Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy dac do około 1300zł. Czy warto inwestować w "chinola" smsl?


Wiktroner

Rekomendowane odpowiedzi

 

Aliexpress.com. ( ale ten sklep co u nich kupiłem to już go nie sprzedaje i link nie istnieje. Jednak inne sklepy jeszcze mają go w ofercie ) Ryzykowałem - nie zależało mi, ale po wcześniejszym coś tam przeczytaniu. Dac miał być do Sony ES, którego słucham w czasie urlopu na wsi. Miał po prostu być, ani tani ani drogi. Czytałem między innymi na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . I jakieś zachodnie fora, których już nie pamiętam. Możliwe, że jakieś amerykańskie, gdyż wtedy interesowałem się Schiit`ami.

Powiedzmy sobie szczerze że w takiej cenie sam się zainteresowałem tematem. Kasę zbierałem na Protagonist lub LKSa ale w cenie jest różnica 1000 a 6-8000. Liczę na sporą namiastkę barwy Protagonist (PCM) i dynamikę LKSa

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V90 Dac to perełka, Musical zakończyl produkcję, więc niedługo będzie już nie do dostania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na marginesie - specyfikacją rozkłada go Aune X1S...który jest tańszy:

-DSD

-32b

-384kHz

-wzmacniacz słuchawkowy

-toslink/spdif

 

Zakończył...bo są lepsi w tej samej cenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Aune rozkłada byle jaka karta dźwiękowa Creativea bo ma jeszcze więcej funkcji i jest tańsza. Nie pierwszy to raz gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Aune rozkłada byle jaka karta dźwiękowa Creativea bo ma jeszcze więcej funkcji i jest tańsza. Nie pierwszy to raz gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Tak, jasne...zabawne, że pomijasz m. in. pewną recenzję, do której często na tym forum odnosi się w kontekście portalu, na którym owa pojawiła się...a i dziwnym trafem linkujesz towar...którego produkcja ma się zakończyć. Przypomina mi to, po części, sytuację z DA100 - część firm miała je po 1300...inne, bez problemów, sprzedawały to za 650!

 

PS - skoro jednak uparłeś się na to, że Creative jest lepszy od X1S to...w cenie tego "super" VDACa często można dostać Asusa...pal licho, że używanego za 1600...co i tak jest lepszym wyborem...niż sprzęt m. in. o takich parametrach, jak ma VDAC i bez m. in. wzmacniacza słuchawkowego.

 

BTW - pisanie, że "pieniądz gorszy" wypiera "lepszy", czyli, że XMOS z X1S jest gorszy od VDACa to już w ogóle żart, sam w sobie. Nawet nie mówię, o tym, jak w środku wykonany jest X1S - zdjęcia na necie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się specyfikacją nie sugerował, tylko posłuchał określonych przewodników. Co mi po dsd, które gra technicznie, bez emocji. Żeby ess9016 lub 9018 dobrze zagrał musi mieć naprawdę dobrą implementację. Do 2tys. nie znam takiego urządzenia, natomiast PCM 1794 ma taką szanse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie ma DACa, który dobrze zagra DSD w tej cenie. Są za to takie, które dobrze grają pliki 16 i 24 bitowe, ale klienci ich nie kupują, bo wolą kupić specyfikację zamiast brzmienia.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie ma DACa, który dobrze zagra DSD w tej cenie. Są za to takie, które dobrze grają pliki 16 i 24 bitowe, ale klienci ich nie kupują, bo wolą kupić specyfikację zamiast brzmienia.

Proszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Masz, recenzję "specyfikacji"...Klient, świadomy, wybierze w danej cenie lepsze urządzenie, a "zbajerowany", wybierze technicznego dziadka w ramach "wyprzedaży" aka wietrzenia magazynów, który nawet w połowie nie będzie tak funkcyjny.

 

A ja bym się specyfikacją nie sugerował, tylko posłuchał określonych przewodników. Co mi po dsd, które gra technicznie, bez emocji. Żeby ess9016 lub 9018 dobrze zagrał musi mieć naprawdę dobrą implementację. Do 2tys. nie znam takiego urządzenia, natomiast PCM 1794 ma taką szanse.

DSD jest tylko przykładem...

 

Idąc jednak torem "audiofilskim" - słuchałeś tego DSD z X1S czy tylko piszesz o tym, że nie znasz? Przecież odsłuchy są jedyną wartościową wiedzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie ma DACa, który dobrze zagra DSD w tej cenie. Są za to takie, które dobrze grają pliki 16 i 24 bitowe, ale klienci ich nie kupują, bo wolą kupić specyfikację zamiast brzmienia.

W 100% się zgadzam.

 

Jakbym nie słuchał innych urządzeń to może i aune x1s bym wybrał. Ale jak się zaczyna odsłuchy i zależy nam na jakości grania to wolę inne urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę...

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/

 

Masz, recenzję "specyfikacji"...Klient, świadomy, wybierze w danej cenie lepsze urządzenie, a "zbajerowany", wybierze technicznego dziadka w ramach "wyprzedaży" aka wietrzenia magazynów, który nawet w połowie nie będzie tak funkcyjny.

 

DSD jest tylko przykładem...

 

Idąc jednak torem "audiofilskim" - słuchałeś tego DSD z X1S czy tylko piszesz o tym, że nie znasz? Przecież odsłuchy są jedyną wartościową wiedzą...

 

Przecież ten człowiek testuje sprzęt na słuchawkach, a my szukamy DACa do stereo.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.