Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio Azur 751R v2 czy Anthem MRX 310


catdragon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zasilisz to kazdym normalnym wzmacniaczem...ten Sub to czesc zestawu 2.1, w komplecie byly satelity, chyba Plus S, podlaczalo sie to do wzmaka stereo, w subie zwrotnica na 120Hz siedzi..

Czyli żeby podłączyć do ampli to trzeba albo dodatkowy wzmacniacz albo końcówkę mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno wina Onkyo?

 

Czyli żeby podłączyć do ampli to trzeba albo dodatkowy wzmacniacz albo końcówkę mocy ?

Tak, inaczej nie podlaczysz. Ja osobiscie wolal bym aktywny sub ze zintegrowanym wzmacniaczem i zwortnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co co inne jest wrażliwe na poziom wzmocnienia jeśli nie wzmacniacz - w tym przypadku amplituner? Kolumny to prędzej górą by grały, a nie ją chowały - ewidentnie wkracza zachowawcza elektronika amplitunera. Na poprzednim, dużo słabszym amplitunerze, satysfakcjonujący dźwięk uzyskiwałem jedynie przy cichym odsłuchu nocnym, a na Onkyo - zupełnie pozytywnie film można obejrzeć z dobrymi efektami dźwiękowymi. A że nie tak głośno jak czasem miałbym ochotę.. - no cóż, widać wielu ma rację pisząc o końcówkach mocy, przynajmniej w roli odciążenia amplitunera choćby z dwóch kanałów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem , prawdopodobnie czeka mnie wybór subwoofera jak już sfinalizuje zakup nowego ampli . To będę czegoś szukał pewnie w cenie do 1000zł , ale oczywiście jeszcze nie wiem czego , warto może zrobić wcześniej wywiad .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co co inne jest wrażliwe na poziom wzmocnienia jeśli nie wzmacniacz - w tym przypadku amplituner? Kolumny to prędzej górą by grały, a nie ją chowały - ewidentnie wkracza zachowawcza elektronika amplitunera. Na poprzednim, dużo słabszym amplitunerze, satysfakcjonujący dźwięk uzyskiwałem jedynie przy cichym odsłuchu nocnym, a na Onkyo - zupełnie pozytywnie film można obejrzeć z dobrymi efektami dźwiękowymi. A że nie tak głośno jak czasem miałbym ochotę.. - no cóż, widać wielu ma rację pisząc o końcówkach mocy, przynajmniej w roli odciążenia amplitunera choćby z dwóch kanałów. :)

W takim razie to troche obciach ze sprzet w takiej cenie wyklada sie i to w tak malym pomieszczeniu..moze dorzuc mu na probe jakas koncowke stereo na fronty to go troche odciazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to troche obciach ze sprzet w takiej cenie wyklada sie i to w tak malym pomieszczeniu..moze dorzuc mu na probe jakas koncowke stereo na fronty to go troche odciazy.

 

Też byłem tym zaskoczony parę postów wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem , prawdopodobnie czeka mnie wybór subwoofera jak już sfinalizuje zakup nowego ampli . To będę czegoś szukał pewnie w cenie do 1000zł , ale oczywiście jeszcze nie wiem czego , warto może zrobić wcześniej wywiad .

 

Do 1000 to nawet nie mysl o nowych bo nic sensownego nie kupisz..na allegro mozna czasem kupic w miare rozsadne modele, gorzej zeby nie trafic na jakiegos regenerowanego dzwona co sie niestety nagminnie zdarza :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 to nawet nie mysl o nowych bo nic sensownego nie kupisz..na allegro mozna czasem kupic w miare rozsadne modele, gorzej zeby nie trafic na jakiegos regenerowanego dzwona co sie niestety nagminnie zdarza :(

 

