Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze o pomoc


cabelinho

Rekomendowane odpowiedzi

Adek :) ale to i tak jest ustawienie o stokroć lepsze nic wyżej :) zobacz zdjęcia. !!

Już nie chcemy kolegę bardziej demotywowac. Biorąc pod uwagę że basowo to one mocno nie grają to już i tak jest klasa lepiej niż było. Skoro ta komoda musi tam być. Pewnie zabytkowa. To niech już będzie tak.

Jak ma wrócić na nią to.....

Cabelinho dobrze że dałeś się nakłonić. Jest lepiej jak widzisz. Tylko pamiętaj że finalnie jeszcze raz musisz zrobić kalibrację!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze ciekawiło jedno pytanie.

Przyjęte są jakieś standardy co do ustawień kolumn w KD (duże/małe kolumny, hz itp.) Skoro kupujemy amp av czyli zamiar zbudowania setu od 5.1 w górę to producent daje mikrofon do kalibracji, program ustawia optymalne ustawienia pod pokój i zawsze pokazuje coś innego niż "przyjęte standardy"

Po co to zmieniamy, no ktoś był mondrzejszy i wymyślił korekcie mikrofonem, to czemu nie ma już na samym początku tych standardów( 80hz kolumny/120hz sub)

Czy jest sens robienia kalibracji skoro i tak manualnie wszystko no prawie wszytko zmieniamy prócz odległości( ale to też można manualnie samemu zmierzyć )

To jakie są dobre "optymalne" ustawienia kolumn, te co mic nam zrobi czy te gdzie wszędzie się o nich mówi???

Mi jak korekcie robi to front+central kolumny na Large ustawia a surround na Small i 40hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cebelinho bój Ty się Boga z taki ustawieniem kolumn, Jezus Maria :) i wszyscy świeci. Kto kisi tak kolumny

 

Przekonano mnie tym zdaniem, z bogiem nie będę zadzierał :) wysunąłem L i P ok 5 cm przed komodę, aha dobre spostrzeżenie komody nie sprzedam.

 

Co do kalibracji - nie mam mikrofonu, do tego celu zmierze odległości a o resztę ustawień będę was prosił jak przyjdzie sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna kalibracja w tych domowych sprzętach w 100% nie ustawi wszystkiego poprawnie. Dla tego sami robimy korekty a zwłaszcza suba w kolumnach jest już lepiej.Mozna poczytać tu posiadacze Onkyo maja rozbudowane kalibracje a też dla suba wprowadzają ręcznie korekty u siebie też wprowadzałem bo miałem za mało basu. Co najlepsze zawsze robię kalibracje i mokrofon stawiam w tym samym miejscu i dla suba zawsze mam inne wartości raz -2bd,-7db itp.

 

@ Cabelinho Zmierzenie ci na oko nic nie da bo tu chodzi o opóźnienie kanałów i te odległości po kalibracji jak czytałem nie są rzeczywistymi jak się samemu zmierzy zwłaszcza dla suba. Mikrofon możesz odkupić na aukcjach za kilka groszy

 

Edit: chyba najbardziej rozbudowany i najbliższy ideałowi jest system kalibracji Anthem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie mi o suba nie chodzi, w denku jest fajne rozwiązanie dla suba, przed całym setupem to amp pokazuje o ile trzeba dodać lub odjąć volume na subie aby były okolice 75db i po tym dopiero cały proces kalibracji w 8punktach jest dla wszystkich kolumn. Zazwyczaj suba mi ustawia na (-2db) ale już kolumny inaczej, czyli fronty+central jako duże(fullpass) a tylne jako małe i (40hz) w amp av sam na 120hz dla suba ustawiam a w samym subie mam na 80hz ustawione, testowałem i jakoś lepiej mi to ustawienie w KD odpowiada.

