Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasjel "Czy wie ktoś może, na jakiej zasadzie działa auto-stop w Sony TC 209SD ? Ewentualnie o serwisówkę bym prosił.."

 

 

Witam, spróbuj może tu bo u mnie nie otwiera się link do pobrania :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziś do mojego się nie dokopię ale jutro dam radę :-) to Ci powiem co i jak,

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Miał ktoś kiedyś styczność z czymś takim? Co prawda nagrywanie na używanej kasecie trwało by 2x dłużej, ale jeżeli efekty byłby tego warte to czemu nie. W końcu wyłącznik prądu kasowania wykonać można banalnie prosto w każdym jednym magnetofonie.

 

Chodziło o nagrywanie na taśmie dziewiczej, nigdy nie używanej. Odtwórz w magnetofonie świeżo wyjętą z opakowania czystą kasetę, a potem "nagraj" na kawałku ciszę, tzn. sygnał zerowy, przy poziomie zapisu 0, i odtwórz. Wyraźnie usłyszysz, że kawałek, na którym nic nie jest nagrane, ale został skasowany, szumi bardziej niż odcinek na którym nigdy nic nie było nagrywane.

 

Niestety nie przypomnę sobie, jaki to magnetofon miał możliwość odłączania głowicy kasującej - ale rozwiązanie nie przyjęło się. Zapewne korzyści z tego płynące były znikomo mniejsze niż ryzyko omyłkowego powtórnego nagrania taśmy bez jej kasowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - głowica nawet nagrywając teoretyczny sygnał zerowy zapisuje szum. Ale mi przyszło do głowy co innego - głowica nagrywająca i kasująca są dość blisko i być może podczas działania obydwu wpływają one na siebie w jakiś sposób (niekorzystny, a jakże). I jeżeli wykonać by najpierw kasowanie bez włączonej głowicy zapisu a potem nagrywanie na już czystej taśmie, ale z odłączoną gł. kasującą może dało by się usłyszeć, albo chociaż tylko zmierzyć jakąś różnicę. I ciekaw jestem czy być może ktoś już tego próbował albo zostało to gdzieś opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m00nr4k3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie;

 

Stara miniwieża Sony MHC 701, praktycznie nieużywana w części magnetofonowej (mam ją od nowości), po dokładnym wyczyszczeniu toru przesuwu zagina taśmę w decku B przy autorewersie ustawionym do przodu. Jeśli przełączę na odtwarzanie w drugą stronę, jest ok. na obu stronach kasety. Deck A w pełni sprawny. Domyślam się, że prawa rolka dociskowa w decku B nie przylega równolegle do wałka, lub jest zniekształcona. Czy można sobie jakoś z tym poradzić bez jej demontażu? Jakieś intensywne czyszczenie, jakiś specjalny środek czyszczący, czy matowienie podczas włączonego przesuwu można stosować i bywa skuteczne, czy jednak trzeba ją zdemontować i ewentualnie wymienić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel "Czy wie ktoś może, na jakiej zasadzie działa auto-stop w Sony TC 209SD ? Ewentualnie o serwisówkę bym prosił.."

 

 

Witam, spróbuj może tu bo u mnie nie otwiera się link do pobrania :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziś do mojego się nie dokopię ale jutro dam radę :-) to Ci powiem co i jak,

Jarek

Ja też mam z tym problemy. Ale piszą coś, że trzeba zaczekać bo serwer nie zawsze jest włączony.

Dzięki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zlokalizować główny sposób realizacji autostopu - w momencie wyłączenia odtwarzania jednocześnie poprzez mechanikę i elektronikę:

1.Rusza się "tuleja" elektromagnesu ( elektronika)

2.Jest rozłączany styk (taki jak w np.przy zamykaniu się szuflady)(mechanika)

3.Przesuwany jest przełącznik suwakowy dwupozycyjny (podwójny)(mechanika)

 

Spróbuję jeszcze potem przeanalizować dokładniej sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez musiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zlokalizować główny sposób realizacji autostopu - w momencie wyłączenia odtwarzania jednocześnie poprzez mechanikę i elektronikę:

1.Rusza się "tuleja" elektromagnesu ( elektronika)

2.Jest rozłączany styk (taki jak w np.przy zamykaniu się szuflady)(mechanika)

3.Przesuwany jest przełącznik suwakowy dwupozycyjny (podwójny)(mechanika)

 

Spróbuję jeszcze potem przeanalizować dokładniej sprawę.