Spodziewam się tego , ale tym bardziej muszę wiedzieć na , które modele używane zwracać uwagę , tym bardziej że na rynku wtórnym te dobre modele pojawiają się rzadko i na bardzo krótko przez co nie będzie czasu żeby męczyć forumowiczów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie niestety nie mam stereo do dyspozycji, poza tym obawiam się, czy nie zaburzyłoby to ładnego otaczania pomieszczenia dźwiękiem gdy np dwie kolumny będą zasilane przez inne końcówki. Z pewnością gdy będę miał stereo do dyspozycji, to podepnę fronty na próbę, a kto wie - może kiedyś pomyślę o końcówkach dla wszystkich kanałów. Ale wiadomo - następny krok to procesor, itd, zabawa na wiele lat. ;)

Odnośnie pogorszenia się dźwięku przy głośniejszych odsłuchach - gdy bywałem ze znajomymi w kinie, to najwyżej narzekali, że za głośno i że głowa boli, ale nie rozumieli nic z tego co mówiłem o przesterowanym dźwięku, o tym, że dźwięki się zlewają ze sobą, że basu nie ma wcale jakby ktoś zapomniał podłączyć subwoofer a pozostawił monitory odcięte na 80Hz. Od tego wszystkiego Onkyo jest naprawdę znacznie lepsze nawet w tym pogorszonym głośnym dźwięku. Jedynie warto wg mnie nadmienić, iż do pewnego pułapu głośności gra lepiej i rzeczywiście żal, że jakieś 6dB głośniej już tak nie jest. Tylko że... - 6dB głośniej to 4x więcej mocy, o ile mnie pamięć nie myli? Wymagania prądowe więc rosną lawinowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wtedy z homogenicznością otaczających nas dźwięków? Odczuwam już różnice w okablowaniu między przodami a tyłami, a co dopiero przy różnej amplifikacji. Na dotychczasowej Yamasze 465 miałem skręcane terminale dla frontów a pozostałe terminale zaciskane - efekt taki, iż już między frontami a centralnym były zbyt duże różnice. Na forum mawiają, iż istotne jest to dopiero przy muzyce wielokanałowej, a przy filmach nie za bardzo - ale wszystko zależy od filmu, bo w niektórych poszczególne efekty pojawiając się raz z przodu, raz z tyłu - i naprawdę dodaje to realizmu gdy te dźwięki brzmią identycznie. Z pewnością kiedyś przetestuję jakąś końcówkę do frontów, ale właśnie - jedynie dla celów testowych, bo z pewnością docelowo jeśli miałbym użyć końcówek, to dla wszystkich kanałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś1185

A system automatycznej kalibracji w rz900 nie poradzi sobie z tym że dołożysz końcówkę mocy na przody , przecież powinien to odpowiednio skalibrować tak żeby było spójne , tym bardziej że masz podobną sprawę z subem który jest zasilany dodatkowym wzmacniaczem i nie skarżysz się na to że odstaje od reszty zestawu , może warto spróbować z końcówką żeby zwiększyć wydajność całego systemu .

Zastanawia minie tylko jeszcze jedna rzecz czy czasem nie masz jakiś problemów z frontami i to one nie mają za małej wydajności dla tego ampli , bo to z tym zapychaniem się gubieniem jest na prawdę dla mnie zaskakujące , podobną sytuację miał mój znajomy z yamahą i magnatami w momencie zwiększenia wzmocnienia nie dało się tego słuchać, cały dźwięk zlepiał się w kluchę i trzeba było ściszyć .

Może zamiast końcówki trzeba sprawdzić ampli na innym zestawie głośnikowym .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy od dobrych 10 lat w temacie kina siedzę dość mocno.Przewinęło się u mnie bardzo dużo sprzętu i taniego,i drogiego.Co parę lat jakiś producent produkował jakiś wybitny model amplitunera.Różnie z tym bywało,przeważnie tylko szum marketingowy.Sprzedaż musiała iść,a tu lekki kryzys i zadyszka,pamiętacie skoki dolara,oraz innych walut.W Polsce ludzie raczej mniej zamożni niż w Europie Zachodniej ,i USA.Kupno dobrego amplitunera to nie mały wydatek,pomijam to że u nas sprzęt jest najdroższy,i najpóżniej tanieje.. Ludzie czytają różne gazety fachowe,oraz kierują się tym co poleca znajomi,oraz branża.Mija się to jednak z prawdą,i często zwykły Kowalski przechwala to co własnie zakupił on,oraz jego koledzy,tak było jest i będzie.Brak obiektywizmu to standart..W latach 1998-2008 produkowano dobre sprzęty,nacisk był wtedy naturalnie na zysk,ale też i na jakość.Yamaha,oraz Denon królowali wtedy na rynku,pojawili się jednak konkurencji którzy produkowali sprzęt ciut taniej,i niby lepiej.

