Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V481-Auto kalibracja


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem Yamahe RX-V481 bo dostałem dobrą cenę i mam do was pytanie czy podczas auto kalibracji mikrofon musi znajdować się na poziomie głowy słuchacza czy ma leżeć na ziemi jak to odbywa się u Yamahy?

Ile trwa auto kalibracja i czy jak nie spodziewanie wychwyci jakiś odgłos czy automatycznie przerywana jest kalibracja czy trzeba ręcznie powtarzać? i mam jeszcze jedno banalne pytanko czy te śmieszne naklejki łatwo schodzą z panelu frontowego i nie zostawią żadnego śladu?

 

Edit : czy jak zakończy pomyślnie albo z błędem daje jakiś sygnał czy wyświetla info na wyświetlaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon ustawić należy stabilnie najlepiej na wysokości głowy w miejscu gdzie siedzisz, sama kalibracja trwa ok 10 min zależy też ile kolumn masz podpiętych. Podczas kalibracji trzeba zadbać o ciszę, kalibracja zostanie przerwana, jeśli będzie zbyt duży szum otoczenia dlatego najlepiej kalibrować wieczorem. Jednak nie zawsze tak jest, że amp przerwie kalibrację podczas hałasu, więc może wystąpić błąd pomiaru pomimo zakończenia kalibracji pomyślnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.A jak schodzą te naklejki z panelów frontowych ampków nie zostają ślady bo pamietam swoje jedno LG BR 420 też miała naklejki i zostały mi ślady po zerwaniu?

Czy Yamahy mają instrukcje w PL producent daje bo szukałem do tego modelu i nie znalazłem w PL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje PL dają czasem z własnej inicjatywy tylko sklepy - tłumaczone musisz popytać czy byłaby możliwość odbicia. Co do naklejek wiem, że im dłużej się czeka tym gorzej, bo można kiedyś odkleić i się zdziwić, że jest w tym miejscu jaśniejsze pole ja tam zawsze odklejam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Powiedz mi jeszcze w takim razie jak podłacze mikrofon co trzeba wybrać w menu amplitunera żeby rozpocząć kalibracje?

Czy ten system jest w miarę dobry co najczęściej trzeba recznie korygować po kalibracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz mikrofon i wciśnij menu/setup amp powinien go wykryć i wyświetlić stosowne menu, potem wystarczy ustawić mikrofon i wcisnąć start. Po kalibracji YPAO czasem myli się w określeniu mała/duża kolumna, niekiedy bywa też błąd pomiaru odległości na kanale subwoofera. Ustawień ręcznych dokonujesz w podmenu "speaker"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.A czy trzeba gdzieś w menu wybierać impedancje głośników ręcznie czy ampli sam wykryje podczas kalibracji?

I jak Yamahy mają przypisane oryginalnie wejścia jak naciśnie się na pilocie input czy w 1 kolejności są wszystkie HDMI do wyboru po kolej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancję trzeba ustawić ręcznie w specjalnym menu na panelu amp. Zaczynasz od całkowitego wyłączenia amplitunera przyciskiem power następnie trzeba przytrzymać na panelu przycisk straight i trzymając włączyć amp przyciskiem power, po chwili ukaże się menu "Advanced setup" opcje przeglądasz przyciskiem program. Co do tego HDMI trzeba by zajrzeć do instrukcji wiem, że w starszych modelach dało się to przypisywać do konkretnych przycisków na pilocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie to chyba wszystko z najważniejszych rzeczy przed pierwszym uruchomieniem a potem kalibracja co powinienem wiedzieć.We wtorek mi przyjdzie więc będę działał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie było nigdy jakiegoś standardu dają różne długości. Na zagranicznych forach podają, że 5 -7m, ale w razie czego można przedłużyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to zwykły jack. Kabla na pewno Ci wystarczy. Po podłączeniu wyskoczy Ci okienko że mikrofon został podłączony czy rozpocząć kalibrację. Jeśli będą jakieś błędy zostaną one wyświetlone na końcu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi sprzęt jutro się bedę bawił.Co do impedancji to model europejski nie ma przestawiania jedynie wersja amerykańsko-kanadyjska ma jak czytałem w manualu nie ma też tej funkcji w menu..Instrukcje dostałem PL zamawiałem w Konsul.PL

Czy warto korzystać z funkcji "Ekstra Bass"?

