Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Odpowiadam

Kupiłem 2 magnetofony z ebaya.Całkiem możliwe że były "grzebane" przez domowego majsterkowicza.

Więc proźba do Kolegi o serwisówkę do akaja GX-F80 bedzie dostępna ??

 

http://elektrotanya.com/akai_gx-f80_sm.pdf/download.html

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystki za pomoc Kolega Mark G podał skrót.Jutro zacznę naprawę .Koledze Kasjelowi Dziękuję za dobre chęci

.Mam jeszcze pytanie:

czy ktokolwiek kupował rolki gumowe do kasetowców od sprzedającego REVOX.DE z Ebaya.Czy ma rolki dobrej jakości ?

-2 pytanie:

co to za rozwiązanie w tym modelu Akai GX-F80 z bolcem plastikowym zamiast lewego kapstana i ruchomą głowicą kasującą ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W magnetofonach kasetowych pogoń za doskonałościa zawsze kończy się Tandbergiem TCD 3014 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-2 pytanie:

co to za rozwiązanie w tym modelu Akai GX-F80 z bolcem plastikowym zamiast lewego kapstana i ruchomą głowicą kasującą ???

 

To samo jest w magnetofonie Technics RS-M253X. Bolec od spodu jest ścięty i podklejony filcem i stanowi podparcie dla taśmy, do której dociskana sprężyną jest głowica kasująca, zawieszona na obrotowym ramieniu. Ma to zapewnić lepsze kasowanie i dodatkowo stabilizować przesuw. Warto sprawdzić stan filcu, bo jego brak może spowodować uszkodzenie taśmy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25554-0-14269600-1326584036_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Postanowiłem nie stać biernie przyglądając się jak na forum koledzy ratują naprawiając swoje ulubione magnetofony.

Również zabrałem się do ratowania nowego nabytku choć wiem że nie będzie to łatwe,myśle że znajdą się koledzy na któych można zawsze polegać wrazie potrzeby.Chodzi o OPTONICĘ RT3838 pare dni temu przejeżdżając

przez Sandomierz postanowiłem zajrzeć na giełde staroci,i znalazłem tam nie kompletną Optonicę bez górnej obudowy brak paska i nakładki na kieszeń deck częściowo rozebrany. Pewnie myślicie że zwariowałem kupują coś takiego za 15zł?ale pomyślałem że jeśli nie uda się ją naprawić to chociaż zostawie ją w celach kolekcjonerskich.

Na razie udało się założyć pasek i poskładać wyświetlacz wraz wskażnikami wychyłowymi.Na zasadzie prób i błędów polutowałem przewody do wskażników i udało się bo wszystko działa i jest podświetlone.Obudowe jak i nakładkę na kieszeń jestem wstanie dorobić bez większego problemu.Ogólnie mówiąc deck był bardzo zakurzony i brudny w środku,na koniec tych moich wypocin myślę że mogę liczyć na życzliwom pomoc kolegów z forum.Pozdrawiam Marian

 

Jeszcze jedna prośba jeśli ktoś posiada tego deka to bym bardzo prosił o dokładny wymiar całej nakładki na kieszeń(osobno szybki i tego elementu do którego jest przykręcona szybka)na PW Pozdrawiam

 

Jeszcze jedna prośba jeśli ktoś posiada tego deka to bym bardzo prosił o dokładny wymiar całej nakładki na kieszeń(osobno szybki i tego elementu do którego jest przykręcona szybka)na PW Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19370-0-94042700-1326622167_thumb.jpg

post-19370-0-74700700-1326622187_thumb.jpg

post-19370-0-82200300-1326622214_thumb.jpg

post-19370-0-23191500-1326622229_thumb.jpg

post-19370-0-28927100-1326622247_thumb.jpg

post-19370-0-74536400-1326622261_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Zaraz podam ci te wymiary...

 

Tak byle jak, ale chyba wszystko jest czytelne....

Wymiary płytki z pleksi to 131,5 X 69,2 X 5,1mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Zaraz podam ci te wymiary...

 

Tak byle jak, ale chyba wszystko jest czytelne....

Wymiary płytki z pleksi to 131,5 X 69,2 X 5,1mm

 

 

Wielkie Dzięki Kasjel !!!

 

Od poniedziałku biorę się do roboty.Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ! Poprawka ! Na rysunku płytki z pleksi ma być długość 131,5mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegół. Co do nagrywania, to cały czas go testuję, i jest dobrze, ale szkoda że nie można podregulować biasu. (...)

 

Nie zgadzam się z tym. Jak pisałem wcześniej bias można regulować w praktycznie każdym magnetofonie ale nie zrobi się tego z poziomu panelu przedniego.

 

Pozdrawiam i gratuluję ładnego magnetofonu.

