Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo - 12-15 tys.


mjuzikfan

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem Haiku Brighta w Totemami Model One. To nie są łatwe do napędzenia monitory: 87 db skuteczności i nominalne impedancja 4 ohmy, która realnie spada niżej. Wzmacniacz poradził sobie bez trudu.

 

Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać Haiku to zapraszam, mieszkam pod samą Warszawą. <ożna przyjechać z własnymi kolumnami i innymi gratami.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aktualnie co masz podpięte do Haiku ? jeśli można zapytac

 

A aktualnie co masz podpięte do Haiku ? jeśli można zapytac

 

Ja ze swej strony Zapraszam do Zielonej Góry na odsłuch bądż wypożyczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudno powiedzieć, bo ja ciągle mieszam klockami :-). Słuchałem również z podłogowymi POLK i Audio Academy, monitorami ProAc Responce, Harbethami. Haiku dawał radę.

Zródło to głownie BAT VK D5 SE.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woowww... widzę że temat się dynamicznie rozwija, super. Przyznam że sporo tych wpisów to muszę na spokojnie przestudiować bo nie poruszam się w kręgach tak biegle jak Wy, więc nie zawsze od razu łapię o czym piszecie, ale poczytam i doszkolę się :) Tak czy siak dzięki za wszystkie rady, na pewno coś z tego wybiorę na odsłuchy i po nich będę może nieco mądrzejszy.

 

Większość z Was piszę o wzmacniaczu + kolumnach, a co z odtwarzaczem? Z czego mam puszczać tą muzę? :) Np taka propozycja jak niżej, lub wiele innych które mi przedstawiliście pomija odtwarzacz.

 

 

uzywany MF6i, Tannoy Precision 6.2 i fo tego jakis strumieniak - nie laduj kasy w strumieniowca bo ten kierunek dynamicznie sie rozwija i strumieniowce powstaja jak grzyby po deszczu ;) - sie pozniej zmieni - teraz zainwestuj glownie w zestaw wzmak+kolumny

Mam rozumieć że strumieniowiec nie ma aż takiego wpływu na dźwięk? Tak a propos, a może da się wysyłać muzę (flac) z zabawki kótrą mam typu Xtreamer do wzmacniacza na początek, czy to za duża profanacja tematu? ;)

Zestaw z tego co widzę bardzo drogi (bynajmniej nowy), więc chyba i odtwarzacz ma tu znaczenie? Używany też raczej nie łatwo kupić, znalezłem jeden wzmak na allegro za ok. 8-9 tys.do tego kolumny najtaniej za ok. 9 tys., to już ponad budżet. Więc pytanie co z odtwarzaczem? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woowww... widzę że temat się dynamicznie rozwija, super. Przyznam że sporo tych wpisów to muszę na spokojnie przestudiować bo nie poruszam się w kręgach tak biegle jak Wy, więc nie zawsze od razu łapię o czym piszecie, ale poczytam i doszkolę się :) Tak czy siak dzięki za wszystkie rady, na pewno coś z tego wybiorę na odsłuchy i po nich będę może nieco mądrzejszy.

 

Większość z Was piszę o wzmacniaczu + kolumnach, a co z odtwarzaczem? Z czego mam puszczać tą muzę? :) Np taka propozycja jak niżej, lub wiele innych które mi przedstawiliście pomija odtwarzacz.

 

 

 

Mam rozumieć że strumieniowiec nie ma aż takiego wpływu na dźwięk? Tak a propos, a może da się wysyłać muzę (flac) z zabawki kótrą mam typu Xtreamer do wzmacniacza na początek, czy to za duża profanacja tematu? ;)

Zestaw z tego co widzę bardzo drogi (bynajmniej nowy), więc chyba i odtwarzacz ma tu znaczenie? Używany też raczej nie łatwo kupić, znalezłem jeden wzmak na allegro za ok. 8-9 tys.do tego kolumny najtaniej za ok. 9 tys., to już ponad budżet. Więc pytanie co z odtwarzaczem? :)

Podałem 2 zestawy jeden za 13 kz a drógi za 11 kz oczywiście ze streamerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że strumieniowiec nie ma aż takiego wpływu na dźwięk? Tak a propos, a może da się wysyłać muzę (flac) z zabawki kótrą mam typu Xtreamer do wzmacniacza na początek, czy to za duża profanacja tematu? ;)

