Skocz do zawartości
IGNORED

Zmarł Fidel Castro ...."Hasta siempre Comandante"


Tommiashi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogry są zazwyczaj spokojne i pozbawione wszelkiej złośliwości.

Niom, tylko Disney i Hollywood nam zapaskudzili opinię :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat było w książce, choć faktem jest, że Cejrowski język i kulturę latynoamerykańską lubi, i dlatego jego reportaże stamtąd są najlepsze. Mnie od tego odrzuca, w życiu nie nauczę się hiszpańskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię Cejrowskiego za jego programy...

Są lekkie fajne i przyjemne, natomiast tak się złożyło iż od blisko 20 lat mam żonę z ameryki południowej - tą samą lol. Także chcąc nie chcąc wiem iż Pan Wojtek mówi to co pasuje mu do wizji programu, a to co nie pasuje pomija....

Coby była jasność nie zarzucam mu iż ściemnia...Bo prostu temat jest tak szeroki iż jak ze statystyką - można nią udowodnić iż ziemia jest płaska....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Ja bardzo lubię Cejrowskiego za jego programy...

Są lekkie fajne i przyjemne, natomiast tak się złożyło iż od blisko 20 lat mam żonę z ameryki południowej - tą samą lol. Także chcąc nie chcąc wiem iż Pan Wojtek mówi to co pasuje mu do wizji programu, a to co nie pasuje pomija....

Coby była jasność nie zarzucam mu iż ściemnia...Bo prostu temat jest tak szeroki iż jak ze statystyką - można nią udowodnić iż ziemia jest płaska....

 

Tematów cudzych żon nie poruszam. Chociaż jestem zaciekawiony. A WC Kowboj już tak ma.

Edytowane przez Włodzimierz_55692
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi i słusznie....

I jeśli mogę odrobinę prywaty - ja to jestem kliniczny przypadek globalnej wioski.

Od dziecka dwu państwowiec, do 20 w Polsce, no ciut dłużej - studia. Miesiąc wakacji zawsze w stanach u dziadków, Drugie studia w stanach, później praca w stanach, Ameryce południowej, króciutko w Azji - incydent praktycznie, Europie zachodniej i w Polsce, acz końcówka znowu będzie w stanach. Po drodze jedna żona Polka, króciutko uroda okazała się zbyt małym fundamentem na budowanie - jej, nie moja rzecz jasna), druga hiszpańskojęzyczna z wszystkimi wadami ;P, ale do dziś i do końca mam nadzieję...

Młoda zakochana w Australii - tam sobie życie układa.... Junior wrócił do korzeni, został papugą nad Potomakiem. Oboje mówią po Polsku idealnie. Juniorowi odwaliło na każde święte przylatuje z jakąś azjatycką pięknością której ja imienia nie umiem wymówić - on dopiero będzie miał globalny młyn.LOL Młoda na szczęście nie gustuje w Aborygenach...

W sumie całe życie na walizkach, momenty rożne, ale podsumowując nie żałuję....

No i ja jestem przeciw ukulturalnianiu Europy - lol

Przepraszam za osobiste wspominki - zwalmy na demencje starczą ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi i słusznie....

I jeśli mogę odrobinę prywaty - ja to jestem kliniczny przypadek globalnej wioski.

Od dziecka dwu państwowiec, do 20 w Polsce, no ciut dłużej - studia. Miesiąc wakacji zawsze w stanach u dziadków, Drugie studia w stanach, później praca w stanach, Ameryce południowej, króciutko w Azji - incydent praktycznie, Europie zachodniej i w Polsce, acz końcówka znowu będzie w stanach. Po drodze jedna żona Polka, króciutko uroda okazała się zbyt małym fundamentem na budowanie - jej, nie moja rzecz jasna), druga hiszpańskojęzyczna z wszystkimi wadami ;P, ale do dziś i do końca mam nadzieję...

Młoda zakochana w Australii - tam sobie życie układa.... Junior wrócił do korzeni, został papugą nad Potomakiem. Oboje mówią po Polsku idealnie. Juniorowi odwaliło na każde święte przylatuje z jakąś azjatycką pięknością której ja imienia nie umiem wymówić - on dopiero będzie miał globalny młyn.LOL Młoda na szczęście nie gustuje w Aborygenach...

W sumie całe życie na walizkach, momenty rożne, ale podsumowując nie żałuję....

