Skocz do zawartości
IGNORED

DIY 2 WAY-pytanie o Woofer?


ramid

Rekomendowane odpowiedzi

Sylvek.k zaproponował, nie ja :-)

 

Drogi to on jest, ale powiem to co już wcześniej mówiłem. Nie idź na półśrodki, nie te czasy żeby tanie diy robić. Albo coś porządnego, albo masz całą masę z drugiej ręki. Rozumiem, że można nie mieć środków, ale może spróbuj robić wolniej, etapami, w miarę jak pojawiają środki kupować kolejne komponenty.

Długi czas budowy pozwoli np. prawidłowo wykonać obudowy, czyli wzmocnione ożebrowaniami, z materiałów mieszanych mdf, drewno, aluminium, kompozyt, stal, w wyszukanym kształcie zamiast zwykłych kloców.

Gorszym jest gdy za dwa lata zapragniesz lepszego, to stracisz i czas i pieniądze na tańszy projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz pomóc w wyborze projektu na tym SDS164? Najlepiej na dwóch MTM itd

 

 

 

cześć, dziękuję za propozycję. Ten Fountek był też łączony ze wstęgą NEO 1,0.

Myślałem o nim ze względu na wstęgę ale on mi raczej pasuje do małych monitorów. Ktoś wykonał taki projekt z mojej okolicy, z Tychów na Diyaudio. Próbowałem się kontaktować ale nie odpowiedział.

Czy ten Fountek ma niskie zejście? Póki co miało nie być aluminium i wstęgi. Miały być MTM, 2,5way lub D'appolino

 

 

 

cześć, dziękuję za propozycję projektu. Podoba mi się ale tani to on chyba nie jest, jaka jest szacunkowy koszt całego zestawu? Same dwa dłośniki Wavecor WAVECOR WF182BD09, to 900pln, a gdzie reszta. Zwrotki na tanie też nie wyglądają.

pozdrawiam Adam

Jesli chcesz taniego projektu to nie z dobrym zejściem.

Wymagania masz takie że się wykluczają. Wszystkie MTM jakie widziałem też wychodzą coś około 1200 zł. Ja teraz będę robił MTM za 7000 zł za głośniki:).

Jeśli chcesz tanio to STX teraz robi przyzwoite podłogowe 2-way za około 1300zł.

Na sds164 nie widziałem gotowego projektu więc nie ma co doradzać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz taniego projektu to nie z dobrym zejściem.

Wymagania masz takie że się wykluczają. Wszystkie MTM jakie widziałem też wychodzą coś około 1200 zł. Ja teraz będę robił MTM za 7000 zł za głośniki:).

Jeśli chcesz tanio to STX teraz robi przyzwoite podłogowe 2-way za około 1300zł.

Na sds164 nie widziałem gotowego projektu więc nie ma co doradzać.

 

Podoba mi się ten projekt, który zaproponowałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musiałbym go usłyszeć. Niech się odezwie ktoś ze śląska, Małopolski, Opolskie w przyszłym tygodniu jestem w Zakopanem.

Zejście ma na 40hz tak, że ok. Chciałem większe głośniki, bo mi się wydaje, że są wytrzymalsze mocowo i mają niższe zejście. Wiem, że nie jest tak zawsze. W tym konkretnym projekcie przy zejścu 40HZ jak one pracują? Da się nimi mocno pograć-jaka efektywność. Nie wypluwa głośników, nie kaleczy średnicy przy wyższym natężeniu dżwięku? Jak byś ocenił generalnie dzwięk tych kolumn, na pewno masz dużow większe porównanie i doświadczenie? Może jakieś porównanie do innych kolumn. To są moje wątpliwości wobec tego projektu. Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć, kolumny grają naprawdę przyjemnie, wysokotonówka to naprawdę fajny model i gra to fajnie z detalem ale nie ostro, całkiem przyjemnie. Woofery nie są super dokładne jak np W15 seasa ale to takie trochę lampowo-A klasowe granie, miękko i przyjemnie nie za ostro. Bas jest fajny i całkiem nisko schodzi, nie jest tak obszerny i dokładny jak z TIW 200 którego też mam ale jak nie porównujesz ich bezpośrednio to do E-90 nie ma co się czepiać.

