Skocz do zawartości
IGNORED

Napięcie w kondycjonerze - szok!


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu miałem pożyczonego Heliona - na wejściu było 228V a na wyjściu 248V (!) ! Nawet obciążenie niewiele pomagało. Może nowsze wersje maja już to poprawione.

 

Teraz mam PS Audio Power Plant P300, idealną sinusoidę i regulację napięcia wyjściowego w zakresie +/- 1V i +/- 1 Hz. I TO jest dopiero profi :-)

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Neel aby wyjśc z twarzą powinien zawezwac (ogłoszenia w prasie, forum itde) uzytkownikow-klientów i na własny koszt wymienić trafa na takie jakie maja być. Dla mnie firma jest spalona . To tak jakby szanujacy sie producent samochodow oglosil, że w zwiazku ze zmiana pory roku na zimowa zamarza npABS. A całą sprawę zamknął tak jak Neel słowami "... zachęcam do zachowania podwyższonej czujności w temacie..."

Przypuszczam, ze jeżeli u mnie napiecia wej/wyj sa takie same, (podobnie wypadlo u Zyzia) to u jeszcze paru innych szanujacych się producentów API , ESA, Accuphase) będzie tak samo.

Bzdurą i mijaniem się z prawdą jest zatem fragment wyjasnień Neela, że "... są one (trafa) ZAZWYCZAJ tak obliczane, aby przekładnia 1:1 była uzyskiwana przy 50 do 100% obciążenia znamionowego..."

Nie przypuszczam by Neel nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji zastosowanego rozwiązania.

Zazwyczaj w takich przypadkach ogólnie pojęta ludzka przyzwoitość nakazuje prosto i bez krętactw przekazać clou problemu. Jak sobie pomyślę, że sam bylem blisko zakupu Neela...

 

yezu> kondycjonery w moim skromnym mniemaniu sa po to by chroniło. Skutkiem ubocznym jest, że gra inaczej. U mnie to inaczej oznacza poprawę. Mysle, że stawianie znaku równości pomiędzy pipkami a kondycjonerami to duze uproszczenie:-)))

Proponuję zadać sobie trud wypożyczenia kondycjonera oraz zadac duzo wiekszy trud podejscia do sprawy bez uprzedzeń i emocji. Bedzie lepiej? Bomba! Mamy ochrone plus poprawę. Będzie bez zmian? Pozostaje tylko ochrona. Będzie gorzej? Wiesz co robić:-)))

 

Pozdrawiam

Croolick

No widzisz zyzio, mnie to też zastanawia. Czy naprawdę żadna redakcja przy licznych testach tych urzadzeń nie robiła żadnych, nawet najprostszych pomiarów? Jak naprawię swój wypasiony multimetr z Obi :) to pomierzę PowerAc`a w spoczynku i pod obciążeniem. Ciekawe co wyjdzie.

 

 

Croolick

->Gutten

 

Jestem w Szoku ! Cos co miało chronic ewidentnie p....i ?! niezły numer , tak mysle że może nowe twory ińżyniera Neela beda dawały od razu 380V na wyjsciu, mają chłopy rozmach nie ma co ;0) Pomierzyłem od razu

mojego Powerboxa - bez obciazenia 225 do 228 - obciazany 224 do 226 (napięcie się zmieniało ale mysle ze to

sieć?) Facecik powinien ci kupic 18 letnie whisky i przynajmniej zrefundowac koszt naprawy, a wszystkie

swoje urzadzenia gratis przeskalować klientom!

 

->Broda

 

na twoim miejscu to bym wyjechał na bezludna wyspe a nie zabierał głos na tak poczciwym forum

 