Mnie zastanawia co innego, czemu zmieniamy manualnie ustawienia dla kolumn skoro mic ustawia nam pod pokój, co jest lepsze, ustawienie mic czy manualne???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adek :) ale to i tak jest ustawienie o stokroć lepsze nic wyżej :) zobacz zdjęcia. !! "

 

wiem Kolego S4Home , widziałem, uf, wydało mi się, że tamto ustawienie podłogówek na meblu (zabytkowa komoda) jest brzmieniowo dla basowców lepsze (więcej miejsca od strony basowca) bo tu jest zasłonięty z każdej strony jakby nie ustawił czy do środka czy na zewnątrz,

 

Kolego cebelinho no nie nie, nie ma co zadzierać ze stwórcą :) a i nikt nie każe Ci sprzedawać zabytku.

 

Ja cały czas walcze ze swoją połówką bo gdy podchodzi do okna podlewać swoje kwiatki :) udaje , że kolumny jej przeszkadzają w dojściu do okna , kobiety :) wtedy jest starcie słowne :) , co my się z nimi mamy :) . Panowie ale trzeba być twardym i mieć swoje zdanie a spod stołu wychodzić tylko gdy jest ku temu potrzeba :) (lanie) :))

 

A dużego masz tego pieska co Ci targa nogawki :) bo może to "wielkość gryzienia" odpowiadająca Velodynowi DD18 lub Paradigmowi Signature Sub 2 :) , taki koń w chacie :))

 

Lepsze może być (hm, a dla kogo lepsze dla programu czy dla nas :) ) ustawienie mic al. edla naszych uszów niekoniecznie pewnie dlatego zmieniamy ustawienia.

 

Kolega spinacz66 napisał cyt: (kurna nie działa cyt selektywnie)

 

"@ Cabelinho Zmierzenie ci na oko nic nie da bo tu chodzi o opóźnienie kanałów"

 

i ma rację Kolego cebelinho, o to tu przede wszystkim chodzi, o ile dobrze pamiętam to gdy miałem Technicsa można tam było ustawić opóźnienie centrala i surroundów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najbardziej rozbudowany i najbliższy ideałowi jest system kalibracji Anthem

 

Niestety - jeśli to ten sprzęt mi polecacie i o to chodziło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jestem za biedny na takie cacuszko :( a są jakieś inne "mikrofony do kalibracji" w wersji dla ubogich? w sumie patrząc na powyższe to raczej dla mega nędzarzy??? może być używany - przeżuwany itd. byle by zadziałał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ogólnie że Anthem ma jeden z najlepszych systemów kalibracyjnych a nie że masz go kupować. Ty masz pionka 330 bo nie widzę żeby on miał wejście na mikrofon na zdjęciu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zacznę od mojego zestawu:

sprawdziłem i oto co mam:

 

1)Amplituner Pioneer VSX - 329 K (wczesniej się pomyliłem z nr)

2)Blueray Pioneer BD 170K

3) Kolumny Pioneer S-ESR2TB

 

Chyba nie mam wejścia na mikrofon - to może byc problem, co nie? zresztą nie wiem czy mam, w domu sprawdzę jak wrócę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety - jeśli to ten sprzęt mi polecacie i o to chodziło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jestem za biedny na takie cacuszko :( a są jakieś inne "mikrofony do kalibracji" w wersji dla ubogich? w sumie patrząc na powyższe to raczej dla mega nędzarzy??? może być używany - przeżuwany itd. byle by zadziałał?

No ale jak kupowałeś nowy amp to nie było w zestawie mic???

Na aukcjach znajdziesz używany mic bez problemu do 100zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O ile mowa oczywiście o czymś takim :)

Bo są jeszcze takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie nie było mikrofonu, poszukam jeszcze jak wrócę, ale na 99 % nie było. Co prawda przy otwieraniu rzuciłem się na kartony jak misio na miód, ale zauważyłbym chyba mikrofon. Była tylko antena i pilot z tego co kojarze. Na stronie euro rtv, gdzie kupiłem (w zestawie z kolumnami i bd razem) nie piszą ze jest mikrofon - więc raczej go nie było

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak @spinacz piszę to nie ma mic znaczy kalibracji :)

Podaj dokładnie jaki model masz amp av.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe w czasie wyczekiwania na zamówiony subwoofer:

 

oto moje cudo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z tego co widać to pierwszej świeżości nie jest :), w związku z tym pytanie (może głupie) jak się czyści głośniki ?, a prezyzyjniej membrane? czy wystarczy delikatnie wilgotną ściereczką przetrzeć czy należy kupić jakiś środek (przypomnę, ze jest to sub za 69zł i ewentualne środki czyszczące przekraczające wartość zakupu nie wchodzą w grę, choć jestem otwarty bo mam jakby nie patrzeć wiecej głośników).

