Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery Marantz SR ...


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko ...zamiast sr700.....proponuję sr6008 Plus pm6005 (wzmacniacz) i zagra to o wiele lepiej niż sam ampli z 7.seri. wiem bo brat ma jbl jak Ty i miał przez chwilę denona x4000..będzie i stereo i w kinie stuknie jak trzeba ...Posiadam sr6008 i sam ampli gra tak sobie,ale gdy zarzuce wzmacniacz na fronty po preampie jest bardzo dobrze..wyświetlaczem się nie przejmuj bo masz wszystko na tv czy tam w Twoim przypadku projektor.pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybko ...zamiast sr700.....proponuję sr6008 Plus pm6005 (wzmacniacz) i zagra to o wiele lepiej niż sam ampli z 7.seri. wiem bo brat ma jbl jak Ty i miał przez chwilę denona x4000..będzie i stereo i w kinie stuknie jak trzeba ...Posiadam sr6008 i sam ampli gra tak sobie,ale gdy zarzuce wzmacniacz na fronty po preampie jest bardzo dobrze..wyświetlaczem się nie przejmuj bo masz wszystko na tv czy tam w Twoim przypadku projektor.pzdr

Ok tylko gość ma kolumny że tak powiem kiepskie i się nadają Tylko do kina, Tak pisał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kolumny to dobrze wiem że jbl es to raczej są do kina a do stereo tak średnio ...chociaż ja tam żadnym audiofilem nie jestem ale oczywiście czasem muzyki ze spotify posłucham ... natomiast wzmacniacz + ampli znacznie przekracza mój budżet... zawsze jest jakiś hamulec i najczęściej finansowy...

 

Co do mojego uparcia się na audyssey to czytam i czytam i większość pisze że to bardzo dobry system kalibracji....a w moim pomieszczeniu akustyka b.kuleje i chciałbym choć troszkę to zminimalizować właśnie dobrym systemem kalibracji bo ten mój teraz w hk to porażka i mam wszystko ustawione na ucho ponieważ po kalibracji była masakra...Wiem że Chcecie mi jak najlepiej doradzić i opieracie się na Swoich doświadczeniach. ..

To może zadam pytanie w inny sposób. ... chociaż przypuszczam jaka będzie odpowiedź ;) ...

 

Czy jeżeli zmienie ten swój ampli na nowego sr6009 czy na 2 letnią używkę sr7008 to będzie znaczna poprawa w kinie i powiedzmy w stereo (chociaż stereo rzadko słucham)? I znowu powtarzam pytanko: czy różnica w dźwięku jest duża między 6009 i 7008? Oczywiscie zawsze lepiej kupić model wyższy o czym wiem ale 6009 miałbym nówkę z gwarancją... mieliście różne klocki i pewnie macie zdanie na ten temat....

Bo głównie chodzi mi o to czy sobie polepsze zmieniając hk na marantza...bo jeżeli nie ma być poprawy lub będzie znikoma to nie ma sensu abym wydawał diengi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy tak bardzo się upierają,amplituner pre-out plus wzmacniacz i będzie super,ja się z tym nie zgadzam,bo to rozwiązuje problem tylko połowicznie.Wzmacnia fronty,daje lepszą przestrzeń,i lepsze stereo.Tylko co z centralem i tyłami,czy jeszcze na przykład z bokami.Amplituner wtedy musi być ustawiany na maksa i żadna automatyczna kalibracja nic nie daje.