 

pzdr R

Podstawy prawne

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 03.04.1999 r. o normalizacji (Dz. U. nr 53 poz. 251 ze zm.) i wydanym na jej podstawie Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 14.09.1999 r. w sprawie obowiązku stosowania niektórych Polskich Norm (Dz.U. nr 80, poz. 911 ze zm.), zmienionym rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20.01.2002r. (Dz.U. Nr 14, poz. 133) w Polsce zobowiązani jesteśmy do wprowadzenia w życie w całości zapisów Polskiej Normy PN-IEC 60038:1999 „Napięcia znormalizowane IEC”. W związku z tym do końca 2003 roku, w sieci niskiego napięcia z dotychczasowych 220/380 V napięcie powinno być podwyższone do 230/400 V ±10%. W okresie przejściowym napięcie w sieci powinno wynosić zgodnie z zaleceniami normy PN-IEC 60038:1999 Tabela I, pkt. 1) 230/400V +6% -10%. Jednocześnie zgodnie z § 32 ust.1 pkt. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25.09.2000 r. w sprawie szczegółowych warunków przyłączenia podmiotów do sieci elektroenergetycznych, obrotu energią elektryczną, świadczenia usług przesyłowych, ruchu sieciowego i eksploatacji sieci oraz standardów jakościowych obsługi odbiorców (Dz. U. nr 85 poz. 957) dopuszczalne odchylenia napięcia od znamionowego w sieciach o napięciu niższym od 110 kV w czasie 15 minut wynosi +5% -10%, co było zgodne ze stosowanymi dotychczas w Polsce standardami jakości energii. Należy jednak dodać, że planowana na ten rok nowelizacja ww. rozporządzenia z dnia 25.09.2000 r. przewiduje dostosowanie standardów jakościowych do stosowanych w Unii Europejskiej, a więc odchylenia napięcia będą takie same w jak normie PN-IEC 60038:1999 tj. ±10%.

 

Zmiana napięcia podyktowana jest koniecznością dostosowania poziomu napięcia do standardów przyjętych w krajach UE. Ze względu na czasochłonność prac związanych ze zmianą napięcia, proces ten zostanie rozpoczęty już w połowie 2003 roku*).

 

Na podstawie § 33 pkt. 5 ppkt. b) powołanego wyżej rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25.09.2000 r. przedsiębiorstwa energetyczne są obowiązane do indywidualnego powiadomienia każdego odbiorcy na 1 rok przed planowanym wprowadzeniem zmian. Każdy więc powinien otrzymać wraz z rachunkiem za energię elektryczną indywidualną informację.

 

Z drugiej strony z § 16 pkt. 9 rozporządzenia z dnia 25.09.2000 r. wynika konieczność dostosowania przez odbiorców swoich urządzeń do zmienionych warunków funkcjonowania sieci.

 

Należy podkreślić, że dostosowanie to w większości przypadków polegać będzie przede wszystkim na sprawdzeniu napięcia, do jakiego przystosowane są urządzenia elektryczne u odbiorców (informacja ta znajduje się na każdym urządzeniu na jego tabliczce znamionowej).

 

Szczegółowe informacje dotyczące zmiany napięcia, można uzyskać pod specjalnymi numerami telefonów w zakładach energetycznych lub we wszystkich punktach obsługi klienta zakładów energetycznych, z którymi odbiorcy zawarli (mają zawartą) umowę o dostawie energii elektrycznej.

 

 

 

Techniczne aspekty zmiany napięcia zasilania z 220/380 V na 230/400V

 

Polska, jako członek Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. Elektrotechniki, zgodnie z obowiązującą normą PN-IEC 60038:1999 „Napięcie znormalizowane IEC” wprowadzoną do obowiązkowego stosowania rozporządzeniem Ministra Gospodarki 20.01.2002r., (Dz.U. Nr 14, poz. 133) prowadzi proces dostosowawczy w dziedzinie ujednolicenia:

 

wartości napięć znamionowych w sieciach niskich napięć (nn),

 

napięć stosowanych przez producentów urządzeń i odbiorników pracujących w sieci odbiorczej,

 

użytkowania urządzeń.

 

 

 

W dobie starań naszego państwa o wejście do Unii Europejskiej, konieczność dostosowania obowiązujących w Polsce standardów technicznych do wymagań międzynarodowych jest niezbędna m.in. dla utrzymania się produktów krajowych przemysłu elektrotechnicznego na rynku europejskim.

 

Norma regulująca zmianę napięcia zasilania z 220/380 V na 230/400 V w Polsce stanowi, że czasokres przejścia na nowy poziom napięcia nie powinien przekroczyć 2003 roku.

