Jump to content
IGNORED

Części zamienne odtwarzaczy CD


Sławo1

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jakiś czas temu zwróciłem się o opinie (na różnych stronach,forach piszących o audio)na temat laserów do wyższych modeli odtwarzaczy CD Sony ES(np.x555 ES,779ES). Temat poruszam kolejny raz,bo wcześniejsze odpowiedzi nie były,jakby to powiedziec wyczerpujące temat. Były często takie,że do tych wyższych modeli nie ma już dostępnych,praktycznie nigdzie. Jednak,że i tak nie będą one potrzebne,bo lasery z wyższych modeli są niezniszczalne,(jak sie dobrze ktoś z nimi obchodził) trwałe,więc wymieniać nie będzie co. Jednak jak pojawi się jakiś laser,używany!to myślę,że jak będzie w rozsądnej cenie to trzeba kupować. Co o tym myślicie? Co jeśli używany? Na co zwrócić uwagę? Odpowiadano mi też,że lepiej wybrać Sony x222 ES i będzie spokój ,bo lasery do nich są dostępne. Czy x222 Es,to optymalny wybór? Druga sprawa. Czy warto już teraz zaopatrzyć się w inne części zamienne,np.paski,silniki,jakiś prowadnice,mechanizmy wysuwania tacki,itp,do,np.x222ES,albo 555 ES? Jakie macie doświadczenia z tym związane? Życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

Link to comment
Share on other sites

Lasery,w zależności od modelu masz m. in. na stronie Impela (nie, nie ci od ochrony, wpisz sobie "impel - lasery" dla przykładu), a na stronach:

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

masz spisy laserów i dac'ów w tych playerach.

 

Nowe lasery, zamienniki, np. KSS to kwoty od 30 do 100 zł przy czym pewnie żaden z nich nie jest oryginałem, a sporo ma na kartonie napis "made in Japan"...de facto będącym produktem "made in China"...Czytałem o tym trochę i wynika z tego to, że..czasami taki zamiennik trzeba wymieniać 2-3x zanim trafi się na faktycznie dzialający...

 

Ile warto dać? Kwestia potrzeb...jeśli masz np. CDM'a...a nigdzie nie ma, zaś TY musisz mieć...to dasz tyle, ile ktoś za to chce...

Link to comment
Share on other sites

Jednak,że i tak nie będą one potrzebne,bo lasery z wyższych modeli są niezniszczalne,(jak sie dobrze ktoś z nimi obchodził) trwałe,więc wymieniać nie będzie co.

Nie ma laserów niezniszczalnych, są jedynie bardziej i mniej żywotne, te z serii KSS starych sony ES nie należą wbrew obiegowym opiniom do lepszych od ich tańszych odpowiedników np. KSS240 produkowanych w tych samych latach. To identyczne konstrukcje z tym że posiadają inny napęd. Obchodzenie również niema nic do tego jak długo będą pracować, chodzi jedynie o zanieczyszczenie i (a w zasadzie przede wszystkim) o ilość przepracowanych godzin w określonej temperaturze.

Jednak jak pojawi się jakiś laser,używany!to myślę,że jak będzie w rozsądnej cenie to trzeba kupować. Co o tym myślicie? Co jeśli używany? Na co zwrócić uwagę?

Nawet jeżeli sprzedający pozwoli Ci sprawdzić jak chodzi np. KSS151, KSS-272A, KSS-190A to niewiele się dowiesz o jego kondycji, powodem jest automatyczne dopasowanie prądu lasera tak aby odczyt po odbiciu wiązki odbywał się w nominalnym zakresie odbiornika, wraz ze zużyciem i spadkiem emisji LD jest to kompensowane i w zasadzie do ostatniego momentu nic nie wskazuje na fakt iż laser już dogorywa. Gdy zacznie marudzić to przeważnie (oczywiście nie zawsze bo powody utrudnionego odczytu mogą być różne) są to ostatnie godziny.

Czy x222 Es,to optymalny wybór?

Zależy czego oczekujesz od odtwarzacza i jakim dysponujesz budżetem.

Druga sprawa. Czy warto już teraz zaopatrzyć się w inne części zamienne,np.paski,silniki,jakiś prowadnice,mechanizmy wysuwania tacki,itp,do,np.x222ES,albo 555 ES?

Nie widzę osobiście w tym sensu.

 

Pozdr.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.