Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V481-Auto kalibracja


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

A fazę ustawia automatycznie sam podczas kalibracji amplif(bo mam w nim funkcje) na subie nie mam ustawienia fazy. Bo mam ustawioną w nim na normal-nie odwrócona tak było fabrycznie ustawione?

jest jeszcze Reverse funkcja odwrócona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amp ustawił to zostaw, ale z doświadczenia wiem, że 0 -180 nie jest wystarczające do precyzyjnej regulacji, najlepiej gdy sub ma własną płynną regulację i w tym wypadku zawsze trzeba ręcznie, no ale jak nie ma to problem z głowy :) Fazę dla spokoju możesz też sprawdzić sam, wystarczy sygnał testowy z częstotliwością na jakiej podzieliłeś pasmo, pomocne są też poboczne częstotliwości dla potwierdzenia +- 40Hz~, potem wystarczy odtworzyć daną częstotliwość podziału i przestawić klika razy fazę. Tam, gdzie poziom SPL będzie najwyższy przy częstotliwości podziału i sąsiadujących częstotliwości, to będzie właśnie najbardziej zgodna faza kolumna - sub. Oczywiście regulacje trzeba prowadzić siedząc w miejscu odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po kalibracji odcielo kolumny na 40hz i centralny tez, az sie zdziwilem, co do fazy suba mam regulacje co 90 stopni ale jeszcze nie siadlem przy tym porzadnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Yamszce jest w zakładce Speakers-configuration-subwoofer phase

ja jednak zostane przy tych 110Hz aby odciązyć kolumny niższym pasmem niech sie sub przejmie

 

Ale niech ktoś mi odpowie z tą Fazą czy ją amp ustawia przy kalibracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem próby z ta Fazą na obydwu ustawieniach odpaliłem Szeregowca Rayana i na Normal bas jest głębszy,dynamiczny i czuć go i tak naprawde nie wiadomo z kąt dobiega.Natomiast na Reverse jest płytki mało dynamiki i jak by był lekko opóźniony względem wybuchów na filmie.Wiec amp dobrze ustawił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że tak :) Ustawienie na odwróconej fazie daje właśnie taki efekt sub swoje, a kolumny swoje aczkolwiek rzadko się zdarza, żeby sub wymagał odwrócenia fazy o 180st. Warto jednak inwestować w suby z płynną regulacją ponieważ są przypadki, gdzie ustawienie pośrednie daje lepsze rezultaty dopasowania do większej części pasma w punkcie podziału niż ustawienie neutralne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem zadowolony dla tego nie kupiłem tylko na poczatku wypozyczyłem bo chciałem przetestowac i się przekonać jak zachowa sie u mnie w bloku w pokoju poza tym jego moc wypelnia mi caly pokój czuc łupnięcie. Duza moc jest mi nie potrzebna bo dzieci małe są u sasiadów takie uroki mieszkania w bloku :(.Bo nie mam czasu na odsyłki jak dla mnie dużu lepiej zachowuje sie i daje bas niż ten stx co odesłałem.Ładnie się zgrywa z STXami i jego rozmiar wlazł mi na styk w te miejsce gdzie stał poprzedni.S4home miał racje że sub 1000zł ten jest najlepszy i tak samo znalazłem w swojch gazetach test jego z AV i dostał rekomendacje i byłem ciekawy czy tak naprawde jest jak pisze branża dla tego go wypozyczyłem i potwierdzam że tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma dupnięcie w tych najniższych mimo swoich tylko 100-tu Watów

 

Ja wcześniej miałem "na chacie" jednego z STX-a, 250-tkę i powiem, że żadna to rewelacja ale w 25 metrach , moze też dlatego, ze nie chciało mi się z nim "latać" po pokoju i ustawiłem go przy kolumnie. Mój stały sub, DT PRO Sub 1000 stoi w rogu pokoju ale to niebo a ziemia, i potęga , i szybkość i zejście (mimo w miarę odczuwalnych tylko 30Hz) w stosunku do STX-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma czuć a jak nisko schodzi to nie wiem ale jak odpaliłem Szeregowca rayana to czuć wybuchy w całym mieszkaniu w tym pokoju co ogladam to najglosniej bas jest szybki,dynamiczny nie meczy i nie spóżnia sie tak jak pisał S4Home i AV i to potwierdzam do 1000zł najlepszy wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyć/usłyszeć jak nsko schodzi, kiedy kończy się jego praca zapodaj sobie test z YT, tak, wystarczy z YT, nie musi być nie wiadomo jaka jakość materiału i np

 

 

i naprawdę starczy , żeby przekonać się kiedy kończą się i kolumny i sub. Sam jestem ciekaw do ilu zejdzie ten Magnat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to dobrej jakości materiał. Ale daj znać jak sprawdzisz. Sam jestem ciekaw. Jakiś magazyn w Niemczech go badał to zszedł naprawdę nisko.