Zestaw z tego co widzę bardzo drogi (bynajmniej nowy), więc chyba i odtwarzacz ma tu znaczenie? Używany też raczej nie łatwo kupić, znalezłem jeden wzmak na allegro za ok. 8-9 tys.do tego kolumny najtaniej za ok. 9 tys., to już ponad budżet. Więc pytanie co z odtwarzaczem? :)

 

Gra cały sytem, czyli, Wzmacniacz, kable glosnikowe, kable interconnect, kable zasilające, kokumny, żródło. Jeśli będziesz miał najlepsze na rynku kolumny, najelszy wzmacniacz , najlepsze kable, a słaby streamer, to system zagra na kilka procent swoich możliwości. Także odpowiadając na Twoje pytanie, streamer ma znaczenie i to duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woowww... widzę że temat się dynamicznie rozwija, super. Przyznam że sporo tych wpisów to muszę na spokojnie przestudiować bo nie poruszam się w kręgach tak biegle jak Wy, więc nie zawsze od razu łapię o czym piszecie, ale poczytam i doszkolę się :) Tak czy siak dzięki za wszystkie rady, na pewno coś z tego wybiorę na odsłuchy i po nich będę może nieco mądrzejszy.

 

Większość z Was piszę o wzmacniaczu + kolumnach, a co z odtwarzaczem? Z czego mam puszczać tą muzę? :) Np taka propozycja jak niżej, lub wiele innych które mi przedstawiliście pomija odtwarzacz.

 

 

 

Mam rozumieć że strumieniowiec nie ma aż takiego wpływu na dźwięk? Tak a propos, a może da się wysyłać muzę (flac) z zabawki kótrą mam typu Xtreamer do wzmacniacza na początek, czy to za duża profanacja tematu? ;)

Zestaw z tego co widzę bardzo drogi (bynajmniej nowy), więc chyba i odtwarzacz ma tu znaczenie? Używany też raczej nie łatwo kupić, znalezłem jeden wzmak na allegro za ok. 8-9 tys.do tego kolumny najtaniej za ok. 9 tys., to już ponad budżet. Więc pytanie co z odtwarzaczem? :)

Wzmacniacz i kolumny najbardziej modeluja brzmienie. Szukaj MF 6i (nie Si bo ten bedzie wciaz drogi) za 6i uzywke zaplacisz ok 5 - 6 tys. Ja juz nie kupilbym nowego wzmacniacza - nie ma sensu. Co do zrodla - pomysl o czyms takim jak terminal z Daphile - za 500 zl bedziesz mial doskonale grajacy strumieniowiec - no chyba ze zalezy Ci na wydawaniu kasy bez sensu. DO tego jakis niedrogi DAC z wejsciem USB. POzniej kiedys jak stwierdzisz ze zabawa w audio naprawde Ci sie spodobala kupisz sobie dobry DAC i problem z glowy.

Kolumny - postaraj sie poszukac jakis uzywek albo pomysl o polskich ktore zbieraja dobre recenzje na forum.

 

Gra cały sytem, czyli, Wzmacniacz, kable glosnikowe, kable interconnect, kable zasilające, kokumny, żródło. Jeśli będziesz miał najlepsze na rynku kolumny, najelszy wzmacniacz , najlepsze kable, a słaby streamer, to system zagra na kilka procent swoich możliwości. Także odpowiadając na Twoje pytanie, streamer ma znaczenie i to duże.

Insaimz - przyznaj ze w porownaniu ze wzmacniaczem i kolumnami to znaczenie streamera jest duzo mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wzmacniacz i kolumny najbardziej modeluja brzmienie. Szukaj MF 6i (nie Si bo ten bedzie wciaz drogi) za 6i uzywke zaplacisz ok 5 - 6 tys. Ja juz nie kupilbym nowego wzmacniacza - nie ma sensu. Co do zrodla - pomysl o czyms takim jak terminal z Daphile - za 500 zl bedziesz mial doskonale grajacy strumieniowiec - no chyba ze zalezy Ci na wydawaniu kasy bez sensu. DO tego jakis niedrogi DAC z wejsciem USB. POzniej kiedys jak stwierdzisz ze zabawa w audio naprawde Ci sie spodobala kupisz sobie dobry DAC i problem z glowy.

