Skocz do zawartości
IGNORED

Mocny Wzmak - Hybryda do AP Tempo 25


birgman

Rekomendowane odpowiedzi

Devialetem Le200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon s10ii 30 kg wagi najlepsze lata firmy 4999zł inf na priv

 

"Fajny " wzmak i też pewnie po przeglądzie hmmm... w Szwajcarii :-)))

 

Sprzedany już ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam na odsłuchu Leema Tucana 2

 

Mocna rzecz, wystarczająca do napędzenia AP Tempo 25

OKreśliłbym go jako połączenie pewnych cech mocnego Musicala F z Naimem

Bas nie jest co prawda tak konturowy i potężny jak w Supernaicie 2 z HCDR ale nie przeszkadza to wcale Bas jest inny - nie powiem że gorszy.

Ładna głębia, barwa moim zdaniem odrobinę słabsza niż w MF m6si,

Krystaliczna góra, rozdzielcza wyższa średnica, momentami mogło być nerwowo/krzykliwie ale wzmak nie był wygrzany więc może z tego wynikały pewne "niedyspozycje"..

 

Z zewnątrz to zupełne przeciwieństwo wcześniejszego Devialeta 200 ktory wygląda jak lustrzana waga łazienkowa,

Tucana 2 to masywna, ciężka, solidna konstrukcja skręcana przez rzemieślnika; 9 śrub widocznych z frontu i górnej frontowej krawędzi może razić estetów ..

 

Polecam do przesłuchania ale 2 dychy bym za to nie dał..

Może sie spodobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze przesluchales :) szkoda ze nie byl wygrzany - to nowy egzemplarz?

Z wartoscia sprzetu jest roznie - dla kogos komu Tucana dobrze wrysuje sie w system to niekoniecznie duzo... tym bardziej ze tak jak piszesz to mocna rzecz - sluchalem ja z ATC 100 i wcale mu nie przeszkadzaly ;)

Ja tez bym tyle nie zaplacil, tak samo jak nie zaplacilbym 15 za M6si ale juz w okazyknej cenie w zaleznosci od reszty toru moglbym skusic sie na oba ;)

 

Jak bys Leeme porownal z Devialetem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Awiatek ;-)

 

Tucana 2 vs Devialet 200

Biorąc pod uwagę że oba na dziś to około 23 tys więc są w podobnej cenie to Devialet bije Tucanę 2 przede wszystkim

wszechstronnością zastosowania, funkcjonalnością (refer. Dac, strumieniowanie, darmowe uaktualniane oprogramowanie itp), możliwościami ustawień - nawet ma soft dostępny do większości kolumn, większa moc, i wiele innych ..

bardziej muzykalny od Tucany, ale brakuje mu takiego pazura, nie jest tak zadziorny jak Leema.

Inne granie niż tucana - czasami wypadało by mieć kilka wzmków ;-))

 

Devialet to impulsowy wzmak w klasie D - mało wrażliwy na zmianę kabli

Wystarczy mi komputerowy a to spora oszczędność

 

Devialet to taki Apple w świecie audio.

Tucane wykuto w kuźni - by umiała ciężko zapie... ać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Appla mam dosc ;) - a powaznie to wracasz po francuza?

