Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery Marantz SR ...


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przerabiałem amplituner Onkyo ( nie pamiętam modelu coś z 6 z przodu), dopiero po zmianie na Marantz 6008 poczułem dopiero co to poważniejsze kino, na temat stereo się nie wypowiadam bo używam do tego wzmacniacza też Marantz Pearl Lite podłączonego do pre out. Teraz używam też Marantza ale 7009 - dla mnie bomba w kinie, ale 6008 też spokojnie daje radę. Przeszedłem na 7009, ponieważ po przeprowadzce mam salon o powierzchni 32 m i spokojnie można było zainwestować w system 9.1 ( super wypadają dodatkowo przednie górne) niestety 6008 to góra 7.1 plus 7009 ma dwa wyjścia HDMI -u mnie chodzi projektor i TV. Kalibracja o wiele lepsza niż w Onkyo zarówno w 6008 jak i 7009. Przerabiałem kilka amplitunerów i dla mnie w tej chwili do kina Marantz ma super amplitunery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz napisałeś dla mnie,dla kogoś innego,nie.Ja akurat jestem bardzo rozczarowny nowymi sr.Zawsze byłem zwolennikiem Marantza,ale już od 7 lat robią coraz gorsze słabsze te swoje amplitunery,podobnie,jak inni producenci.Chyba szkoda wydawać nawet 3 tyś na nowy klocek,bo gra to przerazliwie słabo. HD weszło w 2007 roku i najlepiej kupić używańca z tych lat 2007-2010.Pewnie napiszecie że to ryzyko,i tak jest,ale kupując np nowego wychwalanego Onkyo,Marantza,Denona za 5-6 tyś.Będziecie może zadowoleni z parę miesięcy,może rok,potem wam przejdzie a kasa utopiona bezwarunkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem Marantza SR 6009 był niegdyś seria 8 ONKYO i wtedy już Marantz nie jest takim oczywistym wyborem.

Jednak fakt obie te firmy jeszcze w miarę możliwości trzymają poziom. Biorąc pod uwagę że w rynku audio amplitunery chyba najszybciej ulegają obniżeniu jakości na korzyść funkcji to nie jest najgorzej.

 

Co do kalibracji to musiałeś już napotkać Onkyo z AccuEQ wcześniej miało dokładnie to samo co Marantz czyli Audysseya. Przeczuwam że i w całym Denon & Marantz niedługo wymyślą i opracują swoją kalibracje. Kolejne koszty.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.