Kolumny - postaraj sie poszukac jakis uzywek albo pomysl o polskich ktore zbieraja dobre recenzje na forum.

 

 

Insaimz - przyznaj ze w porownaniu ze wzmacniaczem i kolumnami to znaczenie streamera jest duzo mniejsze.

 

Przypadków jest tyle ile klocków na rynku. Gdybym przyznał , że jest jak piszesz to bym generalizowal. Prawda objawioną natomiast jest fakt , że gra cały system.

 

Poza tym z doświadczenia wiem, że jeden kabel sieciowy może tak zdegradowac brzmienie , że scena praktycznie zniknie , reszta stanie się mało czytelna a zakłócenia i zniekształcenia sprawia że muzyki nie da się słuchać dłużej niż 15 minut, no chyba ze na sile i upartego aby komuś coś udowodnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przypadków jest tyle ile klocków na rynku. Gdybym przyznał , że jest jak piszesz to bym generalizowal. Prawda objawioną natomiast jest fakt , że gra cały system.

 

Poza tym z doświadczenia wiem, że jeden kabel sieciowy może tak zdegradowac brzmienie , że scena praktycznie zniknie , reszta stanie się mało czytelna a zakłócenia i zniekształcenia sprawia że muzyki nie da się słuchać dłużej niż 15 minut, no chyba ze na sile i upartego aby komuś coś udowodnić.

Masz jakies sieciowki ktore mozesz polecic?

Mysle ze w budzecie o ktorym mowa cudow nie bedzie - Teminal z Daphile to bedzie najlepszy wybor wg mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies sieciowki ktore mozesz polecic?

Mysle ze w budzecie o ktorym mowa cudow nie bedzie - Teminal z Daphile to bedzie najlepszy wybor wg mnie.

 

Polskie Ansae ale to juz troche wyzsza cena. Nie mam tego ale znam.

 

Ja mam zwykle kable jeszcze ale przez jakis czas uzywalem przewodu z Irlandii z bezpiecznikiem, bo nie mialem kabla, jak sprzedalem przetwornik audio gd i na tym sie niczego nie dalo sluchac. Jak byl wpiety do przetwornika za 10 tys, to znieksztalcenia byly takie, ze przyjemniej sie sluchalo po podlaczeniu laptopa bezposrednio z karty dzwiekowej do wzmaka :) Teraz mam kabel za 15 zl i jest zupelnie inna bajka.

 

Dobre sieciówki po prostu uzalezniaja. Po odlaczeniu ciezko sluchac systemu, gdzyz zachodzi spora degradacja dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można uprościć do zestawu aktywnego np. Dynaudio BM 15 A + DAC problem, kabli, wzmacniacza itd z głowy.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z imsaimz Vincent to dobry sprzet, choc oczywiscie starsza seria 226mk2 lepsza. Do tego wymiana lamp i to od razu.Fabrycznie gra srednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem że to będzie prostsze :)

 

Z tego co do tej pory wyczytałem to myśle na razie o 3 wzmacniaczach

- Roksan k2 lub k3 (nie wiem czy k3 jest warty dopłaty, bo w klubie roksana wyczytałem ze niby ta dopłata nie specjalnie przekłada sie na jakość, co o tym sądzicie?)

- MF 6i ten mi sie podoba nawet bardzo, wygląd super, parametry na papierze znakomite tylko ze tego nie odsłuchań i musiałbym kupować w ciemno używkę, ale moze warto? Chyba ze nowy MF 3si, ale on na tle 3 powyższych to slabeuszek, zaledwie 85W :) Nie wiem czy to ma aż takie znaczenie?

