Jump to content
IGNORED

pytanie od żółtodzioba (strumień bitów)

bajaczek

Recommended Posts

Witam, czytam właśnie instrukcje odtwarzacza bluray i znajduję takie oto zdanie:

"Sygnał HD Audio (Dolby Digital

Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD

High Resolution Audio i DTS-HD

Master Audio) nie jest

odtwarzany przez strumień

bitów."

Czy to znaczy, że dzwięk hd może być grany tylko z płyt? Proszę, niech mi ktoś wytłumaczy, nie jestem ekspertem.

• 2 weeks later...

Master Audio) nie jest

odtwarzany przez strumień

bitów."

tzn, że z odtwarzacza puszczany jest kodowany sygnał na amplituner gniazdem hdmi i S/PDIF

a tylko takie ustawienia audio masz w tym odtwarzaczu?

jesli masz jeszcze ustawienie RAW lub PCM to ustaw któryś z nich, a jaki komunikat wyświetlany jest gdy ustawisz po kolei każdy z nich, włącz jakiś film i ustaw oryginalny dzwięk w filmie tj DTS HD MA jeśli zapuścisz film na bluray-u i ustawiaj na wyjściu każdy z nich po kolei tzn strumień bitów, PCM i RAW (jeśli jest to) .Napisz co wtedy pokazuje amplituner. Jeśli na wyswietlaczu pokaże się wybrana oryginalna ścieżka z DTS HD MA to to ustawienie wyjścia audio w odtwarzaczu blu-ray zostaw. Oczywiscie amplituner musi obsługiwać HD.

Mnie to wygląda na nieudolne tłumaczenie. Wydaje mi się, że chodzi tu o to, iż odtwarzacz nie jest w stanie wypuścić sygnału HD Audio w postaci Bitstream, aby sobie amplituner go rozkodowywał, lecz robi to sam za pomocą wewnętrznych dekoderów i na wyjściu można mieć tylko LPCM albo analog.

Jak może nie potrafić wysyłać bitstream ? To podstawowa funkcja ;>

Pewnie chodzi o to że nie puszcza "dzwieku HD" po cyfrowym...

W niektórych przypadkach to dziwnie opisują/tłumaczą w tych urządzeniach :>

Oczywiście że może nie potrafić wypuścić bitstream jeśli mowa o dźwięku HD.... np.moja stara konsola fat ps3 nie potrafiła...rozkodowywała na swoim pokładzie i wypuszczała LPCM dokładnie tak jak wspomniał Bobcat...ampli wtedy wyświetlał Multi Chanel itd...

Pozatym dźwięk HD idzie tylko po hdmi które też jest cyfrowe jak optical i coaxial a te tylko maksymalnie puszczają DD lub DTS...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.