Gdybyś jeszcze mógł zrobić jakieś fotki....

Narobiłem ci problemów, ale naprawdę nie potrafię tego naprawić bez jakiejkolwiek pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty to żaden problem będę się cieszył jak uda mi się pomóc i naprawisz magnetofon - proszę tylko o trochę cierpliwości bo dziś dom pełen gości :-)(na chwile się wyrwałem :-))Fotki wstawię jutro zaraz jak wstanę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez musiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój nowy nabytek CT-F500.

Niestety pasek do wymiany, hula ale na 90tkach ciężko mu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fotka mojego ale pożyczona z aukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś w pracy wpadł mi w ręce taki preparat: Guma + uszczelka firmy Bioline.

 

W opisie zastosowania jest:

Środek do zabezpieczania i konserwacji gumy.

Całoroczny środek o szerokim zastosowaniu zabezpieczającym i konserwującym.

Konserwuje, nadaje elastyczność oraz chroni przed utlenianiem i pękaniem gumowe elementy w samochodzie: opony, uszczelki, zderzaki, spojlery.

Zabezpiecza gumowe uszczelki w drzwiach, bagażniku i pokrywie silnika, bagażnikach dachowych przed przymarzaniem, twardnięciem i pękaniem.

Zabezpiecza przewody wysokiego napięcia przed wilgocią ułatwiając rozruch silnika w niskich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza.

Chroni bieguny akumulatora przed powstawaniem osadu i poprawia ich przewodzenie.

Ciekaw jestem czy środek ten nadał by się do regeneracji gumy w rolkach dociskowych magnetofonów.

Może miał ktoś do czynienia z tym preparatem?

 

Jutro poczynię mały eksperyment z tym preparatem na starej rolce ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SirJack7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - głowica nawet nagrywając teoretyczny sygnał zerowy zapisuje szum. Ale mi przyszło do głowy co innego - głowica nagrywająca i kasująca są dość blisko i być może podczas działania obydwu wpływają one na siebie w jakiś sposób (niekorzystny, a jakże). I jeżeli wykonać by najpierw kasowanie bez włączonej głowicy zapisu a potem nagrywanie na już czystej taśmie, ale z odłączoną gł. kasującą może dało by się usłyszeć, albo chociaż tylko zmierzyć jakąś różnicę. I ciekaw jestem czy być może ktoś już tego próbował albo zostało to gdzieś opisane.

 

Ten szum bierze się z prądu podkładu. Powyższe dywagacje wskazują na elementarny brak wiedzy z zapisu magnetycznego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nazywa się po angielsku "Bias noise" - szum spowodowany prądem podkładu.

 

Niemniej jednak ktoś wymyślił, że niepotrzebne kasowanie nigdy nie nagranej taśmy także zwiększa jej szum, i stąd pomysł żeby wyłączać prąd kasowania przy nagrywaniu nigdy nie użytej taśmy. Najwidoczniej jednak okazało się, że ten wzrost szumów spowodowany kasowaniem nie ma większego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel - autostop na pewno związany jest z licznikiem - przy zatrzymaniu paska autostop załącza się.Gdzieś tam musi być kółko magnetyczne lub jakieś inne rozwiązanie.Dość trudny jest dostęp poprzez wyprofilowaną nie skręcaną śrubkami blachę.Pod jakim kątem potrzebujesz zdjęcia ?Masz mechanizm rozłożony czy jak?Z której strony zrobić te fotki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel - autostop na pewno związany jest z licznikiem - przy zatrzymaniu paska autostop załącza się.Gdzieś tam musi być kółko magnetyczne lub jakieś inne rozwiązanie.Dość trudny jest dostęp poprzez wyprofilowaną nie skręcaną śrubkami blachę.Pod jakim kątem potrzebujesz zdjęcia ?Masz mechanizm rozłożony czy jak?Z której strony zrobić te fotki?

Dopóki jeszcze nic nie wiem, to go nie rozkręcam. Zbieram informacje i mam nadzieję na tą serwisówkę. Jeśli nie będzie możliwe ściągnięcie tej serwisówki z stronki, do której link wkleiłeś...to kupię ją za niecałe 5 $. Bo jest za tyle dostępna w PDF-ie.

Chciałem tylko abyś zobaczył, co tam się dzieje tak "na żywo". Podczas pracy tego systemu.