Normalnie po kalibracji central i tyły graja cicho,i trzeba je podkrecic na plus10.a w nie których przypadkach i to nie wystarcza.Przy dużych pomieszczeniach normalnie amplitunery nie wyrabiają.Mam doswiadczenie z kinem juz ponad 18 lat,zaczynałem od zwykłych amplitunerów DD bo w 1998 roku tylko takie były,i były to mocne maszyny,podobnie póżniej DTS i dobra amplitunery spokojnie sie wyrabiały,problem zaczął sie od wprowadzenia dekoderów HD,wtedy jak na złość producenci zaczeli produkować coraz słabsze maszyny,naturalnie modele bardzo drogie dawały rade,ale średniej klasy już nie i znaleziono lekarstwo wzmacniacz na fronty.pytam sie co z tyłami,jak to słyszycie byliście w dobrych kinach i pewnie słyszeliście świetne efekty.Musicie wiedzieć że w naszych domach powinno to grać przynajmniej tak samo.Pytanie czy tak to słyszycie ,czy tylko w tyłach cos wam szeleści,czy jak rąbnie to spadacie z fotela,fronty to nie wszystko.Dlatego amplituner powinien mieć spory zapas mocy,aby tak grało,reasumując 7x150 tak jak podaja producenci to tak naprawde nie więcej niż30 wat na kanał,a to jest lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariusz spytam tak z ciekawości bo masz model SCLX8x nie brak mocy w kinie bo tak patrzę na jego foty to z tyłu podane SCLX88-K ma tylko 370W?

Czym moc tych nowych SCLX jest taka sam jak wersja ELITE przeznaczona na rynek USA/Azjatycki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model LX81 i nie jest to ideał ale mocy mu nie brak,nawet nie sprawdzałem jakie ma parametry,bo to dla mnie ściema.Wcześniej tylko Onkyo dawały radę.Marantz powiem krótko bardzo cherlawy amplituner.,nie ma tego czegoś niby gra poprawnie,to taka Skoda wsród aut. Onkyo 929 też dawał radę to mocny amplituner,ale tak jak pisałem po 18 miesiącach zepsuł się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy tak bardzo się upierają,amplituner pre-out plus wzmacniacz i będzie super,ja się z tym nie zgadzam,bo to rozwiązuje problem tylko połowicznie.Wzmacnia fronty,daje lepszą przestrzeń,i lepsze stereo.Tylko co z centralem i tyłami,czy jeszcze na przykład z bokami.Amplituner wtedy musi być ustawiany na maksa i żadna automatyczna kalibracja nic nie daje.

 

Nie rozumiem, nic nie działa tam połowicznie. Do amplitunera podpinasz wzmaniacz który ustawiasz w tryb końcówki mocy ( tylko do kina). W trybie końcówki mocy na wzamcniaczu nie działa kompletnie przedwzmacniacz, ani głośnośc ani regulacje basu itp ( chociaż u mnie w Arcamie mam opcje ustawienia mocy na wyjściu dla trybu końcówki mocy, ale i tak mam to ustawione na full)). Odpalasz autokalibracje i tyle, mi Audyssey wszystko ładnie ustawia, wszystkie głośniki +- - 2,3 dB. W stereo wogóle kina nie odpalam, na wzmacniaczu wybieram CD i słucham pełnporawnego stereo z ominięciem beznadzijnego preout w amplitunerze KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem w instrukcji,parametry nie powalają,a jednak jest mocny,to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że te parametry można sobie wsadzić w buty.

 

Nie rozumiem, nic nie działa tam połowicznie. Do amplitunera podpinasz wzmaniacz który ustawiasz w tryb końcówki mocy ( tylko do kina). W trybie końcówki mocy na wzamcniaczu nie działa kompletnie przedwzmacniacz, ani głośnośc ani regulacje basu itp ( chociaż u mnie w Arcamie mam opcje ustawienia mocy na wyjściu dla trybu końcówki mocy, ale i tak mam to ustawione na full)). Odpalasz autokalibracje i tyle, mi Audyssey wszystko ładnie ustawia, wszystkie głośniki +- - 2,3 dB. W stereo wogóle kina nie odpalam, na wzmacniaczu wybieram CD i słucham pełnporawnego stereo z ominięciem beznadzijnego preout w amplitunerze KD.