- ciekawi mnie tez baltlab ale w moim budżecie to tez nie poszaleje i max epoca 3 jak sugerował margaryna85, tu tez pytanie o ta moc

 

Naczytałem sie ze wielu z Was często coś zmienia, dlatego pomyślałem ze moze kupić mocny wzmacniacz który uciągnie dowolne kolumny? Chyba ze nie będę nic zmieniał ale im wiecej czytam tym mniej w to wierze (po doświadczeniach forumowiczów) ;)

 

Co do odtwarzacza to zaproponowany terminal Daphile wymaga komputera o ile sie nie mylę? Nie posiadam i nie chce, mam tylko laptopa i nie chce go w to mieszać. Mam dysk sieciowy pracujący w standardzie upnp, dlna i z niego chce ciagnąć muzę wiec raczej strumieniowiec będzie potrzebny, o ile wszystko dobrze rozumiem?

 

Z kolumn polecacie bardzo zróżnicowanie i nie wiele jeszcze z tego ogarniam :) ale zaciekawiły mnie canto grand, pylon diamond, tannoy precision, polk audio i kilka innych, ale za dużo tego wszystkiego zeby to ogarnąć. Dla mnie to wszystko to nowość.

 

A propos to nie słucham głownie jazzu jak zasugerował któryś z rozmówców. Słucham m.in. sting, pearl jam, coldplay, cohen, diana krall (niedługo koncert :) ), queen, amy, u2, rhcp, pink floyd, możdżer i podobne do powyższych.

 

Czy moje wybory są trafne czy powinienem je jeszcze skorygować? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić pozytywne opinie na temat Haiku Bright mk3, sam jestem szczęśliwym posiadaczem tego wzmacniacza od kilku tygodni. Jestem oczarowany jego barwą, dynamika także daje radę, do tego perfekcyjnie zbudowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem że to będzie prostsze :)

 

Z tego co do tej pory wyczytałem to myśle na razie o 3 wzmacniaczach

- Roksan k2 lub k3 (nie wiem czy k3 jest warty dopłaty, bo w klubie roksana wyczytałem ze niby ta dopłata nie specjalnie przekłada sie na jakość, co o tym sądzicie?)

- MF 6i ten mi sie podoba nawet bardzo, wygląd super, parametry na papierze znakomite tylko ze tego nie odsłuchań i musiałbym kupować w ciemno używkę, ale moze warto? Chyba ze nowy MF 3si, ale on na tle 3 powyższych to slabeuszek, zaledwie 85W :) Nie wiem czy to ma aż takie znaczenie?

- ciekawi mnie tez baltlab ale w moim budżecie to tez nie poszaleje i max epoca 3 jak sugerował margaryna85, tu tez pytanie o ta moc

 

Naczytałem sie ze wielu z Was często coś zmienia, dlatego pomyślałem ze moze kupić mocny wzmacniacz który uciągnie dowolne kolumny? Chyba ze nie będę nic zmieniał ale im wiecej czytam tym mniej w to wierze (po doświadczeniach forumowiczów) ;)

 

Co do odtwarzacza to zaproponowany terminal Daphile wymaga komputera o ile sie nie mylę? Nie posiadam i nie chce, mam tylko laptopa i nie chce go w to mieszać. Mam dysk sieciowy pracujący w standardzie upnp, dlna i z niego chce ciagnąć muzę wiec raczej strumieniowiec będzie potrzebny, o ile wszystko dobrze rozumiem?

 

Z kolumn polecacie bardzo zróżnicowanie i nie wiele jeszcze z tego ogarniam :) ale zaciekawiły mnie canto grand, pylon diamond, tannoy precision, polk audio i kilka innych, ale za dużo tego wszystkiego zeby to ogarnąć. Dla mnie to wszystko to nowość.

 

A propos to nie słucham głownie jazzu jak zasugerował któryś z rozmówców. Słucham m.in. sting, pearl jam, coldplay, cohen, diana krall (niedługo koncert :) ), queen, amy, u2, rhcp, pink floyd, możdżer i podobne do powyższych.