Kolega który słyszał wszystkie moje kolumny 2-way stwierdził ze E-90 są najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziękuję wszystkim za propozycje.

Do do wszystkich, którzy chcą mi jeszcze pomóc w wyborze projektu na placu boju pozostał MTM M90 na 2x Perless SDS-134, vifa XT25 lub, któryś projekt 2 way na SDS-164 ( i tu proszę o propozycje i rzeczowe za i przeciw).

Chodzi mi o to co lepiej wybrać? Skoro dwa SDS 134 jak ktoś napisał to taka 18-tka, licząc powierzchnię membrany, to przełoży się to tylko chyba na efektywność? Niżej da się zejść na SDS 164, ma VAS 3 krotnie większy, Qts niższy, czli lepszy do bass reflex, częstotliwość rezonansowa dużo niższa-same zalety?

Wklejam dwa głosniki, żeby było łatwiej porównać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem też, że sam głośnik to nie projekt. Najlepiej jakby to był projekt z powyższą VIfą, Perlees-tania i dobra, bo nie słyszałem ale ufam opiniom.

Cena projektów w miarę porównywalna, na korzyść 2 way z jednym SDS164. Ma ktoś sprawdzony projekt na tym głośniku i może się pochwalić?

Czy raczej zamknąć ten wątek i w nowym zapytać o konstrukcje na tym głośniku?

dziękuję, pozdrawiam maniaków audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że z jakim projektem na SDS 164 mamy porównywać.

Nie wiem , więc pytam o jakiś sprawdzony. Kilka wygooglowanych podałem, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )-SCAN-SPEAK-d2604-830000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwrotnicy tam i tak nie ma, a to, co jest - nijak nie pasuje do szpilek z charki SDS'a.

 

Trzeba to moim zdaniem uwzględnić w projekcie, albo od razu projekt robić na III rzędzie.

Przynajmniej dla woofera, a dla kopułki pozostawić II.

Ewentualnie na rezonanse dołożyć filtr na woofer.

Nawet szpilki 40 dB poniżej użytecznej charakterystyki potrafią mocno podbarwiać

 

Więcej elementów, ale podobno III rząd jest najbardziej przewidywalny ...

 

Ale dla uniknięcia tych kłopotów szukałbym raczej czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fakt, że drożej, ale może bez przygód ;-)

 

PS. Doczytałem później; jest od akustyka zwrotka na SDSa z filtrem na 6,8 uF,

więc można spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwrotnicy tam i tak nie ma, a to, co jest - nijak nie pasuje do szpilek z charki SDS'a.

 

Trzeba to moim zdaniem uwzględnić w projekcie, albo od razu projekt robić na III rzędzie.

Przynajmniej dla woofera, a dla kopułki pozostawić II.

Ewentualnie na rezonanse dołożyć filtr na woofer.

Nawet szpilki 40 dB poniżej użytecznej charakterystyki potrafią mocno podbarwiać

 

Więcej elementów, ale podobno III rząd jest najbardziej przewidywalny ...

 

Ale dla uniknięcia tych kłopotów szukałbym raczej czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fakt, że drożej, ale może bez przygód ;-)

 

PS. Doczytałem później; jest od akustyka zwrotka na SDSa z filtrem na 6,8 uF,

więc można spróbować.

 

cześć,

to co wybrać projekt MTM M90, iść w SDS164 czy ten Monacor, też o nim wcześniej myślałem i pytałem o niego?

Jak wypadają brzmieniowo te Perlessy do Monacora, jakaś charakterystyka brzmienia jeżeli miałes do czynienia z tymi przetwornikami?

Gdyby się jeszcze odnieść do TVM arn 165, 226, z którymi mam doczynieni na codzień to już w ogóle miałbym jakis pogląd.

ab

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ale dość dawno, ale na sp 167 ale to inny głośnik.

