Jump to content
IGNORED

KSS240A Gubi sciezkę


bumbum

Recommended Posts

Mój odtwarzacz CD z KSS240a podczas odtwarzania ostatniego utworu na jednej z płyt , gubi ścieżkę i leci po kilkanaście sekund do końca. Inne płyty, nawet mocno porysowane i nagrywane, wręcz zniszczone na maxa wczytuje i dotwarza bez problemu. Płyta ta co prawda nieoryginalna ale tłoczona , nie CD-R, jednak widać ze jest ciut cieńsza od reszty i niedbale zrobiona. No ale mój stary Onkyo na kss210A który laser ma już padaka, odtwarza bez problemu, co prawda wczytuje długo jak każdą płytę ale nie gubi ścieżki. czy mam się martwić czy po prostu taki kaprys dla tej płyty ? Na foto widac w powiększeniu dziury na wierzchniej warstwie. Czytałem gdzies ze własnie wierzchnia warstwa jesli jest uszkodzona to bardziej wpływa na odtwarzanie a nie ta od spodu. czy to prawda?

 

płyty?CCI20160309.jpgCCI20160309_0001.jpg

Hegel H100, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Link to comment
Share on other sites

Czytałem gdzies ze własnie wierzchnia warstwa jesli jest uszkodzona to bardziej wpływa na odtwarzanie a nie ta od spodu. czy to prawda?

tak to prawda ponieważ pity i landy od dołu chroni warstwa plastyku (czyli cała grubośc płyty) a od góry tylko cięka warstwa lakieru plus sitodruk.

 

Aaaa, czyli po prostu inny laser sobie te dane jakoś regeneruje , a KSS240 tego po prostu nie potrafi?

nie laser sobie regeneruje tylko scalaki w odtwarzaczu.

Link to comment
Share on other sites

Acha, dzięki, czyli laser jest jak najbardziej ok. Trzeba będzie zrobić kopię i tyle.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Hegel H100, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Link to comment
Share on other sites

Widzisz tą białą, dużą kropkę ? Takie właśnie kropki są gorsze niż nawet bardzo srogie rysy. Urządzenia nawet z bardzo dobrą korekcją się na nich wykładają. Ciężko powiedzieć jednoznacznie z czego powstają, ale najczęściej da się je zdrapać paznokciem, więc spróbuj to zrobić. Miałem kiedyś płytę z czasopisma pobrudzoną lekko klejem, którym płyta została przyklejona do gazety i to od strony etykiety, więc myślałem że nie ma to żadnego wpływu. Okazało się, że po zmyciu tej mazy kleju pod gorącą wodą, płyta zaczęła działać.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.