Jump to content
IGNORED

Awaria wzmacniacza słuchawkowego.


sylwon38

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów. Wczoraj, z zachwytem słuchałem wspaniałego, nisko schodzącego basu z wysokim SPL do puki nie nastąpiło wielkie bum. Burza to najlepszy High-end na świecie. Problem w tym, że czasami wiąże się to z niepotrzebnymi wydatkami. Z poziomem inteligencji u mnie nie najlepiej ale nie aż tak, żeby nie wiedzieć, że podczas burzy najlepiej odłączyć sprzęt od prądu, tym bardziej kiedy mieszka się w takiej dziurze, gdzie linie energetyczne są napowietrzne (tak przypuszczam). Nie zrobiłem tego, bo grzmiało gdzieś bardzo daleko. Niestety, musiało walnąć gdzieś w taką linię lub jakiś transformator (tylko tak podejrzewam, ponieważ nie jestem elektrykiem) bo nastąpił w domu błysk i wyleciał bezpiecznik. Po włączeniu bezpiecznika okazało się, że w tyłek oberwał tylko router, odtwarzacz DVD i DAC. Router i DVD to najmniejszy problem, tylko trochę szkoda mi DAC-a. To ustrojstwo nie było zbyt drogie, jednak na moją kieszeń to dość drogo, w sensie że nie dysponuje nadmiarem gotówki, żeby pobiec do sklepu po drugi DAC.

Do rzeczy koledzy. Ten DAC/AMP to Aune X1s. Po tym jak gruchnęło, diody LED na DAC-u się świecą, czyli prąd jakby dochodzi ale urządzenie zniknęło z panelu dźwięków Windowsa. Zapewne coś w środku poszło się… Jakie jest wasze zdanie koledzy. Warto oddać to do sprawdzenia, czy za te 1100 zł gra nie jest warta świeczki.

Link to comment
Share on other sites

Też kiedyś spotkało mnie takie nieszczęście. Uszkodzeniu uległy: elektronika od kotła centralnego ogrzewania, DVD i amplituner kina domowego.

Na szczęście polisa ubezpieczeniowa mojego domu przewidywała następstwa nieszczęśliwych wypadków, w tym uszkodzenia urządzeń elektrycznych w skutek uderzenia pioruna. Wezwałem pierwszego lepszego serwisanta RTV/AGD, który za 100 zł sporządził ekspertyzę, z której wynikało, że sprzęt jest zniszczony definitywnie i naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Ubezpieczyciel pokrył moje straty, nawet byłem zadowolony.

Tak więc zanim zaczniesz kombinować jak reanimować zniszczony sprzęt, zorientuj się czy aby nie przysługują Ci świadczenia z tytułu ubezpieczeni majątkowych.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.