 

Na terenie działania poszczególnych zakładów energetycznych zmiana napięcia będzie wprowadzana sukcesywnie w taki sposób, aby uwzględniając postanowienia rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 25.09.2000 r. (Dz. U. nr 85 poz. 957) do końca 2003 roku osiągać napięcie znamionowe 230 V ±10%. Tak więc zakres dopuszczanych zmian napięcia w sieci nn będzie mógł wynosić od 207 V do 253 V. Producenci urządzeń natomiast powinni swoje wyroby oznaczać odpowiednio do napięć znamionowych 230/400V, a urządzenia te powinny pracować poprawnie co najmniej w przedziale odchyleń ±10% od napięcia znamionowego, tj. dla urządzeń jednofazowych w minimalnym przedziale 207 V - 253 V. Od strony technicznej zmiana napięcia w sieci polegać będzie na zmianie przekładni transformatorów rozdzielczych lub w przypadku, gdy konstrukcja transformatora nie pozwala na zmianę przekładni, na wymianie transformatora w stacji (będą to jednak przypadki bardzo sporadyczne, najczęściej i tak przewidziane do wymiany w związku z ich technicznym zużyciem).

 

Celowość ujednolicenia napięcia w sieci nn z punktu widzenia użytkowników oznacza:

 

możliwość większego wyboru urządzeń, aparatury i odbiorników elektrycznych,

kompatybilność urządzeń i ich części składowych z produkowanymi na świecie,

możliwość korzystania z urządzeń oferowanych w Polsce również za granicą,

konkurencyjność cenową urządzeń i aparatów w aspekcie szerszej oferty produktów,

lepsze warunki napięciowe u odbiorców zasilanych obecnie zbyt niskim napięciem w sieci 220/380 V, a tym samym poprawa pracy ich urządzeń.

 

 

Z punktu widzenia producentów urządzeń, dostosowanie napięcia znamionowego do wymogów europejskich to przede wszystkim:

 

możliwość produkcji dłuższych serii wyrobów,

 

rozszerzenie zbytu urządzeń na rynki zagraniczne.

 

 

 

Potencjalne skutki zmiany napięcia dla urządzeń wyprodukowanych na napięcie znamionowe 220/380 V

 

Na podstawie doświadczeń z terenu Niemiec, gdzie zmianę napięcia zasilania wprowadzono na początku lat 90. należy przyjąć, że podwyższenie napięcia zasilania nie powinno pociągać za sobą ujemnych skutków dla już pracujących odbiorników. Przemawia za tym również odpowiednia wiedza techniczna.

 

 

 

1. Urządzenia grzewcze z regulacją temperatury

 

Podwyższenie napięcia znamionowego z 220 V na 230 V, czyli o 10 V dla takich odbiorników jak żelazka, grzejniki pralki automatyczne, ogrzewacze elektryczne, suszarki i inne urządzenia wyposażone w termostaty spowoduje niewielki wzrost poboru mocy, lecz nie będzie ono miało praktycznie wpływu ani na wartość regulowanej temperatury, ani na zużycie energii elektrycznej, gdyż czas nagrzewania ulega odpowiedniemu skróceniu.

 

 

 

2. Urządzenia grzewcze bez regulacji temperatury

 

Urządzenie grzewcze bez regulacji temperatury np. grzałki, kuchenki elektryczne bez regulacji temperatury, pracują zwykle pod nadzorem. Osiągnięcie żądanej temperatury przy wyższym napięciu zasilania następuje nieco szybciej, co na ogół jest korzystne dla użytkownika.

 

Po nagrzaniu następuje zwykle wyłączenie urządzenia lub obniżenie poboru mocy przez użytkownika za pomocą odpowiedniego przełącznika. W przypadku tych urządzeń, podwyższenie napięcia zasilania może spowodować nieco krótszy okres ich trwałości eksploatacyjnej.

 

 

 

3. Urządzenia gospodarstwa domowego

 

Odkurzacze, roboty kuchenne i inne urządzenia wyposażone w szybkoobrotowe silniki elektryczne małej mocy - przy zasilaniu podwyższonym napięciem nie stwarzają żadnych problemów, gdyż wzrost napięcia powoduje nieznaczne zwiększenie obrotów silnika. Równocześnie jednak zwiększa się chłodzenie powietrzem związane z prędkością obrotową, co sumarycznie nie powoduje pogorszenia warunków pracy i wzrostu zużycia energii elektrycznej.

