Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do 1500 zł nowy lub używka


astudencki

Rekomendowane odpowiedzi

Te "bzdury", o których mówisz w kontekście sprzedawców, mają akurat rację bytu z tego powodu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sam producent podaje, że to konwerter bluetooth, a nie dac. Tak, ja wiem, że to jest idiotyczne bo m. in. na tylnym panelu masz "input RCA"...czy "out/in opt/coax"

 

W każdym CD jest DAC :)))) oraz w każdym innym urządzeniu które przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy, kwestia tylko dostarczenia tegoż sygnału cyfrowego do urządzenia: przewodowo (optyka, coaxial), bezprzewodowo (wifi, bluetooth) lub transport poprzez laser CD.

Tu duuuużo mądrzejszych ode mnie głów na forum więc to tak pokrótce :))) i sorry z OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz udowadniasz że nie wiesz o czym piszesz.

Jak nie wiesz czym jest dac to zapytaj a nie próbuj doradzać innym bo możesz tym zrobić krzywdę.

Podlinkowane urządzenie jest pełnoprawnym dac. Może otrzymywać sygnał cyfrowy zarówno przez BT jak i przez coaxial (spdif) i toslink.

Dalej konwertuje ten sygnał na postać analogową. Dodatkowo może przesłać sygnał cyfrowy via SPDIf do lepszego dac. Wtedy działa jako odbionik BT konwertujący ten sygnał na SPDIF.

 

Zrozumiałeś?

Jak nie to powiedz postaram się jaśniej ale nie w tym wątku.

Po pierwsze: nikomu nie doradzam. Po drugie: cytowałem stronę producenta. Po trzecie: opisałem jasno, wyraźnie, posługując się językiem polskim, że doskonale wiem, że to jest DAC z tego względu, że m. in. ma wejścia i wyjścia cyfrowo-analogowe (usb, coax, rca, opt). Po czwarte: nie zakładaj, że nie wiem o czym mowa bo nie wiesz czy mam wykształcenie techniczne/humanistyczne. Po piąte: dla mnie, z racji m. in. branży, słowo pisane jest słowem świętym, łacznie z dokumentacją, a producent w informacjach prasowych nie podaje informacji, że to jest dac z bluetothem, a że jest to odbiornik bluetooth - pomijam czy ma, czy nie, funkcję DAC.

 

Więcej dystansu, serio, więcej dystansu i brak mentorskiego tonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym CD jest DAC :)))) oraz w każdym innym urządzeniu które przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy, kwestia tylko dostarczenia tegoż sygnału cyfrowego do urządzenia: przewodowo (optyka, coaxial), bezprzewodowo (wifi, bluetooth) lub transport poprzez laser CD.

Tu duuuużo mądrzejszych ode mnie głów na forum więc to tak pokrótce :))) i sorry z OT.

Owszem, ja jedynie odniosłem się do tego, jak nazywa urządzenie jego producent, nic więcej. Napisałem też, że idąc za tokiem producenta, tak podają sprzedawcy i więc twierdzą rzecz odwrotną, mimo że tylny panel urządzenia nie pozostawia złudzeń z racji we/wy analogowo-cyfrowych.

 

Zajrzyjcie do instrukcji, gdzie jest opis gniazd i wszystko będzie jasne.

Przecież nawet tego robić nie trzeba. To ma we/wy analogowo-cyfrowe. To jest DAC, ale producent podaje, że to jest odbiornik bluetotha i w tym rzecz, o tym wspomniałem. Z tego samego względu sprzedawcy podają rzecz, która nie do końca jest prawdziwą. Dla sprzedawców DAC'iem jest V90 DAC, a nie V90 BLU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a producent w informacjach prasowych nie podaje informacji, że to jest dac z bluetothem, a że jest to odbiornik bluetooth - pomijam czy ma, czy nie, funkcję DAC.

Czy tak piszę ktoś kto wie czym jest dac?

a producent w informacjach prasowych nie podaje informacji, że to jest dac z bluetothem, a że jest to odbiornik bluetooth - pomijam czy ma, czy nie, funkcję DAC.

Tego można się dowiedzieć choćby ze specyfikacji nie trzeba od razu mieć "dac" w nazwie.

To jest DAC, ale producent podaje, że to jest odbiornik bluetotha i w tym rzecz, o tym wspomniałem. Z tego samego względu sprzedawcy podają rzecz, która nie do końca jest prawdziwą. Dla sprzedawców DAC'iem jest V90 DAC, a nie V90 BLU.

Dla Ciebie chyba też było to odkrycie ostatnich paru godzin że V90 BLU to dac pomimo tego że nawet w notkach prasowych o tym nie wspomniano ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czytałem to, czytałem instrukcję i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jak to urządzenie funcjonuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak piszę ktoś kto wie czym jest dac?

