Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze amplitunera


906

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nowoczesna technologia odtwarzania dźwięku jest dostępna właściwie tylko w amplitunerach KD. I chyba wymaga trochę większej inwestycji niż kwoty dyskutowane w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem. Nic nie pomogło. Coś jest skopane w amplitunerze. Podłączyłem na wszystkie sposoby. Z DVD do amplitunera przez component i wyjście przez HDMI do odbiornika TV. Skalowanie auto, 1080, oraz w oryginalnym zapisie. Drży. Podłączyłem przez amplituner kablami componet do TV- to samo. Podłączyłem bezpośrednio DVD do TV - OK. Za każdym razem oczywiście przypisywałem wyjście jak w instrukcji. Niestety moje DVD jest ciut leciwe i nie ma wyjścia HDMI, ale samo w sobie jest sprawne, ponieważ na dwóch odbiornika TV obraz jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłączasz DVD bezpośrednio do telewizora także używasz componentu?

Spróbuj podłączyć inne źródło. Komputer? Czy też tak się dzieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłączasz DVD bezpośrednio do telewizora także używasz componentu?

 

tak. Jest jeszcze opcja przez złącze scart i też jest OK. na dwóch odbiornikach sprawdzone. 46" Sharp Quadros oraz 32" Sony jakiś tam :)

Proponuje zerknijcie na te filmiki

i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i tu o ile pamiętam dałem ekran na full

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W momencie jak podłączam bezpośrednio do wejścia component w odbiorniku TV, obraz jest od razu na full ekranu i ani drgnie.

Te filmiki wysłałem do serwisu Onkyo oraz do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Oba serwisy niezależnie napisały, że jest jakaś usterka i jej na odległość nie zlokalizują. Zresztą użyliśmy chyba wszystkich. Przed nakręceniem drugiego filmiku wszystkie filtry Mosquito NR, Random NR, Block NR itd ustawiłem na poziom średni, potem wysoki. I dalej to samo.

No, ale jak to mówią musztarda po obiedzie, bo sprzedający postanowił odebrać go ode mnie. Najciekawsze jest to, ze po kilku godzinach napisał mi, żebym zmienił telewizor albo DVD, bo u niego jest wszystko OK. Jestem w szoku. Zastanawiałem się, czy czasami gdzies nie było tak zwanego zimnego lutu i w wyniku drgań styk sie nie poprawił, przynajmniej na chwilę. Co ciekawe, nic nie zmieniał w ustawieniach.

 

Ja może i jestem stary, brzydki i BB, ale z instrukcja w ręku, pół dnia w wielką sobotę walczyliśmy z synem i efekt widoczny na filmiku.

Przed ostatnia próbą wszystkie filtry Mosquito NR, Block NR, Random NR ustawiłem na medium, potem high i dalej to samo.

 

Spróbuj podłączyć inne źródło. Komputer? Czy też tak się dzieje?

 

Specjalnie instalowaliśmy najnowsze aktualizacje dla Windows 10, żeby pościć przez HDMI dźwięk wilokanałowy 5.1 i poszedł aż miło, tak jak i obraz, dekoder Polsat idzie jak lala, ale też jest połączenie HDMI wejście i wyjście.

Ostatecznie byłem pogodzony z usterką i gdyby nie propozycja przyjęcia zwrotu brałem pod uwagę dwa warianty - wysyłka do Elektronics design i naprawę jeżeli koszt byłby do przyjęcia, lub olać sekcje analogową i kupić DVD z wyjściem HDMI lub odtwarzacz BR ( przyszłościowo) z ewentualnie dobrym odczytem płyt CD. Wiem, zaraz posypia się gromy, że takich niem, nie było i nie będzie i żaden BR nie odczyta prawidłowo płyty CD :), Możliwe, że nawet bym nie informował sprzedającego, ale tak się umówiliśmy, że jakby coś nie tak, to dam znać. NO i wyszło tak, że nadal nie mam KD.

 

moje DVD to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy jest mozliwe, żeby miało niewspierane przez Onkyo formaty, czy zegar ? Tak mi zasugerowano. ja nie mam o tym bladego pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro HDMI działą to problem leży w kwestii komponentu.

Szczerze? Kto korzysta jeszcze z odtwarzacza DVD? i to po Componencie?

Za 300 zł kupisz nowy odtwarzacz BD który czyta wszystkie formaty zarówno z płyty jak i pamięci.

Czy to nie lepsze rozwiązanie?

Za naprawdę dasz pewnie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 home dobrze ci mowi , w seriwsie sama diagnoza będzie kosztowac tyle co używane DVD. Dla pewności pożycz od kogoś dvd lub blureya podepnij przez hdmi i sprawdz czy bangla dobrze. W używanym sprzęcie tego typu można przebierać za grosze, a jeśli preferujesz nowe to i tak myślę, że budżetowy szajsung po hdmi da ci lepszą jakośc od componenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze mówią. Odtwarzacz blu-ray da więcej możliwości, filmy na dvd też odtworz bez problemów i w dodatku możesz wzbogacać kolekcje filmów już na bl a nie dvd. Do wyboru do koloru odtwarzaczy, nawet funkcja smart, wifi, czy wej usb posiadają. Zamiast naprawiać to kup nowy Blu-ray. Zobacz ceny nie są wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru wydawać fury kasy na naprawę. Sama diagnoza nie kosztowałaby mnie nic, jeżeli ufać opisowi na stronie serwisu, jedynie wysyłke i to kuriera wysłałby serwis, ja zapłaciłbym za wysyłkę ubezpieczoną 27 zł. To cena do przyjęcia.

