Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

używałem "cegłę" philipa w Syrence fso 104, później 105, aż w końcu wyjęli

ale nostalgia na pedały się w domu ostała, tylko w postaci decka za to z DNL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem "cegłę" philipa w Syrence fso 104, później 105

Ja "mamel"u szanowny używałem Thomsona Mk-125 w pojeździe Śkoda S-100. Ten kultowy kaseciak posiadał jako wyposażenie dodatkowe specjalny wieszak w który wsuwało się magnetofon w te same prowadnice w których chowała się rączka do przenoszenia. Oczywiście do góry "nogami" aby kieszeń kasety swobodnie otwierała się na dół. Żeby to było przyjazne w użyciu, klawisze sterujące działały dwukierunkowo, wciskały się do przodu, lub normalnie naciskały kiedy magnetofon spoczywał w pozycji naturalnej. Kapitalne rozwiązanie na wyjazdy wakacyjne kiedy swobodnie zabierało się go do namiotu :-)

Najserdeczniej Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zgadza się, po "cegle" był mk125, później zachciało mi się z FM, 10x zaliczył serwis, ukraść też nie chcieli, to była dopiero katastrofa

też cieplutko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam takiego Philipsa, niestety brakuje tej listwy pod kieszenią z nazwą modelu , nawet działa :-) Zazdroszczę tak ładnego egzemplarza ;-).

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taki oto "Tape selector" za całe 25zł. I nawet odpowiada mi to, że jest na DIN-y.

Tylko że nie wiem, jak tego używać. W necie nic nie znalazłem. Czy mógł by mi ktoś z Was pomóc ?

PS,- Potrzebuję dysk twardy na SATA +/- 100GB. Jeśli ktoś ma taki używany i chce naprawdę tanio sprzedać, to proszę o info na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7746-0-22049900-1325533055_thumb.jpg

post-7746-0-12771200-1325533073_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUREX już śmiga po przeszczepie takiej samej głowicy z Toshiby 230D która miała padły idler. Zależało mi, bo złożyłem cały zestaw wraz z gramofonem.

Ps.

W zestawie pracuje doskonały tuner AUREX Toshiba ST-S70. Polecam radio maniakom.

 

Zakupiłem taki oto "Tape selector" za całe 25zł. I nawet odpowiada mi to, że jest na DIN-y.

Tylko że nie wiem, jak tego używać. W necie nic nie znalazłem. Czy mógł by mi ktoś z Was pomóc ?

Z opisu gniazd widac wejście, dwie pętle magnetofonowe i wyjście do nagrywania z regulacją poziomu, odrębnie w każdym z kanałów R-L.

Podłącz i sprawdź kombinację przełączników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia jakieś tam, może na coś się zda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Savagee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie forum. To pewnie jakiś nadgorliwy moderator.

Ale OK. Zamykam dyskusję dotyczącą mojego starego laptopa :-))

I dzięki wszystkim za odpowiedź.

No i z 565 stron zrobiło się 942 strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was do czynienia z JVC TD-V66? W internecie bardzo mało informacji, a deck wydaje się ciekawy i nietuzinkowy. Ciekawe jak wyglądają te jego "discrete 3 head" ? Może ktoś ma zdjęcie?

 

Ja mam KD-V6, który wydaje się być niemal identyczny z TD-V66 - nie wiem jak w środku, ale zewnętrzne różnice są kosmetyczne.

Mój niestety nie jest w pełni sprawny - jest jakiś problem z wyświetlaczem, świeci słabo, za to mżą lekko także segmenty które nie powinny świecić.

 

To dziwny magnetofon, będący połączeniem najbardziej wyrafinowanych rozwiązań z dość prostymi, by nie rzec prymitywnymi.

Z jednej strony, naprawdę ma "Discrete 3 Heads", czyli trzy fizycznie oddzielne głowice - rozwiązanie z najwyższej półki, stosowane w najbardziej wyrafinowanych magnetofonach. Poza tym ma wzmacniacz zapisu w technologii DC, co ma zapewniać jego niskoszumowość. Nawet transformator w zasilaczu ustawiony jest pod kątem, co ma zmniejszać jego wpływ na resztę elektroniki.

