Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe kable żeby ocieplić brzmienie


misio80

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na to dowodow.

Nie musi byc drogie aby gralo ale czesciej drozsze Gra lepiej niz na odwrot.

jak to nie ma?!

spytaj sie na forum. wiadomo, ze najlepiej graja ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy autor watku czyta jeszcze te nasze madrosci kablowe.

 

autorze watku, jeszcze raz proponuje ci, powiedz mniej wiecej skad jestes, moze uda ci sie pozyczyc od forumowiczow kable, wtedy samodzielnie przekonasz sie czy warto inwestowac w tym kierunku, czy lepiej spozytkowac te pieniadze np. na wymiane kolumn, czy wzmacniacza.

czytam czytam, tylko miejscami jest dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia a Wielkiejnocy;)

Póki co trwa remont, już się kończy i będę się zbierał do zakupu.

Jestem z okolic Warszawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam, tylko miejscami jest dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia a Wielkiejnocy;)

Póki co trwa remont, już się kończy i będę się zbierał do zakupu.

Jestem z okolic Warszawy.

no okolice warszawy maja spora reprezentacje na forum. jak pisalem wczesniej, pogadaj z kims, kto bedzie mogl pozyczyc ci jakies kable. na wlasne uszy przekonasz sie, czy warto, a jesli tak to w co inwestowac. mysle, ze to najtansze i najbezpieczniejsze rozwiazanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okolice warszawy maja spora reprezentacje na forum. jak pisalem wczesniej, pogadaj z kims, kto bedzie mogl pozyczyc ci jakies kable. na wlasne uszy przekonasz sie, czy warto, a jesli tak to w co inwestowac. mysle, ze to najtansze i najbezpieczniejsze rozwiazanie.

Fajny pomysł.

Ktoś coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą objawioną.

To właśnie typowy przykład takiego powtarzania mitów przez nawiedzonych psrudo audiofili.

Powtórzę jeszcze raz swoje wcześniejsze zdanie- wymiana kabli W NAJLEPSZYM RAZIE da zmianę na granicy postrzegania, nigdy takie, by w zdrcydowany sposób brzmienie np ocieplić, jak by chciał autor wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą objawioną.

To właśnie typowy przykład takiego powtarzania mitów przez nawiedzonych psrudo audiofili.

Powtórzę jeszcze raz swoje wcześniejsze zdanie- wymiana kabli W NAJLEPSZYM RAZIE da zmianę na granicy postrzegania, nigdy takie, by w zdrcydowany sposób brzmienie np ocieplić, jak by chciał autor wątku.

Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą objawioną.

To właśnie typowy przykład takiego powtarzania mitów przez nawiedzonych psrudo audiofili.

Powtórzę jeszcze raz swoje wcześniejsze zdanie- wymiana kabli W NAJLEPSZYM RAZIE da zmianę na granicy postrzegania, nigdy takie, by w zdrcydowany sposób brzmienie np ocieplić, jak by chciał autor wątku.

No to ja się nie zgodzę.

U szwagra robiliśmy ślepą próbe. Tzn. szwagier podłączał różne kable i komentowaliśmy.

Kilkakrotnie w tym również robił podpuchy tzn. nie zmieniał.

Różnica była kolosalna - jedne kable grały tak, że zęby bolały podczas gdy inne grały tak, ze nie chciało się wyłączać.

Różnica była zarówno w przypadku głośnikowych jak i interkonekta.

Dodam, że nawet moja żona zauważyła to, chociaż stosunek do sprzętu ma... hmm... jakby to powiedzieć... no, rozumiecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

wymiana kabli W NAJLEPSZYM RAZIE da zmianę na granicy postrzegania, nigdy takie, by w zdrcydowany sposób brzmienie np ocieplić, jak by chciał autor wątku.

 

Eeetam , jak będzie dzialać wyobrażnia to i ociepli , a nawet ochłodzi ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dajcie spokój niech sie facet sam przekona

rzewne opowieści jak to kiedyś słyszeliście a teraz nie bo dojrzeliście mozna tłumaczyć jedynie postępującą głuchotą starczą a nie logiką

bez odbioru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci...autor słyszał różnice na własne uszy, pisałem o tym wcześniej. Więc albo macie postępującą gluchote albo sprzęt któremu już żadne kable nie pomogą;)

A tak serio ktoś coś z okolic Warszawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci...autor słyszał różnice na własne uszy, pisałem o tym wcześniej. Więc albo macie postępującą gluchote albo sprzęt któremu już żadne kable nie pomogą;)

A tak na serio to kable raczej nie pomogą autorowi mogą mniej lub bardziej popsuć.

Co nie zmienia faktu że wydanie pieniądza daje czasem trochę radochy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio to kable raczej nie pomogą autorowi mogą mniej lub bardziej popsuć.

