Skocz do zawartości
IGNORED

AIM SC808


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakich nausznikach będziesz testować wzmacniacz słuchawkowy z SC808?

 

Ponieważ głównie mam zamiar używać wyjść RCA - wyjście słuchawkowe potraktuję po macoszemu.

 

Słuchawki jakie mam to: Grado 60 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i dla kontrastu a-jays tree (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), może uda mi się pożyczyć jeszcze jakieś "duże" stacjonarne nauszniki bo te wymienione to raczej do słuchania z walkmana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz po macoszemu?

Bo nie będziesz odsłuchiwał LCD-3?

Daj spokój :)

Dobry wzmacniacz słuchawkowy powinien napędzić zarówno przetworniki trudne do wysterowania, jak i sprzęt "portable"

Jeżeli wzmacniacz jest w stanie poprawnie współpracować wyłącznie z jednym, albo z drugim typem słuchawek to moim zdaniem jest to sporym ograniczeniem.

Tym samym z ciekawością poczytam, jak sobie poradziła SC808 z dokami ;)

Bo niższe modele Grado, to napędzi cokolwiek co ma wyjście słuchawkowe, więc tutaj z góry zakładam że zaskoczenia nie będzie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz po macoszemu?

Bo nie będziesz odsłuchiwał LCD-3?

Daj spokój :)

Dobry wzmacniacz słuchawkowy powinien napędzić zarówno przetworniki trudne do wysterowania, jak i sprzęt "portable"

Jeżeli wzmacniacz jest w stanie poprawnie współpracować wyłącznie z jednym, albo z drugim typem słuchawek to moim zdaniem jest to sporym ograniczeniem.

Tym samym z ciekawością poczytam, jak sobie poradziła SC808 z dokami ;)

Bo niższe modele Grado, to napędzi cokolwiek co ma wyjście słuchawkowe, więc tutaj z góry zakładam że zaskoczenia nie będzie :D

 

Pisze pokrótce, bo niestety nie udało mi się zdobyć na szybko lepszych nauszników:

słuchawki jak w opisie wyżej

Połączenie:

iPad 3 - słuchawki

vs

iPad 3 - dac m2tech`a - słuchawki

vs

PC - sc808 - słuchawki

vs

iPad - dac m2tech`a - wzmacniacz słuchawkowy wbudowany w integre Atoll in 100

 

źródła: pliki hi-res (dsd, 24 bit) flac 16 bit, Tidal (Premium)

muzyka: Alt-J, Depeche Mode, Fink, NIN

 

wzmacniacz sc 808 to mięsisty dźwięk, duże spektrum dźwiękowe, schodzący nisko bas, ale brak w nim polotu przy żywszych kompozycjach. M2tech w połączeniu z wbudowanym wzmacniaczem w integrze zagrał najpełniej, najżywiej ale to nie była jakaś kolosalna różnica. Na pewno sc808 bezapelacyjnie wygrywał przy zwykłym źródle. iPad z samym m2techem jest cichy i taki bez emocji. Ale w/g mojego odczucia to karta ma potencjał, który w pełni może rozwinąć skrzydła przy dobrych słuchawkach.

 

Grado 60 są delikatne i ma się wrażenie, że nie dają rady przenieść potencjał muzycznego AIM. Potrzebują mocniejszego grania - z większa dynamiką. Natomiast a-jays Tree to mocny bas i wysokie z dużą dynamiką - przy dłuższym słuchaniu męczą uszy i ma się wrażenie, że grają "ponad swoje siły" - to słuchawki, które sprawdzają się przy małych odtwarzaczach.