Ale jednocześnie, przy tych wyrafinowanych rozwiązaniach, magnetofon ma dość prosty mechanizm jednowałkowy z napędem paskowym, jaki można znaleźć w pierwszym lepszym magnetofonie, i brak jest jakiejkolwiek kalibracji taśmy, nawet regulacji prądu podkładu. Po co więc te trzy oddzielne głowice, skoro nie można tego tak naprawdę wykorzystać, bo osiągi magnetofonu są gwarantowane tylko dla tych taśm, dla których był skalibrowany fabrycznie? Moim zdaniem bez sensu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

A czy on przypadkiem nie ma automatu do kalibracji? Jest tam przycisk CALL. Mam cichą nadzieję że ma, bo kupiłem ten magnet. Bez niej to rzeczywiście lipa....

 

Dzięki wszystkim za zdjęcia toru.

 

Obawiam się, że skrót "CALL" nie pochodzi od słowa "calibration", ale od słowa "call" czyli przywołanie/wezwanie.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Calibration" pisze się przez jedno "L", więc CALL nie może oznaczać kalibracji, która zwykle oznaczana jest "CAL".

Jak słusznie pisze G.Mark, przycisk ten, jeśli dobrze pamiętam, przywołuje z pamięci najwyższą zapamiętaną wartość szczytową.

 

Magnetofon, który kupiłeś, nie jest "idiotyczny", tylko trochę dziwny, bo jest niezbyt harmonijnym połączeniem rozwiązań z różnych "półek" "cenowo-komplikacyjnych": wyrafinowanego układu głowic i elektroniki - z bardzo prostą mechaniką, przy braku kalibracji. Po co więc te wymyślne głowice i inne wyszukane elementy, skoro reszta magnetofonu niweczy korzyści z nich płynące?

 

Takie rozwiązania miało zresztą bardzo wiele magnetofonów JVC, np. pod koniec lat 80-tych był dwugłowicowy model z napędem dwuwałkowym (nie pamiętam symbolu). Po co, skoro cała reszta magnetofonu nie pozwalała wykorzystać zalet napędu dwuwałkowego?

 

Również na przełomie lat 70-tych i 80-tych JVC stosowało trochę dziwną politykę wyposażania swoich modeli - każdy model miał tylko jedną atrakcyjną, wyróżniającą go funkcję. Jeden miał wyszukiwanie nagrań, a inny miał licznik czasowy - ale już nie miał wyszukiwania. Jeden miał autokalibrację, a inny - wyświetlacz spektralny, ale nie było żadnego modelu, który łączyłby te funkcje. Jeszcze inny model miał Direct Drive. Jak ktoś chciał mieć autokalibrację, wyświetlacz spektralny, licznik czasowy, wyszukiwanie nagrań i DD, musiał kupić pięć magnetofonów JVC... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MaciejLK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po co Kenwood KX 800 miał trzy głowice, skoro nie ma nawet przełącznika "monitor" tape/source. Jest też wiele magnetofonów trzygłowicowych które nie posiadają zewnętrznej regulacji prądu podkładu. Tak więc podsłuch "po taśmie" przy nagrywaniu na niewiele się przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Kenwoodem KX-800, na przełomie lat 70-tych i 80-tych było też kilka modeli Nakamichi które miały trzy głowice a nie miały zdublowanej elektroniki i nie dawały możliwości podsłuchu nagrania. Myślę, że jakby poszukać, znalazłoby się jeszcze parę takich modeli innych firm. Celem zastosowania oddzielnych głowic zamiast jednej uniwersalnej było polepszenie jakości zapisu bez znacznego wzrostu ceny.

Również w tamtym okresie Nakamichi, którego obsesją było zapewnienie właściwego prowadzenia taśmy w kasecie mimo tego, że kaseta tego nie zapewniała, produkowało kilka modeli dwugłowicowych, ale dwuwałkowych.

 

Z obecnej perspektywy pomysły te wyglądają dziwnie, ale wówczas jeszcze nie ustaliły się "kanony" konstrukcji i wyposażenia magnetofonu kasetowego, i konstruktorzy (i marketingowcy) próbowali różnych rozwiązań i połączeń.

Takie w miarę ostateczne kanony rozwiązań mniej więcej ustaliły się około roku 83-85 (choć to oczywiście rzecz do dyskusji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki G. Mark... Wygląda na to że kupiłem dosyć idiotyczny magnetofon. Nie mam pojęcia jak można nagrywać bez jakiejkolwiek kalibracji! Szkoda bo ten deck bardzo mi się podoba. Szukałem zupełnie innego magnetofonu (Pionka), ale jak zobaczyłem jego, to zdecydowałem się od razu. Czekam teraz na paczkę, i na pewno niedługo napiszę co o nim myślę.