Co nie zmienia faktu że wydanie pieniądza daje czasem trochę radochy ;)

myslalem, ze jednak znajda sie jacys pomocni z forum i podadza pomocna dlon misio80. niech sam na wlasne uszy przekona sie, czy kable wniosa cos do jego systemu, czy nie, albo czy zmiana uzasadniac bedzie wydanie kilkuset zlotych, zamiast zainwestowania ich w nowe np. kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem włączyć mono i jeden kanał zasilić jednym kabelkiem drugi innym i zmiana.

Jeśli usłyszy różnice testuje.

Ja nie ufam audiofilskim kabelkom i wolę dobre i relatywnie tanie pro.

 

Poza tym korygowanie brzmienia kabelkiem zakrawa na lekką paranoję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem włączyć mono i jeden kanał zasilić jednym kabelkiem drugi innym i zmiana.

Jeśli usłyszy różnice testuje.

Ja nie ufam audiofilskim kabelkom i wolę dobre i relatywnie tanie pro.

 

Poza tym korygowanie brzmienia kabelkiem zakrawa na lekką paranoję.

ja tez bardzo sceptycznie podchodze do wszelkiego rodzaju ulepszania poprzez kable, podkladki, naklejki i inne takie. ale sam wiesz, ze najlepiej przekonac sie o tym samemu. tak dlugo, jak dlugo sam sie o tym misio80 nie przekona bedzie sie meczyl i kombinowal chyba nie do konca w tym kierunku co trzeba. a moze w jego systemie kable okaza sie strzalem w 10?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bardzo sceptycznie podchodze do wszelkiego rodzaju ulepszania poprzez kable, podkladki, naklejki i inne takie. ale sam wiesz, ze najlepiej przekonac sie o tym samemu. tak dlugo, jak dlugo sam sie o tym misio80 nie przekona bedzie sie meczyl i kombinowal chyba nie do konca w tym kierunku co trzeba. a moze w jego systemie kable okaza sie strzalem w 10?

No to może ja mam jakiś chory słuch ale słyszałem różnicę bardzo wyraźnie. Tak samo jak słyszałem różnicę, jak z głupia frant podłożyłem pod głośniki gres (!) - wcześniej stały na podłodze...

Na samym początku pisałem, że i tak kable muszę zmienić bo ze względu na przemeblowanie te co mam będą za krótkie.

I przy okazji chciałem trochę wpłynąć na brzmienie, bo jak już się na własne uszy przekonałem, kable mogą robić różnicę.

Liczyłem na poradę na jakie kable zmienić, ewentualnie pożyczenie, żeby bez ryzyka zobaczyć czy mi to odpowiada.

Nie oczekiwałem przekonywania, że to co wszyscy w pokoju słyszeli to była fatamorgana.

Może jeszcze być tak, że różnica jest słyszalna do pewnego poziomu cenowego. Ale moje kable najdroższe nie są;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu nie neguje wpływu kabli na dźwięk. Jedynie Twoje oczekiwania są trochę oderwane od rzeczywistości. Ja proponuje Ci przetestować kable profesjonalne, które chyba są najuczciwiej wycenione. W razie wpadki tracisz znacznie mniej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt tu nie neguje wpływu kabli na dźwięk. Jedynie Twoje oczekiwania są trochę oderwane od rzeczywistości. Ja proponuje Ci przetestować kable profesjonalne, które chyba są najuczciwiej wycenione. W razie wpadki tracisz znacznie mniej;)

:) moje oczekiwania są głównie co do długości, ale jeśli udałoby się cokolwiek przy okazji skorygować to byłoby super. Słyszałem różnicę między kablami za 20 pln a 150, więc nie przekonuje mnie twierdzenie, że wszystko jedno co wsadzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami ogolnie jest nerwowka na forum. Ci co nie slysza denerwuja sie ze slyszacy opowiadaja bzdury a ci co slysza denerwuja sie ze nieslyszacy im wmawiaja ze nie slysza. Pogodzic sie obu stron nie da i jesli chcesz sie czegos dowiedziec o kablach to czytaj tylko wpisy tych ktorzy slysza bo reszta robi niepotrzebny zamet. Tak sie ten spor juz kreci od poczatku forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu twierdzi, że nie słychać różnic okablowania?

Różnice są słyszalne, ale za słabo, by kształtować nimi brzmienie.

Od tego są inne manipulacje: wymiana kolumn, wpływ na akustykę pomieszczenia, wreszcie, choć w trochę mniejszym stopniu, wymiana źródła i wzmacniacza.

Po tych zabiegach, zmiana kabli to prawie nie znaczący margines, a przy dzisiejszych, rozbujanych do chorego pułapu cenach okablowania, jest to wręcz nieopłacalne. Kolega Przemysław, proponując akcesoria rodem z estrady, ma sporo racji, bo w tej branży nacisk nadal kładzie się na jakość, a nie sztucznie nadmuchaną ideologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jest wiele osob na forum ktore nie dopuszczaja do wiadomosci ze kable cokolwiek zmieniaja i uwazaja ze nie ma roznicy pomiedzy kablem za 100zl a takim za 1000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Z kablami ogolnie jest nerwowka na forum. Ci co nie slysza denerwuja sie ze slyszacy opowiadaja bzdury a ci co slysza denerwuja sie ze nieslyszacy im wmawiaja ze nie slysza.