 

Ps. Kasjel -> zgadam się, że wadliwe elementy najlepiej wymienić na nowe i nie bawić się w żadne wątpliwe regeneracje.(Tak robię w szpulowcach) Niestety nie zawsze mam pasujące elementy na zmianę i muszę czasem radzić z tym co zastałem w magnetofonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kalibracja ma największy sens jeśli mamy zgromadzoną większą ilość dobrych kaset tego samego typu (Z wyłączeniem nowych UX-S). Wtedy można ją przeprowadzić raz i zostawić magnetofon w spokoju na dłużej - Tak przynajmniej ja to widzę, kupiłem swojego czasu 150szt. TDK SA i mam dwa magnetofony skalibrowane wyłącznie pod te kasety (Magnetofony bez zewnętrznej kalibracji prądu podkładu min. AKAI GXC750). Na innych kasetach, mniej pewnych pod względem powtarzalności parametrów nagrywam przy użyciu magnetofonów z kalibracją. Np. Akai GX67.

 

Kiedy mamy w systemie więcej niż jeden magnetofon nie sprawia problemu fakt, przystosowania jednej sztuki do współpracy z konkretnymi kasetami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ! Poprawka ! Na rysunku płytki z pleksi ma być długość 131,5mm

 

 

OK dzięki!!!!

 

Mam rozumieć że posiadarz tego decka?pytanko jak się sprawuje? bardzo bym się cieszył jak by mi się udało uruchomić tego decka.Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego tak właściwie służy ten przycisk CALL.?

 

Klawisz CALL jest związany z cyfrowym wskaźnikiem maksymalnego poziomu (Digital Peak). Przywołuje zapamiętaną wartość maksymalną lub zeruje pamięć wskaźnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manius, sprawdź czy czasem nakładki pleksi od polskich magnetofonów nie pasują ....

ja kiedyś dopasowałem nakładkę z radiomagnetofonu Klaudia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manius, sprawdź czy czasem nakładki pleksi od polskich magnetofonów nie pasują ....

ja kiedyś dopasowałem nakładkę z radiomagnetofonu Klaudia.

 

Niestety nie będą pasować są zamałe ale dzięki za podpowiedz !!!!już rozrysowałem na papierze wymiar podany przez kolegę kasjela, i nie będzie problemu dorobieniem całej na kładki na kieszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Wymyśliłem, że mógłbym dorobić porządną kalibracje montując odpowiednio dobrane potencjometry w szereg z odpowiednimi pr-kami, które bym wyregulował tak, aby w środkowym położeniu potków miał wartość fabryczną. Natomiast potki wyprowadził bym np. w górnej obudowie (opisałem to tak z grubsza). Ktoś z Was robił już coś takiego? Co o tym myślicie?

 

To jest całkiem dobry magnetofon, zostaw go w stanie oryginalnym i nie dorabiaj niczego takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Wymyśliłem, że mógłbym dorobić porządną kalibracje montując odpowiednio dobrane potencjometry w szereg z odpowiednimi pr-kami, które bym wyregulował tak, aby w środkowym położeniu potków miał wartość fabryczną. Natomiast potki wyprowadził bym np. w górnej obudowie (opisałem to tak z grubsza). Ktoś z Was robił już coś takiego? Co o tym myślicie?

 

Robiłem tylko mniej inwazyjnie przy okazji zabawy ze starym Technicsem RS-Mxx (Pff nie pamiętam dobrze oznaczenia, miał trzy głowice HPF i fluorescencyjny wyświetlacz. Fabrycznie miał wyłącznie regulację Bias). Często zdarza się że magnetofon posiada równolegle poza gniazdami chinch nieużywane przez nas gniazdo DIN 5pin, po zdemontowaniu tego gniazda i założeniu odpowiedniej przelotki/kołnierza gumowego by blacha obudowy nie kaleczyła izolacji mamy idealne miejsce do wypuszczenia ekranowanej wiązki przewodów.

Taką wiązkę zakończyłem wojskowym wielowtykiem kupionym na Wolumenie.[Przewody połączone z odpowiednimi peerkami wewnątrz magnetofonu] W dodatkowej obudowie z odzysku mniej więcej dopasowanej wymiarem do szerokości magnetofonu umieściłem dwa generatory z mostkiem Wiena (400hz i 10khz). [Żeby nie bawić się w już w ARW itp bzdety napięcie na wyjściu było wyregulowane na stałe przy pomocy peerów na poziomach odpowiadających tym w serwisówce... innego magnetofonu]

 

Na przednim panelu dodatkowego modułu umieściłem cztery potencjometry odpowiadające za prąd podkładu dla kanału L, Poziom rec/pb level kanału L i podobnie było dla kanału P.

