Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przepraszam, że w tym temacie, ale DCC bliżej do CC niż technologii DAT. Mam magnetofon cyfrowy Philips DCC730. Wszystko w nim działa prócz nagrywania kaset DCC. Problem jest taki. Podczas nagrywania wszystko przebiega prawidłowo. Dopiero podczas odtwarzania, oraz po pierwszym odczycie danych z taśmy zaczynają się schody. Normalnie, po odczytaniu danych (kody czasu) z taśmy, na wyświetlaczu powinien pojawić się aktualny czas zapisany w miejscu odczytu oraz, jeśli także został oczytany, nr utworu (MARK). Niestety, zamiast danych, które podałem, na wyświetlaczu pojawiają się poziome kreski. To samo tyczy się trybu odtwarzania. Co ciekawe, podczas aktywnej funkcji AMS, na wyświetlaczu pojawia się aktualny numer utworu oraz czas! Wychodzi na to, że głowica nie jest zabrudzona , czy uszkodzona (przynajmniej tak mi się zdaje). Nadal jednak nurtują mnie zabrudzenia. W moim DAT`cie np, przy zabrudzonej głowicy, objawy są podobne. Nie ma odczytu danych z taśmy. Ale w DCC730, podczas AMS, te dane są pobierane. Zastanawiam się, czy może być to kwestia źle ustawionej głowicy?

 

>>profaner

Macie jakieś dziwne te oryginalne taśmy. Ja mam tak samo jak Kasjel, większość oryginalnych gra na prawdę dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze nagrywał taśmy "Takt Music" na kopiarce "gauss passed". Ale mam też oryginalne, licencjonowane kasety "Poltonu" i inne.

Poza tym "srebrne" pirackie firmy "JAM" oraz "Echo".

W zasadzie wszystkie grają świetnie ! I muszę stwierdzić, że biorąc pod uwagę zapewne zwykły standardowy nośnik FeO2, to sam miał bym problem aby tak dobrze coś nagrać. Pomimo posiadania 30-stu magnetofonów :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz decka raczej do odsłuchów czy również do nagrywania ?Ma znaczenie kolor, rocznik, dodatkowe funkcje?

 

jednokasetowy i tylko do odsłuchów - preferuje napedy horyzontalne, z przyczyn estetyki - im większy minimalizm tym lepiej. rocznik bez znaczenia, kolor również, lubię małe formaty (TEAC i niektóre yamahy są ładniutkie) a funkje ma miec takie żeby grał - plus wszystko co jest potrzebne a czego nie wiem bo po prostu się nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shukenja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to co napisałem nie jest regułą, bo niektóre magnetofony dobrze odtwarzają takie kasety, lecz jest to raczej niska półka. Dobry deck jest na tyle selektywny, że można rozróżnić dziadostwo od dobrego nagrania, a na gorszych wszystko brzmi podobnie.

Chociaż tradycja zaleca zaprzestanie wszelkich sporów w Bożonarodzeniowe Święta, z prośbą o wybaczenie pozwolę sobie z Tobą nie zgodzic.

Dobrze profesjonalnie nagraną i zachowaną kasetę, deck z wyższej półki odtworzy z wyższą jakością niż byle jaki.

Wymaga to jednak od nas troszkę zachodu i świadomości co możemy zrobic aby jak najlepszy dźwięk z takiego nagrania wydobyc.

Podstawowym działaniem jest dobór decka specjalnie oddelegowanego do odtwarzania fabrycznie nagranych kaset. Wybierzmy jak najlepszy dwugłowicowy deck, może byc z autorewersem z jak najlepszą implementacją Dolby Nr/B, bo tylko w tym formacie dokonywane są fabryczne nagrania. U mnie jest to DUAL C-820 ze względu na doskonale tolerancyjny DD/B i autorewers Sansui D-590-R ze względu na wygodę podczas imprez oraz potężne i pełne brzmienie. Bardzo dobrze kiedy deck posiada regulowany poziom wyjściowy. Teraz pozostaje nam pomóc deckowi w jak najwierniejszym odtworzeniu nagranej muzyki regulując azymut głowicy w stosunku do zapisu odtwarzanej kasety. W większości przypadków, szczególnie kaset jednego wytwórcy ustawienie jest powtarzalne, w innych wymaga niewielkich korekcji. W przypadku udanego dobrania magnetofonu i wyregulowaniu pod kasetę, możemy zostac mile zaskoczeni jakością nagrania i stereofonią fabrycznej kasety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez całe Święta katuję świeżo naprawionego Senatorka i jest super ! Doskonale radzi sobie z fabrycznie nagranymi kasetami. No tylko że systemu Dloby to w zasadzie w ogóle już nie używam. Pracuje cichutko, tylko przełączanie funkcji jest głośne jak w każdym decku sterowanym za pośrednictwem elektromagnesów. I tak jak pisał "vlado" magnetofon dysponuje bardzo nisko schodzącym basem. A wysokie tony są delikatne, nie drażniące ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że systemu Dloby to w zasadzie w ogóle już nie używam

Kasjelu- ale kasety fabryczne wszystkie są nagrane z DD/B, nie używając go podczas odtwarzania świadomie godzisz się z zaburzeniem równowagi tonalnej w postaci podbicia pasma wysokich częstotliwości. Może Twoje zaskoczenie jakością nagrań fabrycznych na zwykłych nośnikach wynika z tego właśnie podbicia góry?