 

Trzeba na forum wprowadzić dozę humoru , trzeba uczyć od nowa czytania ze zrozumieniem , teraz sami znawfcy tylko są , teraz mojsze jest najmojsze itd itd , i jeżeli się nie zmieni to trzeba będzie zwinąć zabawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś z moich doświadczeń. Na co dzień słucham na dwóch wzmacniaczach, na neutralnym Blocku i raczej jasnym Teac'u, pospinane IC Straight Wire Harmony II. Taki dość dynamiczny budżet. Ale kiedy najdzie mnie na cieplejsze i relakujące brzminie, to podpinam Marantza pm-66 se ki, za pomoca IC Melodica Purpule Rain. I jest ciepła, melodyjna sygnatura.

Mam kilka kabelków, tez raczej budżet, ale nie zauważyłem, żeby one jakoś szczególne wpływały na barwę dzwięku. No może najgrubszy Real Cable 500, daje więcej "mięska" na basie, ale może to tylko sugestia...

Nauważyłem natomiast w kwestii okablowania, że większy wpływ na barwę, przynajmniej w moim odczuciu, wnosi już zmiana interkonektu. Jest już słyszalna.

I zgadzam się, że tak naprawdę kable niewiele dają w ostatecznym kształcie brzmienia. Decydująca jest akustyka i kolumny. I do tego duetu dorzuciłbym też jednak wzmacniacz, z własnego doświadczenia wiem, że jego zmiana potrafi wnieść więcej niż kombinowanie okablowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw:

wzm i cd Cambridge Audio 651

kolumny Tannoy Revolution DC6T

obecne kable QED Silver Anniversary XT.

 

Ponieważ i tak muszę kupić nowe przewody - te są za krótkie, zastanawiam się czy przy okazji nie pokombinować trochę z ociepleniem brzmienia.

Co byście polecili?

Budżet:

500 PLN za komplet 2x 3,5m z koncowkami

 

 

Jeżeli jestes zainteresowany to mam VDH CS 122 2x 3m , gołe przewody za 280zł rok grałem na nich a leżą już 1,5 roku w szafie, wtyków nie używam jeśli mogę bo po co dublować połączenia. Jeśli chcesz to mogę też sprzedać 8 wtyków VHD za 50% ceny 130zł takie jak te :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą objawioną.

To właśnie typowy przykład takiego powtarzania mitów przez nawiedzonych psrudo audiofili.

Powtórzę jeszcze raz swoje wcześniejsze zdanie- wymiana kabli W NAJLEPSZYM RAZIE da zmianę na granicy postrzegania, nigdy takie, by w zdrcydowany sposób brzmienie np ocieplić, jak by chciał autor wątku.

Kable które posiada autor wątku nie są neutralne, tylko eksponują górę pasma. Czy twierdzisz że zmiana ich na dajmy na to, proponowane wyżej VHD CS122 wniesie zmiany na granicy percepcji?

... inna sprawa czy VDH wpasuje się w system , ale to bardzo dobry kabelek więc autorowi wątku polecam tą opcję, ewentualnie jeszcze wyżej wspomniany Ultralink MTP 12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą objawioną.

To właśnie typowy przykład takiego powtarzania mitów przez nawiedzonych psrudo audiofili.

Powtórzę jeszcze raz swoje wcześniejsze zdanie- wymiana kabli W NAJLEPSZYM RAZIE da zmianę na granicy postrzegania, nigdy takie, by w zdrcydowany sposób brzmienie np ocieplić, jak by chciał autor wątku.

Dużo w tym prawdy co napisałeś, bo tak z reguły bywa.

 

Zdarzają się jednak niespodzianki w postaci kabli, które dają bardziej wymierne różnice. Wbrew pozorom nie gra tutaj aż tak wielkiej roli cena. Kiedyś wspominałem Wam o tajemniczym kableku głośnikowym Atlas 2, który pomniejszał scenę i źródła w sposób zupełnie dla mnie nie zrozumiały. Tą informację potwierdził zresztą jeden z forumowiczów. Przeciwny efekt i bardzo solidną podstawę basową, która była wyraźnie słyszalna dawał dla odmiany tani Atmos Air 195 (miedź).

 

Są to kable z przedziału < 50zł/m, więc próba robienia odniesienia do ceny w tym konkretnym przypadku nie jest żadnym argumentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to kable z przedziału < 50zł/m, więc próba robienia odniesienia do ceny w tym konkretnym przypadku nie jest żadnym argumentem.

troche trollujac, to wiesz, ceny zaczynaja grac dopiero od pewnego poziomu ;-)

szkoda tylko, ze rzeczywiscie kolejny watek przeradza sie w dyskusje, slychac albo nie slychac, a nie pomoge koledze z forum. niech sam sie przekona czy nalezy do tych czy do tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.