Kolego nie załamuj mnie takie rzeczy to każdy tutaj wie tak robiłem juz 13 lat temu,stwierdzam fakty,dodanie wzmacniacz,czy końcówki mocy poprawia fronty,reszta jest gówniana.Przerobiłem kilkadziesiat,lub więcej amplitunerów,i przez parę miesięcy nawet tutaj się nie udzielałem ,bo nic nowego tu sie nie dzieje,ciągle od wielu lat lekarstwo na wszystko to dodatkowy wzmacniacz i jest super dla każdego .Najważniejsze sprawy wielkość,pomieszczenia kolumny,akustyka,nie istotne.Nic się na tym forum nie zmienia.Pewnie kino w pomieszczeniach 10 m2 nie stawia takich wymagań,Pytam się po co wtedy te wzmacniacze. Kupę ludzi jednak chce sprzęt do 40m2 lub i więcej a wtedy te wszystkie Marantze,Denony,Yamahy to po prostu lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do autora wątku.

Znam b dobrze głośniki serii jbl es szczególnie es80 i cała serię.

I w kwestii stereo jbl mają tendencję do grania skrajami pasma i dlatego w sumie Marantz byłby dla nich najlepszym wyborem, dźwięk będzie bardzo ułożony bez wyostrzen.

Co do kina to im wyższa seria AV tym lepiej bo ma więcej mocy.

Sr7008 też znam b dobrze i jeżeli chodzi o kino brałbym wyższą serię Marantza .

Nie wiem jak seria6009 czy obsługuje już po sieci pliki dsd,bo Sr7008 tego nie robił, chyba że nie planujesz odsłuchać plików gestrzych jak192/24 więc brałbym Sr7008 bo to w sumie kawał klocka i z jbl w muzyce w trybie direct może się dobrze zgrywać.

W kinie się nie martw bo jbl do kina to ogień.

 

 

Do Dariusza964 tak jest sens dodatkowego wzmacniacza na fronty, bo pierwsze AV jest odciążony i w kinie też lepiej zagra jak ma dodatkowy prąd na frontach.

Wcale nie potrzeba AV z pre out bo ja np mam takie coś jak adapter hi low do poziomu rca który podłącza się pod terminale głośników frontowych w AV a potem rca dajesz na wzmacniacz stereo. Ja tak mam u siebie i jest to najtańsze rozwiązanie i bardzo bezproblemowe.

A jak chcę słuchać muzyki w stereo mam włączony tylko wzmacniacz stereo a jego źródłem jest dac audiogd NFB28

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że zaczęła się wojenka ;) a ja ciągle nie otrzymałem odpowiedzi...powtarzam nie oczekuje fajerwerków tak jak "Wy" "pozytywnie zboczeni" w tym temacie...oczekuję tylko powiedzmy znacznej poprawy w kinie i może jakiejś tam w stereo po wymianie mojego "hi-endowego" ;) HK 255.... hehe

 

Edit...właśnie otrzymałem odpowiedź...dzięki Venom... :)

 

Ale chętnie zapoznam się z innymi radami... :) czym więcej tym bardziej trafny wybór...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci więc tak jak tego oczekujesz HK-255 to był zamulony amplituner,wieszał się,i nie miał nic oprócz dekoderów hd.Jednak jeżeli chodzi o kino domowe grał lepiej od SR 5004,5005,bo to były amplitunery z podobnej epoki,potem avr-260,niczym się nie różnił poprawili coś z softem..HK bardzo dobrze zgrywał się z JBL.Obawiam się jednego że jak kupisz SR to będziesz zawiedziony,może kup normalnie w sklepie posłuchaj spojnie 9 dni ,nie na spontanie,i jak okaże się lipny normalnie go oddaj.BĘDZIESZ miał wtedy skalę porównania,jak chcesz na dłużej amplituner to tylko posłuchaj swoich uszów,a nie rad często nie przemyślanych.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo mój od 2009 nie zaliczył żadnej zwiechy i śmiga wzorowo... może przyciągasz awaryjne sprzęty skoro avr255 się wieszał i onkyo padło ;) ....fakt jest taki że miałeś tego dużo, znaczy klocków i prawdopodobieństwo też większe na trafienie awarii... :)

 

Następna sprawa... dlatego celuję w najwyższe modele aby ta jakość przyrosła .... sam przyznasz że różnica między serią 5 a 7 powinna być znaczna nawet biorąc moc pod uwagę...chyba że się mylę i różnice polegają tylko na niepotrzebnych bajerach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK robił dobre amplitunery.AVR7000,,7500,8000,7300,745,NAWET 645,ORAZ 660,760.Grały zdecydowanie lepiej od konkurencji,przegrali wojnę bajerami,potem te modele nowsze już z bajerami to kpina.