Ja już dawno próbowałem to naprawić, ale nic nie wymyśliłem. Z resztą zrobiłem już kilka podejść i nic z tego :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum bierze się z prądu podkładu. Powyższe dywagacje wskazują na elementarny brak wiedzy z zapisu magnetycznego

 

Przepraszam, zapomniałem, że odpowiadam na ocenę przy tablicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że próbujecie kombinować, ale dobrze jest zajrzeć do jakiej książki, w której to już jest opisane.

 

Szum, który słychać na taśmie po nagraniu "bez sygnału", pochodzi z głowicy zapisującej i jest pozostałością magnetyczną prądu podkładu o wysokiej częstotliwości (rzędu 50-140 kHz), płynącego przez tę głowicę, nawet jeśli ustawimy poziom nagrania na zero. W większości magnetofonów ten sam prąd podkładu płynie przez głowicę kasującą, ale dzięki jej znacznie szerszej szczelinie (lub dwóm szczelinom) nie pozostawia po sobie śladu, za to usuwa magnetyzm taśmy. Sprawna głowica kasująca w pewnych warunkach może nie usunąć zapisu w całości, ale nie dodaje niczego od siebie.

 

Bez prądu podkładu w głowicy zapisującej nagranie byłoby bardzo marnej jakości, więc tego rodzaju szumu całkiem pozbyć się nie da. Kasowanie bezpośrednio przed nagraniem wspomaga proces zapisu poprzez wstępne "rozruszanie" domen magnetycznych w taśmie, więc wyłączenie kasowania przy zapisie może mieć sens tylko do nagrań trickowych, ale jakości dźwięku nie podniesie.

 

Naturalnie każdy ma prawo do eksperymentów, tylko trzeba choć znać podstawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki dla Kasjela :

Jeżeli potrzebujesz inne jeszcze ujęcia - zrobię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19017-0-69821700-1325929595_thumb.jpg

post-19017-0-21813200-1325929612_thumb.jpg

post-19017-0-68733400-1325929622_thumb.jpg

post-19017-0-55940000-1325929633_thumb.jpg

post-19017-0-40268200-1325929646_thumb.jpg

post-19017-0-78205800-1325929661_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jet ciekawy Teac do kupienia na ebay :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

post-27174-0-89205100-1325934760_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W magnetofonach kasetowych pogoń za doskonałościa zawsze kończy się Tandbergiem TCD 3014 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiko - dzięki za fotki, ale bez objaśnień to nie da rady. To znaczy trzeba by było zwrócić uwagę na to, czy np. w momencie skończenia się taśmy zwiera jakiś stycznik. Albo zaznaczyć na wykonanych przez Ciebie zdjęciach strzałkami ruchy poszczególnych mechanizmów podczas działania systemu auto-stop.

Podejrzewam że nawet serwisówka może nie pomóc. Często w serwisówkach jest bardzo mało informacji o działaniu układów mechanicznych. Zawsze najlepiej jest widzieć wszystko "na żywo" jeśli chodzi o układy mechaniczne, styczniki itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Mam takie pytanie może trochę dziwne ale nigdy nie używałem takich funkcji w Nakamichi jak Auto Repeat czy Selector SX(||) EX(|)ZX(|V)czy może mi ktoś powiedzieć do czego one służą?Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam!!!!

 

Mam takie pytanie może trochę dziwne ale nigdy nie używałem takich funkcji w Nakamichi jak Auto Repeat czy Selector SX(||) EX(|)ZX(|V)czy może mi ktoś powiedzieć do czego one służą?Pozdrawiam

 

"Auto Repeat" jak sama nazwa wskazuje.

II, I i IV obok klawiszy sugerują rodzaj taśmy.

 

Próbowałeś skorzystać z instrukcji obsługi? Co się działo przy nagrywaniu na taśmie CrO2 (II) przy wciśniętym przycisku np. EX(I)?

 

GM

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Mam takie pytanie może trochę dziwne ale nigdy nie używałem takich funkcji w Nakamichi jak Auto Repeat czy Selector SX(||) EX(|)ZX(|V)czy może mi ktoś powiedzieć do czego one służą?Pozdrawiam

 

Witam

Ja odpowiem Koledze:

auto repeat -jest to powtarzanie play do licznika 0000

selector SX II jest to oznaczenie chrom

Selector EX I jest to Ferro

a ZX IV jest to Metal

do tego w nakamichi trzeba manualnie włączyć typ 120uS dla Ferro,lub 70uS dl Chrom lub Metal.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W magnetofonach kasetowych pogoń za doskonałościa zawsze kończy się Tandbergiem TCD 3014 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kasowanie bezpośrednio przed nagraniem wspomaga proces zapisu poprzez wstępne "rozruszanie" domen magnetycznych w taśmie, więc wyłączenie kasowania przy zapisie może mieć sens tylko do nagrań trickowych, ale jakości dźwięku nie podniesie.

