Jump to content
IGNORED

BC Acoustique EX-222.1 lub EX-322.1


lowfi81

Recommended Posts

Czy ktoś z szacownych forumowiczów miał okazję słyszeć lub być może jest właścicielem BC Acoustique EX-322.1 lub EX-322.1? Interesuje mnie czy ich brzmienie będzie na tyle dynamiczne aby można było słuchać muzyki rockowej lub metalu? Poszperałem już trochę w sieci i opinie bywają diametralnie odmienne tzn. raz piszą, że brzmienie neutralne dynamiczne, a raz że podbarwione dociążone. Zależy mi na dobrej dynamice i mocnym średnim basie plus dobrze słyszalna góra. Ogólnie ciekawi mnie jak wypada w porównaniu np do NAD c326 lub rotela ra-10? Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuch wzmacniacza BC Acoustique EX-222.1 oraz EX-322D. Model EX-322.1 chwilowo jest niedostępny.

BC Acoustique gra dynamicznie, lekko podkreślając dół pasma, gwarantując lekko miękki, głęboki bas, fajny, bezpośredni środek pasma oraz górę szczegółową, ale na pewno nie ostrą, nie agresywną. Jest to charakter brzmienia, który zdecydowanie pasuje do rocka i metalu. Obydwa modele BC Acoustique mają podobny charakter brzmienia, wyższa seria natomiast daje znacznie lepszą kontrolę w basie, szybkość i spójność.

NAD bardzo często jest porównywany z BC Acoustique, to jednak trochę podobne brzmienie. Po odsłuchach natomiast wybór zależy od indywidualnych preferencji.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście będę musiał poświęcić troszkę czasu i wybrać się do Waszego salonu. Ponieważ zależy mi na srebrnej obudowie to bliższy decyzji będzie model wyższy, bo zauważyłem że ex-222.1 oferowany jest tylko czarny - nie mylę się? Problem w tym, że ceną zbliża się już do Nada C356, a z tego co wiem to już całkiem konkretny wzmacniacz.

Link to comment
Share on other sites

Poszperałem już trochę w sieci i opinie bywają diametralnie odmienne tzn. raz piszą, że brzmienie neutralne dynamiczne, a raz że podbarwione dociążone.

Kiedy opinie są mocno rozbieżne to znak, że gra z własnym charakterem i albo Ci bardzo przypasuje, albo zupełnie nie. Czy to będzie kolejna francuska szkoła grania jak wzmacniacze Advance Acoustic, ciekawe? AA jako takie fajne, tylko ta khmm selektywność i góra.

Link to comment
Share on other sites

Witam ja słuchałem BC 222.1 w porównaniu z NAD C326 na głośnikach Acoustic Energy 305. W tym porównaniu bardziej podobał mi się BC 222.1. Nad grał trochę jak przytłumiony na tych głośnikach a BC bardzo dynamicznie, barwnie. Ale jak wyglądałoby porównanie z innymi głośnikami nie wiem, niestety ważne jest zestawienie całego toru.BC jest o tyle ciekawe, że nie jest tak powszechne jak np NAD. Sam mam NAD-a 356 ale to już z innych powodów. BC z drugiej strony tez ma dobre zasilanie jak na tą klasę cenową sprzętu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.