Czas do zweryfikował Onkyo modele 705,805,905..Sprzęt który był tak chwalony pod niebiosa ,i miała to być rewolucja,okazał sie być totalna klapą.Sprzedali tego miliony,lecz po paru latach połowa z nich okazała się być zwyczajnym złomem.Teraz zachwyt nad przeciętnym z800,z900. Ciekawe jak długo one pograją,Obecne amplitunery bez względu na firmę demonami mocy nie są i normalnie nie dają rade,naturalnie w małych pomieszczeniach jakoś to gra,lecz jeżeli próbujemy napedzic nimi spore pomieszczenia to można zapomnieć o tym aby wysterowały nasze kolumny 5,7,czy jeszcze 9 sztuk.Kolejna bajka od kilkunastu lat ludzie piszą że wystarczy pod pre-out amplitunera wpiąc wzmacniacz i już wszystko będzie cacy.To jednak mija sie z prawdą,poprawi sie moc na frontach,a co z pozostałymi kolumnami,kino to efekty i tylne,oraz boczne kolumny musza mieć tez odpowiednią moc,i podkręcanie ich ręcznie nic nie daje.Kupujemy coraz to gorsze amplitunery,i jeszcze sie nimi podniecamy,inne modele niby stworzone do stereo Arcam,CA,to kolejna wtopa,ustawienia,i kalibracja to normalnie masakra,a CA to już szczyt głupoty,jak te amplitunery nadają się do stereo,jak nie maja odpowiedniego zejścia na basie,,graja jak wykastrowane,ja ich słuchałem i tragedia.Za co każą sobie płacic nie małe pieniądze szukają jeleni,a najwięcej ich chyba w naszym pięknym kraju.Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega Mis przy tym modelu yamahy slyszy roznice w okablowaniu oraz roznice dzwieku pomiędzy terminalami skrecanymi a zaciskanymi

to ja się poddaje i nie udzielam więcej w tym temacie.zycze osiągnięcia wymaganej jakości dźwięku chociaż w tym wypadku będzie to raczej bardzo trudne zadanie. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś1185

A system automatycznej kalibracji w rz900 nie poradzi sobie z tym że dołożysz końcówkę mocy na przody , przecież powinien to odpowiednio skalibrować tak żeby było spójne , tym bardziej że masz podobną sprawę z subem który jest zasilany dodatkowym wzmacniaczem i nie skarżysz się na to że odstaje od reszty zestawu , może warto spróbować z końcówką żeby zwiększyć wydajność całego systemu .

Dla brzmienia dźwięku ważne są składowe harmoniczne, a te - np. dla suba którego odcinam na 80Hz, kończą się praktycznie średnicą frontów, na 1320Hz. Subwoofer zatem naprawdę może być "z innej parafii" niż pozostałe kolumny. Bo daje tylko pierwszą, ewentualnie pierwsze dwie/trzy składowe, oraz powoduje wszelkie efekty trzęsienia ziemi, gdzie barwa dźwięku nie ma już znaczenia.