Za pomiar napięcia Mcz. na wyjściu i wejściu odpowiadał układ podpatrzony w którymś ze starych numerów Radioamatora i Krótkofalowca - odczyt przy pomocy radzieckiego mikroamperomierza z ręcznie naniesioną przeze mnie skalą w dB. (Miernik z dwoma zakresami dla pomiaru małych wartości sygnału przy ustawianiu prądu podkładu i wartości większych niż 0dB dla ustawiania rec/pb Lvl.) - Niestety nie miałem drógiego takiego mikroamperomierza więc jeden był przełączny między kanałami pff - zabawa z przekaźnikami MT6.

 

Sygnał ze źródła podawany na magnetofon również był podawany na gniazda w obudowie tego "ustrojstwa" po odpowiednim przełączeniu przełącznika obrotowego trafiał do gniazd "In" w magnetofonie. Podobnie było z sygnałem wydostającym się z wyjścia megnetofonu... Taka komplikacja była konieczna z uwagi na to, że przewody dostarczające sygnały "kalibracyjne" i te służące do pomiaru były stale wetknięte do wejść/wyjśc magnetofonu.

 

Najbardziej podobała mi się możliwość dobrej kalibracji Biasu - po podaniu sygnału 10khz Zaczynałem regulację od najniższego położenia potencjometru i zwiększałem aż do osiągnięcia maksimum odczytu na mierniku, po czym należało podnieść Bias aż wartość odczytu spadnie o ok 2-3dB (Zależnie od magnetofonu) i mamy odpowiedni punkt pracy taśmy...

 

Złożyłem to ładnych 8-9 lat temu kiedy jako kilkunastoletni chłopak miałem aspiracje zostać elektronikiem... Najbardziej zapadł mi z tego w pamięć obrzydliwy wygląd całości - wszystkie otwory wykonywałem wiertarką bez stojaka i pilnikiem.

Przy dzisiejszej mnogości firm, obrabiarek CNC itp. można by wykonać taki "kalibrator" bardzo estetycznie z designem dopasowanym do urządzenia z którym ma działać.

 

Skąd w mojej głowie wziął się tak pokręcony i chory pomysł? - Zobaczyłem broszurkę Audio Analysera T100 od Nakamichi i też chciałem mieć przyrząd choć odrobinę podobny [

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ] Dobrze, że dziś się już z tego wyleczyłem i nie potrzebuję "All in One"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem dobry magnetofon, zostaw go w stanie oryginalnym i nie dorabiaj niczego takiego.

 

Wybaczcie pisanie postu pod postem ale nie mam już możliwości edycji poprzedniego.

Audiotetryku - wydaje mi się, że szkoda "dziurawić" tego JVC, jest sam w sobie bardzo elegancki i chyb anie często pojawia się na Alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest osprzęt (przewińcie niżej - parę zdjęć) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez musiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest osprzęt (przewińcie niżej - parę zdjęć) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Audiotetryku, dziękuję za dobre słowo :).

By zachować oryginalność sprzętu możesz poszukać innego zdezelowanego egzemplarza i wykorzystać jego metalową górną część obudowy do przeróbki. Dziś można by wykonać generatory przy wykorzystaniu elementów SMD z przełączaniem na miniaturowych przekaźnikach... Pozwoli to na znaczną miniaturyzację układów i umożliwi podwieszenie ich na samej górnej obudowie. Na Panelu o którym wspomniałeś można by dodać gniazdo BNC 75ohm służące do podłączania V640 na czas pomiarów i kalibracji. W ten sposób nie ingerował byś zbytnio w oryginalne urządzenie i wszelkie przeróbki mogły by być łatwo cofnięte. (Zmiana obudowy górnej na starą i odłączenie jakiegoś wielowtyku...) Jeśli chodzi o wycinanie otworów i inne aspekty mechaniczne całej zabawy można to zlecić jakiemuś frezerowi czy zakładowi tnącemu blachę laserem... dziś mamy wiele większe możliwości niż 10 lat wstecz.

 

Musiko.

Faktycznie mają tam ładny zestaw pomiarowy - respekt budzi analizator widma (Jeśli dobrze widzę) widoczny na ostatniej fotografii. Z jego pomocą można by zdziałać cuda jeśli chodzi o korekcję. Miernik nierównomierności przesuwu rzadko się przydaje ale dobrze go mieć dla świętego spokoju. (Dwa lata temu poszedł polski miernik nierównomierności za 150zł)

 

Resztę można spokojnie zastąpić polskim sprzętem pomiarowym sprzed lat. Sam używam PMZ11 (Automatyczny miernik zniekształceń), V640`stek i generatorów prod. Zopan. W poprzednim lokum mogłem jeszcze pomieścić potężny oscyloskop OS-150 z kilkoma wkładkami. (Żałuję że musiałem sprzedać i do teraz jakoś nie kupiłem porządnego oscyloskopu...) (Ceny używanej aparatury pomiarowej nie powalają w porównaniu z cenami magnetofonów).

