Skocz do zawartości
IGNORED

Sygnał wizyjny przez amplituner?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

@adamgdansk,

 

a dlaczego nie może iść bezpośrednio sygnał z DVD do projektora ?

Każde "mielenie" na pewno nie poprawia sygnału, tylko dzieje sięakurat odwrotnie.

 

Wg mnie kolejnośćjakości jest taka:

----------------------------------------------

1) HDMI(DVI) to HDMI(DVI)

2) Progessive scan (analogowe) ...

3) RGB (eurozłącze) ...

4) S-Video ...

5) composite ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze kwestia wykorzystywania projektora do kilku rzeczy (jedno dvd, drugie dvd - np. czytające divx, może tuner tv) - wtedy raczej chyba przez ampla, prawda?

 

poza tym ostatnio czytałem gdzies artykuł o układach polepszających, poprawiających sygnał video....ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> xajas, mim

Ja znam amplituner KD z wejsciami i wyjsciami SCART (bodajze pelnymi). Niestety, nie jestem teraz w domu, wiec nie moge zajrzec do katalogu i napisac dokladnie, co i jak, ale to byly dwa najwyzsze modele Marantz'a.

Pozdrawiam.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile wejść ma projektor i czy chcemy mieć wiązkę kabli dołaczoną do niego czy tylko jeden kabelek. Strasznej różnicy w utracie jakości nie bedzie to tylko kwestia przełączania sygnału (dlatego pytalem co robi ampli moze ma uklady pixel+ czy jakies inne polepszacze) ale nie wierze w ulepszanie.

Jak mamy cyfrowy sygnał wizji to dużo się nie zmieni w amplitunerze, ja jestem zwolenikiem podłączenia projektora jednym kablem z amplitunerem, za bedzie argument że bez kombinowania na drabinie mozemy podłaczyć dowolny sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście niestety podlaczylem projektor przez composite (czyli jak rozumiem cinch ?). Ale nie mam chyba innej mozliwosci . Mam dosyc leciwy projektor, w ktorym jest tylko takie wejscie oraz taki wtyk jak do monitora komputerowego (nie wiem jak sie nazywa). W dvd mam tylko composite i euro.

Czy wiecie cos o kablu - przejsciu Euro-monitor komputerowy? prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk

Jest spora recenzja i wyjasnienie tematyki procesorów wizyjnych.

Przedstawiaja sprzet...CINEMATEQ

"w podsumowaniu główna rola tego sprzetu jest przeskalowanie sygnalu do wyższego standartu najlepiej DVI--jesli sprzet jakim dysponujemy takowe posiada"

Opinia w recenzji pozytywna...choc to recenzja :)

Choc cena podana juz mniej ciekawa 6000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.