Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  163 członków

Fezz Audio Klub
IGNORED

Klub Fezz Audio


Domin01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2023 o 23:04, LATARNIK napisał:

Ale po co nas o tym informujesz?

Gdybyś miał więcej stażu to pewnie byś zrozumiał. No ale cóż...nie rozumiesz.

Kibicuję tej marce pomimo tego, że bardzo się na niej zawiodłem. Gdybym opisał swoje perypetie jakie mnie spotkały po zakupie ich wzmacniacza to mogłoby im to zaszkodzić, czego nie chcę. Coś jeszcze  chcesz wiedzieć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grzegorzlepek napisał:

Gdybyś miał więcej stażu to pewnie byś zrozumiał. No ale cóż...nie rozumiesz.

Kibicuję tej marce pomimo tego, że bardzo się na niej zawiodłem. Gdybym opisał swoje perypetie jakie mnie spotkały po zakupie ich wzmacniacza to mogłoby im to zaszkodzić, czego nie chcę. Coś jeszcze  chcesz wiedzieć?

Pozdrawiam.

Opisz co Cię spotkało dla dobra innych, bo pisanie w stylu "wiem, ale nie powiem" jest nieco dziecinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Recenzja najnowszego wzmacniacza Fezz Audio Mira Ceti 300B w magazynie Stereolife.
Zapraszamy do lektury: https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/wzmacniacze-i-amplitunery/5373-fezz-audio-mira-ceti-300b

FezzMiraCeti300B-01w.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zapraszamy do naszego filmu o najtańszej polskiej lamie, czyli Silver Luna Evo 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

"TRANSFORMATOR MARZEŃ ”
to tytuł testu wzmacniacza zintegrowanego Fezz Titania EVO w nowym numerze magazynu Fidelity. Redaktor Ansgar Hatscher pisze: „Doskonały wzmacniacz lampowy o doskonałej konstrukcji, oszałamiającym dźwięku i atrakcyjnej cenie, aż trudno pomyśleć, że coś takiego jest jeszcze dziś w ogóle możliwe (...)

Titania przekazuje całe spektrum dźwięku, od najwyższego ludzkiego głosu po niesamowicie potężne bębny, które nie pozostawiają żadnych pytań bez odpowiedzi. Tutaj sny faktycznie przekształcają się w muzykę.

Dzięki nowej serii Evolution Fezz Titania wyznacza nowe standardy europejskiego wzornictwa, wyjątkowego dźwięku i stosunku jakości do ceny w segmencie high-end. Wzmacniacz marzenie"

fezz_titania.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Straszna cisza tutaj w klubie. Pomyślałem sobie czemu nie kupić sobie czasem polskiego lampowca. Do użytkowników mam pytanie, do tych, którzy obcowali kilka lat z Feez audio. Zawsze krajowa elektronika dla mnie była fascynująca ale też za każdym razem nasuwało mi się pytanie typu „kiedy się to zepsuje?”

Tak poważnie, jak jest z awaryjnością np. Titania? (model, który mnie interesuje najbardziej). Szukam wzmacniacza dynamicznego z „lampowym nalotem”, który poradzi sobie i będzie dźwiękowo pasował do Dynaudio Special 40.

Nie mogę sie zgodzić tylko z dwoma rzeczami opisanymi w poście powyżej gdzie autor testu wzmacniacza śmiało napisał o doskonałej konstrukcji. Bo ze zdjęć wynika zupełnie co innego, wręcz bardzo prymitywnie wygląda wnętrze tego wzmacniacza jak i również atrakcyjna cena. Jedyne 13Kzł za wzmacniacz, który startował od 7,5Kzł a zmienił się tylko wygląd. 
Proszę o jakieś sugestie, porady o sprostowanie jeśli się mylę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze 🙂 Ja osobiście od chyba 2020 r użytkuję Silver Lunę i nie narzekam jeżeli chodzi o awaryjność, w zasadzie nic się nie dzieje, gra i to całkiem spoko. Z rok krócej brat ma Titanie w "starej budzie" i również nie narzeka na jakość techniczną jak i dźwięku. Dodatkowo kontakt z producentem jest wprost fantastyczny.