Nie miałem pecha,bo jak coś padło to były na gwarancji,serwis HK w Katowicach to amatorzy,dlatego zrezygnowałem z HK,potem zresztą zaczeli robić buble.SR SERII 5 model podstawowy,bez klapki,bez paru dodatków,i słabszy mocowo,lecz nie ma tu kosmosu,między seriami 5,6,7 nie ma przepaści.

5009 pobór z sieci 620 w

7009 pobór 710 w

jedno i drugie to przekłamanie,ale różnica prawie żadna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to może taką hk 760 się zainteresować....Kolega posiada prawie wcale nie używa bo nie ma kiedy... a ze jest "niebiedny" to zawsze kupował najwyzsze modele...ten ampli HK 760 gra u niego ( znaczy raczej stoi) z JBL LS...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz i posłuchaj,a wtedy będziesz wiedział o czym piszę,jak nie chcesz tego całego gówna.

Dla niedowiarków niech sprawdzą parametry dobrego ostatniego amplitunera SR-8002 tam niczego nie brakowało,a przy obecnych amplitunerach to wypada bardzo przeciętnie.Budowa waga,wygląd.

 

Flagowy Sr-7010

11 kanałów pobór z sieci prawie taki sam jak w sr 5009.

HARMAN KARDON AVR-760 PRAWDZIWE PARAMETRY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

24 KG WAGI

7X85 W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym że wzmacniacz na fronty po preoucie podnosi tylko dynamikę na frontach..centralny gra głośniej i dźwięk jest lepszej jakości. .słucham kina dość cicho i jak kiedyś zmienię warunki mieszkaniowe to dorzucę jakiś jednokanalowy monoblock wlasnie na glosnik centralny..oczywiście wzmak na fronty..tyły wystarczą z amplitunera..jeśli chodzi o jbl es 80 to dopiero pm8005 je poruszył porządnie.Brat ma obecnie pm6005 na tył i pm8005 na fronty z kartą dzwiekowa komputerową..on planuje kupić ampli denona 4100 lub marantza sr7010 ..poprzedni denon x4000 puszczal 4k do 30 klatek i to był powód sprzedaży. ..ten denon posiadał ten niby lepszy auddysey od mojego sr6008 Ale nie potrafię powiedzieć czy był lepszy bo nie testowałem u siebie na swoich glosnikach i pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz kino skalibrowane to jak może w cudowny sposób grać głośniej.

Przecież po to jest kalibracja że poustawiac poziom głośności dla wszystkich kanałów jak i oczywiście korektor dsp na każdym kanale

Zgodzę się natomiast z tym że po podpieciu wzmacniacza końcówki AV jest odciążony i gra na pewno lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę gra to bardziej zywiolowo i ma się wrażenie że czysciej i bardziej otwarty dźwięk i przez to glosniej nawet po kalibracji..To tak jak masz słaby wzmaniacz w stereo ..wokale się chowają i drugi plan za jest za kurtyną a z innym sie dźwięk bardziej otworzy. INACZEJ nie umiem wytłumaczyć. Obecnie chwilowo korzystam z samego ampli bo w we wzmacniaczu mam włożone drogie lampy i szkoda mi ich używać do filmów i dźwięk w kinie ,głównie kontrola basu zwyczajnie siada co za tym idzie ilosc szczegółów również. .

 

to jest ewenement na skalę światową,nawet tego nie będę komentował,centralny gra lepiej ,przy dodaniu wzmacniacza na fronty.