 

Moim zdaniem wzmacniacz słuchawkowy SC 808 to dobry wybór, ale trzeba mieć również dobre dynamiczne słuchawki. Jak dla mnie to dodatek do DAC :) ale udany. Teraz zastanawiam się, czy nie poszukać dla siebie słuchawek i w sytuacjach gdy nie mam możliwości posłuchania kolumn cieszyć się muzyką na nausznikach :)

 

Chętnie przyjmę jakieś propozycje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

Komputer po resecie nagle przestał widzieć kartę. Przy włączeniu komputera nie ma takiego cyknięcia z karty jak miałem kiedy karta działała poprawnie. Zmieniłem sloty na płycie głównej, brak reakcji. Komputer porostu przestał ja widzieć.

Jakieś rady co zrobić? Karta uwalona? Nic mi nie przychodzi do głowy.

Mam windows 8.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym problemie pisali na forum pclab.pl

Tam też kilku osobom karta po prostu się wyłączała z systemu i dopiero wyłączenie z prądu i ponowny rozruch pomagały.

Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, zwłaszcza że ja swoją kartę podłączałem do dwóch komputerów - w firmie i w domu.

U mnie karta działa idealnie stabilnie na obu płytach głównych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W obu komputerach mam zasilacze BeQuiet.

Nie mam absolutnie żadnych problemów z SC808 (dlatego ją kupiłem i zdecydowałem się na sprzedaż mojego DAC)

Obstawiam że przyczyną może być kiepskiej jakości zasilacz, bądź nieaktualny BIOS płyty głównej.

Sprawdźcie BIOS płyty głównej, czy macie najnowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do BeatX

Wypożyczyłem AKG 240Studio - wieczorem odsłucham i odpisze, ale:

Widzę, że Ty masz AKG240, Możesz porównać je z Brainwavz HM5? i czego im brakuje przy HiFiMANach?

Miałeś okazje słuchać TAKSTARÓW Hi2050?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Takstarów żadnych nie słuchałem - dopiero zamierzam.

Natomiast co do K240DF vs. HM5 to mogę co nie co napisać.

No przede wszystkim tutaj naprawdę można użyć sformułowania "niebo a ziemia" (nie mylić z lepiej/gorzej)

Jest po prostu zupełnie inaczej, chociażby z samej charakterystyki konstrukcji, jedne są zamknięte a drugie pół otwarte.

Osobiście, jak na moje ucho to ani jedne ani drugie nie są liniowe, HM5 są zdecydowanie przyciemnione w stosunku co do K240DF, natomiast AKG mocno rozjaśnione z akcentem na średnie tony.

Jakbym miał określić w kilku słowach oba modele to HM5 mimo zachowania w miarę liniowego grania to jednak są strojone na ciemną stronę - średniego basu jest więcej niż w AKG.

Jest go na tyle, że można mówić o muzykalności ale na pewno nie jest to referencja i precyzja jaką dają K240DF

K240DF grają po prostu jak rasowe monitory studyjne.

Do tego mają bardzo szeroką scenę, i cholernie dużo "powietrza" w muzyce.

Bas w AKG jest podawany oszczędnie, a przez to słychać w zasadzie każdą fakturę instrumentów operujących na niskich tonach - nie ma efektu "wow", ale jest zaskoczenie że słychać każdy szczegół w basie.

Średnica w AKG jest podobna do Grado, jest zaakcentowana - a przez to fantastycznie sprawdza się w jazz, klasyce itp.

Tym samym wokal jest reprodukowany nadzwyczaj naturalnie.

Wysokie tony w AKG są jak dla mnie rozjaśnione, ale bez jakiejkolwiek sybilacji czy kłucia w uszy.

Są bardzo wysokiej jakości, ale osobiście wolę odrobinę ciemniejsze granie dlatego nie znajduję fun'u w tym co serwuje K240DF

Takie strojenie sprawia, że muzyka jest rozkładana dosłownie na czynniki pierwsze.

Tym samym K240DF imho nie nadają się zbytnio do relaksującego grania, bo dźwięk z tych nauszników jest tak sterylny i precyzyjny, że w moim odczuciu mało muzykalny.

Jest angażujący, mocno specyficzny.