A system kalibracji w Onkyo? Już pisałem na forum, iż odległości od kolumn idealnie mi wymierzył, ale z centralnej zrobił brzmienie jak w starym radio, spłaszczone, wychudzone, jaśniejsze, mimo iż używam identycznej kolumny jak fronty. Jednak gram na "pure audio" i omijam wszelkie equalizacje i brzmienie z frontów i centralnej jest takie samo. Jednak kalibracja nie potrafi sobie poradzić z identycznymi kolumnami i z identycznymi końcówkami wewnątrz amplitunera - a co dopiero z końcówkami zewnętrznymi? Plus Onkyo jest taki, że między pure audio a innymi opcjami naprawdę nie ma dużych różnic, i jeśli ktoś miałby ochotę pobawić się equalizerem to pod siebie dopasuje niezły dźwięk. Względem pure direct, inne tryby odejmują minimalnie ataku dźwięku - mi już w pure direct trochę go brakuje, dlatego nie wchodzi w grę dalsze go łagodzenie. Ale różnica jest naprawdę niewielka - zdecydowanie nie odradzam więc korzystania z equalizacji dla dopasowania dźwięku.

 

Zastanawia minie tylko jeszcze jedna rzecz czy czasem nie masz jakiś problemów z frontami i to one nie mają za małej wydajności dla tego ampli

Na odsłuchach stereo na znacznie większych kolumnach również to zaobserwowałem, w domu podpiąłem też większe kolumny (ta sama seria, większy rozmiar i zauważalnie większa efektywność) i również tak się działo - już w stereo. Ponadto - kolumny testowałem na wielu innych wzmacniaczach i amplitunerach i jeśli w którymś tak się działo - to na różnych poziomach głośności, a w większości, nie przekraczając granic rozsądku, w ogóle nie byłem w stanie dojść do tak głośnego grania by zaobserwować to zjawisko.

 

Jezeli kolega Mis przy tym modelu yamahy slyszy roznice w okablowaniu oraz roznice dzwieku pomiędzy terminalami skrecanymi a zaciskanymi

to ja się poddaje i nie udzielam więcej w tym temacie.zycze osiągnięcia wymaganej jakości dźwięku chociaż w tym wypadku będzie to raczej bardzo trudne zadanie. ..

Yamaha grała bardzo wyrazistą górą a okablowanie właśnie w górnych rejestrach daje najwyraźniejsze różnice. Na Onkyo różnice w brzmieniu okablowania są mniejsze - przez to iż Onkyo już samo łagodzi dźwięk i wtedy mniej słychać, w jakim stopniu jest on łagodzony przez okablowanie. Ponadto - zawodowemu muzykowi piszesz, że dużo słyszy - to dla niego naprawdę nie ujma. ;) A z Onkyo i tyłami względem przodów naprawdę jest dobrze, po prostu istnieje różnica więc ją odnotowuję, ale absolutnie nie przekreślająca radości z odsłuchów/seansów filmowych. ;) Minusy tych sprzętów wymieniłem wcześniej - i uważam je za istotne, a różnice w okablowaniu uznaj jedynie za ciekawostkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Miś, że w momencie zastosowania jakiejś możliwie najbardziej transparentnej końcówki mocy , ludzie chwalą sobie rotela , to różnica w brzmieniu będzie pomijalna , dlatego że nadal będziesz miał głośniki z jednej famili a po drugie to przecież kino , a do stereo i tak używasz dwóch głośników wiec tym bardziej sposób ich zasilania różny od pozostałych 3 nie powinien mieć znaczenia.( o ile Ci będzie odpowiadać)

Na pewno są jakieś końcówki onkyo warte uwagi, które tym bardzie będą zbieżne dźwiękowo z rz900.

Co do harmonicznych pierwszych drugich , entych wydaje mi się że w tak zwanym kinie domowym

z średniej/wyższej półki to jest to zbyt poważne podejście , ale może się mylę albo jestem ignorantem .