 

NIE zamierzam się spierać. .krótko.. mój centralny według producenta potrzebuje mocniejszego wzmacniacza od frontów (monitor audio sliver center) więc po podłączeniu wzmacniacza na fronty(ma rx2) zwyczajnie centralny dostaje więcej prądu i gra lepiej bez dwóch zdań ..nie pisze glupot i to nie jest mała roznica..Według producenta schodzi do 45hz jak dobrze pamiętam,to niektóre podlogowki tyle mają. .wiem że to nie kres jego możliwości i kiedyś go wzmocnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dodatkowy kanał to utrata mocy na wyjściu.

Jak pod AV podłączyć jedną kolumne będzie mieć to co podaje producent , bo oni właśnie w taki sposób podają dane.

Jak dasz np7 kolumn to np z 200 watt wyjdzie 70

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dodatkowy kanał to utrata mocy na wyjściu.

Jak pod AV podłączyć jedną kolumne będzie mieć to co podaje producent , bo oni właśnie w taki sposób podają dane.

Jak dasz np7 kolumn to np z 200 watt wyjdzie 70

 

własnie o tym pisałem..ze moc rosnie gdy odciążamy kolejny kanał.ale oni i tak oszukuja,lub raczej wynika to z konstrucjii amplitunera..bo powinnismy miec np w stereo 2X90wat z ampli a taki pm6005 2x45 gra zdecydowanie lepiej w stereo niz nawet flagowy denon x4000,to nie są domysły tylko fakty bo porównywałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste. Tu nawet nie chodzi tylko o samo trafo wzmacniacze stricte stereo mają dużo dużo mniej elektroniki która sieje zakłóceniami na potęgę.

Zobacz zdjęcie środka nawet jakiegoś podstawowego AV ile tam jest nawalone kondow i wszystkiego.

A to wyświetlacz a to usługa sieciowy, a to moduł tego i tamtego, a zobacz teraz środek rewelacyjnej konstrukcji jaką jest np Roksan kandy k2 , tak można się nawet pośmiać że gra audiofilskie powietrze, ale właśnie w tej prostocie jest ten know how. Dlatego stereo typowe będzie grać lepiej zawsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ewenement na skalę światową,nawet tego nie będę komentował,centralny gra lepiej ,przy dodaniu wzmacniacza na fronty.

 

To nie jest ewenement tylko tak jest. Zasilanie amplitunera nie jest obciążane głośnikami przednimi, czyli tymi, które wpierdzielają z niego najwięcej mocy. W takim wypadku, amplituner i jego trafo ma za zadanie napędzić tylko głośnik centrany oraz kanały efektowe, najczęściej dwa.Nie mówię że w takim wypadku centralny zagra na amplitunerze za 3000 tak samo jak na tym za 6 czy 7000, ale zagra lepiej,a przy większych głośnościach o wiele lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Najprostszym, choć niekoniecznie najtańszym, rozwiązaniem wszelkich problemów i wątpliwości z mocą ampli jest zakup urządzenia certyfikowanego THX Ultra2. To gwarancja, że ampli bez problemu nagłośni pomieszczenie o kubaturze <80m3 do poziomu referencyjnego 85dB SPL z 20dB zapasem dynamiki. Zakup efektywnych głośników np. Klipsch pomoże dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas tam gdzie bylem sluchac tego rz900 byl tez onkyo 5007 nowka na promocji z cena wyjsciowa 4700,,, moze chcieli by sie go pozbyc i jeszcze cos zeszli a to w koncu dobry klocek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym juž dać tyle kasy to kupiłbym RZ900... i właśnie chyba poczekam , dozbieram pln-ów i sprawie sobie tego RZ...nie śpieszy mi się a za jakiś czas ta 900-tka może jeszcze stanieje... wolę kupić raz a dobrze za bidny jestem aby kupować na szybko na teraz... tylko mam nadzieję że będzie to dopracowany model bez przypadłości jego braci (hdmi)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.