Co do ceny Titani, zwróć uwagę, że poza wyglądem (który notabene jest o wiele lepszy na żywo niż w folderach i na zdjęciach) zmieniły się również czasy...7,5k w 2020 to nie to samo co 7,5k dzisiaj 🙂

Ja ze swej strony polecam Fezz Audio (mam od chłopaków jeszcze Gaia MM i jestem również bardzo zadowolony)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 05:06, Jareqw napisał:

Cze 🙂 Ja osobiście od chyba 2020 r użytkuję Silver Lunę i nie narzekam jeżeli chodzi o awaryjność, w zasadzie nic się nie dzieje, gra i to całkiem spoko. Z rok krócej brat ma Titanie w "starej budzie" i również nie narzeka na jakość techniczną jak i dźwięku. Dodatkowo kontakt z producentem jest wprost fantastyczny.

Co do ceny Titani, zwróć uwagę, że poza wyglądem (który notabene jest o wiele lepszy na żywo niż w folderach i na zdjęciach) zmieniły się również czasy...7,5k w 2020 to nie to samo co 7,5k dzisiaj 🙂

Ja ze swej strony polecam Fezz Audio (mam od chłopaków jeszcze Gaia MM i jestem również bardzo zadowolony)

Pozdrawiam.

Dzięki.

A ta Titania z jakimi kolumnami gra u brata? Do tego wzmacniacz bardziej pasują łatwiejsze kolumny, wysokoskuteczne czy jest to wzmak bardziej dynamiczny, mocniejszy? Z opisów tak co prawda wynika ale pytam bo o odsłuch będzie naprawde ciężko z moimi Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titania gra z B&W. Nie pamiętam symbolu,ale duże podłogowe z dwoma niskotonowymi, żótym kevlarowym średniotonowcem, cos jak 603S2 tylko z innym srednim. 😉

Wydaje mi się, że poradzi sobie z większością kolumn o skuteczności 86dB i więcej bez najmniejszego problemu. To naprawdę mocny wzmacniacz jak na lampę. Chociaż preferowałbym do niego kolumny grające nieco ciemniejszym dźwiękiem, aczkolwiek dzięki wymianie lamp chociażby sterujących można dopasować dźwięk pod siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jareqw napisał:

Titania gra z B&W. Nie pamiętam symbolu,ale duże podłogowe z dwoma niskotonowymi, żótym kevlarowym średniotonowcem, cos jak 603S2 tylko z innym srednim. 😉

Wydaje mi się, że poradzi sobie z większością kolumn o skuteczności 86dB i więcej bez najmniejszego problemu. To naprawdę mocny wzmacniacz jak na lampę. Chociaż preferowałbym do niego kolumny grające nieco ciemniejszym dźwiękiem, aczkolwiek dzięki wymianie lamp chociażby sterujących można dopasować dźwięk pod siebie 🙂

👍

Dynaudio są takie trochę „ciemniejsze” , może się spasuje.

Przepraszam za tyle pytań ale tu nikogo nie ma. 
Ten nowy model EVO jest fajniejszy od starego? Tzn. Design to kwestia gustu tylko czy wykonanie solidniejsze?

Ta poprzednia wersja wygląda rasowo.

Dzięki

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na wakacje do Białegostoku bo nigdy nie byłem na wschodniej ścianie. Jednym z pkt wycieczki było odwiezienie na ogólny przegląd Luny do fabryki Fezza. Przyjęli nas po królewsku, oprowadzili, rozmawialiśmy w pokoju odsłuchowym długo na temat muzyki, sprzętu i życia 🙂 M.in. było pytanie na temat różnic technicznych między Evo a Legacy. I takowe nie występują w zasadzie, to te same konstrukcje w innych obudowach. I na mnie EVO na zdjęciach nie zrobiło wrażenia tak na żywo wyglądają fantastycznie, a wykonanie nie pozostawia nic do życzenia.