No i ja jestem przeciw ukulturalnianiu Europy - lol

Przepraszam za osobiste wspominki - zwalmy na demencje starczą ;P

 

Urozmaicony i ciekawy zyciorys masz. Dobrze znasz hiszpanski? A mloda pewnie plaze uwielbia bo poza plazami to malo co tu uwielbiac sie da.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla miłośników Fidela, Che i komunizmu (tego realnego):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Coś

 

To coś jest dla miłośników bredni.

 

Niemcy robili z nas bohaterów, a Sowieci robili z nas gówno.

 

Niemcy zrobili co najmniej 6 milionów "bohaterów" z Polaków. Np. wydajnie "hartowali" "bohaterstwo" Polaków w piecach i "trenowali" w kamerach gazowych.

 

A "gówno", zrobione z wyzwolonych od "bohaterstwa" przez "Sowietów" i ocalałych w niemieckich fabrykach produkujących "bohaterów" (jedna z najwydajniejszych znajdowała się w okolicach Oświęcimia) odbudowało Polskę po wojnie, zrujnowaną przez producentów "bohaterów".

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś jest dla miłośników bredni.

Liczba 6 mln Polaków jaka zginęła z rąk niemieckich w II W.S. jest mocno wątpliwa. Została zresztą podana "z sufitu" przez Bermana, na polecenie z Moskwy. Naturalnie wedle ówczesnej, a i dotąd lansowanej przez "naukę" i PRL i radziecką i rosyjską, straty ludności polskiej spowodowane przez ZSRR są "minimalne" i nie przekraczają 200-300 tyś. Dzisiejsze analizy demograficzne i częściowe dane ze spisów powojennych (pierwszy jest do tej pory tajny, dwa następne częściowo) wskazują, że z rąk niemieckich zginęło ok. 4 - 4.5 mln Polaków, w tym ponad połowa, nawet do 2/3 to Polacy pochodzenia żydowskiego. Ogólne straty w II W.Ś szacuje się na 8-9 mln. osób. Liczbę osób które zginęły po 45 na terytorium PRL do 56 roku szacuje się na 1 - 1.2 mln. Jak z tej prostej arytmetyki wynika Niemcom Polska "zawdzięcza" mniej trupów niż ZSRR. Nawet jeśli te analizy nie są precyzyjne i obarczone dużym błędem to za co mamy ZSRR i Rosji dziękować? Że wymordowali tylko 2, 3 czy 6 mln Polaków, a mogli dużo więcej? Mamy jeszcze może ze 100 lat, dziękować za 50 lat komunizmu i wyzwolenie spod niemieckiej okupacji udając, że nie wiemy o tym, że Polska została wyzwolona, bo tak się składa, że leży na najkrótszej drodze między Rosją a Niemcami? Gówno mnie i nas obchodzi, że dla Rosjan Wielka Wojna Ojczyźniana to fetysz i jedyna rzecz którą mogą się chełpić. Dla nas II W.Ś to tylko klęska, niewyobrażalne straty zadane przez Niemców i nie mniejsze, jeśli nie większe przez ZSSR. Nie, Rosjanie nas nie wyzwolili spod okupacji, oni tylko przepędzili jednego okupanta, zajmując jego miejsce. Niemiecka okupacja trwała 5 lat, ruska prawie 50. Pora by wreszcie do waszych ruskich łbów dotarło i zostało, że nie jesteśmy Rosji nic winni i absolutnie nie mamy za co dziękować. Poniał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "gówno", zrobione z

z Bucharina, Radka, Zinowiewa, Kamieniewa i innych pokazuje metody bolszewickie. Miliony zagłodzone celowo na Ukrainie, miliony zmarłe na nieludzkiej ziemi itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Liczbę osób które zginęły po 45 na terytorium PRL do 56 roku szacuje się na 1 - 1.2 mln.

 

Te dane nie są wyssane z palca, są wyssane z innego miejsca.

 

absolutnie nie mamy za co dziękować

 

Chociażby za udaremnienie realizacji faszystowskiego Generalnego Planu Wschodniego.

 

miliony

 

Miliony eksterminowane przez kolonistów-imperialistów-katapitalistów na całym świecie. Albo milionowe ofiary niewolnictwa w tak kochającej wolność demokracji kapitalistycznej.

 

Fidel nie był, w odróżnieniu od brata Raula, komunistą. Był socjalistą i antyimperialistą i wywalczył Kubie niezależność, która dla Kubańczyków była ważniejsza (i na razie jest) od wielkości koryta. Jeżeliby nie blokada USA ekonomiczne warunki życia na Kubie byliby nie gorsze od warunków w krajach sąsiednich. Nawet teraz nie są najgorsze - wystarczy porównać komunistyczną Kubę np. z kapitalistycznym Haiti. Wyróżnia Kubę na tle sąsiadów brak analfabetyzmu i stosunkowo wysoki poziom medycyny.

