Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX - RZ 900 kino - stereo


Jaworo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, grzeje się, może nie tak bardzo jak modele starsze ale jednak. Jesli macie go wsadzać do szafek i nie zostawiać luzu to stas później biorą się komenatrze o uszkodzeniu płytki HDMI i procesorów. (choć w RZ900 nie spotkałem się z tym)

 

Amplituner ma mieć zostawione swobodne miejsce od gory i boków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner ma mieć zostawione swobodne miejsce od gory i boków.

Czemu tak ważne jest żeby zostawić swobodę po bokach? Jedyne kratki wentylacyjne Onkyo ma od góry i ogromna większość ciepła właśnie do góry promieniuje, ale jeśli jest jakiś powód (zapewne wynikający ze szczegółów konstrukcji urządzenia), to bardzo mnie ciekawi.

Panowie, grzeje się, może nie tak bardzo jak modele starsze ale jednak.

Jakie temperatury zmierzone dla obudowy amplitunera można uznać za bezpieczne? Obecnie w szafce jest chłodniej niż w upały w pokoju, więc czemu w takich warunkach miałbym się czegoś obawiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jedyne kratki wentylacyjne Onkyo ma od góry i ogromna większość ciepła właśnie do góry promieniuje

Nieprawda.

Mój Onkyo 905 ma otwory wentylacyjne od góry i z od dołu. Nawet te ze spodu są większe. Oczywiście zapewnienie wentylacji od spodu jest ciężkie do spełnienia ale ja tak zrobiłem.

Mój amp stoi tylko na dwóch profilach stalowych przykręconych do ściany. Ma więc swobodną wentylację. Jak nagrzane powietrze wychodzi od góry to jakoś musi się zimne do ampa też dostać.

Może dlatego mimo, że użytkuję go już 7 lat chyba, nie mam z nim żadnego problemu. Oby jak najdłużej zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne kratki wentylacyjne Onkyo ma od góry i ogromna większość ciepła właśnie do góry promieniuje

Nieprawda.

Mój Onkyo 905 ma otwory wentylacyjne od góry i z od dołu.

Czyli w Onkyo 905 ciepło oddawane jest w dół? Ale racja, RZ900 też ma na dole kratki, ma dość wysokie nóżki, cyrkulację powietrza uważam w nim za bardzo dobrze zorganizowaną, tylko ciekawi mnie wyjaśnienie, czemu tak istotne jest zapewnienie przestrzeni po bokach urządzenia - w kontekście tego napisałem, iż wentylacja przebiega w sposób oczywisty w górę urządzenia. Oraz co oznacza, gdy sprzęt się grzeje, o czym piszą doświadczeni forumowicze.

U mnie rz900 jest chlodny mimo ze stoi na nim obecnie klocek vu+ satka.

Wg mojej oceny również jest chłodny. Ale chłodny to pojęcie względne, dlatego pytam o konkretne wartości temperatur których należy się wystrzegać. Mam doświadczenie w organizowaniu chłodzenia w komputerach, lubuję się w pół-pasywnym chłodzeniu, ale wiem, że gdy procesor w stresie osiąga ledwie 50-55 stopni, to nie ma potrzeby zwiększać siły nadmuchu, bo od 70*C też się nie ugotuje. Nie mam problemu by nakierować jakiś delikatny nawiew mieszający powietrze w szafce z amplitunerem - tylko właśnie, od jakich wartości uznać iż się grzeje? Bo chyba nie od 34*C, które obecnie mierzę na obudowie po podwójnych seansach filmowych? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czyli w Onkyo 905 ciepło oddawane jest w dół?

Może u Ciebie. U mnie nie. Natomiast jest coś takiego jak cyrkulacja powietrza. Ruch podgrzanego powietrza w górę powoduje zasysanie zimnego od spodu urządzenia. Więc czym więcej miejsca na swobodną cyrkulację od spodu i z góry tym jest ona wydajniejsza.

 

Dodatkowo jeśli amp jest w półce i niby ma trochę miejsca z góry, ale od dołu, od tyłu i z boków nie, to właśnie zasysanie zimnego powietrza do kratek wentylacyjnych na dole ampa będzie utrudnione.

Chłodzenie w ampie który ma luz z boków, od tyłu czy nawet od dołu będzie wydajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie. U mnie nie. Natomiast jest coś takiego jak cyrkulacja powietrza. Ruch podgrzanego powietrza w górę powoduje zasysanie zimnego od spodu urządzenia. Więc czym więcej miejsca na swobodną cyrkulację od spodu i z góry tym jest ona wydajniejsza.