Jak Twoje kolumny są po ciemniejszej stronie mocy to uważam iż może być fantastyczne granie.

Posłuchaj bo na pewno warto dać szanse Titanii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbigniew_69223 napisał:

Słuchałem Titanii Legacy z Pylon Audio Jasper 25, skuteczność 90db i 4 Ohm. W kolumnie 2 rewelatory które ponoć lubią prąd i Titania napędza je swobodnie...

Super, dobra informacja. Żeby tylko dźwiękowo sie zgrało. Chciałem kupić tranzystor innej marki ale najpierw sprawdzę lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titania zdecydowanie potrafi zaskoczyć jeśli chodzi o wysterowanie kolumn 🙂 W kwestii awaryjności, to oczywiście może się to zdarzyć, ale nie są to częstsze przypadki niż przy innych firmach. Zapraszamy na odsłuch w razie czego 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać trochę w sieci i znalazłem coś takiego. Może ktoś widział może nie ale zainteresowało mnie to.  Dużo jest wogóle na zagranicznych stronach testów i recenzji odnośnie właśnie Titanii.          https://josephcrowe.com/blogs/electronics-testing-and-reviews/fezz-audio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja użytkuję Titanię od stycznia 2018r. Grała z kolumnami Focal Chorus 716. Teraz z Sonus Faber Sonetto V. Super granie. Od początku nie mam uwag. Przez te lata jedna usterka z mojej winy. Chciałem zaoszczędzić na lampach i kupiłem chińskie Shuguang kt88. Przez pół roku było ok. Potem jedna "wybuchła" i jakiś element przepalił się w środku. Naprawiłem u siebie w mieście nie wysyłając do Fezza. Kupiłem ostatecznie nowe lampy u Fezza i znowu gra pięknie. Uważam, że jest warta zakupu. Ta nowa wersja Evo stylistycznie jest bardzo ładna, ale granie to samo. Miałem okazję porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie a propos . Szkoda że niema w ofercie Fezz mocniejszego tranzystora lub końcówki mocy .

Seria 50x0 jak dla mnie słabiutka.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa , miłośnikiem nie jestem . Choć wychowałem się na lampach.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym że gra jak tranzystor. Dzięki lampom kt88 jest mocna ale miękki charakter posiada. Widać to zwłaszcza jak się żongluje lampami Ecc83. Porównywałem bezpośrednio z moim Pioneer sa 708 bardzo stary i heglem h 120. Tą lampę słychać. Słychać że jest inaczej. Gdybym nie miał Titanii to pewno bym tego nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zbigniew_69223 napisał:

No właśnie ta Lampa gra trochę jak tranzystor, co niektórzy jej wytykają 🙂

Podobnie jak Octave v40😎z „nalotem lampowym”. Na stronie Titania (nie wersja EVO) wygląda nie co inaczej niż ta pierwsza wersja. Jak pamiętam pierwotną wersje dawno temu w salonie to była polakierowana na wysoki połysk, cała obudowa. Tutaj mamy mat i z przednim panelem (nie wiem jak akryl wygląda lub blacha w kolorze obudowy). To wykończenie spodobało mi się najbardziej w kolorze białym. Przy regulacji gł. mamy indeksy zamiast cyfr co też wygląda lepiej. Taka prostota a jednak rasowo wygląda bo do tej pierwszej wersji miałem troche zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.04.2024 o 07:53, Jareqw napisał:

Cześć, ja w swojej lunie mam Gold Lion,ale nie te z pozłacanymi pinami. Luna na nich gra lepiej niż na fabrycznych, mniej technicznie, bardziej lampowo. Lampy mocy to TungSol.

 

Z tego co się dowiedziałem od pracownika toroidy.pl z pozłacanymi pinami brzmią mniej ciepło i zastanawiam się czy jest między nimi duża różnica w brzmieniu. Też będę je łączyć z tungsolami. A na jakich kolumnach grasz? bas jest miękki czy bardziej punktowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.