Hdmi 1 mam oznaczone jako BD/DVD w Yamaszce po podłączeniu playera BD wyświetla mi nazwe kodową odtwarzacza zamiast BD/DVD co trzeba zrobić aby to wyświetlało zamiast nazwy kodowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto korzystać z funkcji "Ekstra Bass"?

 

Hm, czy warto, wszystko zależy jakie masz kolumny frontowe i jaki masz subwofer (czy da radę w stereo) . Chodzi o to czy lubisz dużo basu, czy ten z kolumn Ci wystarcza, Jeśli tak to nie warto włączać bo to całkiem inny bas niż z samych kolumn (wiadomo, generowany przez suba) ale w kinie bas z kanału LFE + zbiera bas ze wszystkich kanałów i tu możesz ustawić odcięcie o jaki bas Ci będzie chodziło, żeby został skierowany na suba.

 

Skorzystaj z korektora (Setup->przyciskami w kółeczku na Speaker->Manual Setup->Parametric EQ) oraz ustaw sobie w Setup-> przyciskami w kółeczku (czyli w prawo lub w lewo) na Sound i Initial Volume na ON i jak najniższą wartość, np -60, po włączeniu nie ryknie Ci a właczy się z nastawioną wartością, bezpiecznie dla głośników/kolumn.

Setup dalej przyciskami w kółku na HDMI i HDMI Control na ON, dalej ARC na ON jeśli masz TV z ARC , Standby Sync na On.

Mam nadzieje, ze w Twoim jest takie samo menu jak w moim (773)

 

Co do impedancji to model europejski nie ma przestawiania jedynie wersja amerykańsko-kanadyjska ma

 

tzn , że co, ja mam wersję amerykańsko-kanadyjską, bo musiałem zmieniać impedancję na 6-ścio ohmową, która obsługuje 4 ohmy.

 

A i chyba najważniejsze , update zrób ściągając na pendrive-a plik aktualizacyjny, poczytaj dokładnie na stronie Yamahy jak to zrobić, jest tam wytłumaczone, trzeba sformatować pendraka, utworzyć na nim folder (będzie napisane o jakiej nazwie na stronie Yamahy) i do niego skopiować plik aktualizacyjny, wcisnąć pendraka do wejścia USB w amplu i update zrobić właśnie z USB nie z sieci.

Ludziska pisali, że niejednokrotnie występowały błędy podczas auto update przez sieć.

 

Zaczynasz od całkowitego wyłączenia amplitunera przyciskiem power następnie trzeba przytrzymać na panelu przycisk straight i trzymając włączyć amp przyciskiem power, po chwili ukaże się menu "Advanced setup" opcje przeglądasz przyciskiem program

 

dokładnie jest to tak, trzymając Straight wciskasz Power (Main Zone), na wyświetlaczu pokazuje się SP IMP. .8(znaczek ohm)MIN i naciskając przycisk Straight wybierasz 6(znaczek ohm) MIN jeśli masz kolumny 6-cio i 4-ro ohmowe, po ustawieniu wciskasz Power (Main Zone) przez co amplituner wchodzi w tryb Standby (oczekiwania) po czym wyciągasz kabel z sieci. Po czym podłaczasz kolumny. Po podłaczeniu wkładasz kabel/wtyczkę do prądu i działasz dalej.