Powtórzyłeś swoimi słowami mój post, pisząc "Może u Ciebie. U mnie nie". Dziwny forumowy zabieg. "Natomiast jest coś takiego jak cyrkulacja powietrza" - gdy odpisujesz na post, w którym wyraziłem się pochlebnie o cyrkulacji powietrza w RZ900, na którą mają wpływ wysokie nóżki.

wentylacja przebiega w sposób oczywisty w górę urządzenia.

na co odpisujesz

Ruch podgrzanego powietrza w górę powoduje zasysanie zimnego od spodu urządzenia.

Naprawdę dziwne forumowe zabiegi, bo czyż nie pisałem, iż wysokie nóżki pomagają w wentylacji? Może się czepiam, za co przepraszam, ale naprawdę dziwne wrażenie daje przeczytanie od kogoś "natomiast istnieje coś takiego jak cyrkulacja..." gdy odpisuje na mój post w którym pisałem o cyrkulacji, i to w identycznym (przynajmniej wg mnie) kontekście.

Tylną ściankę szafki mam niemal otwartą (duże otwory na kable) - może stąd wynika moja pochlebna opinia o wentylacji RZ900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miś1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko wiesz, a najpierw piszesz o tym, że Onkyo ma otwory wentylacyjne TYLKO z góry, a później zadajesz pytanie czy u mnie Onkyo oddaje ciepło w dół:-)

Błędnie to napisałem, ale wyjaśniłem już, iż chodziło mi o kierunek wentylacji - do góry, bo nie ma bocznych kratek (S4Home napisał "Amplituner ma mieć zostawione swobodne miejsce od gory i boków." - nic o spodzie, dlatego do spodu się nie odniosłem). "Oczywiście zapewnienie wentylacji od spodu jest ciężkie do spełnienia ale ja tak zrobiłem." - Dlatego zadałem pytanie (naprawdę musiałem dodawać, iż retoryczne?), czy u Ciebie sprzęt oddaje ciepło w dół, skoro miałeś z tym taki kłopot. I nadmieniłem, iż RZ900 nie ma z tym problemu. Nie zmienia to faktu, iż ostatni Twój post jest dla mnie mocno dziwny, więcej na ten temat nie będę prowadził dyskusji. Ja piszę "droga na wprost jest równa", a Ty w odpowiedzi oznajmiasz "natomiast istnieje droga na wprost".

 

Pod względem merytorycznym nadal mnie mocno ciekawi, od jakich zakresów temperatury doświadczeni użytkownicy uznają, iż sprzęt się grzeje - bowiem mam możliwość tak dopasować przewiewność szafki, by temperatury było odpowiednio niższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmierzylem po godzince sluchania tylko stereo volume na 20 to temp. 35 stopni na obudowie gornej gdzie jak pisalem wczesniej mam satelite sporych rozmiarow, w srodku udalo mi sie zmierzyc temp. i jest 41 stopni.

Pomiar wykonalem miernikiem laserowym DT8380.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy też że "chłodny" to pojecie względne. RZ900 jest ciepły przy 40-50 stopni ale905 był ciepły przy 80 C

Swego czasu mieliśmy go u siebie i temperatura blachy dochodziłą do bardzo wysokich temperatur.

Jeśli chcemy zużytkować sprzęt lata le[piej zostawić wolne miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mierzyłem ale w porównaniu do poprzedniego amplitunera to ten grzeje się jak piekarnik, a co najlepsze jak słucham radia to mam włączone tylko dwie kolumny frontowe które są puszczone poprzez preaut na zew.końcówkę mocy czyli amplituner w trakcie odsłuchu radia nie zasila żadnej kolumny a pomimo to również jest gorący...;-( Amplituner to Denon x6200W

PS. amplituner stoi na wierzchu sprzętu nie ograniczony z żadnej strony.....więc ma czym oddychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam danych technicznych, ale dopuszczam możliwość, iż zasilacz toroidalny w RZ900 ma lepszą sprawność, czyli mniej energii przekształca na ciepło i nie zdziwiłbym się, gdyby słabszy RZ800 grzał się bardziej. Po wielogodzinnym odsłuchu muzyki, przy temperaturze w pokoju 24*C, temp w szafce na obudowie RZ900 niespełna 33*C. Ja rozumiem, iż im chłodniej tym lepiej, ale jak to się ma do grzałek i piekarników, jak nazywacie niektóre modele amplitunerów? Bo nie trafia do mnie zasada "nie wstawiania sprzętu do szafki" niezależnie od temperatur jakie osiąga.

