Jump to content
IGNORED

Yamaha R-S300 vs Onkyo TX-8020


szeregowiecsosnowiec

Recommended Posts

Cześć. Przymierzam się do zakupu jednego z tych 2 urządzeń. Mieliście styczność? Muzyka house, funk, soul i wiele innych ale najwięcej słucham tych wcześniej wymienionych. Pokój ok 15m2, kolumny B&W DM600i, preferowana charakterystyka brzmienia raczej wyrównana, minimalnie w stronę chłodnego, lekko konturowego, jednak też bez przesady, nie może nie być basu. Generalnie byłem 100 % za Onkyo (świetne recenzje - czasami aż zbyt), ale dzisiaj porównałem na szybko Yamahę R-N301 z Onkyo TX-NR626 (wiem, kinówka...) i moją uwagę zwróciło to, że Onkyo na tle Yamahy praktycznie nie miało basu... Powtarzam, wiem że to ampli av, ale boje się, że i ten 8020 będzie miał tak samo, każdy producent w końcu ma swoje cechy charakterystyczne. I proszę nie piszcie, że można w tej cenie kupić coś używanego, wiem to i wcale takiej możliwości nie wykluczam, ale narazie proszę osoby w jakiś sposób obeznane o porównanie tych dwóch sprzętów. z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, kinówki z wzmacniaczem stereo porównywać nie należy, bo można wyciągnąć krzywdzące dla marki reprezentującej amplituner kinowy, wnioski.

Jednak faktycznie 8020 z niskimi tonami jest skromne, choć nie wynika to z małej ilości, braku wyeksponowania, ale bardziej średniej dynamiki tego amplitunera.

W takich gatunkach i z tymi kolumnami kup jak chcesz nowy i coś za podobne pieniądze, ale jednak wzmacniacz, będzie trochę lepiej względem amplitunera. Tuner można oddzielnie kupić fajny, cyfrowy za parę złotych.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Yamaha w stosunku do Onkyo ma wyraźnie podkreślone skraje pasma, tak więc przy bezpośrednim porównaniu mogłeś rzeczywiście odnieść wrażenie większej ilości basu ze strony amplitunera Yamaha.

Z mojej jednak strony, jeśli duży nacisk kładziesz na jakość dźwięku, spójrz np. na wzmacniacz BC Acoustique EX-202.1 (http://q21.pl/bc-acoustique-ex-202-1.html), który zaoferuje znacznie więcej w kwestii spójności, dokładności i dynamiki, basu.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.