Uważaj od drgań lubia się odkręcać kolce i po pewnym momencie masz wrażenie że coś trzeszczy a to nie dokrecone kolce właśnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dostałem jego z kolcami tylko juz przyłaczonymi plastikowymi nóżkami i kablem ohenbach.No własnie zaciekawiło mnie to co napisał S4Home o kolcach ja ich nie mam chodź widziałem recenzje na YT że 302A ma kolce i kabel inny w komplecie Pure Acustic 5m. Na innych recenzjach YT ma plastikowe jak ja.Na fotach jak patrze w necie też są takie jakie ja mam czarne małe czyzbym trafił na jakąś nowszą partię .W instrukcji wyposażeniu piszę tylko kabel sieciowy i tak miałem

 

u mnie wyglada jak ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok coś dokleje tak patrzę po sklepach róznych w necie i też piszą o nóżkach w nich normalnych a nie kolcach i takim samym kablu co ja dostałem więc to musi być nowa partia jakaś.Już sie bałem że zostałem oszukany i dostałem jakis po wystawowy sprzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna granica pasma 28Hz to S4home dobrze pisał o tym teście niemieckim.

Dzięki wielkie S4Home za naprowadzenie mnie na tego magnata i rzetelne info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz kwestia tego z jaką mocą jest te 28Hz (ile dB pokazuje wtedy) bo mój to schodzi do 26 ale wtedy gó.w.n.o go słychać i nic nie czuć :) tylko lata sobie membrana głośnika i nic poza tym. Jak to jest u Ciebie Kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek slychać do tych 28Hz a do ilu membrana chodzi bez dźwieku to nawet uwagi nie zwróciłem.Pomiar robilem do poki dźwiek był słyszalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na takiego taniego suba naprawdę nie żle, no to fajnie , że Ci się tak trafiło. Ja chciałbym, żeby mój zszedł choć do tych 28 z odczuwalnym działaniem. Wydaje się, że różnica 2 Hz to niewiele a jednak to bardzo dużo jeśli chodzi o te już niskie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, 20Hazet masakra, toż to niezłe trzęsienie ziemi , fajnie takie coś poczuć podczas seansu,

 

a powiedzcie mi, dlaczego w kinie, które w końcu jest przystosowane do nagłośnienia nie ma takich subsonicznych doznań, przecież gdzie jak gdzie ale w kinie jeśli je.b.n.i.e bomba atomowa to powinniśmy aż poczuć, że to bomba walnęła a nie wybuchnął jakiś granat, nie muszę tłumaczyć co się z tym wiąże , jest tak, że może włosy wyrwac z głowy a już na pewno ściągnąc co niektórym perukę :), czego chociaż namiastki tego nie ma w kinie , przecież to jest jakaś masakra, porażka.

 

Ciekawi mnie czy w kinie z nagłośnieniem THX można coś takiego poczuć. Czy ktoś z Was był w takim kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Ale teraz kwestia tego z jaką mocą jest te 28Hz (ile dB pokazuje wtedy)

 

Bez urazy, ale IMO szkoda czasu jałowe dyskusje na temat jakości sprzętu i jego parametrów powstające na bazie bezwartościowych pomiarów. Do pomiarów używa się szumu rózowego lub SS, aplikacji pomiarowej np. REW i mikrofonu pomiarowego, a nie ucha. Bardzo proszę, nie budujcie teorii w oparciu o pseudonaukowe testy i pomiary. Choćby najtańszy (przetestowany) mikrofon (WM-61A + preamp ~50zł) i darmowy REW dostarczą wielokrotnie więcej wartościowej informacji, niż obserwacja trzepoczącej na 28Hz membrany.

 

a powiedzcie mi, dlaczego w kinie, które w końcu jest przystosowane do nagłośnienia nie ma takich subsonicznych doznań,

 

Pewnie dlatego, że kino jest profesjonalnie skalibrowane i nie występują tam charakterystyczne dla małych pomieszczeń podbicia niskich częstotliwości, odbierane właśnie jako "subsoniczne basowe uderzenie" dodatkowo potęgowane przez niewłaściwe ustawienie sprzętu lub błędną kalibrację. To jak z przejściem ze słuchania z podkręconymi basami i sopranami na odsłuch "pure direct". Najpierw jest szok, że tak fatalnie gra, dopiero po jakimś czasie zamiast łomotu słychać prawdziwy dźwięk, ze wszystkimi detalami i niuansami. Tu jest identycznie. Na początku basu brakuje (peruka nie spada), dopiero potem słychać jego prawdziwe brzmienie i czuć rozciągnięcie. Często nawet czuć fizycznie, przez żołądek.