Taki zestaw pomiarowy pozwala na wszelkie regulacje i pomiary w magnetofonach i nie tylko.

 

Do samej kalibracji i większości czynności serwisowych w magnetofonach wystarczy generator i V640. (No do poprawnego ustawienia głowic przydaje się jeszcze oscyloskop)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam taką prośbę o poradę. Jeden z moich decków podczas odtwarzania kasety po jakimś czasie generuje miarowe (w odstępach +/- pięciosekundowych) "pyknięcia" wyraźnie słyszalne na tle muzyki. Nie od razy tylko po jakimś, raczej krótkim, czasie - jakby urządzenie musiało się te parę minut wpierw "rozgrzać". Odgłosy te na pewno nie stanowią zawartości sygnału muzycznego nagranego na kasecie, gdyż te same kasety odtwarzane na innym magnetofonie czegoś takiego nie oddają.

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Cześć.

 

Mam taką prośbę o poradę. Jeden z moich decków podczas odtwarzania kasety po jakimś czasie generuje miarowe (w odstępach +/- pięciosekundowych) "pyknięcia" wyraźnie słyszalne na tle muzyki. Nie od razy tylko po jakimś, raczej krótkim, czasie - jakby urządzenie musiało się te parę minut wpierw "rozgrzać". Odgłosy te na pewno nie stanowią zawartości sygnału muzycznego nagranego na kasecie, gdyż te same kasety odtwarzane na innym magnetofonie czegoś takiego nie oddają.

Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.

 

Zmierzyć, w dłuższym okresie czasu, wartość składowej stałej napięcia na wyjściach liniowych magnetofonu.

Dziękuję z góry za uwagę.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po tygodniowej renowacji Optonica ma już nową kompletną nakładkę na kieszeń,zgodnie z rysunkiem jaki otrzymałem od kolegi Kasjela grawer wyciął z plexi szybkę oraz wygrawerował napisy na tej części metalowej. Pozostałą metalową ramke wykonał mi frezer śruby mocujące dobrałem z starej lampy kupionej w ikea,czekam jeszcze na zewnętrzną obudowe.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19370-0-61077500-1327137923_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po tygodniowej renowacji Optonica ma już nową kompletną nakładkę na kieszeń,zgodnie z rysunkiem jaki otrzymałem od kolegi Kasjela grawer wyciął z plexi szybkę oraz wygrawerował napisy na tej części metalowej. Pozostałą metalową ramke wykonał mi frezer śruby mocujące dobrałem z starej lampy kupionej w ikea,czekam jeszcze na zewnętrzną obudowe.Pozdrawiam

Niesamowite ! Również gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manius59 - mogłeś powiedzieć, to wrzucił bym do skanera tą metalową część i zeskanował wszystko razem z napisami. Było by łatwiej grawerowi. Z resztą sam mogłem o tym wcześniej pomyśleć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manius59 - mogłeś powiedzieć, to wrzucił bym do skanera tą metalową część i zeskanował wszystko razem z napisami. Było by łatwiej grawerowi. Z resztą sam mogłem o tym wcześniej pomyśleć...

 

Kasjel i tak dużo pomogłeś!!!! udało mi się zdobyć zdjęcie całego panelu i na tej postawie grawer zeskanował napisy.

Teraz czekam na tą obudowę myśle że będzie dobrze pasować.Pozdrawiam

 

Kasjel i tak dużo pomogłeś!!!! udało mi się zdobyć zdjęcie całego panelu i na tej postawie grawer zeskanował napisy.

Teraz czekam na tą obudowę myśle że będzie dobrze pasować.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19370-0-81066100-1327152862_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest to mój pierwszy wpis na AS, ale jestem czytelnikiem –obserwatorem od lat. Potrzebuje Waszej pomocy. Mój Marantz SD-2030 odmawia posłuszeństwa, poszukuję solidnego servismena lub serwisu, który przywróciłby go do stanu używalności. Jeśli znacie kogoś takiego w pasie od Krakowa do Gliwic to chętnie podwiozę lub doślę. Swoją drogą to chyba należy mu się solidny przegląd po 30 latach pracy.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TA 2570 za 150zł ! Wiadomo gdzie... :-)

Ostatnio coś jakby obrodziło okazjami w "Wiadomo gdzie..",w tamtym tygodniu był Pioneer ct939 mk2 za 240zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazje są, tylko intuicji brakuje... :(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Koledzy jest problem z prawym napędem w Optonice mianowicie chodzi oto że nie chce ciągnąć taśmy,przewija w obie strony ale nie odtwarza.Gorąca prośba może ktoś wie jak jest to rozwiązane mechanicznie w tym modelu, czy też na zasadzie kółka ciernego?nigdy nie rozbierałem takiego mechanizmu. Bez waszej pomocy nie uda mi się rozwiązać tego problemu.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.