Tego można się dowiedzieć choćby ze specyfikacji nie trzeba od razu mieć "dac" w nazwie.Dla Ciebie chyba też było to odkrycie ostatnich paru godzin że V90 BLU to dac pomimo tego że nawet w notkach prasowych o tym nie wspomniano ;)

Panowie przestancie odpierniczac maniane - wyraznie jest napisane przez producenta: odbiornik bluetooh przeznaczony do tego zeby dostarczyc swietna jakosc dzwieku z szerokiego zakresu zrodel. Podlaczony prosto do twojego sprzetu hifi dostarcza wysokiej jakosci "upsamplowany" dzwiek z jego wewnetrznego DACa i wysokiej jakosci wyjsc analogowych.

Cyt: "Linked straight to your Hi-Fi the V90-BLU delivers high quality sound from its internal upsampling, reclocking DAC and high quality analogue output stages."

 

Klotnie bezd sensu - wystarczy czytac ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kłótnie tylko próba prostowania nieprawdziwych informacji jakoby sprzedawcy nie wiedzieli co sprzedają (może i tacy są chociaż osobiście w to nie wierzę), producenci nie wiedzą co produkują, słowo pisane nie odzwierciedla całej prawdy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś napisać o tym DAC-u ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest to ciekawa cenowo propozycja za powiedzmy 100 GBP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Dacmagic Azur CA i jestem zadowolony a przerobiłem juz kilka tanich DAC-ów fiio taishan d03k, smsl sanskrit . Fajnie gra też SMSL M8, niestety nie nadaje się do CD, ponieważ przed odtwarzaniem próbkuje początek płyty i urywa kilka sekund muzy.

 

Właśnie go kupiłem za około 120 GBP i czekam na przesyłkę z Anglii , zobaczę jak się u mnie sprawdzi ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go kupiłem za około 120 GBP i czekam na przesyłkę z Anglii , zobaczę jak się u mnie sprawdzi ,

Jak on się ma do DAC-Magic'a 100 i DAC-Magic'a Plus? (nie mówię o cenie) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie chyba lepiej zainteresować się Aune X1S. On ma 32/384kHz, wzmacniacz słuchawkowy, obsługę DSD, a i wykonany z aluminium. Zewnętrzny zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie chyba lepiej zainteresować się Aune X1S. On ma 32/384kHz, wzmacniacz słuchawkowy, obsługę DSD, a i wykonany z aluminium. Zewnętrzny zasilacz.

 

Już kupiłem ...CA więc jak się nie sprawdzi to sprzedam, nie stracę na nim. Na eBay UK idą jak ciepłe bułeczki po 100 GBP.

 

Jak on się ma do DAC-Magic'a 100 i DAC-Magic'a Plus? (nie mówię o cenie) ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DM PLUS na pewno droższy i nowszy, co do DM 100..nie wiem.

 

Cambridge Audio DacMagic Plus jest, jak nazwa wskazuje, jeszcze czymś więcej. Oprócz wszystkich dotychczasowych wejść i wyjść dostajemy również wzmacniacz słuchawkowy, dodatkowe wejście USB typu A, a wejście USB typu B przyjmuje teraz sygnał aż do 24/192 - podobnie jak wszystkie pozostałe wejścia. I jeszcze upsampling zamienia sygnał wejściowy na postać 24/384. Jedna rzecz zmieniła się chyba na gorsze - zasilacz jest teraz znacznie mniejszy…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja kupiłem swojego za 350pln z aukcji komorniczej. Ale Ty kupiłes Azur czy 100? Ja mam Azur i o ma tylko 96khz. Dla mnie bez znaczenia bo słucham głównie z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja kupiłem swojego za 350pln z aukcji komorniczej. Ale Ty kupiłes Azur czy 100? Ja mam Azur i o ma tylko 96khz. Dla mnie bez znaczenia bo słucham głównie z CD.

 

Ooo to super cena, tylko ja komorników nie znam i znać nie chcę :))) Kupiłem DAC Magic Azur zwykły jak się sprawdzi zostawiam , jak nie to sprzedam, nie stracę na nim. Słucham FALC-ów z player-a z wyjściem coaxial lub CD, nie podpinam go do PC i nie mam takiego zamiaru. Stwierdziłem też, że nie będę inwestował w klocki powyżej 1 tys PLN bo mam inne wydatki a system na którym gram, to nie jest jakiś HI-END ale poskładany z używek, za które nie przepłaciłem i które nieźle grają jak na mój gust. Generalnie konfiguruję sprzęt pod moją kieszeń i potrzeby...są owszem lepsze DAC-ki ale mnie nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.