W moim systemie po zmianie na tucane z mf5/6si wszystko dostalo powietrza, jest subtelnie jak trzeba ale tez jak napisales potrafi przywalic :) - wg mnie jest duzo bardziej uniwersalna niz MF - ktory wszystki gral zbyt subtelnie. No ale to na pewno zalezy od reszty toru - moje tannoye dobrze sie z nia zgraly :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP ogólnie nie są kolumnami grającymi z finezja. To raczej szczegóły z dobra kontrola. Tucana jest naturalna barwa. Razem to musiało tak zagrać jak opisałeś. Devialet dodaje więcej ciepła stad teza, ze jest bardziej muzykalny. Na pewno bardziej praktyczne rozwiazanie niz Leema...co do dźwięku to zależy od reszty toru i upodobań. Jeśli chodzi o wystrowanie trudnych kolumn, jednak postawiłbym zdecydowanie na Tucane. Z każda kolumna, z która jej słuchałem wypadła swietnie a to już dużo mówi o wzmaku. Grałem nią w domu, albo słuchałem u kogoś na proac d18, d30r, dali epicon 2, 6, Tannoy Precision, Pmc 26, neat ultimatum xls, xl5, mf5 (ciężkie do wysterowania kolumny), spendor d7, Brodmann (czy jakoś tak), b&w cm9, 10, 803. Porównywałem z mf 6i, 6500i, naim supernait 2, unison research s6, systemem dzielonym naim za jakaś bajeczna kwotę trylionów funtów (nie statement tylko drugi od góry, chyba nap500 i nac282...mogę sie mylić), mac 5200 i jeszcze jednym wyższym modelem, dzielonym zestawem brystona i jeszcze kilkoma innymi wzmakami w cenie od ok 20tys w gore i jak mam być szczery to jak miałbym teraz zmieniać to chyba z tego co słuchałem tylko na maca bym sie skusił. Tyle, ze to był wydatek ok 11tys funa za nowy z tego co pamietam czyli prawie 3 razy tyle co Tucana. Naim nie wart pieniędzy a reszta, która była w podobnej cenie, albo droższa grała albo gorzej, albo inaczej...na pewno nie lepiej. Tucana nie gra zadziornie. Gra tak jak podaje zródło. Czasem zadziornie czasem subtelnie. To pierwszy wzmak, który dobrze zagrał mi rock i metal.

 

Awiatek, jak już sie przeprowadzę do nowego domu i sie urządzę to wyślę Ci zaproszenie na weekend przy alko i muzyce ;) Spróbuje jakieś jeszcze jedne kolumny sciągnąć do posłuchania albo może weźmiesz swoje jak Ci sie będzie chciało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP ogólnie nie są kolumnami grającymi z finezja. To raczej szczegóły z dobra kontrola. Tucana jest naturalna barwa. Razem to musiało tak zagrać jak opisałeś. Devialet dodaje więcej ciepła stad teza, ze jest bardziej muzykalny. Na pewno bardziej praktyczne rozwiazanie niz Leema...co do dźwięku to zależy od reszty toru i upodobań. Jeśli chodzi o wystrowanie trudnych kolumn, jednak postawiłbym zdecydowanie na Tucane. Z każda kolumna, z która jej słuchałem wypadła swietnie a to już dużo mówi o wzmaku. Grałem nią w domu, albo słuchałem u kogoś na proac d18, d30r, dali epicon 2, 6, Tannoy Precision, Pmc 26, neat ultimatum xls, xl5, mf5 (ciężkie do wysterowania kolumny), spendor d7, Brodmann (czy jakoś tak), b&w cm9, 10, 803. Porównywałem z mf 6i, 6500i, naim supernait 2, unison research s6, systemem dzielonym naim za jakaś bajeczna kwotę trylionów funtów (nie statement tylko drugi od góry, chyba nap500 i nac282...mogę sie mylić), mac 5200 i jeszcze jednym wyższym modelem, dzielonym zestawem brystona i jeszcze kilkoma innymi wzmakami w cenie od ok 20tys w gore i jak mam być szczery to jak miałbym teraz zmieniać to chyba z tego co słuchałem tylko na maca bym sie skusił. Tyle, ze to był wydatek ok 11tys funa za nowy z tego co pamietam czyli prawie 3 razy tyle co Tucana. Naim nie wart pieniędzy a reszta, która była w podobnej cenie, albo droższa grała albo gorzej, albo inaczej...na pewno nie lepiej. Tucana nie gra zadziornie. Gra tak jak podaje zródło. Czasem zadziornie czasem subtelnie. To pierwszy wzmak, który dobrze zagrał mi rock i metal.

