Skocz do zawartości
IGNORED

EL34B PSVANE Hi-Fi


mcuppa

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna u ciebie też się sfajczył ten rez ;)

Zwróć uwagę co na płytce pre jest u ciebie napisane . Nowy 13s też miał bułę na basie , czy było normalnie ?.

 

Akurat pokrywę do zmywarki włożyłem więc i ja cyknę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, 10t ale ma kilka innych wartosci rezystorow, z tego co pamietam 10t mial 2x45w a13s ma 2x40w.

Wracajac do twojego pytania to tak, mial bule na basie, teraz mam tak zestrojony, ze tego basu jest wiecej aczkolwiek taki jak powienien byc i gdzie powinien byc. W piatek przed sylwestrem byl u mnie kolega ze swoim nowym luxmanem L-590axII za 6000£, zestawienie go z moimi audio physic tempo bylo bardzo nie trafne, poprostu nie dal rady ich wysterowac, zero basu, wysokich, sam srodek. Podlaczylem swojego yanka i poplynela muzyka. Kolega wychodzac powiedzial, ze nie wie po co kazalem mu targac te 30kg, gryby byl na moim miejscu to juz by nic nie szukal. Konkluzja jest taka, powtarzam to jak mantre, to sa niezle wzmacniacze aczkolwiek trzeba naprawic to co gdzie oszczedzal maly zolty czlowiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja walczyłem , żeby było mniej góry i dołu a więcej środka . Na tańszych audynach też jest b.dobrze -buły brak i gra to ze starymi kefami w takiej inn-owskiej manierze . Czyli barwa i spokój z małą ilością wysokich. Tak mi się spodobało , i tak zostało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ten srodek z luxmanem byl matowy, zero barwy, wydzwiekow, naprawde dzwiek slabej jakosci. Bolo kazdy z nas ma jakis swoj dzwiek referencyjny, cos do czego dazy. Kiedy wyciagnalem yanka z pudelka doznalem szoku, zadalem sobie pytanie czy to zemna jest cos nie tak czy z tym wzmacniaczem, czytalem sporo dobrego o tym w wzmaku ale w moim nic z tego dobra nie bylo. Dalem mu szanse na wygrzanie, kupilem dobre lampy ( spora ilosc) i nadal daleko bylo do mojego referencyjnego dzwieku. Na obecna chwile nadal chcial bym cos wiecej aczkolwiek teraz moge spedzic sobotnia noc na sluchaniu do rana z przyjemnoscia. Sporo osob na tym forum ma takie samo zdanie jak ja, jesli chcesz zeby ten wzmacniacz zagral tak jak moze to niestety trzeba mu poswiecic troszke uwagi.

P.S. ja nie twierdze, ze na twoich audynach jest zle, bo juz na tanich czerwonych jantzenach poprawa byla spora, zmienilem na mundorfy sgo w efekcie tak zwanej pogoni za kroliczkiem. Mnie na janzenach przeszkadzal ten zapiaszczony wokal, teraz jest jakby to zohan powiedzial "silky smooth".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ten srodek z luxmanem byl matowy, zero barwy, wydzwiekow, naprawde dzwiek slabej jakosci.

 

Miałem tak samo z yamahami.

 

sporo dobrego o tym w wzmaku ale w moim nic z tego dobra nie bylo

 

Na małych monitorach roydaudio - corniston2 nie miałem buły z yankiem , grały jak z kompletu. Pewnie ten bas to celowe działanie celem przedłużenia pasma małych przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo z yamahami.

Ja nie mam doswiadczenia z piecami za cala czapke talarow, ale myslalem ze jak wydasz taka ilosc zaskorniakow to bedzie to lekarstwo na cale zlo i taki wzmacniacz zagra ze wszystki dobrze. Takze nastepny aspekt ktory trzeba brac pod uwage to dobre zestawienie klockow. Eh nie ma lekko w tym naszym audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka na pierwszym miejscu :)Czasem widzę jak robią testy audio sprzętu za grube pieniądze w gołych ścianach

albo piramidki.Zauważyłem , że im droższy sprzęt tym mniej przyjemności ze słuchania.Po prostu ten dyskomfort

podczas odsłuchów , że wydane dolary tak mało wnoszą...POdobnie jak ze wszystkim wina , tv , samochody, kobiety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba aczkolwiek nie mozna demonizowac, nie wszyscy maja w domach puste sciany. Nie mozna z gory zakladac ze wszyscy maja problem z akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna z gory zakladac ze wszyscy maja problem z akustyka.

 

A się powinno , bo trafienie na pałę bez mierzenia, idealnego ustawienia kolumn w pokoju , to jak trafienie 6-tki w totka.

 

Nie ważne co i za ile wstawisz do pokoju , zagra tak jak pozwoli na to akustyka , i żona :P . Owszem można nastawiać pułapek i paneli i przejść z jednej skrajności w drugą , ale nawet te minimalne pomiary w celu optymalnego ustawienia kolumn dają bardzo dużo.

Dla tego 95% - bo żaden , kondensator ,wzmacniacz ,lampa ,kabel czy źródło nie ma takiego wpływu jak akustyka.

 

Czasem widzę jak robią testy audio sprzętu za grube pieniądze w gołych ścianach

 

Jak uwzględniona jest charakterystyka pomieszczenia to można jak najbardziej mierzyć w pustych ścianach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w moim nowym mieszkaniu podczas remontu brana byla pod uwage akustyka ale w poprzednim nie mialem robione nic i akustyka moze nie byla wzorcowa, nie wiem nie robilem pomiarow aczkolwiek nic sie nie wzbudzalo, bas byl tam gdzie powinien, slychac bylo detale itd. Nie zapominajmy ze rozmawiamy o mieszkaniach a nie salach koncertowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to , że nic się nie wzbudza nie znaczy , że jest tip-top . Dopiero jak zaczniesz mierzyć , to będziesz wiedział co trzeba poprawić , bo ucho ludzkie ułomne jest i wszystkiego nie wychwyci.

 

Większość ludzi akustykę traktuje jak zboczenie , zaś każdy muzyk jako rzecz podstawową.

 

w moim nowym mieszkaniu podczas remontu brana byla pod uwage akustyka

 

Bez urazy .. ale jak można tak bez mierzenia ? Ale zawsze jest już to jakaś baza do bardziej technicznego podejścia do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, wg zasad, gdzie jest pierwsze odbicie, za glosnikami, klej do podlogi akustyczny, kwiatki w rogach, ciezkie zaslony i takie tam pierdoly. Bolo bez urazy ale skoro ucho ludzkie jest nie doskonale i skoro i tak wszystkiego nie slyszy to po co zawracac sobie glowe czyms czego i tak sie nie slyszy. Mam ladny przyjemny dzwiek, taki jak bym chcial wiec cel osiagniety, gdybym slyszal ze cos jest nie tak to bawil bym sie w pomiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu staram sie nie przesadzac, nie mam osobnego pomieszczenia do sluchania i nie moge z salonu zrobic filharmonii. Nie dajmy sie zwariowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto widze pomieszczenia recenzentów audio.Czego to oni nie potrafią napisać.Można coś napisać jak gra dana kolumna ale nie w gołych ścianach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przestalem czytac recenzje, dwa razy trzeba czytac aby polapac sie w tych kwiecistych opisach, do tego nie pamietam kiedy ostatnio czytalem krytyczna recenzje, no ale jesli bedzie krytyka to nie bedzie nastepnego klocja a za tym nie bedzie kasy od sponsorow. Proza zycia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Proszę o wpisy w temacie wątku.

W przedmiocie akustyki jest dedykowana temu zagadnieniu zakładka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.