Dla mnie to trochę demonizowanie barwy w czymś, co przenosi w porywach

3 kHz, chyba, że jest źle odfiltrowane.

Co do wyboru, to JA bym wybrał ze względu na wychylenie liniowe i Fs raczej Monacora.

Tyle, że masz w Peerless'ie gotową zwrotkę a to dość ważne, chyba, że sam sobie potrafisz

poradzić w tym temacie włącznie z pomiarami.

Trudna decyzja, ale to jak u Kubusia Puchatka z jedzeniem miodu:

najlepsza jest ta chwila tuż przed ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jest najświeższy i już na dobrych głośnikach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )-SB-Acoustics-SB17NRXC35-8-projekt-by-LuSzTi-amp-Boro85

 

 

Mają tam jakieś zastrzeżenia co do basu, ale to już zależy kto co słyszał i co lubi.

Myślę że zmniejszenie litrażu do tych 17L jak Luszti radzi, to dobry pomysł aby lekko odmulić bas. Podwyższenie strojenia również pomoże, ale to już kwestia eksperymentów.

Z moich symulacji w WinISD wynika, że przy litrażu 17 litrów, tunel trzeba by stroić na ~30 Hz, by był gładki spadek SPL - nieprzyzwoicie nisko. Niestety taki głośnik, że najlepiej wypada przy obudowie aż 19 litrów i strojeniu 32 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę demonizowanie barwy w czymś, co przenosi w porywach

3 kHz, chyba, że jest źle odfiltrowane.

 

nie rozumiem, czyli większą robotę i tak robi kopułka? Jakość zestawu podnosi w górę ale jednak cała mowa ludzka zawiera się w paśmie 83-1200HZ, czyli całe wokale odgrywa głośnik średnio-niskotonowy.

Co do wyboru, to JA bym wybrał ze względu na wychylenie liniowe i Fs raczej Monacora.

 

Też bym się skłaniał ku temu Monacorowi, dlatego, że miałbym później możliwość zrobienia MTM na nim. Sam głośnik ma niskie zejście, bo jest również dedykowany przez producenta do małych subwooferów.

Jakieś fajne projekty na nim z w miarę tanią Vifą/Perless?

dziękuję

 

Tyle, że masz w Peerless'ie gotową zwrotkę a to dość ważne, chyba, że sam sobie potrafisz

poradzić w tym temacie włącznie z pomiarami.

 

No tego tematu jeszcze nie przerabiałem. Za sprzęt pomiarowy to mi służy ucho i albo mi to gra albo zmieniam i słucham:-)

 

nie rozumiem, czyli większą robotę i tak robi kopułka? Jakość zestawu podnosi w górę ale jednak cała mowa ludzka zawiera się w paśmie 83-1200HZ, czyli całe wokale odgrywa głośnik średnio-niskotonowy.

 

 

Też bym się skłaniał ku temu Monacorowi, dlatego, że miałbym później możliwość zrobienia MTM na nim. Sam głośnik ma niskie zejście, bo jest również dedykowany przez producenta do małych subwooferów.

Jakieś fajne projekty na nim z w miarę tanią Vifą/Perless?

dziękuję

 

 

 

No tego tematu jeszcze nie przerabiałem. Za sprzęt pomiarowy to mi służy ucho i albo mi to gra albo zmieniam i słucham:-)

A to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tego Seas 25TFF H457 czymś zastąpię (odpowienik) bez rozwalania zwrotki?

Strojenie na 44Hz, nie wiem jaki basreflex. Przy cewce na wooferze 1,7mH to już dość duża cewka, cięte to jest gdzieś w okolicach 3khz?

