Skocz do zawartości
IGNORED

Haiku Audio - polskie wzmacniacze. Zna ktoś?


larson3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co to są te emocje w muzyce bo czytam juz ktorys raz i nie wiem :)

 

U mnie to sie ciarami objawia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dobrze Jolidy, kiedyś słuchałem, ale nie będę się wymądrzał :-)

Jeśli miałbym porównać Haiku do czegoś, to może to przychodzi mi do Lavardin, może stary Krell KAV 300i, może szybkie lampy na KT88. Bardzo podoba mi się połączenie mikrodynamiki, barwy z leciutkim ociepleniem i przejrzystość.

 

A miales moze okazje posluchac kiedys Cayin-a A88T w PP, lub nowszego A70 i jak do nich ma sie SOL II i Bright Mk3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, Cayina znam tylko z nazwy, więc nie będę się wymądrzał :-)

Jak jesteś w W-wy lub okolic, albo po drodze Ci do stolicy, to wpadnij posłuchać Brighta. Jeszcze u mnie chwilę postoi.

 

biniek, emocje, to jest esencja muzyki; to jest to, co w niej jest najważniejsze; to jest metafizyka i matematyka wzięte razem i podane w taki sposób, że jednego od drugiego oddzielić nie można :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to są te emocje w muzyce bo czytam juz ktorys raz i nie wiem :)

to jest takie coś, że jest u Ciebie długonoga panna, piękna jak z obrazka, a Ty nie możesz przestać słuchać, słuchać, słuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stempur

Tylko, ze jakosc dzwieku kreuja przede wszystkim kolumny i pomieszczenie, wiec trzeba by posluchac wzmcniaczy Haiku ze swoimi paczkami aby cos konktretnie powiedziec o ewentualnych roznicach w brzmieniu, a ja mam zbyt duze szafki (na starych koaksjalach Tannoy-a) aby wozic na odsluchy. Male Rehdeko tez sa, ale nie ma jak dzwiek z Tannoy-i :-)

A moze Ciebie interesowaloby brzmienie Tannoy-i, na nich porownanie tych wzmakow i moglbys wpasc do mnie ? Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku trzeba pogodzić słuchanie z gimnastyką :)

W starych dobrych czasach to włączałem płytę The Cure (a nagrywali wtedy takie ze 77 minut), pamiętałem potem tylko pierwsze dwa takty, ale chyba ładnie grali :-)

Kiedyś czytałem trochę haiku, szczególnie Basho.

 

Chodź, patrz

 

Na prawdziwe kwiaty

 

Bolesnego świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Lutek, dzięki za zaproszenie. Jak będę się kierowałw Twoje strony, dam znać i się wproszę

aż tak dobrze z Brightem? Ja śmigam w sobotę do Zielonej Góry go posłuchać, do kiedy będzie u Ciebie? Jak radzi sobie z mocnym szybkim rockiem (np. SOAD)? (niestety;p też go słucham i to muzyka weryfikująca w moim przypadku, z innymi gatunkami wzmaki sobie radzą;p)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mumik, Bright jeszcze przej jakiś czas u mnie pobędzie. On radzi sobie ze wszystkim :-). To dość uniwersalny piec. Jasne, że jak masz jakiś totalny, szybki thras metal czy inne dead, albo jakąś skomplikowaną symfonikę z chórami to są wzmacniacze lepsze. Ale umówmy się - SAOD to dość prosta do odtworzenia muzyka. Też ich słucham i na Brighcie jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak soad to raczej wolna muzyka

wzmacniacze zaczynaja się gubić na muzyce gdzie perkusja gra tempa >240 bpm

 

sprawdzcie swoje zestawy na tym kawałku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub na tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to są te emocje w muzyce bo czytam juz ktorys raz i nie wiem :)

U mnie emocje w muzyce/podczas słuchania to jak ciarki albo łezka jak zagra dla mnie świetnie ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie emocje w muzyce/podczas słuchania to jak ciarki albo łezka jak zagra dla mnie świetnie ☺

dzieki a to nie wynika bardziej z utworu i jego wykonania? - niejednokrotnie miałem ciarki oglądajac występy na zywo (w tv na wbudowanych głośnikach tez)

miałbyś ciarki na super sprzecie gdyby ktos ze słabym głosem fałszował pod nienastrojoną gitarę? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

miałbyś ciarki na super sprzecie gdyby ktos ze słabym głosem fałszował pod nienastrojoną gitarę? :)