 

Ciekawi mnie czy w kinie z nagłośnieniem THX można coś takiego poczuć.

 

W kinie THX możemy na własne uszy przekonać się jak powinno być i w jak wielkim tkwiliśmy błędzie, sądząc, że to czego słuchamy, jest właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale IMO szkoda czasu jałowe dyskusje na temat jakości sprzętu i jego parametrów powstające na bazie bezwartościowych pomiarów. Do pomiarów używa się szumu rózowego lub SS, aplikacji pomiarowej np. REW i mikrofonu pomiarowego, a nie ucha. Bardzo proszę, nie budujcie teorii w oparciu o pseudonaukowe testy i pomiary

 

ale bez urazy bo jak na razie jesteś jedynym , który wziął ten test na bardzo poważnie poruszając test różowy, mam gdzieś ten mikrofon i jego wyniki przy pomocy szumu różowego, nie jestem laborantem i nie będę się w niego bawił a to jest takie z przymrużeniem oka a co myślisz, że ja nie wiem, że taki test nie jest dokładny poza tym mi wystarczy to , że i nie czuję i nie słyszę działania suba wtedy wiem, że tyle a tyle potrafi a nie, że test z szumem różowym dał wyniki takie a nie inne i okazało się, że sub schodzi do 30Hz uzyskując wtedy (strzelam)80-kilka dB(nie miałem z tym do czynienia więc nie będę tu strugał znawcy i nie wiem czy takie wyniki można uzyskać przy pomocy tego testu) :) i tak prawdę mówiąc za bardzo mi to by nic nie powiedziało w przeciwieństwie do tego co zobaczę i :) nie usłyszę.

 

Na początku basu brakuje (peruka nie spada), dopiero potem słychać jego prawdziwe brzmienie i czuć rozciągnięcie. Często nawet czuć fizycznie, przez żołądek.

 

no dobra tak jest z pure direct ale ja nie słucham z podbitymi basami i nie słyszę tego jak to nazwałeś rozciagnięcia i odczucia fizycznego, przez żołądek. Jest po prostu kicha i już. Jedyne w miarę dobre nagłośnienie gwarantuje I-MAX ale tu też brakuje tego zejścia i potęgi. Moim zdaniem za kiepskie są subwofery, są by były a na pewno lepiej sprawiłyby się dwa ale jak ktoś rozkręcający ten biznes żuli na jakościowo lepsze klocki i brzmienie a idzie na ilość (większa ilość kin= większa kasa i ch.u.j z jakością brzmienia) to nie ma w tym nic dziwnego, że taką mamy jakość. A ludzie i tak przyjdą do takich kin i tylko to dla właścicieli się liczy. Kasa.

 

THX guzik dziś mówi lepią toto nawet na pierdziawki.

ale bez przesady, pierdziawki pierdziawkami a zabawki do kina zabawkami do kina, chyba widać różnica co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
na razie jesteś jedynym , który wziął ten test na bardzo poważnie

 

Z reguły traktuję poważnie opinie i wnioski wyrażane publicznie, szczególnie, gdy ktoś przywołuje dane i pomiary. Może w takim razie trzeba je publikować na forum "Zabawa i rozrywka". Ludzie to czytają i wyrabiają sobie błędne opinie, które powielane stają się mitami, o których pisałem wiele razy. Kończy się to niestety pogłębiającą się frustracją, że nie gra jak powinno, i niekończącą się pogonią, często finansowo bolesną za coraz to większym i lepszym subem. Ale to chyba temat na forum "Naprawa świata" :-))

 

ja nie słucham z podbitymi basami i nie słyszę tego jak to nazwałeś rozciagnięcia i odczucia fizycznego, przez żołądek.

 

Nie słucham z podbitym basem. Wiesz, jest na tym forum przynajmniej dwóch ludzi, którzy osiągnęli bardzo dobre warunki w "zwykłym" pokoju i na "zwykłym" sprzęcie. Wystarczyło przestać działać po omacku i kwestionować zasady, a podejść do tematu we właściwy sposób. Zajęło to kilka dni, ale rezultat jest tak dobry, że dziś są szczęśliwymi kinomaniakami i nie zawracają sobie głowy jaki sub kupić, aby osiągnąć "potęgę basu".

 

THX guzik dziś mówi lepią toto nawet na pierdziawki.

 

Ciekawa teza. Rozumiem, że znasz wiarygodne badania obalające certyfikację THX tych "pierdziawek", na które mógłbyś się powołać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.