 

jak czytałem w manualu nie ma też tej funkcji w menu

 

masz przecież ten przycisk na panelu przednim po prawej stronie , zaraz koło wejścia AUX

 

A nie ma zmiany na niższą impedancję bo może po prostu ten model nie obsługuje kolumn o niskiej impedancji (4 ohm) i tyle. Kolego, ja zamiast kupowac ten niski model za 2 tys zł a nawet jeśliby był za 1700 zł wolałbym dołożyć i kupić najwyższy model z tej serii , np 775 lub ewentualnie 777. Co Cię skusiło w nim tak z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem aktualizacje patrzyłem w tym menu.uruchamia się Advanced Setup i zaraz wyskakuje jako pierwszemi Remote ID a dalej to co niżej napisałem po kolei.Ale nie ma tej funkcjiSP IMP on jest przystosowany na 8 i 6 o tym co piszecie to piszę w instrukcji ale obowiazuje to w wersjach USA i Kanda jest w nawiasie.Oryginalnie jest ustawiony na 8 pisze.Podobnie jak nie mam z tyłu pipsztaka na przełączanie napięcia jedynie pisze uniwersalne i tajwanskie mają

w tamtym pod maenu mam tylko wybór aktualizacji,remonte id,TU,TV FORMAT.4K MODE,INIT,VERSIION

 

 

Skusiło mnie stosunek jakości do ceny jest test w najnowszym wydaniu AV i wypadł bardzo dobrze poszperałem też na forach i użytkownicy też się dobrze o nim wypowiadali.

 

U ciebie @Adek jak pokazuje na wyświetlaczu jak podłaczysz BD pod HDMI1?BD/DVD czy też nazwe kodowa playera danego?Bo u mnie BDP i ciąg cyfr jak patrzałem w necie jest to kod serwisowy playera

 

Moja to wersja chyba europejska można to jakoś sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nie dostrzegłem przełącznika napięcia a przestawiałem impedancję ale może jest tak, że ten co masz nie obsługuje niższych impedancji dlatego nie ma możliwości ustawienia.

 

SP IMP (znaczek ohm) MIN to nie funkcja a to pokazuje się na wyświetlaczu amplitunera po wciśnięciu jednocześnie przycisku STRAIGHT i POWER (MAIN ZONE). I przyciskiem STRAIGHT wybierasz interesującą Cię impedancję.

 

U mnie pokazuje BD/DVD nie nazwę odtwarzacza i jego numer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skalibrowałem trwało to 3min wszystko poszło gładko kolumny ustawił poprawnie odległości też. Zmieniłem tylko Level suba na +10dB max bo mi ustawił na -2,5 i po zmianie słychać go lepiej.A więc u mnie pokazuję pod Hdmi 1 kenwooda combo co uzywałem kiedyś(BD-Player),Hdmi 2 BDP-7700 Philipsa widać rozpoznaję modele fajne jest to. LG420 podawał nazwe serwisową ale jego nie podłączałem bo to dziadostwo.Odpaliłem na próbę płytkę "Ocalony" na -27dB volumie nie idzie wysiedzić w pokoju 20m przy wystrzałach i eksplozjach dialogi też wyraziste jest dynamika czuć to bo po odpaleniu mój pies wleciał do pokoju i na początku nie wiedział co się dzieje. Jestem zadowolony z zakupu i mogę potwierdzić że test z AV jest prawdziwy nie sponsorowany jeśli chodzi o ten model.

 

Mam jeszcze jedno pytanie jest funkcja"Test Tone" wprowadza ona sygnał testowy równoważnik dla głosników i korektora EQ ustawiłem ja na ON bo była wyłączona.Czy jest możliwość przeprowadzenia testu szumu głosników bo szukałem i nie mam tej funkcji tamtą jak uruchomie na on to nie daję żadnego sygnału do testu a z początku myślałem że służy ona właśnie do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz włączone to kolejno sygnał testowy powinien przechodzić po wszystkich kanałach, szum testowy przy tym ustawieniu uaktywni się też zawsze, jak przejdziesz do ręcznej regulacji jakiegoś kanału np głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info faktycznie jest szum ja zapomniałem że przy starcie wyciszyłem go -60dB i nie było mi słychać musiałem ręcznie pod głośnić i teraz słychać

 

A czy można z pilota wyświetlać i przełączać informacje o o dekoderze audio,in put itp.Bo wyczytałem ze działa tylko z panelu frontowego INFO a z pilota nie ma wzmianki.

