takie tam, to promka Ci na nic, jeśli okazjonalnym od promki do promki to utwórz nowe konto.

Piopio mnie uprzedził, nie widziałem jego odpowiedzi bo go zablokowałem 😉 Ale tym razem dobrze napisał.

Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś tani (naprawdę tani, używany) komputer fanless na którym można zainstalować Roon Rock ?

Nie musi być mocarny bo będę korzystał tylko z Tidal i Qobuz bez konwersji czy DSP. 

Mam stary ASROCK Q1900ITX ale na tym Roon nie startuje. Na innym pasywnym i3 (płyta Gigabyte) tak ale to mój komputer do pracy 😉 

 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ogarnąłem urządzenia więc mogę spróbować Roon , mam parę pytań  o konfigurację początkową 

1. czy po instalacji filtry DSP są domyślnie wyłączone oraz inne regulacje dotyczące jakość/odtwarzania muzyki 

2. czy dodawanie biblioteki plików znajdującej się na NAS jest trudne ( trzeba nadać stałe IP NAS ) 

3. Co na początku jeszcze po ustawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.