 

Napisz jeszcze jak jest z kasowaniem taśm silnym polem magnetycznym zewnętrznym. Jak tak robię z używanymi zakupionymi taśmami i kasetami. Po takim "czyszczeniu" szum jest wyraźnie mniejszy przy odtwarzaniu. Gdzieś czytałem, że takie zmienne pole układa domeny magnetyczne całkowicie chaotycznie co powoduje, że odczyt takiej taśmy jest właściwie bez sygnału. Czy to dobry pomysł ? Pomijam oczywisty fakt, że taśmy nagrane przy innym ustawieniu głowic niż nasz magnetofon nie do końca można skasować a ten sposób zapewnia to.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel "musiko - dzięki za fotki, ale bez objaśnień to nie da rady. To znaczy trzeba by było zwrócić uwagę na to, czy np. w momencie skończenia się taśmy zwiera jakiś stycznik. Albo zaznaczyć na wykonanych przez Ciebie zdjęciach strzałkami ruchy poszczególnych mechanizmów podczas działania systemu auto-stop. Podejrzewam że nawet serwisówka może nie pomóc. Często w serwisówkach jest bardzo mało informacji o działaniu układów mechanicznych. Zawsze najlepiej jest widzieć wszystko "na żywo" jeśli chodzi o układy mechaniczne, styczniki itp."

 

 

Ze względu na to, że to dość skomplikowany mechanizm i niestety zabudowany spróbuję nagrać film - to powinno ułatwić sprawę, bo i przejrzystych fotek bez rozbierania mechanizmu nie da się za bardzo zrobić jak i ilości elementów równocześnie działających w momencie autostopu uchwycić i opisać.

 

 

manius59 - teraz Twój magnetofon pokaże dopiero swoje możliwości jak mu ustawisz co trzeba pod taśmę jaką załadujesz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez musiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto Repeat" jak sama nazwa wskazuje.

II, I i IV obok klawiszy sugerują rodzaj taśmy.

 

Próbowałeś skorzystać z instrukcji obsługi? Co się działo przy nagrywaniu na taśmie CrO2 (II) przy wciśniętym przycisku np. EX(I)?

 

GM

 

Ja też uważam, że nieznajomość angielskiego to ciężkie kalectwo, i jak ktoś go nie zna, to sam jest sobie winien, ale trzeba uwzględnić, że są jednak - nieliczni - dotknięci tym kalectwem, i jednak trzeba im pomagać.

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej - z całym szacunkiem, ale chyba przekroczyłeś ciut granicę tego żartu (bo rozumiem w tym "trybie " był Twój wpis), a już na pewno nie to słownictwo...

 

 

 

Kasjel - film się "ładuje" na serwis Youtube choć trwa to już godzinę, pewnie za dużo "waży".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez musiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - mój wpis był odniesieniem się do wpisu, który zacytowałem. (z dużym przymrużeniem oka)

 

A zupełnie serio - uważam, że w obecnym świecie nieznajomość angielskiego naprawdę jest "kalectwem" tzn. bardzo utrudnia funkcjonowanie, ale dopóki j. angielski nie jest obowiązkowym przedmiotem nauki we wszystkich szkołach, nie można od nikogo jej wymagać - i jeśli ktoś nie zna angielskiego - odsyłanie do instrukcji która, jeśli dostępna, jest w dowolnym języku ale nie polskim, raczej nie pomoże.

 

Jeśli ktoś naprawdę poczuł się urażony - bardzo przepraszam! (Naprawdę!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej - z całym szacunkiem, ale chyba przekroczyłeś ciut granicę tego żartu (bo rozumiem w tym "trybie " był Twój wpis), a już na pewno nie to słownictwo...

 

 

 

Kasjel - film się "ładuje" na serwis Youtube choć trwa to już godzinę, pewnie za dużo "waży".

To super ! Przezemnie masz teraz kupę roboty :-) Ale naprawdę chciałbym naprawić ten system w Sony. A i tak muszę go wydostać z samego spodu wieży, bo trzeba znowu spryskać kontaktem przełącznik zapis/odczyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.