Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity m3SI


grzegorzw201

Rekomendowane odpowiedzi

To moze byc smieszne co napisze ale czerwona dioda zapala sie kiedy wlqczasz przycisk wyciszenia - mute - moze cos tutaj jest nie tak? Probowales nim troche pomajstrowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zapala sie czerwona dioda jak robie mute i gasnie jak wylaczam

 

majstrowalem z przyciskami ale nic to nie dalo ,

 

moze ktos wie czy Mf m3 si ma jakas kombinacje przyciskami by zrobic reset albo cos podobnego?

 

albo jak sprawdzic czy w ogole cos plynie na kolumny ze wzmacniacza bo wedlug mnie nic zupelnie jest pelna cisza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc smieszne co napisze ale czerwona dioda zapala sie kiedy wlqczasz przycisk wyciszenia - mute - moze cos tutaj jest nie tak? Probowales nim troche pomajstrowac?

wiesz, że Cohen zmarł? Wiem, że go słuchałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem analogowe wzmacniacze nie mają resteów no bo i po co. Jedyny to odłączanie wtyczki na dłużej.

Jesli nie słuchac nic z kolumn to znaczy że nie płynie.

 

Sprawdziłeś wszystkie line in?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziala na zadnym wyjsciu ,wyslalme dzis do sklepu gdzi ekupilem ciekawe co stwierdza. tak przy okazji czy kable

 

Monkey Cable (MCTSB25) Concept Silverback sa godne tego zestawu ktory posiadam? zamierzam je nabyc jutro,obecnie mialem kamber kabel 4 pr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanko czy ktos wie jak podlaczyc poprawnie uziemienie do kolumn Tannoy Precision 6.2 LE? jestem w tym zielony prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanko czy ktos wie jak podlaczyc poprawnie uziemienie do kolumn Tannoy Precision 6.2 LE? jestem w tym zielony prosze o pomoc

Uziemienie nie jest konieczne, ale jeżeli masz wzmacniacz z wejściem adapterowym z uziemieniem, to jednym kablem (jedną żyłą) podłączasz właśnie kolumny do GND we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ma wzmacniacz musical fidelity m3si on ma takie wejscie?

Tak, takie z zielonym pokrętłem z tyłu, oznaczone jako uziemienie.

 

Jak tam wzmak w naprawie? Ja też miałem taką wpadkę ze wzmakiem tylko z CA 651A, też odesłałem, ten sam błąd u mnie zapałała się kontrolka Protection - przed przegrzaniem 5s po włączeniu wzmacniacza i też odesłałem, bo był na gwarancji, do UK.

 

Ciekawe czy wymienią na nowe, czy będą naprawiać, bo mi jednoznacznie nie odpowiedzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w naprawie czekam na jakies info . jak bede cos wiecej wiedzial napisze. rozumiem ze 2 kable do tego zielonego wpiac i poi jednym do kolumny tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest w naprawie czekam na jakies info . jak bede cos wiecej wiedzial napisze. rozumiem ze 2 kable do tego zielonego wpiac i poi jednym do kolumny tak?

tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam nie bylo mnie tu gdzyz musialem wyjechac. Wzmacniacz wrocil juz jakis czas temu jest sprawny ponoc jakis bezpiecznik poszedl, jednak mam pytanko , czy ktos zna jakies godne urzadzenie w senise korektor cos takiego bym mogl regulowac barwe , mam dziwne ustawienie kolumn inaczej niestety nie moge i nie zachwyca mnie to granie jakos choc wiem ze raczej to dobry zestaw jest:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja jak posłuchałem moje Precision najpierw z CA 851A też mi się dźwięk nie podobał. Dopiero od kiedy mam lampę to jestem zadowolony. Słuchałem z Heglem H160, Accuphase E250 i żaden z nich w połączeniu mi nie odpowiadał, a tania lampa na EL34 od razu mi się spodobała, później słuchałem innej konstrukcji na EL82 i też super brzmiała. Chyba taki urok tych Precisionów, że wymagają dociążonego na średnicy dźwięku i z lampami naprawdę fajnie grają - przynajmniej takie są moje odczucia.