Z pewnością sprawdzą się jako słuchawki odsłuchowe do kontroli mixu lub strojenia instrumentów.

HM5 natomiast nie poleciłbym jako narzędzie odsłuchowe, a raczej jako słuchawki do "normalnego" słuchania muzyki - dla osób preferujących stosunkowo liniowe granie, lekko przyciemnione.

Do tego HM5 są o wiele bardziej wygodne niż K240DF i łatwe do napędzenia.

Parametry przetworników w AKG chcąc nie chcąc wymuszają zastosowanie mocnego wzmacniacza słuchawkowego, aby osiągnąć zadowalający poziom głośności i dynamiki.

Reasumując: AKG poleciałbym muzykom, reżyserom dźwięku lub osobom szukającym instrumentu do testowania (AKG ze swoimi parametrami świetnie nadaje się aby zweryfikować faktyczną wydajność wzmacniacza)

Dla mnie idealnym środkiem pomiędzy tymi dwoma modelami jest właśnie HE-500, który łączy najlepsze cechy zarówno HM5 jak i K240DF.

Widać to chociażby na wykresach częstotliwości obu modeli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HE-500 mają nieco mniejszą scenę od K240DF, grają odrobinę bardziej bezpośrednio - ale za to nie ma inwazji wysokich tonów, ani jakiegokolwiek nalotu średniego basu na resztę pasma.

W HiFiMAN'ach dopiero usłyszałem jak potężny może być bas operujący np. w tym utworze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W HE-500 bass dosłownie schodzi do samego dna - i każdy jego zakres jest odtwarzany z jednakowym ciśnieniem, co sprawia niesamowite wrażenie.

Ciężko to opisać.

Średnie i wysokie tony w HE-500 mimo iż można lepiej (vide K240DF), to jednak są reprodukowane jak dla mnie wystarczająco wiernie, bez jakichkolwiek podbarwień czy ociepleń - a co najważniejsze - przyjemnie w odsłuchu, że koniec końcem odsłuch na HiFiMAN'ach to zarówno wrażenie jakości dźwięku jak i jego przyjemności w odbiorze.

Jeżeli masz możliwość, to mocno polecam odsłuch HE-500 na skórkowych padach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BeatX bardzo dobry i przydatny opis :) Chyba pora odkładać kasę na HiFiMany ;P

 

Ja lubię bas z tego utworu:

 

Nawiązując do mojego wcześniej zapowiedzianego odsłuchu SC808 na AKG K240:

Potwierdza moje odsłuchy wcześniejsze przy tak szczegółowych i neutralnych słuchawkach jakimi są te nauszniki. Karta jest muzykalna, lekko ocieplona. Dynamika wystarczająco angażująca w słuchanie. Szczegółowość nie jest domeną tej karty wiec jeśli ktoś szuka karty nie muzycznej a do słuchania studyjnego - to może poczuć nie dosyt. Stereofonia dobra. Jedyny zarzut to nieco brak większej przestrzenności w głąb sceny (no ale to chyba moje skrzywienie - cały czas szukam dźwięku, który "robi spektakl" wolę jak muzycy wychodzą z mojej głowy a nie pakują się pod czaszkę)

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy AIM SC808 - i gratuluję im dobrego zakupu za rozsądne pieniądze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

hmm wyłączyłem komputer całkowicie z prądu i zostawiłem na noc. Rano odpalam kompa i już karta działa normalnie. Dziwne odparły ma ta karta.

 

Parę dni temu z przyczyn mojej mocnej nieostrożności tak namieszałem w systemie, że musiałem przeinstalować Win10 :D (aż wstyd pisać, co namieszałem) ;)

No ale mniejsza o to.

Po przeinstalowaniu systemu od nowa niestety zaobserwowałem u siebie podobne objawy o których piszesz.

Karta działa idealnie stabilnie nawet przez cały dzień, ale po resecie komputera przestaje być widoczna.