Co do Senatora, pozostaje mi wygłoszenie nieśmiertelnej sentencji. A nie mówiłem?:-)To deck wart czułej opieki. A teraz zasieję byc może w Tobie ziarnko ciekawości i pokusę do sprawdzenia, czy Vlado nie przesadza. System Hi-Com chluba niemieckiej techniki zastosowany w tym Senatorze, to wersja "profi" znacznie rozbudowany w porównaniu do standardowo stosowanych np w Grundigach i innych Telefunkenach. Jest to dokładny odpowiednik pełnego DBX dający odstęp od zakłóceń -84dB. Efekt pompowania jest w nim mało słyszalny. Gwarantem sukcesu jest kalibracja pod jeden wybrany typ taśmy, a konkretnie wyrównanie poziomów sygnałów zapis/odczyt. Reszta należy do Ciebie.

Pozdrawiam Świątecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlado - nigdy mi to nie przeszkadzało. Zawsze słuchałem i słucham nadal taśm nagranych w systemie Dolby B NR, z wyłączonym systemem. Ja wiem, że w zasadzie masz rację.

Ale ja nie widzę ujemnych skutków takiego odsłuchu. Natomiast przestałem już praktycznie wierzyć w kompatybilność "Dolby B NR". Mam kilkadziesiąt magnetofonów z czego tylko dwa mają naprawdę dobrze działający "Dolby System". Generalnie ten system zawsze tnie wysokie jak cholera, gdy odtwarzamy taśmę na innym decku niż była nagrana.

Jak nagrywam, to bez użycia Dolby. Ale taśmy nagrane fabrycznie odtwarzam z wyłączonym systemem. I jak dla mnie jest wszystko OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Padł chyba rekord cenowy za GX-75MkII z zapaćkanymi farbą śrubami regulacji głowic.

http://allegro.pl/okazja-akai-gx75mkii-idealny-od-1zl-i2002240403.html

No chyba, że tego dnia w firmie Akai, pracował na linii wyjątkowy niechluj. :-)

 

GM

post-3254-0-67814600-1324915903_thumb.jpg

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł chyba rekord cenowy za GX-75MkII z zapaćkanymi farbą śrubami regulacji głowic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No chyba, że tego dnia w firmie Akai, pracował na linii wyjątkowy niechluj. :-)

 

GM

Serwisant który regulował głowicę w tym Akai GX 75 musiał użyć "ławkowca" do zalakowania śrubek regulacyjnych, z braku małego pędzelka :-)

A wszystkie oryginalne papiery i pilota to i ja dostałem do mojego Akai GX 95. Tyle że ja zapłaciłem 100zł za ten magnetofon :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł chyba rekord cenowy za GX-75MkII z zapaćkanymi farbą śrubami regulacji głowic

Ewidentnie wymieniana głowica. Dwa kolory farby zabezpieczającej. Fabryczna czerwony mat na osiach dźwigni rolek i obficie lany lakier do paznokci wokół głowicy :-)

Cena dokładnie potwierdza, że koniec świata już bliski. Ludzie się boją, że nie zdążą doświadczyc co to magnetofon:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wymieniana głowica. Dwa kolory farby zabezpieczającej. Fabryczna czerwony mat na osiach dźwigni rolek i obficie lany lakier do paznokci wokół głowicy :-)

Cena dokładnie potwierdza, że koniec świata już bliski. Ludzie się boją, że nie zdążą doświadczyc co to magnetofon:-)

A to możliwe ! Jest to wersja mkII, czyli ta w której podobno łatwo odklejało się czoło głowicy. Muls kiedyś nawet prezentował zdjęcia takiej głowicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednokasetowy i tylko do odsłuchów - preferuje napedy horyzontalne, z przyczyn estetyki - im większy minimalizm tym lepiej. rocznik bez znaczenia, kolor również, lubię małe formaty (TEAC i niektóre yamahy są ładniutkie) a funkje ma miec takie żeby grał - plus wszystko co jest potrzebne a czego nie wiem bo po prostu się nie znam.