 

Zamrażarki, lodówki, zmywarki do naczyń - cykle pracy (programy pracy) tych urządzeń ulegną nieznacznemu, praktycznie niezauważalnemu dla użytkownika skróceniu.

 

 

 

4. Źródła światła (żarówki, jarzeniówki itd.)

 

Dostępne od dłuższego czasu w sprzedaży i użytkowaniu źródła światła są już zbudowane na napięcie 230 V.

 

 

 

5. Silniki gospodarcze (napędy pomp, urządzeń warsztatowych, rolniczych itp.)

 

Są to przeważnie silniki indukcyjne 1 lub 3-fazowe o mocach rzędu kilku do kilkunastu kW. Ich cechą charakterystyczną jest prędkość obrotowa zależna od częstotliwości, a w niewielkim stopniu zależna od wartości napięcia zasilającego. Podwyższenie napięcia zasilającego nie zmieni zatem liczby obrotów urządzenia napędzanego, użytkownik nie odczuje więc żadnej istotnej zmiany w pracy urządzenia. W nieznacznym stopniu zwiększy się moment rozruchowy i maksymalny silnika, a pobierany prąd przy znamionowym obciążeniu nieco się zmniejszy, co można uznać za zmiany korzystne**)

 

 

 

6. Urządzenia elektroniki domowej i biurowej

 

Komputery, urządzenia telekomunikacyjne oraz wszelkie urządzenia elektroniczne, jak również sprzęt RTV są wyposażone w wewnętrzne układy stabilizacji napięcia i podwyższenie napięcia zasilającego, w przewidywanej wysokości, nie ma wpływu na ich pracę.

 

 

 

Jak wynika z powyższego przeglądu obecnie stosowanych urządzeń (odbiorników) i skutków, jakie niesie ze sobą konieczność wprowadzenia podwyższonego napięcia w sieci nn, w zasadzie nie powinno być problemów z eksploatacją urządzeń wyprodukowanych na 220 V po zmianie napięcia do 230 V. Nowe urządzenia, których użytkowanie przewiduje się po 2003 roku, muszą być wytwarzane z uwzględnieniem możliwości pracy przy napięciu zmieniającym się w zakresie od 207 V do 253 V. Odbiorcy (użytkownicy) urządzeń przy zakupie nowych odbiorników elektrycznych do swoich gospodarstw domowych i zakładowych powinni upewnić się, czy urządzenie jest faktycznie przystosowane do napięcia 230/400 V. Stad też zalecana jest szczególna rozwaga przy zakupach dokonywanych poza sieciami handlowymi (targowiska, stragany itp.), gdzie mogą pojawić się urządzenia tańsze, importowane, zbudowane wg starych wymagań, a nie znajdujące nabywców w krajach o wprowadzonym już napięciu zasilania 230/400 V.

 

Należy tutaj dodać, że od kilku lat praktycznie nie spotyka się w ofercie handlowej urządzeń powszechnego użytku na napięcie znamionowe inne niż 230/400 V. Każde urządzenie na swojej tabliczce znamionowej powinno być oznakowane napięciem 230 V w przypadku odbiorników 1-fazowych i napięciem 400 V w przypadku 3-fazowych. Wymóg ten dotyczy nie tylko urządzeń produkowanych w kraju. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę, że odbiorca ma obowiązek dostosowania swoich urządzeń do zmiany napięcia (§ 16 pkt. 9 Rozp. MG. z dnia 25.09.2000 r.).

 

 

 

UWAGI :

 