Ja mam z yamahą spiętego audiolaba jako końcówkę i w kinie przy filmie z soundem wielokanałowym nie zauważam braku spójności pomiędzy przodami a pozostałymi głośnikami , i żeby nie było jak porównuje te dwa wzmacniacze w stereo to słyszę różnice między nimi. Wiec eksperymentuj wyszukaj jakąś końcówkę i sprawdź czy jednak nie będzie lepiej , empirycznie nie teoretycznie, może uda Ci się poprawić kompatybilność sprzętu .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz - że końcówkę mogę podłączyć transparentną, przy której końcówki w amplitunerze nie okażą się tak transparentne. Ale dzięki za sugestię, i jak wspomniałem - kiedyś z pewnością przeprowadzę taki test, jednak absolutnie przy jakiejś okazji, bo w kilka tygodni po zakupie amplitunera nie będę testował lepszych rozwiązań, by później nie kusiło i nie pozostał niesmak z używania - przecież świeżej - zabawki. ;) Ciekawe na co Ty się zdecydujesz po tych wszystkich dyskusjach, a zwłaszcza - jak ocenisz swój nowy nabytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na co Ty się zdecydujesz po tych wszystkich dyskusjach, a zwłaszcza - jak ocenisz swój nowy nabytek.

Na razie trwają negocjacje finansowe , jak już kupię to na pewno się podzielę swoimi wrażeniami w tym wątku .

Pozdrawaim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy od dobrych 10 lat w temacie kina siedzę dość mocno.Przewinęło się u mnie bardzo dużo sprzętu i taniego,i drogiego.Co parę lat jakiś producent produkował jakiś wybitny model amplitunera.Różnie z tym bywało,przeważnie tylko szum marketingowy.Sprzedaż musiała iść,a tu lekki kryzys i zadyszka,pamiętacie skoki dolara,oraz innych walut.W Polsce ludzie raczej mniej zamożni niż w Europie Zachodniej ,i USA.Kupno dobrego amplitunera to nie mały wydatek,pomijam to że u nas sprzęt jest najdroższy,i najpóżniej tanieje.. Ludzie czytają różne gazety fachowe,oraz kierują się tym co poleca znajomi,oraz branża.Mija się to jednak z prawdą,i często zwykły Kowalski przechwala to co własnie zakupił on,oraz jego koledzy,tak było jest i będzie.Brak obiektywizmu to standart..W latach 1998-2008 produkowano dobre sprzęty,nacisk był wtedy naturalnie na zysk,ale też i na jakość.Yamaha,oraz Denon królowali wtedy na rynku,pojawili się jednak konkurencji którzy produkowali sprzęt ciut taniej,i niby lepiej.

Czas do zweryfikował Onkyo modele 705,805,905..Sprzęt który był tak chwalony pod niebiosa ,i miała to być rewolucja,okazał sie być totalna klapą.Sprzedali tego miliony,lecz po paru latach połowa z nich okazała się być zwyczajnym złomem.Teraz zachwyt nad przeciętnym z800,z900. Ciekawe jak długo one pograją,Obecne amplitunery bez względu na firmę demonami mocy nie są i normalnie nie dają rade,naturalnie w małych pomieszczeniach jakoś to gra,lecz jeżeli próbujemy napedzic nimi spore pomieszczenia to można zapomnieć o tym aby wysterowały nasze kolumny 5,7,czy jeszcze 9 sztuk.Kolejna bajka od kilkunastu lat ludzie piszą że wystarczy pod pre-out amplitunera wpiąc wzmacniacz i już wszystko będzie cacy.To jednak mija sie z prawdą,poprawi sie moc na frontach,a co z pozostałymi kolumnami,kino to efekty i tylne,oraz boczne kolumny musza mieć tez odpowiednią moc,i podkręcanie ich ręcznie nic nie daje.Kupujemy coraz to gorsze amplitunery,i jeszcze sie nimi podniecamy,inne modele niby stworzone do stereo Arcam,CA,to kolejna wtopa,ustawienia,i kalibracja to normalnie masakra,a CA to już szczyt głupoty,jak te amplitunery nadają się do stereo,jak nie maja odpowiedniego zejścia na basie,,graja jak wykastrowane,ja ich słuchałem i tragedia.Za co każą sobie płacic nie małe pieniądze szukają jeleni,a najwięcej ich chyba w naszym pięknym kraju.Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę.Pozdrawiam.