Brakuje trochę informacji ale kolega Dolphin123 jest nadal aktywny, jak się z nim skontaktować?

ab

 

Co to za konstrukcja była, coś wartościowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze coś takiego,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko znowu jakiś Seas, którego nie znam. Wiadomo co by tam za niego wsadzić? Wiem nowa, inna zwrotka. Dół zrobię wg schematu a góra jakaś vifa i reszta metoda na ucho albo na udo. Udo się albo się nie udo;-)

Widzę, ze raz po raz wracam do M90 na Perless, chyba, że coś się znajdzie alternatywnego: budżetowo to samo i jakościowo lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dół zwrotnicy zostawisz, to przynajmniej z lektur na forum najbardziej optymalnym rozwiązaniem

tj. najmniej problemów przy zmianie kopułki będzie przy III rzędzie i możesz wtedy dać Morela, Scana,

Wavecora czy SB Ac, Monacora, czy co tam lubisz, ......albo na co Cię stać..

Mam nadzieję, że nie Tonsila ;-))

Co do możliwej do uzyskania jakości, to często decyduje nawet nie sam głośnik, ale aplikacja;

a to podział, tłumik, faza, elementy zwrotnicy, pozycja na froncie itd, itp...

A pewnie i tak się skończy na MTM ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie Tonsila ;-))

 

Z całym szacunkiem dla Tonsila, jego kopułki poza jedną, nawet nie pamiętam jaką biją na głowę Philipy car audio. To już bym wsadził tego Filipa w hornie tonsila, fajnie pasuje,jak co to dam fotkę;-)

Zawsze jest kwestia cięcia, takiego maleństwa i z doświadczenia powiem tak, ze przy drugim rzędzie jego efektywność jest już za słaba do MTM, bo go testowałem w Polarisach i mi głośnik prawie znikł;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nadal ponawiam zapytanie u kogo mógłbym usłyszeć kolumny Audio Solutions Euphony M90 lub inne na Głośnikach Perless SDS 134, 164???

Na placu boju pozostaje też monacor sph 176, też mnie interesuje jak gra konstrukcja na nim.

dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

no temat chyba, sam się zamknął. Fakt jest taki, że nie jestem napalony już na kupno i robienie. Teraz chcę trochę inaczej podejść do tematu, bardziej "profesjonalnie". Chociaż może niektóre moje wypowiedzi na to nie wskazują jak chcę zastępować wysokotonówkę inną, bez możliwości pomiarów albo piszę o Philipsach car audio;-)

Ja sobie na spokojnie czegoś szukam:

Tu są ciekawe projekty:

Ten z SDS 164 ale nie wiem co to za wysokotonówka, która i tak mi się nie podoba. Ktoś wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę o odpowiedź jak to jest z konstrukcją, wady zalety MTM 2x głośnik 130mm, a jeden 160 mm. Już o to pytałem, że powierzchnia membran dwóch 130mm to tak jak głośnik 180mm ale ja takiego nie widzę, gdybym chciał. W rzeczywistości te wszystkie głośniki gdn170-180 to tak naprawdę 160mm, patrząc tylko na wymiary tylnego kosza. To tylko takie mydlenie oczu, poprzez robienie większego kosza z obwódką z przodu?

 

Cóż mogę powiedzieć, kolumny grają naprawdę przyjemnie, wysokotonówka to naprawdę fajny model i gra to fajnie z detalem ale nie ostro, całkiem przyjemnie. Woofery nie są super dokładne jak np W15 seasa ale to takie trochę lampowo-A klasowe granie, miękko i przyjemnie nie za ostro. Bas jest fajny i całkiem nisko schodzi, nie jest tak obszerny i dokładny jak z TIW 200 którego też mam ale jak nie porównujesz ich bezpośrednio to do E-90 nie ma co się czepiać.

Kolega który słyszał wszystkie moje kolumny 2-way stwierdził ze E-90 są najlepsze.

 

cześć,

tym stwierdzeniem o lampowatości grania, mnie kusisz do tej konstrukcji. Pytanie: ta lampowatość pochodzi od Perless'ów czy raczej tej konkretnej konstrukcji?

Wkleiłem parę projektów na SDS 164, chodzi mi o to czy zejdę dużo na basie i jak się to ma do wytrzymałości mocowej M90 vs 2way SDS 164?

