Skocz do zawartości
IGNORED

AIM SC808


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

z tą karta jest bardzo dużo problemów .znajomy w sklepie mówił, że to najbardziej awaryjny układ dźwiękowy jaki mieli.Szkoda bo to zacny układ.

 

I nie dziwi mnie to.

Już dawno wylałem wiadro pomyj na karty AIM, zarówno SC8000 i SC808:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te karty to nic innego jak ASUS w innym ubranku. Bardzo złe sterowniki powodują niestabilną pracę tych ustrojstw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Używam tej karty ponad pół roku na WIN7 64 bit i nie miałem do tej pory żadnych problemów. Używam głównie wyjść RCA i czasem słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich , tez jestem rozczarowanym posiadaczem tej swietnie grajacej karty .

U mnie od samego poczatku nie chciala sie dac rozpoznac ale jakos mi sie udalo , po jakims miesiacu mialem pierwszy symptom niewidocznej karty przez system .... Na poczatku zeby karta dzialala przekladalem sloty , potem zorientowalem sie ze wystarczy wyjac karte odpalic system bez niej potem wylaczyc kompa wsadzic karte i przy ponownym odpaleniu 100% dziala. Teraz wypinam tylko wtyczke zasilajaca karte i robie to co wyzej napisalem . Robilem chyba wszystko update biosu zmiana portru inne sterowniki ( powercolor robi te sama karte roznica to inne pcb troj-warstwowe) myslalem ze to moja karta graficzna od amd powodowala ten feler wiec bylo i bez karty , zmiana slotu w zasilaczu stawianie systemu na nowo win7 ,win10 .... chyba wszystko robilem i nic nie pomoglo. A co powoduje te problemy , jak cos instaluje np inne sterowniki,jak windows robi jakies updaty ,antywirus (avg przestalem uzywac bo cos mu sie sterowniki do karty nie podobaly ) jak cos mi sie zwiesilo . np gra .

Odeslalbym ja ale juz wymienilem w niej op ampy a oryginaly chyba wywalilem .

Jestem juz tak zdesperowany ze chyba zamowie nowa ale tym razem od powercolor u mnie 88funtow albo zmienie na jakis usb dac np Musical Fidelity V90 co sadzicie?

 

bdw. to moj pierwszy post na tym forum i mam nadzieje nie ostatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dobrze że taki temat powstał .

Powiem krótko -AIM SC808 po wymianie opampów na 2xmuses01 i 1x LM4562na na buforze brzmi po RCA jak sprzęt za milion dolarów ( z małym przymrużeniem oka . Gdyby karta posiadała ze dwa przełączalne wejścia RCA + poprawiony tor mikrofonu była by bezapelacyjnie najlepszą dźwiękówką na rynku w cenie do 7,000 tys zł . Gdybym był właścicielem firmy natychmiast bym to wykonał przy okazji rujnując konkurencję . Dodam - przerabiałem większość dźwiękówek na rynku nawet tych po kilka tysięcy i moim zdaniem to najlepsza karta po wymianie wskazanych opampów . Sporadycznie używam słuchawek ( psują słuch ) . Wzmacniacz Onkyo TX NR838 7,1 doskonały zmodyfikowany prze ze mnie zestaw kolumn 5.1 podłączony do wzmacniaczy front biamping . Nie sugerujcie się zmianami , modami opisanymi w audiofanatyk , chociaż są potrzebne , szkoda czasu i pieniędzy . Muses01 to bipolarny wzmacniacz operacyjny z wejściem JFET , mam zamiar wymienić wszystkie opampy na ten wskazany muses01 i sprawdzić po wcześniejszym wy lutowaniu fabrycznego LM4562na i obsadzenie na podstawce dip8 musesa01 w tym miejscu . Co do słuchawek właściwie wszystkie modele grają rewelacyjnie w takiej konfiguracji wzmacniaczy - karta wyciska z nich co fabryka dała w zależności od klasy .

Napiszę o efektach po wymianie wszystkich opampów na muses01.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .

Obiecałem że napisze parę słów po wymianie wzmacniaczy operacyjnych .

Niestety zacznę na początek od zupełnie innego tematu - niechlujstwo i kompletna indolencja użytkowników sprzętu komputerowego którym , albo system nie widzi karty , albo komuś coś trzeszczy ,albo komputer wariuje - Panowie i panie ano posprawdzajcie sobie połączenia wszystkich złącz zasilacza na początek i wszystkich złącz zanim zaczniecie opowiadać bzdury , posprawdzajcie czy powtykaliście złącza w odpowiednie dziury , sprawdźcie czy wasze komputery to nie złom , czasami za grube pieniądze , wyposażony w syf microsoftu - ha ha ha . AIM nie posiada mostka PLX , dla wtajemniczonych - będą wiedzieć o co chodzi .

Na temat .

Po wymianie wzmacniaczy operacyjnych o których mówiłem w poprzednim pości jest tak : doświadczenia są nauką - jest gorzej .

Ale tym razem wraz z kolegami przeprowadziliśmy parę testów i wybraliśmy najlepszą możliwą konfiguracje wzmacniaczy z zestawu dość wszechstronnego . Komisyjnie uznaliśmy że w miejscu wy lutowanego , tym razem we wlutowanej podstawce dip8 pozostaje fabryczny wzmacniacz LM4562na , na miejsce wzmacniaczy RCA 2x LME49720HA i na miejsce bufora muses8820 . Teraz sprzęt gra jak półtorej miliona dolarów i uznaliśmy wspólnie że faktycznie AIM SC 808 bije na głowę konkurencję w znacznej wyższej klasyfikacji cenowej ( okazuje się że cena nie jest wykładnikiem jakości ) .