Czy dobrze odtwarzam jak zapuszcze płytkę BD to w info pokazuje mi DSP Program STRAIGHT czy tak ma być ustawia mi automatycznie sam nic nie ingeruję? Czy tak pozostawić? Jak ręcznie wybiore to przełacza mi Sci-Fi itp.

Na ile najlepiej ustawić DSP Level domyślnie jest na 0? Cinema DSP3D Mode też mam na on

 

Czy ten Staight DSP jak dobrze rozumiem przetwarza oryginalny surowy (nie ruszony) dźwięk z BD bez żadnych polepszaczy i żadnych efektów przestrzennych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ustawić, żeby po tym jak "wejdzie" sygnał z odtwarzacza blu-ray na amplituner, żeby ten automatycznie wykrywał jaki to sygnał (DD,DTS i odmiany HD, LPCM,PCM) a jeśli nie wiesz jak (jestem poza chatą a nie pamiętam) to to właśnie uzyskasz wciskając przycisk STRAIGHT, nawet jeśli masz ustawiony jakiś program DSP typu Sci-Fi jak podałeś lub Dolby Pro Logic II lub DTS NEO 6 dla muzy to po naciśnięciu przycisku STRAIGHT przeskoczy Ci na taką ścieżkę jaką masz w filmie/koncercie/muzie. Jest 5.1 DTS to na taki dekoder przeskoczy z taką konfiguracją kolumn, jest muza stereo to przeskoczy na LPCM czy PCM w konfiguracji stereo , jak masz ścieżkę AC-3 5.1 to przeskoczy na Dolby Digital 5.1 i to będzie pokazywało na wyświetlaczu amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem filmy z DD,DTS,DTS-MA HD i nic nie musiałem przestawiać na ampku wybija STRAIGHT i pokazuje koder taki sam na playerze BD jak i na amku czyli poprawnie dekoduje w takim foracie w jakim film jest nagrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem przody ns STX F130n na większe monitory paki nie wchodziły w grę z braku miejsca cały zestaw mam oparty na STX central i tyły udało wypożyczyć mi się też u mnie w mieście Magnata Sub302A i po kalibracji przody ustawił mi na "duże" ale przestawiłem na "Małe" a zwrotnice ustawił mi na 110Hz i moje pytanie do was jest takie czy jak przestawiłem na "Mały" czy zwrotnice dać na 120Hz czy pozostawić jak Yamaha ustawiła po kalibracji.Czy te 10Hz da coś? Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu na 20m jest głośno,dynamicznie i szczegółowo sub daje mocny bas i w połączeniu z STXami z całym zestawem bardzo ładnie sie zgrywa. Testowałem to na filmach tych co podaliście do testu suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: zapomniałem dodać że przed zakupem dzwoniłem do stx i się pytałem i powiedział mi że bas w nich zaczyna się od około 80-100hz więc myśle żeby tak pozostawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, po kalibracji trzeba conieco poustawiac samemu. Jak w kolumnach masz glosnik 16 cm lub wiecej to ustawiasz na duzy, monitory czy podlogowki nie ma znaczenia.

Zazwyczaj nalezy podniesc level glosnosci sourroundow, oraz centrala bo kalibrator zaniza ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny podbiłem na +3dB a tyły też chyba na tyle samo +3dB ustawie bo jak mnie pamięć nie myli wyciszył mi na -0,5 albo -1,5dB sprawdze jeszcze dokladnie jak bede w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.