Pamietajmy też że "chłodny" to pojecie względne. RZ900 jest ciepły przy 40-50 stopni ale905 był ciepły przy 80 C

Tak, napisałem wcześniej iż chłodny to pojęcie względne - ale dla oceniającego, a nie dla termometru. I co to oznacza, że ciepły 905 jest dopiero przy 80*C? Że dopiero od 80*C należy zadbać o lepsze jego chłodzenie? A że dla RZ900 już 40-50*C to za dużo? Czy że metodą dotknięcia ręką obudowy jeden daje wrażenie przegrzewania przy 80 a drugi już przy 40-50*C? Interesuje mnie, jakich temperatur należy unikać. Bo skoro mogę niskie temperatury zapewnić w szafce, to czemu szukać innych rozwiązań? A z drugiej strony - skoro niektóre sprzęty już jako wolnostojące się grzeją, to może o nie też jakoś szczególnie zadbać, tylko właśnie - używając termometru, przy jakich wartościach uznać iż się grzeją? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miś1185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

a co najlepsze jak słucham radia to mam włączone tylko dwie kolumny frontowe które są puszczone poprzez preaut na zew.końcówkę mocy czyli amplituner w trakcie odsłuchu radia nie zasila żadnej kolumny a pomimo to również jest gorący...;-(

W Onkyo 905, który grzeje się mocno, źródłem wysokiej temperatury jest płytka HDMI z procesorem obrazu. Nie ma znaczenia co Onkyo napędza, zawsze się mocno grzeje i to nie końcówki mocy są źródłem tego ciepła. Może u Ciebie jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym systemie cieplnym istotna jest wlasnie recyrkulacja powietrza, czyli dostarczenie chlodnego i odbior cieplego. Proponuje sprawdzic jak grzeje sie ten sam sprzet stojac w szafce, gdzie odstepy nie sa zbyt duze, a stojac na dywanie wlochaczu, ktory dokumentnie zamyka dopyw powietrza od dolu. Mimo, ze amplituner stojac na dywanie bedzie na gorze zupelnie nieosloniety to temperatura jego bedzie nadal bardzo wysoka. Problem w tym, ze producenci sprzetu av nie publikuja zadnych danych odnoscie realizacji cytkulacji, w przeciwienstwie do sprzetow it, gdzie opis tzw airflow jest elementem instrukcji obslugi. Stad zamiast wiedziec jak te cyrkulacje zapewnic musimy zgadywac.

 

Co to RZ900 ktos wie czemu nie ma wersji 910 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to RZ900 ktos wie czemu nie ma wersji 910 ?

 

Gdyz ie wszystkie modele pojawiają sie na raz.

Dodatkowo rocznica pomiędzy RZ 800 a RZ810 jest nieco mała. Możliwe że kombinują aby dodać coś więcej do 910.

Możliwe żę takowy model też się nie pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem dzisiaj temperaturę amplitunera, kładąc na nim w najcieplejszym miejscu termometr i wyszło 42 stopnie C..... Nie wiem jaka również jest optymalna temperatura pracy tego amplitunera...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. amplituner stoi na wierzchu sprzętu nie ograniczony z żadnej strony.....więc ma czym oddychać.

Stoi bezpośrednio na innym sprzęcie, czyli może jest chłodzony nieco już ogrzanym powietrzem płynącym od tych innych sprzętów? Najniższe temperatury są przy podłodze, więc im niżej tym lepiej dla grzejącej się elektroniki. Kto wie zatem, czy nawet lepszych nie przyniesie ustawienie amplitunera na dole, a na nim resztę sprzętu - oczywiście pod warunkiem, iż mają odpowiednich rozmiarów nóżki, można poeksperymentować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pod ampli tj. CD w trakcie seansu jest wyłączony... Poprzedni ampli stał właśnie na samym dole przez 10lat i nic mu nie było, ba conajmniej 7lat dodatkowo był zamknięty w szafce.... ;-) obecny by się chyba rozpuscil...

Ponadto jak na obecnym postawiłem blu ray to taka temperaturę wydzielal że w blu rayu cały czas załączał się wentylator co nigdy się jeszcze nie włączył. Nawet nie wiedziałem że blu ray go posiada...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

New Update:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(Version 1050-4020-1104)

 

Expand playable content of DTS:X.

Minor bug fixes and improvements stability.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Jakby co to jest od jakiegoś czasu nowa aktualizacja:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Latest Firmware Number (12 digits):1050-4020-1104

As of 5 June 2018

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Latest Firmware Number (12 digits):1070-6030-1104

As of 2 July 2019

Improve reception capability in certain TuneIn Radio stations.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.