AIM SC808 po komisyjnej , wspólnej ocenie , uznaliśmy że dźwiękówka bije na głowę zdecydowanie - dacki zewnętrzne za duże pieniądze , o kartach dźwiękowych wbudowanych nawet szkoda wspominać .

Jednak potwierdziła się opinia i zamieszanie jakie wprowadziła ta niepozorna dźwiękówka na rynku w sensie pozytywnym dla AIM . Potwierdza się tez opinia o karcie napisana na audiofanatyk przez autora .

Ps. do wszystkich użytkowników sprzętu komputerowego , zanim zaczniecie opowiadać dyrdymały na temat wszelkiej maści problemów komputerowych z AIM SC808 zweryfikujcie swoją elementarną wiedzę w posługiwaniu się tym sprzętem , bo ludzie czytają te komentarze i się śmieją - my też . Opowieści o cudownych kablach, czasami grubych jak noga , szumach , złoconych stykach itp. to tylko kompletna indolencja świadcząca o nieprawdopodobnym wręcz zacofaniu technicznym - kompromitacja , albo fanatyzm który należy leczyć .

Pozdrawiam i proszę się nie gniewać za uwagi . Forum ma służyć podnoszeniu wiedzy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

coz to ma do rzeczy ze pare dni? moze tematem sie zajmujed łuzej niz Ty czy ja zyjemy? ;)

 

 

na mp3store forum znalazł sie taki zawodnik (wiele lat na forum) ze juz "wszyscy" tam pieją nad scarlett - nie ma to jak powtórzyc klamstwo dostatecznie wiele razy a się przyjmie

 

co byś zapytał i tak lepsza scarlett

chłopy stracili rozum przez niejakiego nimovskiego

 

chcesz xonara stx - lepsza scarlet

chcesz zr - lepsza scarlet

chcesz smsl 650 lepsza scarlet

.... - lepiej scarlet

 

czy ktoś mu urwie w końcu ten durny łeb? - tam juz wszyscy przeprani

to ze scarlett ma parametry z ciemniego lasu wyjete juz nikogo nie obchodzi tak nagadał ze pseudo balans w scarlett taki zajefajny i niezbedny, wiele waznejszy od parametrów

 

ciekawe co im daje poza złączami do monitorów ten pseudo balans bez balansowanych torów w srodku

ludzi można bajerowac jak sie chce jak widac wystarczy mieć "range nimovski ekspert - jan pomocny"

 

powinni takich wieszac na suchej gałęzi nad rzeką :)

moglibyscie sie zajac takimi fachowcami i wyleczyc swiat z choroby nimovskiego bo jest okrutna i cholernie zarazliwa co znacznie gorsze

 

z "tandety" dla "biedoty" biednej bogu ducha winnej focusrite scarlett ktora nawet nie aspiruje do tytułu hiciora w swiecie dac uczynili bozyszcza i sie cieszą w swojej iluzji tworzac kolejnych mitomano-iluzjonistów

 

ps

mam wrażenie ze im dłużej na forum tym mocniej może sie odbić czkawką i pierdzieleniem od rzeczy bo na forach są i ludzie ktorym sie nudzi rownież

kupił sobie kabelki balansowane do nie balansowanych wewnetrznie torów i bajurzy ile to zyskał i jak mu na słuch padło

 

wierzyc sie czasem nie chce ze własnie ci potafią tak mocno pierdzielic ktorzy siedza lata na forach- niby zęby własne zjedli a nic a nic nie weszło do łba poza mitami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem za to legendy rosną i to w tempie pandolino jesli nie czegos mocniejszego

 

własnie nabrali biedaka poczatkujacego na to z powodu "balansu" i sobie piątaki przybijaja jacy pomocni

piejac jak to uszy kwitnia z powodu jej niemozliwego do opisania piekna dzwieku- mnie sie juz robi niedobrze jak o niej słysze ;)

 

i nic w tym jej winy a głupków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Zgodzę się z Jerzym Z-ne że opa co siedzą w Aime trzeba wymienić. Ja wymieniłem tez bufor RCA. Nie jest to łatwe bo jest lutowany z obu stron a ścieżki są od strony elementu. Najprościej chyba wyciąć go i w to miejsce podstawkę wlutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Ktoś wie jak teraz się sytuacja przedstawia? Kiedyś zrobiłem wtopę i kupiłem wadliwego AIM-a, teraz mam Prodigy Black Cube ale chcę z powrotem wrócić do 808-ki, pytanie czy w dzisiejszych egzemplarzach można nadal natknąć się na problemy z wykryciem/zasilaniem itd? Bo brzmienie było naprawdę super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy zaczyna się TERAZ - mój AIM ma już ze 2 lata. teraz przełożyłem go do zupełnie nowego komputera. WIN 10 notorycznie wywalał kartę (trzeba było resetować kompa wraz z odcięciem zasilania na tylnej obudowie) ale jak wywaliłem WSZYSTKIE sterowniki do audio z płyty głównej - to po instalacji dreaverów AIM nie mam już żadnych problemów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siódemce próbowałem z aimem różnych rzeczy i nic nie pomagało - od czasu do czasu (mniej więcej raz na 30 odpaleń) działał Twój sposób, czasem kartę wykrywało a nic nie grało - po prostu feler. Stąd pytanie czy ktoś kupował ostatnio i wie czy wada została wyeliminowana, bo jeśli mam znowu wyrzucić kasę w błoto to wolę zostać przy czarnej kosteczce:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie stery realteka wywalić

 

dokładnie tak :)

DACa zewnętrznego też ma i sobie chwalę, ale na użytek "prac przy kompie" - AIM 808 jest naprawdę spoko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.