*) - Wprowadzana obecnie zmiana napięcia była w Polsce przewidywana już wcześniej. W 1988 r. ustanowiona została Polska Norma PN-88/E-0200 „Napięcia znamionowe”. Najistotniejszym postanowieniem tej normy było zwiększenie napięcia sieci rozdzielczej prądu przemiennego z 220/380 V do 230/400 V. Norma ta dopuszczała na okres przejściowy, do 31.12 2003 roku, pracę istniejącej sieci o napięciu znamionowym 220/380 V. W przedmowie do ww. normy napisano: „ .. postanowienie to nakłada obowiązki na dostawców energii elektrycznej w zakresie podwyższenia napięcia powszechnego użytku oraz obowiązki na wytwórców urządzeń i odbiorników dostosowanych do pracy przy zwiększonym napięciu. Okres, w którym powinno nastąpić zwiększenie napięcia sieci i jej wyposażenie w odpowiednie urządzenie i odbiorniki kończy się w 2003 r. Przewiduje się, że w okresie przejściowym zużyją się urządzenia sieciowe i odbiorniki przystosowane jedynie do napięcia 220/380 V. W tym okresie celowa jest ścisła współpraca i koordynacja działań między dostawcami energii elektrycznej i wytwórcami urządzeń.”

 

**) - Podwyższenie o 10% napięcia zasilającego silnik asynchroniczny, obciążony momentem znamionowym spowoduje wzrost: momentu rozruchowego i maksymalnego o ca 21%, prędkości obrotowej o 0,5 - 1%, sprawności o 0,5 - 1% oraz spadek: poślizgu o ca 17%, współczynnika mocy o ca 0,03, prądu stojana o ca 7% i temperatury uzwojeń stojana o 3-4 0C

 

 

 

Materiał informacyjny przygotowało Biuro SEP w porozumieniu z Centralnym Kolegium Sekcji Energetyki SEP, Centralnym Kolegium Sekcji Urządzeń i Instalacji Elektrycznych SEP oraz Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

 

 

Opracowania, propozycje, opinie jednostek naukowo-technicznych SEP

 

A kondycjoner co daje na sucho 240V nie moze za ch..a uszkodzic CD, chyba ze jakis szit audiofilski...

unitra, brencik... skoro tak nienawidzicie audiofili to po co tutaj postujecie.. hę?

 

PS Wyświadczcie sobie przysługę i poświęćcie trochę czasu na lekturę jakiejś poważnej publikacji z zakresu psychoakustyki.

Brencik to nie śmietnik to forum, tu się pisze od siebie ,

zamiast wklejac elaboraty podaj do nich link.

 

a swoją drogą nie bardzo rozumiem o co chodzi guttenowi?

że jest 245V na wyjściu z kondycjonera? to jest OK, mieści się w normie,

 

że wywaliło bezpiecznik w CD? a skąd wiadomo, że to wina NEELa? bo nieobciążony ma 25V różnicy

między wejściem a wyjściem? to też jest OK, tam jest transformator

 

Gutten, a co NEEL na to? pytałeś się?

maleo, chłopie! Co Ty wygadujesz?

 

Jeśli przy 220V na we było 245V na wy, to transformator ma przekładnię 245/200=~1.114. Różnica między wy a we jest PROPORCJONALNA do przekładni, a nie stała i równa 25V.

 

Jeśli przez przypadek w sieci będzie jak najbardziej dopuszczone normą 230+10%=253V, to wobec tego na wyjściu będzie 253*1.114=~ 281V. Czyli nieco więcej, niz dopuszczalne 253V.

 

I tu - być może, nie upieram się - leży przyczyna. Chwilowy wzrost napięcia, nawet w dopuszczalnym zakresie, może spowodować przekroczenie dopuszczalnego napięcia we dla podłączonego urządzenia. Przecież stabilizator w odtwarzaczu guttena nie pali się co dzień, tylko od czasu do czasu. Może właśnie był chwilowy wzrost napięcia?

maleo nie podam linku bo i tak nie czytacie a jak pzreczytasz to moze obalisz wszystkie mity w twojej glowie na temat zasilania itp a to tragedia juz chyba. jeden audisyfil mniej. i co wtedy?

Jeśli przekładnia jest bliska jedności, to zamieńcie stronami podłączenia uzwojeń pierwotnego i wtórnego trafa w kondycjonerze (jeśli macie za wysokie napięcie na wy:) Niższe napięcie nie zaszkodzi, no chyba że na wzrok - jeślli macie wpiętą lampkę nocną do kondycjonera, to może być z lekka ciemniej:)

Panowie, miałem podobny problem. Po podwyzszeniu napięcia w sieci do 230 było za duże napięcie po trafie separującym. I tylko tutaj moze być wieksze, przy wyjsciach wysokopradowych nie. Umówiłem sie z Panem NEELem, pojechałem z kondycjonerem. Od reki wymieniono mi nieodpłatnie trafo separujące przystosowane do 230V. Może należy zacząc od tego.