 

Rolnictwo w krajach karaibskich (i nie tylko) zabija nie komunizm a niemożliwość konkurowania z dotowanym rolnictwem w UE i USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolonistów-imperialistów-katapitalistów na całym świecie

plus komunistów, socjalistów, maoistów, lewaków i innych marksistów.

 

ofiary niewolnictwa w tak kochającej wolność demokracji kapitalistyczne

Demokracja kapitalistyczna odrzuciła niewolnictwo bez pomocy marksistów.

 

konkurowania z dotowanym rolnictwem w UE

Proponujesz zlikwidować dotowanie polskich rolników?

 

A co z dotowanymi POGR i Sp. Produkcyjnymi w PRL i kołcho-sowchozami w ZSRR i Rosji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Proponujesz zlikwidować dotowanie polskich rolników?

 

Nic nie proponuję. Wskazuję tylko jedną z głównych przyczyn zapaści rolnictwa przemysłowego na Karaibach i w Afryce co skutkuje głodem na świecie.

 

A co z dotowanymi POGR i Sp. Produkcyjnymi w PRL i kołcho-sowchozami w ZSRR

 

A jeszcze są?

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane nie są wyssane z palca, są wyssane z innego miejsca.

Oczywiście. Tylko moskiewskie statystyki są jako ta krynica mądrości. Od prawie dokładnie 100 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuję tylko jedną z głównych przyczyn zapaści rolnictwa przemysłowego na Karaibach i w Afryce

Przyczyną tej zapaści było i jest długoletnie i masowe kupowanie przez ZSRR cukru i mamałygi w tym obszarze, co w efekcie spodowowało monokulturę i zapaść.

 

Poza tym fale głodu w Azji i w Afryce były spowodowane długoletnim i masowym kupowaniem przez ZSRR żywności na Zachodzie, głównie pszenicy i mięsa, co wywołalo globalny wzrost cen, na które krajów Trzeciego Świata nie było stać.

 

A więc - za głód na świecie odpowiada ZSRR i Rosja. Niech się weźmie za produkcję u siebie, ziemi ma pod dostatkiem, ludzi jeszcze też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A więc - za głód na świecie odpowiada ZSRR i Rosja. Niech się weźmie za produkcję u siebie, ziemi ma pod dostatkiem, ludzi jeszcze też.

 

Jak zwykle mataczysz. Rosja pszenicę i mięso nie importuje a eksportuje. ZSRR dawno już nie ma a głód jest nadal. Cukier ZSSR eksportował tylko z Kuby - zapaść rolnicza jest na wszystkich pozostałych wyspach karaibskich też. Nawet przy wysokich cenach na żywność trudno konkurować z dotowaną produkcją UE i USA. Twoje wywody są więc nieprawdziwe.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby za udaremnienie realizacji faszystowskiego Generalnego Planu Wschodniego.

Jedynym, naprawdę poważnym błędem Polski w czasach II W.S. było to, że choć czasowo nie sprzymierzyła się z Hitlerem. Straty zadane przez Niemców byłyby bez porównania niższe, a jak uczy przykład czy Węgier, Słowacji czy Austrii kraje podbite przez Sowietów w 44 i 45, a poprzednio bezpośrednio czy pośrednio sprzyjające Niemcom wcale nie ucierpiały od nich bardziej niż Polska. Wręcz przeciwnie. Ruscy nigdy nie doceniali lojalności, a tylko i wyłącznie Polacy z krajów okupowanych przez Niemców nie bili się z Sowietami po ich stronie. Ruscy rozumieją wyłącznie argument siły, lojalność i spolegliwość uważają za słabość. Cieszę, się od 25 lat wszystkie rządy to w końcu zrozumiały i skończyło się pieprzenie o przyjaźni i stosunkach dobrosąsiedzkich. Kacap zrozumie tylko wtedy gdy mu się pokaże wała. I czym częściej będziemy mu tego wała pokazywać - tym lepiej. I dopiero jak do niego dotrze, że ni ch**a, można zacząć budować normalne stosunki handlowe i gospodarcze. Politycznych nigdy i w żadnej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy wysokich cenach na żywność trudno konkurować z dotowaną produkcją UE i USA.