 

Czy moje wybory są trafne czy powinienem je jeszcze skorygować? :)

Sluchasz tego samego czego ja slucham :) - podobny gust muzyczny nie znaczy ze mamy podobny gust jesli chodzi o prezentacje muzyki :)

Co do Daphile: to jest strumienioweic czyli: hardware + software - z tym ze software instalujesz i konfigurujesz sam - ale to nie jest trudne - jak sobie skonfigurowales dysk sieciowy to i tu dasz rade - wystarczy do tego maly komputerek - taki np terminal sieciowy HP - chlodzenie pasywne nic nie buczy nic nie trzeba wymieniac - zagra na pewno lepiej niz taki Marantz NA6005 a zaplacisz za niego w porywach do 700 zl (mysle ze taki uzywany teminal w okolicach 500 zl) - swoj nas konfigurujesz w Daphile ktory mozesz sobie schowac gdzie chcesz - moze byc obok NASa czy gdziekolwiek z dostepem do kabla sieciowego - w miare proste a radosc wielka.

Jesli chcesz wiedziec jak gra MF6 to posluchaj sobie MF3Si - jesli Ci sie spodoba to M6 spodoba Ci sie jeszcze bardziej - prezentacja dzwieku podobna ale skala, szczegolowosc i dynamia w M6 duzo wieksza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, temu Heiku tez w takim razie sie przyjrzę.

 

Mam jeszcze pytanie o Daphile, czyli kupuje mały terminal oparty na Windows i na nim instaluje aplikacje do odtwarzania muzyki i podłączam do sieci ŁAN? Daphile tez podłączam do LAN i kablem do wzmaka?Ale jak nim zarządzam z poziomu smartfona/tabletka? I jaka jest jakość dźwięku? Lepsza niż z CA SM6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, temu Heiku tez w takim razie sie przyjrzę.

 

Mam jeszcze pytanie o Daphile, czyli kupuje mały terminal oparty na Windows i na nim instaluje aplikacje do odtwarzania muzyki i podłączam do sieci ŁAN? Daphile tez podłączam do LAN i kablem do wzmaka?Ale jak nim zarządzam z poziomu smartfona/tabletka? I jaka jest jakość dźwięku? Lepsza niż z CA SM6?

Terminal bez systemu, system to Daphile ;) - instalujesz z pendriva na pendrivie, sterujesz smartfonem przez apke albo przez przegladarke internetowa na dowolnym kompie, potrzebujesz daca czyli np. audio quest dragonfly - to taki dac usb za 400 zl ktory podlaczasz do wzmaka. Jakosc lepsza bez watpienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czyli terminal musi byc przy wzmaku i cały czas działać, bo nie wygodnie będzie uruchamiać i zatrzymywać system. W dodatku nie będę mógł go do niczego innego wykorzystać.

 

Bardziej pasowałby mi terminal na windowanie (i tak planuje zakup pod inne zastosowanie - baza sql wiec i tak będzie chodził 24h) i na nim aplikacja współpracująca z dac ale najlepiej przez lan. Wówczas terminal może być schowany, a przy wzmaku tylko dac. Są takie rozwiązania? I czy jakość będzie dobra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czyli terminal musi byc przy wzmaku i cały czas działać, bo nie wygodnie będzie uruchamiać i zatrzymywać system. W dodatku nie będę mógł go do niczego innego wykorzystać.

 

Bardziej pasowałby mi terminal na windowanie (i tak planuje zakup pod inne zastosowanie - baza sql wiec i tak będzie chodził 24h) i na nim aplikacja współpracująca z dac ale najlepiej przez lan. Wówczas terminal może być schowany, a przy wzmaku tylko dac. Są takie rozwiązania? I czy jakość będzie dobra?

 

Nie rozumiem chcesz wydać kilka tysi na wzmacniacz a żałujesz 150-200 zł na terminal. Poczytaj sobie wątek o Daphilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,z tą "lepszością" od CA SM6 to bym polemizował.

Ja nie musze polemizowac bo slyszalem na wlasne uszy Maline ze squeezelite playerem vs CA i na wlasne uszy wybralem Maline ktora zreszta sobie fajnie rozszerzylem i teraz gra z daciem Soekrisa R2R :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie musze polemizowac bo slyszalem na wlasne uszy Maline ze squeezelite playerem vs CA i na wlasne uszy wybralem Maline ktora zreszta sobie fajnie rozszerzylem i teraz gra z daciem Soekrisa R2R :)

@awietek

Nie unoś się proszę.Nie polemizowałem o malinie,której nie słyszałem,tylko o combie daphile i tani dac.I nie twierdzę,ze sm6 jest najlepszy.Po prostu U MNIE sm6 zagrał lepiej.