A może należałoby zacząć od tego, że jeśli są to sytuacje powtarzalne to po prostu znaczy, że producent wykonuje urządzenia niezgodnie z normami. A tu już można wyciągać różne wnioski...

inżynier trafa separujące tak mają, nigdy bez obciążenia nie ma 1:1,

tak wynika z moich obserwacji, niestety nie jestem inżynierem i nie bedę ci tego tlumaczył ;-)

możliwe ,że u Guttena jest cos nie tak z Neelem ale IMHO trzeba się z tym zwrócic do producenta,

a nie siać na forum "defetyzmu"( jak mowi moj kolega Janek)

 

z prądem i z ch...m nie ma żartów,

dlatego mnie ten wątek dziwi,

gdyby mi się to przytrafilo to pierwsze leciał bym do Neela a nie na forum,

gdzie stu forumowiczów i sto opinii

 

pozdrawiam

maleo, tu się z Tobą zgadzam w 100%. Trzeba się zwrócić do producenta i niech to poprawi.

 

Wątek guttena odebrałem jako ostrzeżenie dla użytkowników starszych kondycjonerów NEELa. Niedopuszczalne natomiast wydaje mi się stanowisko firmy, która poświadcza istnienie problemu i zaleca zaledwie "wzmożenie szczególnej ostrożności", czyli - realnie rzecz biorąc - podłączenie urządzeń wielokrokrotnie droższych od kondycjonera i zobaczenie, czy pójdą z dymem czy nie. Szczególna ostrożność ma zapewne polegaś na pilnym obserwowaniu urządzenia i przygotowaniu gaśnicy pod ręką... Wydawało by się, że powinna przynajmniej ogłosić w prasie fachowej, że każdemu, kto się zgłosi wymieni nieodpłatnie trafo.

 

Co do transformatorów symetryzujących i separujących: można problem jakoś rozwiązać, vide PAL. Nie wiem jak oni to robią, ale napięcie na we i wy jest identyczne.

  • Redaktorzy

Muszę powiedzieć że sam doradzałem guttenowi podzielenie się swoim doświadczeniem z forum. Sam miałem w życiu okres, kiedy z gniazdka dostawałem średnio powyżej 240V (maksymalnie o ile pamiętam 253V), i wzmacniacze SZLAG TRAFIAŁ. Tak że to nie pieszczoty, tylko sprawa istotna. Nie chciałbym swojego dajmy na to bardzo kosztownego urządzenia wystawiać na większe napięcie niż muszę.

...są dwie ważne sprawy

1.bezpieczeństwo użytkownika (można stracic życie)

2.bezpieczenstwo naszych zabawek(można stracić dużo kasy)

 

jak widać to nie żarty

i dobrze ,że o tym mowimy,

ciekawi mnie co na to powiedzieli w NEELu , bo chyba ,Gutten zgłosiłes im ?

>Rady

Którą masz wersję Powerboxa? Ja mam drugą, ale zastanawiam się niedługo nad zmianą ( a może ktoś mi kupi na gwiazdkę ;P ) i nie wiem czy warto na wyższy model czy na najnowszy? Masz jakieś doświadczenia w tym zakresie?

->Terminator

 

Wersja 2.1 (też miałem 2.0) ma ciche transformatory (w 2.0 czasem lekko buczały), sygnalizację poprawnego podłączenia fazy oraz lepsze gniazda - bez bolców, tylko z bocznymi kontaktami. Pozwala to łatwo zmienić fazę w urządzeniu przez obrócenie wtyczki w gnieździe.

 

Czy warto? Sam oceń. Może lepiej dozbieraj i od razu mierz w wersję 3.0 (nie "słuchałem").

>inżynier

U mnie jest cichutko (podobno kondycjonery Tice'a i Powerwedga mają prawo buczeć:), tak jest napisane na ich stronach, a ich trafa wielkości pudełka zapałek i zero pozytywnych zmian w dźwięku), ale słyszałem, że 2.1 to przepaść w porównaniu do 2.0 - niestety jeszcze nie słuchałem u siebie, na 3. troche mnie nie stać, ale... może. Słuchałem tylko na AS i było git.