Patrząc na VAs samych głośników to sds 134 jest ok 9 litrów na sztukę. Gdzieś tam doczytałem, ze akustyk zalecał ok 15 litrów na sztukę, dużo powyżej Vas? Natomiast Sds 164 ma VAS 30 l i niższy Qts, wszystko w kierunku niższego basu. Swoją drogą, bardzo duża różnica w VAS pomiędzy sds 134 a 164, dużo dużo większa niż w wielkości samych przetworników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Po wstępnej analizie tego projektu M90:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zastanawiają mnie dwie rzeczy, o których traktowałem powyżej:

1. 44 litry pojemności dla dwóch sds 134, które maja Vas po 9 litrów na sztukę. Co z wytrzymałością mocowa? Jak ktoś pisał sds 134 szybko osiągają max wychylenie w tych 44 litrach.

2. 14,7uF dla wysokotonówki to wygląda jak zabójstwo w biały dzień, tyle to się daje na niektóre średniaki?

Pogubiłem się w tym;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Widzę, że temat nie żyje. Dziękuję, koledze X za możliwość odsłuch jego kolumn. Będę drążył temat budowy MTM na monacor SPH 176 i dlatego założę nowy wątek. Jednak na początku będzie to 2 way Monacor sph 176 + ? Jest kilka projektów ale nie wszystkie pełne i opisane.

Projekt M90 też jest fajny, zobaczymy co wyjdzie z powyższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

całkiem rozsądna propozycja z wysokotonówką Visatona g20sc i zwrotnicą z pomiarami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

całkiem rozsądna propozycja z wysokotonówką Visatona g20sc i zwrotnicą z pomiarami.

 

Dziękuję, a samo strojenie bas reflex mogę zmienić, zwiększając obudowę bez ingerencji w zwrotnicę?

 

Ten projekt u góry jest dobry, jednak póki co szukam tego co poniżej.

Chciałbym dojść do tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musiało to być gdzieś udokumentowane.

Nigdzie nie ma projektu zwrotnicy ale obudowę mogę już tak zrobić i ten Seas to jest teraz dostępny, który to model, odpowiednik i ile kosztuje? Wie ktoś jak go zdobyć? Projekt był w Klan+Ton.

Może jakiś projekt SPH 176+seas?

Ten projekt realizował kolega Dolphin123

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) l

Ktoś go zna. Jak się z nim skontaktować?

 

Tutaj jest system 3 way na dwóch sph 176

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest schemat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i obudowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Filtracja dla dwóch sph to tylko cewka 1,5mH, CHcę zrobić obudowę tę co u góry (przykład MTM) u góry sph 176, poniżej wysokotonowy- 2 way. Nie będę wycinał dziur dla drugiego sph 176. Pasowałby mi filtr z cewką, najlepiej od razu 1,5mH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo.

Mam nadzieję, że odsłuchy były pomocne.

 

dziękuję i to jak))) Kolega to ma sprzęt na Wypasie;-) Ale monitory na Vifie też super. Reszta konwersacji na email;-)

ab

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie ujmując Borysowi, to są stare projekty i patrząc na pomiar uważam że trzeba by było pomierzyć to jeszcze raz.

 

Po za tym, nie rozumiem dlaczego uparłeś się na tego Monacora.

Uparłeś się tak że nawet chcesz kopiować nie do końca poprawne konstrukcje.

Wolał bym konstrukcję na innym głośniku ale dopracowaną.

 

Ale jeśli tak bardzo chcesz, to proszę:

 

borys:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dolphin123:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmując Borysowi, to są stare projekty i patrząc na pomiar uważam że trzeba by było pomierzyć to jeszcze raz.

 

Po za tym, nie rozumiem dlaczego uparłeś się na tego Monacora.

Uparłeś się tak że nawet chcesz kopiować nie do końca poprawne konstrukcje.

Wolał bym konstrukcję na innym głośniku ale dopracowaną.