Rosji nie stać na dotowanie swojego eksportu żywności - oj jak mi przykro. Ale jak nie stać to cóż począć, trzeba albo robić tak by było stać, albo siedzieć cicho i nie udawać, że jest się lepszym bo nie stać.

 

Kolejne rozczarowanie - uważał Cie za osobę inteligentną.

Rozczarowanie ruskiego trolla mówiąc szczerze wisi mi i powiewa. Tym bardziej jego poglądy o mojej inteligencji.

Nawet się cieszę, że posuwasz się do de facto epitetów, widać argumenty były na tyle celne, że nic więcej Ci nie pozostało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tej zapaści było i jest długoletnie i masowe kupowanie przez ZSRR cukru i mamałygi w tym obszarze, co w efekcie spodowowało monokulturę i zapaść.

 

Poza tym fale głodu w Azji i w Afryce były spowodowane długoletnim i masowym kupowaniem przez ZSRR żywności na Zachodzie, głównie pszenicy i mięsa, co wywołalo globalny wzrost cen, na które krajów Trzeciego Świata nie było stać.

 

A więc - za głód na świecie odpowiada ZSRR i Rosja. Niech się weźmie za produkcję u siebie, ziemi ma pod dostatkiem, ludzi jeszcze też.

Pisz do mnie jeszcze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwsze z brzegu.

 

A teraz wybieraj - z uwagi na biedę na Haiti, czy rząd PiS powinien ograniczyć dotacje dla polskich rolników, czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

widać argumenty były na tyle celne

 

Najbardziej celny był z kacapem. A jaki merytoryczny.

 

Rosji nie stać na dotowanie swojego eksportu żywności - oj jak mi przykro.

 

Jakbyś nie wiedział to kraje karaibskie i afrykańskie, o których pisałem nie należą do Federacji Rosyjskiej.

 

Pierwsze z brzegu.

 

Co to wszystko ma wspólnego z cukrem, zbożem i mięsem? Najbardziej mi się podoba cytowanie przez lewaka portali prawackich typu Wolna Polska. :) Wróg mojego wroga ...?

 

czy rząd PiS powinien ograniczyć dotacje dla polskich rolników, czy nie

 

Rząd, który zaprzestaje własnego protekcjonalizmu gospodarczego wtedy, kiedy wszystkie pozostałe rządy go stosują jest rządem głupim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie przez lewa

Piękne. ;)

 

jest rządem głupim.

A te chłopy na karaibach i w Afryce to co? Po co o nich wspominałeś?

 

Wskazuję tylko jedną z głównych przyczyn zapaści rolnictwa przemysłowego na Karaibach i w Afryce co skutkuje głodem na świecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd, który zaprzestaje własnego protekcjonalizmu gospodarczego wtedy, kiedy wszystkie pozostałe rządy go stosują jest rządem głupim.

Ale nie z powodu komunizmu.

Czyli z powodu mądrości rządów w Europie i Ameryce.

 

Zapętliłeś się, miszczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zapętliłeś się, miszczu.

 

Bynajmniej.

 

Rząd, który zaprzestaje własnego protekcjonalizmu gospodarczego wtedy, kiedy wszystkie pozostałe rządy go stosują jest rządem głupim.

 

Prościej, żebyś zrozumiał: "z wilkami żyjesz - po wilczy wyjesz" nie oznacza, że wycie jest się śpiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej celny był z kacapem. A jaki merytoryczny

Tylko, że ja używam kacapa na określenie nie osoby, a państwa. Ty natomiast odnosisz się bezpośrednio do mojej skromnej osoby. Nie mój problem, ze nie rozróżniasz tych 2 rzeczy. Więcej, wcale się tego kacapa nie wstydzę i zupełnie nie jest mi przykro. Bo polityka i ZSRR i Rosji w stosunku do Polski nie zmieniła się od stuleci, i nie jest możliwe byśmy my Polacy, ot tak dla Twojej przyjemności i dobrego samopoczucia nagle zaczęli kochać Rosję i Rosjan miłością czystą i wieczną. Nie mieliśmy, nie mamy i jeszcze bardzo długo, o ile kiedykolwiek, powodów by was kochać. Tam kochać; nie mamy powodów ani was lubić czy szanować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mamy powodów ani was lubić czy szanować

Za to mamy mnóstwo powodów, aby Wam współczuć.

 

Wam i Waszym sąsiadom, którzy z wielkimi trudnościami wychodzą spod waszej kurateli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.