->terminator

 

Powerbox'y mam dwa - wersje 2.0 i 2.1 . Jeden w pomieszczeniu tylko do Audio ( v 2.1 )

a drugi zasila w innym pokoju Kino Domowe 5.1 na projektorku. Rozmawiałem na Show

o wymianie 2.0 na 3. W gre wchodzi doplata i musze sie zastanowic nad propozycja PAL

Jak wymienie pochwale sie jak dziala 3 ....

 

pzdr Radek

Witam.

Z materiałów komisji śledczej ds. N.....

[obrazekLUKASZ-212868_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Rady

Słuchałem u siebie i nie tylko któregoś Power wedga z seri ultra, nawet widziałem go w środku, bo miał spalone trafo:))). Tice'a ma moj kolega, któremu pożyczałem Powerboxa. Przed Powerboxem miałem jeszcze doświadczenia z helionami i neelami, esami, fadel artami juz nie mialem ochoty testować wiecej. Testu Tice'a na pewno sobie jeszcze nie odmówię tak jak i PS Audio oraz v. 3.0. :). Narazie jestem na etapie zmiany systemu.

Pozdr.

Witam ponownie!

Zgodnie z zapowiedziami pomierzyłem napiecia PowerAc`a w spoczynku i pod obciążeniem.

Pierwsza rzecz to napięcie w ścianie. Wahało sie pomiędzy 228 a 230V.

Dlaczego o tym piszę? Poniewaz jeszcze rok temu mimo wielokrotynych prób pomiaru NIGDY nie było tak wysokie.

Najwidoczniej regulacje UE i działania ZE przyniosly skutek:) Ja się cieszę. Neelowcy chyba nie...

PowerAc bez obciążenia na wyjściu wykazywał poziom identyczny ze ścianą lub wynik był wyższy o jeden/dwa wolty. Czyli wychodzi na to, że da sie zrobić kondycjoner, który nie wypluwa więcej niż dostaje.

Teraz czas na obciążenie. Podaję wyniki pomiarów:

1. mój system, w CD kręcą się PinkFloydzi- "Sorrow" pełną parą:-)). Ściana 220/219, wyjście PowerAc`a 219/218.

2. Lokówka Clatronic,moc 300W. Ściana220/218, wyjście PowerAc`a 217/215V.

3. Suszarka do włosów z ruskiego targu,moc 1000W. Ściana 220/219, wyjście PowerAc`a 201/200V.

4. Czajnik bezprzewodowy Philips, moc 2,4kW (!)Ściana 221/220, wyjście PowerAc`a 195V plus głośne burczenie trafa jako wyraz sprzeciwu podpięcia nieaudiofilskiej marki.

5. Zrezygnowalem z podpięcia betoniarki ;-))))))

Jak z pewnością zauważliscie napięcie w gniazdku przy pomiarze bez obciążenia a później z obciażeniem różni sie dość znacznie(230 v. 220V) Jest to wynikiem załączenia się pieca akumulacyjnego w mojej norze.

Z pewnościa metodyka pomiarow nie jest doskonała i obarczona w jakims stopniu błedem. Jednakże całość pomiarów daje ogólną (bardzo dobrą zresztą) opinię produktu PAL`a.

Komentarze pozostawiam Wam. Może ktoś uzupełni ciekawą konkluzją?

Pozdrawiam serdecznie!

Croolick

->Croolick

 

To ze twoj kondycjoner PowerAc przezyl podlaczenie suszarki o mocy 2400W majac 800W mocy

separowanej - wytrzymal 2 krotnie wieksze dopuszczalne obciazenie - moim zdaniem zasluguje

na 6 gwiazdek na 5 mozliwych. W instrukcji obslugi P.A.L podkresla ze nie mozna przekraczac

max mocy urzadzenia. Kurcze chyba lubisz sporty extremalne ? ;0))))

 

pzdr Radek

rady>

no ładne kwiatki!Nie czytało sie obstrukcji instrugi i mało co sam bym nie zobaczył sześciu gwiazdek:-))))

Szkoda ze fotek nie porobiłem bo nikt nie uwierzy.

Croolick

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.