Kinomaniak2 to co osoba z takim doświadczeniem jak Ty, poleciła by jako najlepszy amplituner/wzamacniacz AV kina domowego w zakładanym budżecie . Zaznaczam że zależy mi na poprawnym kinie a nie na stereo .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś na początku,o te dwa amplitunery.CA,oraz Anthem.Cambridge ma mocno skopane menu,ustawienia,brak funkcjonalności,oraz jest to specyficzny amplituner,ci co maja angielski sprzęt to wiedza o czym piszę,podobnie jak Arcam,jest wiele uf,oraz ach na ich temat,ja jednak nie radze ich kupna szczególnie ludziom którzy nie mieli kontaktu z tak specyficznie grającym sprzętem.Cena CA 751 jest niska bo to starszy amplituner,nie specjalnie udany a dystrybutorzy musza się go pozbyć. Arcam jest drogi,i nie wart tych pieniędzy.Anthem to raczej wyższa seria.Nie oczekuj jednak cudów bo kiedyś ktos pisał że amplitunery w danych budżetach graja podobnie i różnią się obudową i jakimiś tam funkcjami,i jest w tym sporo prawdy.4-5 tys to nie mało i każdy oczekuje za ta kwotę przynajmniej dobrego amplitunera,jednak jest to nierealne.Naturalnie w małych pomieszczeniach jakoś to gra,lecz w dużych już jest problem.Dodawanie wzmacniacza na fronty nie rozwiązuje problemu braku mocy,i pisanie że wzmacniacz odciąży fronty,to inne kolumny dostaną kopa nie jest do końca prawda,własnie w kinie ważne jest aby tyły ,boczne i central grały równie mocno,podkręcić,je można na maksa,ale wtedy zaczynają one raczej charczeć a nie grać.Najlepszy wybór z punktu słyszenia to zestaw dzielony,koszty jednak sa duże,i mało osób się na to decyduje ze względu na Polskie realia.Kup zdecydowanie najmocniejszy amplituner jaki możesz,zapas mocy to podstawa.Nie podam ci konkretnego modelu.Z własnych odsłuchów wiem że Onkyo ma najwięcej pary w kinie,lecz są to awaryjne klocki,Tak było zawsze.Wiec można kupić coś takiego nowego na kilkanaście miesięcy i potem sprzedać,lub zaryzykować i grac puki nie padnie,a może nie.Jeżeli nie zależy ci na Atmosie to poszukaj wysokich modeli z wyprzedaży,będą tańsze i nie gorsze. Suba do 1 tys używanego bym odpuścił bo kupisz pewnie jakiś złom,lepiej zrobisz jak dołożysz jeszcze z 600 zł i kupisz nowego JBL pw 250 do kina jest to petarda,wiem że ludzie napiszą kup RELA,CZY Velo,ale to już spory wydatek,a ten JBL w kinie przestawia meble.Sam go mam i miałem droższe lecz zupełnie daje rade w 45 m2. Pamietaj że kupno wzmacniacza nie rozwiązuje problemu,bo to zwiększa budżet o kolejne min 3 tys,bo tańszymi piecami nie warto zawracać sobie głowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze jedna ciekawostka dotycząca Arcama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś na początku,o te dwa amplitunery.CA,oraz Anthem.

Hej Kinomaniak 2 , dzięki za odpowiedź , mam małe pomieszczenie 16m2 + do tego otwarta kuchnia 12m2, aktualnie gra u mnie yamaha dsp a5 i pewnie bym jej nie zmieniał ale ze względu na jej wiek i coraz bardziej dolegające drobne usterki chcę / muszę ją wymienić dla poprawienia komfortu oglądania filmów, wydaje mi się że ( przynajmniej tak powinno być ) każdy sprzęt z okolicy 4000zł powinien grać lepiej niż mój 16 letni wzmacniacz AV , kiedy go kupowałem nie interesowały mnie wodotryski chciałem żeby mój wybór był najlepszy z możliwych , w związku z tym dzisiaj potrzebuje sprzęt który również zagwarantuje mi spokój na następne przynajmniej 10 lat, nie gonie za nowinkami nawet nie potrzebuje radia fm tym bardziej internetowego, atmos też wydaje mi się zbędny . Chcę poprawnego dźwięku w kinie i tylko tyle i aż tyle .Myślę że anthem z swoim ( świetnym ) systemem kalibracji powinien podołać moim potrzebą i powinien być lepszy od dsp-a5, no chyba że się mylę ?