 

Ja serdecznie polecam w takim razie Yamahę KX-10, format midi/mini trzy głowice i super dźwięk. Ma Play Trim więc można sobie wysokie podregulować. Nagrywa także super i nawet ma kalibracje taśmy automatyczną niestety ale zawsze coś daje na + , przynajmniej wg mnie.

Pozxro

 

Do Kasjela : gdzie Ty takie okazje znajdujesz to nie wiem, ale w tej chwili dobre decki idą w górę z cenami, zwłaszcza te zadbane, pewnie robi się moda , niekoniecznie musi grać ładnie bo to tylko magnetofon :-), ważne aby wyglądał ładnie. Z drugiej strony ponad 1200 za gx-a to ktoś zdesperowany, bo sporo tych magnetofonów jest na rynku, ostatnio gość za 900 chciał sprzedać w idealnym stanie z nieruszanym torem (przynajmniej na taki wyglądał) ale chętnego nie było, a tu za 1200 poszedł? Jak znam życie to sam sprzedający sobie go kupił licząc , że ktoś zwariuje i podbije jeszcze cenę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GX-75MKII, zdecydowanie strzał na sucho, pewnie grzebany i to ostro, już się nie dam nabrać na wymytego z małym defektem! Już raz tak poleciałem, ponad dwa kafle!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant który regulował głowicę w tym Akai GX 75 musiał użyć "ławkowca" do zalakowania śrubek regulacyjnych, z braku małego pędzelka :-)

 

BTW. Jak zabezpieczacie śruby? Czy jest do tego jakiś dedykowany środek czy też pozostaje lakier do paznokci żony/siostry/mamy/etc...

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Wszystkim pozytywnie zakręconym życzę spełnienia marzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji świąt Bożego Narodzenia.Dziś dotałem prezent dek JVC KD-A11 w bardzo dobrym wstanie technicznym panel koloru srebnego bez żadnych zarysowań.Dek był kupiony w pewexie i od około 25 lat stał jako eksponat na półce,nie wiem z jakich lat pochodzi.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Wszystkim pozytywnie zakręconym życzę spełnienia marzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji świąt Bożego Narodzenia.Dziś dotałem prezent dek JVC KD-A11 w bardzo dobrym wstanie technicznym panel koloru srebnego bez żadnych zarysowań.Dek był kupiony w pewexie i od około 25 lat stał jako eksponat na półce,nie wiem z jakich lat pochodzi.Pozdrawiam

 

Już wiem z jakich lat pochodzi prawdopodobnie 1980roku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dość podstawowy deck. wyróżnia się tym, że obsługuje wszystkie cztery typy taśm. (w sumie czysto jako ciekawostka, bo nie wiele ostało się szczęśliwców którzy mogą się poszczycić posiadaniem kasety typu III)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dość podstawowy deck. wyróżnia się tym, że obsługuje wszystkie cztery typy taśm. (w sumie czysto jako ciekawostka, bo nie wiele ostało się szczęśliwców którzy mogą się poszczycić posiadaniem kasety typu III)

 

 

Tak to prawda jest to wersja podstawowa ale w bardzo ładnym wstanie dlatego oko cieszy,jedyny minus jak dla mnie to podświetlenie wskażników trochę kiepskie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zafundował bym sobie JVC KD-A55 lub KD-A66. To rasowe modele "Vintage", ciężkie i solidne. Już byłem kiedyś o krok od posiadania KD-A66 za 120zł. Ale sprzedający zorientował się, że może wyciągnąć więcej za ten magnetofon i przerwał korespondencję mailową ze mną:-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zafundował bym sobie JVC KD-A55 lub KD-A66. To rasowe modele "Vintage", ciężkie i solidne. Już byłem kiedyś o krok od posiadania KD-A66 za 120zł. Ale sprzedający zorientował się, że może wyciągnąć więcej za ten magnetofon i przerwał korespondencję mailową ze mną:-((

Kasjel, a ja kiedyś sprzedałem swojego A-66 za 90 zł.I był w świetnej formie.Ale teraz ,to już po ptakach.Całkiem ładnie nagrywał,choć daleko mu było do Aiwy 3800 ,którą mam obecnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek-41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KD-A66 to model (z 1980 r.) ciekawy historycznie, bo to bardzo wczesny model z autokalibracją - i to w dodatku dwugłowicowy, drugi z kolei po KD-A8 z 1979. Nie znam innych równie wczesnych modeli dwugłowicowych z autokalibracją.