 

Witam.

 

Jestem pewien, że kalibracja tego magnetofonu pod konkretny typ taśmy jest możliwa... ale nie z panelu użytkownika. W trakcie produkcji i serwisowania był z pewnością kalibrowany pod konkretne taśmy wzorcowe. Musi więc w środku posiadać peery odpowiedzialne za prąd podkładu oraz za rec/pb Level i korekcję. Nie widziałem serwisówki do tego modelu magnetofonu więc nie wiem na ile kalibracja w nim jest precyzyjna, np. w szczytowym modelu Pioneera CT-F1000 za ustawianie prądu podkładu dla taśm typu II i III odpowiada jeden tylko peer(potencjometr montażowy) więc nie jest ona zbyt dokładna.

Do kalibracji potrzeba:

Generatora M.CZ [Można użyć do tego komputera ale nie jest on zbyt dokładny jako generator]

Miernika napięcia mcz wyskalowanego w dB(Decybelach) [np. V640] (Koniecznie Analogowy!)

Wzorcowej kasety z partii jakiej używamy.

Sam proces kalibracji powinien być opisany w instrukcji serwisowej dla danego modelu magnetofonu i jest on jak najbardziej możliwy do wykonania w domu. [Około roku temu opisałem w tym temacie jak skalibrować CT-F1000 Pioneera] W takim przypadku kalibracja jest na tyle dokładna na ile pozwala nam posiadany sprzęt pomiarowy i pozwala na osiągnięcie świetnych efektów.

 

Nie polecam samodzielnej kalibracji magnetofonów dwugłowicowych czy trójgłowicowych nie posiadających funkcji "Monitor". ponieważ trwa to "całe wieki" w związku z koniecznością ciągłego powtarzania pomiarów i zapisywania ich wyników. [W końcu nie mamy w nich możliwości pomiaru "po taśmie"]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że ten deck jest fabrycznie skalibrowany do kaset z jakimi wg firmy JVC ma współpracować, ale wcale mnie to nie pociesza, bo nagrywam na różnych kasetach. W ogóle nie rusza mnie fakt, że ma 1 wałek i napęd paskowy, ale brak kalibracji mnie nieprzyjemnie zaskoczył. A tak w ogóle, to z kompatybilnością magnetofonów z kasetami bywa różnie- np. mój były (od dzisiaj) Pionek 939 nienawidzi starych basfów typ II. Natomiast na basfach nowszych nagrywa fajnie, ale jednak odróżnialnie od oryginału. Wygląda na to że nie jest do nich fabrycznie skalibrowany. Wszystkie inne kasety nagrywa wiernie.

 

Tak ale możesz jak wyżej napisałem go spokojnie jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt przekalibrować pod kasety których masz najwięcej.(Musisz jeszcze znaleźć w takim przypadku instrukcję serwisową żeby zorientować się w poziomach odniesienia używanych przez JVC oraz rozpoznać, które elementy regulacyjne na płycie magnetofonu odpowiadają za interesujące Cię parametry czyli Bias i Rec/PB Level) Najłatwiej kalibruje się pod kasety Maxell albo TDK SA ponieważ mają najlepszą powtarzalność parametrów w danych seriach. Sony UX-S niestety bardzo różnią się między sobą jeśli chodzi o parametry prądu podkładu i poziomów zapisu, kalibracja pod egzemplarz tej kasety nie daje gwarancji, że następny wydobyty z paczki będzie do niego podobny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w nosie kalibrację. Nie jeden deck z rozbudowaną kalibracją i tak będzie nagrywał/odtwarzał gorzej od porządnego dwugłowicowego kloca "Vintage". Ja nie dążę do tego by kopia była jak najwierniejsza oryginałowi. Co z tego jeśli wysokie tony będą nieco podbite, lub poziom wysterowania będzie trochę wyższy od tego, który ustawiłem podczas nagrywania ? Ważna jest całość, czyli ogólne wrażenie odsłuchowe. Mam tyle magnetofonów trzygłowicowych z kalibracją ręczną, automatyczną lub jedną i drugą...i co ?

Taki Revox B710 lub Sony TC 229SD i tak wygrywa z wieloma magnetofonami z kalibracją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...kalibracja jeśli jest, to zawsze lepiej.