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@awietek

Nie unoś się proszę.Nie polemizowałem o malinie,której nie słyszałem,tylko o combie daphile i tani dac.I nie twierdzę,ze sm6 jest najlepszy.Po prostu U MNIE sm6 zagrał lepiej.

Pozdrawiam

Marcin

Alez daleki jestem od uniesienia ;)

Stwierdzilem tylko to co slyszalem - dlatego staram sie zawsze wtracac Maline tam gdzie moge - tylko dlatego zeby promowac dobre granie za niewielkie pieniadze bo to okazuje sie mozliwe wbrew temu co sie sadzi o dobrym audio ze musi byc drogie - jestem jak ten Prometeusz ktory niesie swiatlo dla audiofilow ktorzy podobnie jak ja szukaja dobrego grania w rozsadnych pieniadzach :D

Rowniez pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Alez daleki jestem od uniesienia ;)

Stwierdzilem tylko to co slyszalem - dlatego staram sie zawsze wtracac Maline tam gdzie moge - tylko dlatego zeby promowac dobre granie za niewielkie pieniadze bo to okazuje sie mozliwe wbrew temu co sie sadzi o dobrym audio ze musi byc drogie - jestem jak ten Prometeusz ktory niesie swiatlo dla audiofilow ktorzy podobnie jak ja szukaja dobrego grania w rozsadnych pieniadzach :D

Rowniez pozdrawiam

Niesiesz,niesiesz :)

Jakiś czas temu,po Twoich wpisach już przymierzałem się do comba maliny i audiogd(potrzebuję też preampu),ale wpadł sm6 po dobrych pieniądzach.Ale malinę jeszcze sobie sprawię do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem chcesz wydać kilka tysi na wzmacniacz a żałujesz 150-200 zł na terminal. Poczytaj sobie wątek o Daphilu.

 

Nie żałuje 200zl, tylko nie podoba mi się sposób obsługi i podłączenia. Nie chce mieć terminala przy wzmacniaczu i tyle. Nie chce zagracac pokoju. Poza tym ma działać cały czas dla 1 aplikacji?

Jestem w stanie dać za terminal ok 1,5k ale z windą na pokładzie bo i tak mi się przyda i wtedy moze chodzić 24h, ale nie może stać przy wzmacniaczu tylko przy routerze bo tam mam miejsce. Dlatego chciałbym sieciowo przesyłać dane do dac o ile są takie urządzenia. Jak nie ma to wole odtwarzacz strumieniowy z pilotem i wyświetlaczem, kwestia priorytetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem więcej o daphile i może jednak byłoby to lepsze niż CA SM6. Zastanawia mnie tylko kilka rzeczy. Użytkownicy daphile czasami narzekają na trzaski i zakłócania z terminala, pytanie czy będę umiał to wyeliminować i druga rzecz, pytanie jaki dac jest warty uwagi? Nawet tutaj Marcin_75 pisze że zaproponowany audio quest dragonfly to tani dac rozumiem zatem że niezbyt warty uwagi?

Ponadto chciałbym mieć możliwość podłączenia poza terminalem PC, takich urządzeń jak blueray, ewentualnie dekoder tv.

 

Pytanie czy dac się grzeje, tzn. czy można go schować np. do szafki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,to wszystko to sztuka znalezienia kompromisu.Ja wybrałem sm6,ze względu na okazję cenową i funkcjonalność.Gra u mnie fajnie,ale mój zestaw jest sporo tańszy od Twojego.Jeżeli miałbym Ci już coś doradzać,to skup się na tandemie kolumny,wzmacniacz.Wydaj na to maksimum.Do tego za radą @awietka kup malinę z dac a na muzykę postaw sewer nas.A pózniej,na spokojnie powoli popróbuj sobie strumieniowców.

Jeszcze jedno.Wiekszość kolegów tutaj,jest osłuchana w sprzętach wyższej klasy.Jeżeli piszą więc o tańszym sprzęcie,że jest słaby,to nie chodzi o to,że coś charczy,przerywa,buczy albo zniekształca.Dla Nich ważna jest głębokość i szerokość sceny,lśniąca góra i inne rzeczy,które trzeba nauczyć się słyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.