 

Ja mam...kręcą mnie tak po prostu dźwięki...jestem audiofilem...nie mylić ze snobem...jak mój syn czy córka "grają" na cymbałkach już się cieszę... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki a to nie wynika bardziej z utworu i jego wykonania? - niejednokrotnie miałem ciarki oglądajac występy na zywo (w tv na wbudowanych głośnikach tez)

miałbyś ciarki na super sprzecie gdyby ktos ze słabym głosem fałszował pod nienastrojoną gitarę? :)

 

oczywiście ze przy muzyce którą posiadam w swojej płytotece, w gatunkach które lubię i jak sprzęt jest tak zestrojony gdzie słychać te emocje w dźwiękach :)

nie miałem okazji słyszeć tego co piszesz - gdy ktoś ma słaby głos/fałszuje i gitara nie nastrojona więc nie wiem... :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak soad to raczej wolna muzyka

wzmacniacze zaczynaja się gubić na muzyce gdzie perkusja gra tempa >240 bpm

 

sprawdzcie swoje zestawy na tym kawałku

Wydaje mi sie ze jest dobrze, perka gra jak z karabinu i nie traci rozdzielczosci nawet gdy duzo sie dzieje w tle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

emocje w muzie - taak, raz to sam wykon, choćby prawie całe Hair w moim przypadku (akurat mi się skojarzyło).

 

natomiast tak, dobry sprzęt potrafi je zwielokrotnić, dodać to coś. Paradigmy nie są wybitne (9 v.7), ale słuchanie Comy na nich daje te ciary, których w np. w Kef iq szukać próżno choć wykon ten sam ;).

 

Inny przykład - Turnau "Mój Aniele" i Dead Can Dance w triodzie.....na Cayinie a-55 zwykłym, no magia, ciary większe niż na Audiolabie 8000s choćby, choć grać on całkiem nieźle potrafi ;)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat -> wkrótce kolejna nowość SOL III (stopnie sterujące w klasie A Single-Ended, obudowa z płyt aluminiowych, dual-mono, sterowanie procesorowe... większa moc, dual mono, pilot)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można znaleźć trochę informacji.

 

image.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, jutro w Zielonej Górze zapoznam się z Haiku Bright z Polk Audio, Harpia Pastel i Davis Acoustics.

 

Bardzo jestem ciekawy czy przebije lampkę Cayina, to mój ostatni strzał

 

Czekam oczywiście i Pozdrawiam

 

> stempur

Tylko, ze jakosc dzwieku kreuja przede wszystkim kolumny i pomieszczenie, wiec trzeba by posluchac wzmcniaczy Haiku ze swoimi paczkami aby cos konktretnie powiedziec o ewentualnych roznicach w brzmieniu, a ja mam zbyt duze szafki (na starych koaksjalach Tannoy-a) aby wozic na odsluchy. Male Rehdeko tez sa, ale nie ma jak dzwiek z Tannoy-i :-)

A moze Ciebie interesowaloby brzmienie Tannoy-i, na nich porownanie tych wzmakow i moglbys wpasc do mnie ? Zapraszam.

 

Witam Pana miałem przyjemnośc Pana zapoznać pare lat temu jak przywiózł Pan swoje paczki i robiliśmy porównanie z DC 10 ,tak czy inaczej zapraszam ponownie do Zielonej Góry juz w nowym starym salonie na Dworcowej 16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

powiem krótko, jeśli ktoś jak Haiku wprowadza tak grający produkt za 4 tys. zł to tylko bić brawa. To jest poziom grania na poziomie przynajmniej 6-8 tys. zł. Z Harpiami Pastel wspaniała para. Davis Acoustics ciężko ocenić po niższym modelu (Matisse), ale potencjał duży.

Czy wybiorę Haiku czy Cayina pewności nie mam, ale polecam szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.