Ale naprawdę kiepski deck z rozbudowaną kalibracją nie dorówna bardzo dobremu magnetofonowi bez kalibracji. To jest tak jak z wzmacniaczami. Kiepskiemu wzmakowi eqalizer nie pomoże. A bardzo dobry w ogóle go nie będzie potrzebował :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, ten mój KD-V6 jest trochę uszkodzony i niewiele z niego korzystałem. Niewiele też więc mogę powiedzieć o jego brzmieniu. Niczym mnie nie porwał, ani też przeciwnie - nie zaskoczył negatywnie. Ogólnie rzecz biorąc - nic specjalnego. Dla mnie jest to po prostu ciekawy technicznie, trochę dziwaczny magnetofon z niespotykanym rozwiązaniem - kupując go w ogóle nie myślałem o codziennym, normalnym użytkowaniu, tylko jako o ciekawostce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj KD-V6 gra niezle...

tu zdjecie KD-V66 (nie moje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do"wzięcia"Denon drm 800.Info na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój KD-V6 gra nieźle i nagrywa też znośnie, ale bez przesady. Gdzieś zadziałem instrukcję i nie mam pewności, do jakich taśm był kalibrowany fabrycznie; w instrukcjach do starszych modeli JVC podawało tabelę z zaznaczeniem, do których taśm był kalibrowany, które zapewniają zbliżone osiągi, i których też można używać z nieco gorszymi rezultatami, ale w instrukcji KD-V6 już chyba tej informacji nie było, jeśli dobrze pamiętam. Zresztą teraz to ma i tak znaczenie historyczne - musiałbyś nagrywać na taśmach z epoki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż taśmę skasowaną w innym magnetofonie, albo czystą...

 

Niektóre (nieliczne) magnetofony miały nawet funkcję wyłączania prądu kasowania przy nagrywaniu na czystej taśmie, co miało zmniejszać szumy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT939 jest z tego samego roku co ten JVC, a nagrywa fajnie prawie na wszystkim, z wyjątkiem prawdziwych chromów- no ale mogłem w nim chociaż podregulować bias co było niezbędne. No nic... Dostane paczkę to się przekonam.

Z innej beczki- w miejsce sprzedanego 939 podłączyłem chwilowo Aiwę ADF-810. Napiszę krótko: nic wartego uwagi. Jednak żeby sprawdzić co potrafi, musiał bym coś na niej nagrać, a głowicy kasującej dalej nie zdobyłem.

Pamiętam, że ktoś tutaj proponował ci tą głowicę. Szkoda że nic z tego nie wyszło.

A ta Aiwa AD-F810 to już dawno temu pisałem, że to przeciętniak. Plastik i cieńkie blaszki.

Moja jest w super stanie. Ale gdyby mi ktoś powiedział, że da mi tyle kasy ile sam za nią zapłaciłem, to oddał bym bez zastanawiania się !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do kolegi G.Mark. Ja nagrywałem do plus 3db w zależności od taśmy. Bez Dolby do 0db, a nawet i mniej. W Akai jest dobry system redukcji szumów. Był na drugim miejscu u mnie po Nakamichi.

Pozdrawiam adam2948.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adam2948
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre (nieliczne) magnetofony miały nawet funkcję wyłączania prądu kasowania przy nagrywaniu na czystej taśmie, co miało zmniejszać szumy...

 

A to ciekawe. Miał ktoś kiedyś styczność z czymś takim? Co prawda nagrywanie na używanej kasecie trwało by 2x dłużej, ale jeżeli efekty byłby tego warte to czemu nie. W końcu wyłącznik prądu kasowania wykonać można banalnie prosto w każdym jednym magnetofonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Czy wie ktoś może, na jakiej zasadzie działa auto-stop w Sony TC 209SD ? Ewentualnie o serwisówkę bym prosił.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Witam! Do kolegi G.Mark. Ja nagrywałem do plus 3db w zależności od taśmy. Bez Dolby do 0db, a nawet i mniej. W Akai jest dobry system redukcji szumów. Był na drugim miejscu u mnie po Nakamichi.

Pozdrawiam adam2948.

 

Pięknie dziękuję za info. U mnie jest trochę odwrotnie. Gdy nagram z Dolby B/C na poziomie +3dB w szczytach, nagranie odtwarzane na innym magn. jest zniekształcone. Nagranie z Dolby B/C z poziomem max. do znaku Dolby na wskaźniku, jest prawidłowo odtwarzane w innym magnetofonie. Nagranie bez Dolby na +3dB jest odtwarzane prawidłowo na innym magnetofonie.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.