A8 był jeszcze bardziej bogato wyposażony - miał automatyczną regulację poziomu zapisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MaciejLK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem na świeta mego staruszka JVC KD-D20E./ sumie mam 8 tasmociągów/ I tu przykra niespodzianka, nie chce przewijać ,ani odtwarzać- wyłącza się po około 5 sekundach, a rolka nawijająca- nie nawija.Co można z tym zrobić? Zajrzałem do środka, pasek w porządku, może coś spadło w środku mechanizmu.Zanim dalej rozkręce wolę sie poradzić.Proszę o pomoc. z pozdrowieniem !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem na świeta mego staruszka JVC KD-D20E./ sumie mam 8 tasmociągów/ I tu przykra niespodzianka, nie chce przewijać ,ani odtwarzać- wyłącza się po około 5 sekundach, a rolka nawijająca- nie nawija.Co można z tym zrobić? Zajrzałem do środka, pasek w porządku, może coś spadło w środku mechanizmu.Zanim dalej rozkręce wolę sie poradzić.Proszę o pomoc. z pozdrowieniem !

Musisz sprawdzić idler. Czyli zdjąć tylną ściankę kieszeni i zobaczyć jak to wszystko wygląda. Jeśli na idlerze jest kółko cierne z oponką gumową, to sprawdź stan tej oponki. Może wystarczy ją tylko zmatowić papierem ściernym i umyć. Ale może być już starta a guma sparciała. Wówczas będziesz musiał ją wymienić. Bierznie talerzyków na osiach szpulek też należy wyczyścić.

Nie znam mechanizmu tego decka, dlatego sam musisz sprawdzić jak to wszystko wygląda pod tylną ścianką kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczyłem na świeta mego staruszka JVC KD-D20E./ sumie mam 8 tasmociągów/ I tu przykra niespodzianka, nie chce przewijać ,ani odtwarzać- wyłącza się po około 5 sekundach, a rolka nawijająca- nie nawija.Co można z tym zrobić? Zajrzałem do środka, pasek w porządku, może coś spadło w środku mechanizmu.Zanim dalej rozkręce wolę sie poradzić.Proszę o pomoc. z pozdrowieniem !

 

A czy pasek, napędzający licznik taśmy, jest w porządku? W liczniku jest czujnik autostopu, jeśli pasek go nie napędza, to autostop po paru sekundach wyłącza przewijanie i odtwarzanie.

 

Z drugiej strony, to wyłączanie może być właśnie efektem zablokowania prawego talerzyka.

 

W moim KD-D30 pękła plastikowa część, odpowiedzialna za zmianę kierunku obrotów - te sprężyny są chyba zbyt mocne i rozrywają plastik. To ten sam mechanizm, ma tylko dodany Dolby C. Dla porównania załączam zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25554-0-84467000-1325020253_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się jeszcze na trzy ostatnie sztuki. Ciekawe czy w ogóle je dostanę, bo sprzedający z małą ilością komentarzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

przewartościowałem budżet, trochę poczytałem, chociaż skąpa to wiedza bo bez doświadczenia.

które z poniższych modeli wybralibyście panie i panowie jako ten najbardziej wart nabycia ?

 

Nakamichi LX-3

Sony TC-K850ES

Pioneer CT-810S

Akai GXC-715D / Akai GX-75

Kenwood KX - 760 / Kenwood KX 1100hx

 

Dzięki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

witam ponownie.

przewartościowałem budżet, trochę poczytałem, chociaż skąpa to wiedza bo bez doświadczenia.

które z poniższych modeli wybralibyście panie i panowie jako ten najbardziej wart nabycia ?

 

Nakamichi LX-3

Sony TC-K850ES

Pioneer CT-810S

Akai GXC-715D / Akai GX-75

Kenwood KX - 760 / Kenwood KX 1100hx

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

W tej kolejności i moim zdaniem:

Akai GX-75 - pod warunkiem, że nie będzie miał rozgrzebanego ustawienia głowic REC/PB.

Kenwood KX-1100HX - godny polecenia, ale ma ten "humorzasty" mechanizm Sankyo z przekładnią ślimakową.

Nakamichi LX-3 - ale to tylko dwie głowice.

Sony TC-K850ES - bo lubię tę firmę, ale gdyby jeszcze miał ferrytowe głowice...

Akai GXC-715D - ciekawy wygląd, ale brak trzeciej głowicy, chociaż ma GX'a na pokładzie. No i stary sprzęt, a to grozi niespodziankami.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

przewartościowałem budżet, trochę poczytałem, chociaż skąpa to wiedza bo bez doświadczenia.

które z poniższych modeli wybralibyście panie i panowie jako ten najbardziej wart nabycia ?

 

Nakamichi LX-3

Sony TC-K850ES

Pioneer CT-810S

Akai GXC-715D / Akai GX-75

Kenwood KX - 760 / Kenwood KX 1100hx

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

 

AKAI GX-75 tak jak napisał G.Mark sprawdzić osobiście

SONY TC-K850ES

KENWOOD KX-1100HZ ale ja bym proponował nowszy model KX=9050S

PIONEER CT-810S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.