Co do suba to nadejdzie pewnie taki czas że zacznę go szukać , a może masz jakieś zdanie na temat :http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/Gemini.htm

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to bardzo mądry wybór,i rozsądne podejście do tematu,nie słuchałem tego Anthema,ale raczej to dopracowany i nie powinien być to zawodny sprzęt.też przez wiele lat używałem sprzętu Yamahy,był to dla mnie wzór nie do podważenia,w latach 1999-2008 znakomite klocki robił ten producent. Najważniejsze że nie psuły się.Model a1 ax1,az1,z9,z11,zwykłe RX-V 800,1200,1300,1500,2500,2600,2800,1800,3800,3900,to były ostatnie świetne klocki tej zacnej firmy,o nowych już tego nie napiszę.Wszechobecna tandeta,poszli śladem innych.

Co do tego suba nie wypowiem się z parametrów jednak dla mnie za lekki,.Szukaj czegoś na 30 cm,i o większej wadze,aby ci nie spacerował po pokoju. z mało znanych mogę zasugerować MORDAUNT SHORT,ale u nas kiepsko z dostępnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kinomaniak 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catdragon pamiętaj że bez suba nie ma kina...najważniejszymi jednostkami z zestawu 5.1 jest centralny i właśnie sub...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najważniejszymi jednostkami z zestawu 5.1 jest centralny i właśnie sub...

Spokojnie Yodas centralny mam super robiony na zamówienie w czasach świetnosci 5.1 jest wielki i super rozdzielczy niczego mu nie brakuje wręcz przeciwnie kobieta mnie namawia żeby wymienić na coś skromniejsze bo pół salonu znaczy szafki TV zabiera . Co do suba to niebawem zacznę poszukiwania i może koło gwiazdki się coś znajdzie odpowiedniego , na razie muszą wystarczyć frontowe jako namiastka basu .

Pozdrawiam

Yodas jakiego byś polecił suba do anthema coś budżetowego jeśli można :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Yodas centralny mam super robiony na zamówienie w czasach świetnosci 5.1 jest wielki i super rozdzielczy niczego mu nie brakuje wręcz przeciwnie kobieta mnie namawia żeby wymienić na coś skromniejsze bo pół salonu znaczy szafki TV zabiera . Co do suba to niebawem zacznę poszukiwania i może koło gwiazdki się coś znajdzie odpowiedniego , na razie muszą wystarczyć frontowe jako namiastka basu .

Pozdrawiam

Yodas jakiego byś polecił suba do anthema coś budżetowego jeśli można :)

Myślę że ten jbl250 w kinie zrobi robote.... miałem kiedyś jbl es150 kilka lat i był ok.....ale zapragnąłem "czegoś" i zrobiłem przesiadkę na coś "troszkę" lepszego :) ....;) ale wyżej już nie wejdę , niestety za "cinki" portfel u mnie :) .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten jbl250

kupisz nowego JBL pw 250 do kina jest to petarda,

Pomyślę o tym modelu jak już będzie ampli , skoro tak nalegacie Panowie , chyba że w najbliższym czasie pojawi się coś lub ktoś z lepszą propozycją .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na weekendzie ( tatry slowackie ) ale jak wrócę do domu to zrobię foty i nawet odkręce jeden z 5 głośników żeby zobaczyć/pokazać co jest w środku . Co do jego reprodukcji dźwięku nie mam żadnych uwag . wymiary tak z głowy to 18 cm wysokość głębokość to około 25 lub 28cm i szerokość z 80 , niektóre Subwoofery są dwa razy mniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.