 

Ale jeśli tak bardzo chcesz, to proszę:

 

borys:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dolphin123:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uparłem się na Monacora, chociaż go jeszcze nie słyszałem, bo w przybliżonej cenie przetwornika, nikt nie podał mi alternatywnego woofera, który ładnie gra średnicą i ma w miarę dobre zejście na basie. Słowo klucz to " w tej cenie" pomimo zejścia głośnik jest dosyć szybki, daje radę nawet w muzyce Trance.

W opisach wykonawców była mowa o średnicy bez zarzutu i braku konieczności stosowania SUB'a i to mnie przekonuje. Perlessy SDS są ewidentnie słabsze na średnicy. Nie wyobrażam sobie żebym po przejściu z TVM arn nie miał przynajmniej takiego basu, bo dla mnie muzyka płynie na basie.

Jeszcze jest jedna alterantywa, kolega HQ150, mówił, że w rodzinie ma 2 way na Vifa 22cm+ coś tam. Taki 2 way by mnie też interesował.

 

A proszę bardzo.

Mam nadzieję, że odsłuchy były pomocne

 

Jeszcze jest jedna alternatywa. Kolega HQ150, mówił, że w rodzinie, ktoś ma 2 way na Vifa 22cm+ coś tam. Taki 2 way by mnie też interesował. Pytanie jak to gra ale wstępnie to bym ocenił projekt, pod kątem kosztów.

Poproszę o więcej informacji, co to za projekt, jeśli można?

 

Chciałbym dojść do tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musiało to być gdzieś udokumentowane.

Nigdzie nie ma projektu zwrotnicy ale obudowę mogę już tak zrobić i ten Seas to jest teraz dostępny, który to model, odpowiednik i ile kosztuje? Wie ktoś jak go zdobyć? Projekt był w Klan+Ton.

 

Nieźle już sam siebie cytuję ale znalazłem to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co będzie co z tego, jest schemat?

Jest też ten SEAS, cena ujdzie)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jeszcze jest jedna alternatywa. Kolega HQ150, mówił, że w rodzinie, ktoś ma 2 way na Vifa 22cm+ coś tam. Taki 2 way by mnie też interesował. Pytanie jak to gra ale wstępnie to bym ocenił projekt, pod kątem kosztów.

Poproszę o więcej informacji, co to za projekt, jeśli można?

Spróbuję coś Ci poszukać.

 

Już coś mam bo wrzucałem na forum:

,,Vifa NE25 tytanowa w falowodzie Visatona i 8" Scan-Speak Discovery. Zwrotnica 3. rzędu, obudowa zamknięta.W zwrotnicy m.in.K75-10 na wysokich tonach,rezystory grafitowe.

Fornir - merbau naturalny, lakier półmat.''

,,Impedancja znamionowa to "prawdziwe" 8 Ohm, jest linearyzowana. Kolumny były robione typowo pod lampę, dlatego dałem linearyzację. Efektywności nie mam jak dokładnie zmierzyć, ale po efektywności głośników i wpływie zwrotnicy mogę ją oszacować na 84 dB.''

 

http://www.audiostereo.pl/kolumny-wasze-konstrukcje-diy_18821.html/page__view__findpost__p__3881677

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się na Monacora,

Monacor ma kiepski stosunek cena jakość ja bym sobie odpuścił to.

Najlepszą 17cm jest obecnie ten SBA wspomniany wcześniej ale na basie szału nie ma i możesz być niezadowolony . Średnica to inny temat tylko pytanie czy to docenisz ?

 

1. 44 litry pojemności dla dwóch sds 134, które maja Vas po 9 litrów na sztukę. Co z wytrzymałością mocowa? Jak ktoś pisał sds 134 szybko osiągają max wychylenie w tych 44 litrach.

Nie wiem co autor miał na myśli .

W małym pomieszczeniu i jak ktoś słucha tylko akustyki to jakoś głośniki przeżyją .

Ale nie ryzykował bym puszczania elektroniki na tym .

W takiej budzie Xmax ( mają go "całe" 3mm) te głośniki osiągają już dla 50hz przy mocy zaledwie kilku W .