Dopiero wyłączenie PC z sieci na parę minut i ponowne włączenie przywraca "widzenie" karty w systemie.

Przypomniało mi się, jak kiedyś wyczytałem w necie o podobnym objawie innego elementu komputera i winą było przegrzewanie jakiegoś układu.

Przeprowadziłem proste doświadczenie, mianowicie po paru godzinach pracy kompa testowo zresetowałem PC żeby sprawdzić czy sytuacja z kartą się powtórzy - no i powtórzyła się, urządzenie zniknęło z systemu.

Wymusiłem więc maksymalne obroty wszystkich wentylatorów w mojej obudowie, aby nieco schłodzić wnętrze.

Wentyle pracowały może z 2 min po czym zresetowałem kompa i po tym resecie gdy schłodziłem wnętrze komputera karta znowu się pojawiła (nie musiałem wyłączać PC na parę minut)

Tym samym mam już pierwszy trop tego feleru.

Te znikanie karty z systemu musi być zależne od temperatury jakiegoś elementu na karcie.

Wszystko na to wskazuje.

Obecnie poprawiłem nieco cyrkulację obiegu powietrza w mojej obudowie i zobaczymy czy to pomoże.

Jak się okaże, że nie ma na to remedum to chyba przeproszę się z NFB10-ES3 (póki co nikt go jeszcze nie kupił), bo mimo ogromnych zalet AIM SC808 nie chciałbym być zależny od stabilności jej działania pod warunkiem utrzymywania jakiś tam temperatur wewnątrz obudowy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obstawiałbym styków karty, bo ten sam problem zgłaszało sporo osób na forum pclab.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masowe problemy ze stykami na płytach głównych?

Niee.. to raczej wina po stronie karty.

Zastanawiam się, czy nie zagadać do gościa od "Reduktor Szumu", czy by nie wziął kartę na warsztat, sprawdził, pomierzył i zobaczył co jest pięć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poczekać aż wywali błąd a później lokalnie po kawałku ją chłodzić sprężonym powietrzem, może uda ci się zlokalizować problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno z bluescreen jak dotąd nigdy się nie spotkałem przy okazji słuchania na SC808

Masz jakiś log, w którym jest podane jaki sterownik zawiesił system?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat wskazuje na niestabilność USB hub, a nie karty muzycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja z kolei przeprowadziłem bardzo prosty test wyjść słuchawkowych z mojej integry na płycie głównej, z AIM SC808 oraz z NFB10-ES3

Wyjścia sygnału z w/w urządzeń były podłączone do gniazda line-in w mojej płycie głównej, po czym zmierzone.

Oto wyniki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem, czy pomiaru wykonałem fachowo i na ile te wyniki są prawdziwe, ale rzucić okiem można.

Swoją drogą, jeżeli wie ktoś jak prawidłowo wykonywać pomiary parametrów kart muzycznych, to prosiłbym o info :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziś ostatecznie moja karta padła. W czasie słuchania muzyki przestała działać i już nic nie pomogło. Dziś wysyłam na gwarancje. A mój 6 letni audigy 2 zs nadal działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to słyszeć.. :/

Moja karta hula, że hej! (mam ją równo od początku roku)

Kiedy kupiłeś swój egzemplarz SC808?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wpisy na forum pclab.pl potwierdzają Twoje słowa.

Bardzo mnie to dziwi, bo u mnie karta nie sprawia najmniejszych problemów.

No może poza tym znikaniem z systemu, po resecie komputera gdy jest zbyt gorąco w środku obudowy.

Ale i na to znalazłem solucję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może poza tym znikaniem z systemu, po resecie komputera gdy jest zbyt gorąco w środku obudowy.

Ale i na to znalazłem solucję :)

Domyślam się jak rozwiązałeś ten problem. Ograniczyłeś oglądanie tych gorących lasek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :)

tak właśnie, mniej gorącego stuff'u do wyświetlania i od razu karta pracuje stabilniej :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.