 

Miałem zamiar nabyć albo Denona DVD 1940, albo tak jak wcześniej wspomniałem jakiegoś BR, ale sprzęt został zwrócony. Sprzedawca ujął się honorem, mnie poniosły nerwy, że zarzuca mi złe podłączenie.. Napisał, że sprzęt odbierze i tak się stało.

Co ciekawe, podłączony tuner satelitarny DREAMBOX po componencie ponoć poszedł u niego bez problemu. Ja tego nie widziałem, moge tylko wierzyc na słowo. Cuda, czary, albo faktycznie Panasonic miał jakiś konflikt. tak, czy siak, nie mam już tego ampa.

Żałuje tylko, że nie pożyczyłem innego odtwarzacza, żeby to sprawdzić na innym źródle. Wszak ten bezbłednie współpracował z odbiornikami TV.

Drugi taki był w Myślenicach, ale poszedł. Poczekam, nie są takie niedostępne znowu. Swoją drogą konkurenci tego modelu, czyli Marantz 8002, czy Yamaha RX-V3900 czy RX-V3800 trzymają cenę, a Onkyo leci mocno w dół. Czym to jest spowodowane ?

Ten w Myślenicach, nawet lepiej się optycznie prezentował i wystawiony był za 1199 zł, a Onkyo TX-NR906, bliźniak TX-SR876 z dokładką radia internetowego 1400 -1600, więc ceny sa na podobnym poziomie co ja zapłaciłem.

Coś znajdę na pewno. Jak to by powiedział mój kolega - on nie był dla Ciebie. Od samego początku sprawiał mi niespodzianki. Zaczęło się od przewodu zasilającego, którego po prostu nie dostałem pomyłkowo.Został wypięty z amplitunera, anie z gniazda 220 V, Sprzedawca miał dwa amplitunery i dwa identyczne piloty. Wziąłem częściowo niesprawny. Ktoś wcześniej zaprogramował dźwięk analogowy na mono i jeden kanał. Co ja się naszukałem, żeby to odnaleźć i ustawić prawidłowo. Mam nauczkę na przyszłość -zacznij od resetu, Jak odbierasz osobiście, poproś o wszystkie podłączenia i sprawdź działanie.

Swoją drogą dziękuję wam za pomoc. jak coś ciekawego znajdę, to zapytam, jak Wam sie coś rzuci w oczy, podeślijcie info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wart jest amplituner :

Onkyo TX-NR808

Onkyo TX-NR1007

na 9 kanałach mi nie zależy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie tylko 876 nie jest bliźniakiem 906.

Dawna seria 9 miała pewną właściwość która wysuwala go znacznie przed 87.

1007 to fajny model z tym że jeśli dobrze kojaze to akurat ten model miał największe problemy z płytkami HDMI? W 808 nie kojaze tego problemu.

Nowsze modele ale niższe od 906.

Rozumiem że wolisz wymienić ampli na wysoki model inny niż to DVD? :)

Wiesz o tym że przy DVD nawet jak będzie działać to jakość na 808 będzie podobna do 608.

Zobacz jaką jest różnica w bitrate pomiędzy DVD a BD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie tylko 876 nie jest bliźniakiem 906.

 

Sądziłem, że różnica polega tylko na tym, że 906 ma podłączenie do sieci i internetowe radio. Przynajmniej nic innego nie wyczytałem w instrukcji, a ta jest taka sama do obu modeli.

 

Dawna seria 9 miała pewną właściwość która wysuwała go znacznie przed 87.

 

A co to takiego ? proszę o rozwinięcie :)

 

 

 

Rozumiem że wolisz wymienić ampli na wysoki model inny niż to DVD? :)

to nie tak, napisałem powyżej i już nie mam na to wpływu. Wyszło jak wyszło. A model nie musi być wcale topowy, byleby był dobry.

 

O Blu Ray też zapewne będę się dopytywał :) nawet jedno juz brałem pod uwagę, ale jeszcze się wstrzymam z pytaniami., bo Was zanudzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już mi wyjaśniłem.

Mianowicie seria 9 jeśli dobrze pamiętam a chyba tak miała możliwość mostkowania kanałów przednich. Taka lepszą odmiana biamoingu a model 87 nie. No chyba że źle pamiętam.

Kto z tego korzystał wiedział jak gra ten ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Po powrocie z urlopu rozpocząłem poszukiwania. W oko wpadły mi modele Onkyo TX-SR 609, Onkyo TX-SR 709 i Onkyo TX-SR 809.

Ile warto za nie dać i czy jest sensowne zapłacić 400 zł więcej za 809 w porównaniu do 709 ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomydliłem SR z NR, ale chyba szału nie ma, skoro nikt nawet nie poprawił błędu. Nic to, poluje dalej, może się pojawi kolejna 876. Tu mam pewna opinie, że jest OK i już to widziałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

No i niedługo się nacieszyłem 876-ką. Umarła wczoraj. mam nadzieję, że nic poważnego. Spakowana czeka na wizytę u lekarza. Już jest zarejestrowana, aczkolwiek kolejka na zabieg spora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co mu sie stało, to ja nie znaju. Przestał grać. Jak otrzymam wycenę, to będę wiedział więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.