 

Awiatek, jak już sie przeprowadzę do nowego domu i sie urządzę to wyślę Ci zaproszenie na weekend przy alko i muzyce ;) Spróbuje jakieś jeszcze jedne kolumny sciągnąć do posłuchania albo może weźmiesz swoje jak Ci sie będzie chciało :)

Jestem za :) tylko sie pospiesz bo w czerwcu wracam do ojczyzny :) - na dobre ;) w koncu po 10 latach czlowiek ma dosc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, do czerwca sie nie ogarnę :( za dużo na głowie. Studia, praca, dzieci... Dom planuje w drugiej połowie roku kupić. Ciulam 10% na depozyt. :D a zawsze milion innych wydatków po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Obczyzna, down paymenty, papiery i itp problemy..

Emigrant zawsze jest rozdarty, jedną nogą w nowym kraju już stoi gdy drugą jeszcze w ojczyźnie zostawił i często, długo nie wie którą gdzie dostawić by w końcu dwoma nogami stanąć twardo na ziemi i zacząć żyć jak człowiek.

 

Nigdy nie nazapieprzałem się tak jak w USA i nie naopieprzałem jak w Polsce a żyję spokojniej i dostatniej.,

 

Mièdzy nogami Ocean miałem i właśnie 10 lat mi stuknęło od powrotu z emigracji.

Jeśli ruski nie przyjdzie i politykę odrzucimy to - da się tu żyć.

 

Powodzenia Awietek.. trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Obczyzna, down paymenty, papiery i itp problemy..

Emigrant zawsze jest rozdarty, jedną nogą w nowym kraju już stoi gdy drugą jeszcze w ojczyźnie zostawił i często, długo nie wie którą gdzie dostawić by w końcu dwoma nogami stanąć twardo na ziemi i zacząć żyć jak człowiek.

 

Nigdy nie nazapieprzałem się tak jak w USA i nie naopieprzałem jak w Polsce a żyję spokojniej i dostatniej.,

 

Mièdzy nogami Ocean miałem i właśnie 10 lat mi stuknęło od powrotu z emigracji.

Jeśli ruski nie przyjdzie i politykę odrzucimy to - da się tu żyć.

 

Powodzenia Awietek.. trzymam kciuki.

Dodajesz otuchy :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Choć nie posiada wszstkich założeń to jednak w Castingu najmniej mu się oberwało:

 

Wersja Limitowana, (sonicznie zbliżona do H300)

Hegel H200 Anniversary - jest Muzykalność, jest MOC i nie ma suchości ;-)

Za 6300pln - LIDER

 

i chyba zostanie.. - na ciut dłużej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie posiada wszstkich założeń to jednak w Castingu najmniej mu się oberwało:

 

Wersja Limitowana, (sonicznie zbliżona do H300)

Hegel H200 Anniversary - jest Muzykalność, jest MOC i nie ma suchości ;-)

Za 6300pln - LIDER

 

i chyba zostanie.. - na ciut dłużej ;-)

A jak tam trafo przy cichym odsłuchu nie brumi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie brumi

Z tym brumieniem to warto poeksperymentować.. w zależności np od gniazdka, podczas remontu domu wymieniłem na nową inst. elektr a gniazdka do audio mają 2 osobne linie.

 

Z Naimem tak miałem np że jak wzmaka wpiąłem w gniazdo bardziej obciążone badziewiami (tv,routery,Nc+,zasilacze itp) to coś tam brumiało a już zawsze brumiało gdy CD było wyłączone z gniazdka - tak jak by wzmak po chinchach do Cd tracił mase gdy Cd traciło połączenie z siecią elektr a..wystarczyło Cd wpiąć do gniazda i od razu "Cisza"

 

Ot takie przygody..

W budynkach wielorodzinnych oraz ze starą inst. Bardziej sie sprawdzają listwy z filtrami np Gigawatta, ja używam podstawowej listwy Wireworlda Matrix choć inni chwalą sobie gniazda Schuko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

birgman

Jak miło poczytać gdy jest pełne zadowolenie z zakupu i funkcjonowania sprzętu audio ;) Pozdrawiam i trochę zazdroszczę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.