 

Tylko dziwi mnie, że brak czystości, u mnie dźwięk na CA 851A był super detaliczny tylko za ostry i taki trochę techniczny brak w nim muzykalności i to mi przeszkadzało.

 

Druga rzecz niech M3 trochę pogra. Wzmacniacze też się wygrzewają tak jak i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yaqina MS30L tylko wymieniłem lampy chińskie mocy na RFT i sterujące na R.T.C. Słuchałem też hybrydy na EL82 też dobrze grała, a z tranzystorów jeszcze żadem mi się nie spodobał. Wprawdzie M3i tez mi polecano do Tannoy Precision, ale nie maiłem okazji posłuchać. Jak możesz wypożycz sobie jakąś lampę do posłuchania i zobaczysz czy to jest to co Ci się podoba? Nie będę mówił że Yagin to arcydzieło bo tak nie jest ale zgrywa się dobrze z Precision. Myślę, że Cayin CS-55 A tez byłby fajny, mógłbyś wtedy spróbować granie lamp EL34 lub KT88. Pierwsze, pamiętam, Yaqina do Precision poleciło mi Q21. Nigdy wcześniej nie chciałem mieć lampy. Ale ostatnio większość wzmacniaczy jakich słuchałem to były różne lampy, np monobloki 300b na diabełkach itp.

Jakie masz kable?

 

Ja słucham na Chord Odyssey 4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimber kiedyś miałem 8PR i słuchałem z amplitunerem ale to było parę lat temu więc szczerze nie pamiętam jak grał. Od ponad 2 lat używam Odyssey 2 i 4 w różnych zestawach. Ale myślę, że kabel aż w takim stopniu nie wpłynąłby ani na plus ani na minus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze slucham muzyki tylko z kompa przec daca ze wzmacniacza ablo z konsoli ps4 mam tv optykiem podlaczone tv do przetwornika i dalej z przetwornika kablem chinch do wzmacniacza moze tu gdzies tkwi problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jako źródło odpada, ale z pc przez dac powinno być lepiej w zależności od jakości dac-a, Ja w domu mam już chyba 6 dac-ów ale i tak najlepiej odtwarza mi Arcam CD92.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez daca wbudowanego we wzmacniaczu jak podlacze to gra o wiele glosniej i jak jest na polowe glosnosci to mi miga czerwona kontrolka jak podejrzewam cos jest nie tak to mialem juz i musialem oddac go na gwarancje bo bzepiecznik poszedl wiec teraz nie ryzykuje ,ale dziwne ze tej klasy wzmacniacz jak ma na polowe glosnoc to sie przegrzewa. owszem jest glosno bardzo ale za bardzo jak na polowe ustawiona na wzmacniaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś wada, mi naprawiali CA651A i przysłali z UK i daje ten sam problem właśnie z układem protection, (związany z przegrzaniem). Ja mam jeszcze CA 851A i tam nigdy jeszcze nie wyskoczyła mi opcja przegrzania nawet słuchając kilka godzin. Lampa nie ma takich zabezpieczeń, ale też grywa czasami w soboty lub niedziele po kilka godzin i nie ma z nią żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tez sie zastanawiam czy znow nie odeslac go na gwarancje, bo czy to normalne by sie zapala ta lampka jak jest zrobione na polowe glosnosci owszem gra juz glosno ale chyba tak nie powinno byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś kolegi (sąsiada) córka robiła 18 i dzwoni do mnie o 2 w nocy do domu, wstaję z łóżka co się mogło stać, a ona, że wzmacniacz przestał grać, ale ona faktycznie słuchała głośno na małych kolumnach i to było po kilku godzinach takiego słuchania, wyłączyłem, poczekaliśmy 5 min włączyliśmy i działał i to mogło być przegrzanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.