Jump to content
IGNORED

Tuner Harman Kardon TU980 nie działa DAB

piotrek_rr

Recommended Posts

Szanowni forumowicze, mam problem z tunerem Harmana TU980.

Obsługuje on DAB, wg. instrukcji rownież pasmo które jest w Polsce.

Problem polega na tym, że łapie stacje tzn. nazwy i info, ale nie ma dźwięku...

Ani po analogu, ani po optyku, ani po coaxialu.

Wyglada jak by nie dekodował dźwięku.

Czy ktoś spotkał sie z takim problemem ?

Ten tuner nie jest kompatybilny z aktualną technologią nadawania cyfrowego radia w Polsce, a jest nią DAB+.

Na tylnej "ścianie" tunera masz złącze "SOFTWARE UPDATE" więc istnieje (na 99%) możliwość uaktualnienia kodeka z DAB do DAB+. Użyj Google, lub napisz w tej sprawie do H/K!

Gdybyś miał tuner DAB+ miałbyś na nim możliwość odbioru zwykłego DAB, w drugą stronę niestety to nie działa.

Pozdrawiam

Mało prawdopodobne

Jestem dopiero przed instalacją antenową pod DAB+ i MUX8 więc nie zagłębiałem się w temat, co do DVB-T problem nie występuje jeżeli odbierasz telewizję na komputerze i posiadasz odpowiednie kodeki, gorzej jeżeli kupisz tv z mpeg2, wtedy trzeba będzie w większości przypadków dokupić zewnętrzny tuner.

Przecież pisałem, że chodzi o tv, czyli telewizor, nie komputer który jest z zasady "reformowalny", więc problem aktualizacji kodeków czy zmiany systemu kodowania nie istnieje. Dokładnie taki sam problem jak telewizorach występuje w radiach. Te wypuszczone na rynek z systemem dab, z reguły są niereformowalne do dab+, bo dekodowaniem dab+ musi zająć się dużo silniejszy procesor, jak dab- podobnie ma się sprawa odtwarzaczy dvd sprzed lat- większość nie potrafiła zdekodować mpeg4, divix, dopiero kolejna generacja to potrafiła.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.