 

 

Na twoim miejscu najpierw obadał bym jednak to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest gotowe, wygląda , i ponoć gra OK , można posłuchać .

Za tą kwotę ciężko będzie zrobić lepsze DIY .

 

Jako alternatywne podam inne rozwiązanie może 3way ?

Nie wiem jakie masz pomieszczenie ale jak co najmniej 16m^2 to może to być nie głupie posunięcie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )-projekt-by-raven1985

Tylko bierz pod uwagę 1 projekt na tw030wa07.

Wyjdzie taniej za głośniki niż 2way które bierzesz pod uwagę . (trochę drożej wyjdzie zwrotnica jednak )

Basu będzie dość .

Wysokie dobre . Średnie nie będą na tym poziomie co z SBA ale podejrzewam, że lepsze niż z Monacor-a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

ramid

 

Z tym, że te monitory z subem które u mnie słyszałeś mają na pewno lepsze zejście niż te od siostry które teraz Ci podkleiłem.

Dlatego wybraliśmy z @audiosynergią taki właśnie projekt, żeby dół był bardziej dasadny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Vifa NE25 tytanowa w falowodzie Visatona i 8" Scan-Speak Discovery. Zwrotnica 3. rzędu, obudowa zamknięta.W zwrotnicy m.in.K75-10 na wysokich tonach,rezystory grafitowe.

 

Jak być miał schemat zwrotnicy, mógłbym oszacować koszt?

Po za tym w obudowie wolno stojącej raczej basu by nie zabrakło, większa pojemność.

Jak to ten? To producent/dystrybutor pisze tak: Scan-Speak 22W/8534G00głośnik niskotonowy 89dB / 8 ohm

"Plusem jest wysoka skuteczność 89dB, obficie wentylowany odlewany kosz i aluminiowy pierścień w układzie magnetycznym. A po zaspokojeniu głodu przetwornika na litraż skrzyni (poniżej 40 litrów nie ma mowy o wykorzystaniu potencjału głośnika) spodziewać się można przetwarzania od 28Hz (-6dB, w optymalnej obudowie 60-70l).

Membranę wykonano z plecionki z włókna szklanego, zawieszenie z naturalnej gumy SBR, a odporność na przeciążenia o charakterze impulsowym zapewnia szczodre wychylenie dopuszczalne ±12mm – ponad dwa razy większe od liniowego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Niestety schematu zwrotnicy nie mam.

Co do zmiany obudowy to oczywiście można, tylko trzeba mieć wiedzę czy ten głośnik wtedy się nada i jak zaprojektować taką obudowę i zwrotnicę.

Tu niestety nie pomogę, bo moja wiedza w tym zakresie jest zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu najpierw obadał bym jednak to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest gotowe, wygląda , i ponoć gra OK , można posłuchać .

Za tą kwotę ciężko będzie zrobić lepsze DIY .

 

Jako alternatywne podam inne rozwiązanie może 3way ?

Nie wiem jakie masz pomieszczenie ale jak co najmniej 16m^2 to może to być nie głupie posunięcie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )-projekt-by-raven1985

Tylko bierz pod uwagę 1 projekt na tw030wa07.

Wyjdzie taniej za głośniki niż 2way które bierzesz pod uwagę . (trochę drożej wyjdzie zwrotnica jednak )

Basu będzie dość .

Wysokie dobre . Średnie nie będą na tym poziomie co z SBA ale podejrzewam, że lepsze niż z Monacor-a :)

cześć, dziękuję za zainteresowanie ale powiem szczerze, że nie mam przekonania do STX'a. Nawet jako patriota, bo uważam, że Polskie jest dobre i trzeba wspierać naszych. Słyszałem i czytałem, że seria AWX>FCX jest b. dobra. Myśłałem też nad MTM Pylon Pearl 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale też o słabszej wersji tego głośnika, chyba tylko z inną membraną W.18.200.8.MCX ale jakoś bez przekonania, wyżej stawiam Visatona V170S. Czasami tak jest, że do czegoś nie mamy przekonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.