 

???

 

Znalezione w necie:

 

a)"ja czyszcze...odkurzaczem :), miekka szczotka z długim włosem i jest miodzio

:) ( nie tykam średniotonowca i wysokiego)"

 

b) Gdzies pod koniec lat siedemdziesiatych slyszalem rade, aby smarowac to

gumowe zawieszene wazelina. Nigdy tego nie robilem i szczerze mowiac

wszystkie glosniki z tamtego okresu, ktore widzialem, nadal sa w dobrym

stanie bez zadnej konserwacji. Ale moze po prostu za malo widzialem

takich glosnikow :)

 

c)Mokrą szmatką nie czyść.Miękki pędzelek delikatnie "zmieć" kurz i to wszystko.Są specjalne płyny do membran np firmy Visaton,ale zdania na temat stosowania tego typu środków są podzielone.Najlepiej niczym nie moczyć

 

 

czyli, że jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" z tego co widać to pierwszej świeżości nie jest :), w związku z tym pytanie (może głupie) jak się czyści głośniki ?, a prezyzyjniej membrane? czy wystarczy delikatnie wilgotną ściereczką przetrzeć czy należy kupić jakiś środek (przypomnę, ze jest to sub za 69zł i ewentualne środki czyszczące przekraczające wartość zakupu nie wchodzą w grę, choć jestem otwarty bo mam jakby nie patrzeć wiecej głośników)."

 

 

ani się waż żadną mokrą szmatką, żadnym środkiem bo nie wiadomo z jakiego materiału ona jest i możesz ją zj**..ać, ewentualnie przedmuchać powietrzem i to nie za mocnym strumieniem, ani membrany ani zawieszenia nie traktuj niczym mokrym, o może być dokładnie jak to co znalazłeś w necie , żadnych środków nawet jeśli Ci ktoś powie, ze to jest do czyszczenia głośników (może być bo są i metalowe membrany i z tworzyw sztucznych ale tu nie wiadomo, może być papierowa lub pochodna papieru) , jeśli zawieszenie jest gumowe to nie trzeba niczym ale tego do końca nie wiesz a tu mi nie wygląda na gumowe.

 

Acha i to pokrętełko z napisem pod spodem Lautstarke to głośność, więc jak napisałem wcześniej nie więcej niż połowę skali , zapuść sobie jakiś film i podczas niego próbuj różnych ustawień (chodzi o odcięcie suba).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybciutko opowiem, bo późno wróciłem i będę kręcił dopiero jutro na maxa :)

 

1) SUBWOOFER jest, przyszedł cały niezniszczony w prawie idealnym stanie bo lekko podkurzony - membrany czyste, więc nawet nie próbowałem czyścić

 

ani się waż żadną mokrą szmatką, żadnym środkiem bo nie wiadomo z jakiego materiału ona jest i możesz ją zj**..ać

 

teraz już wiem że mógłbym zj**.. więc dziękuje za radę, w przyszłości będe czyścił tylko w ostayeczności powietrzem i zgodnie z wskazówkami

 

 

2) Wygląd jak wspomniałem ok, teraz działanie czyli to co tygryski lubią najbardziej:

 

podłączyłem jednym przewodem z moim kinem i stopniowo podgłasniałem na filmie na BD "Battleship" w dts-hd doszedłem do 50% i wszystko sie wyłaczyło - tak kilkakrotnie.

 

Wtedy przypomniałem sobie że tak mi się działo jak kolumny miałem źle podłączone na początku - wiec wszystko posprawdzałem wyłączyłem właczyłem i tak na zmianę

 

zrobiłem test głośników (takie syczenie po kolei głośników ) i w pozyci centralnego mi wyłączał się cay amplituner. wiec wyjąłem wtyki włożyłem itd. aż w końcu włączyłem film w DTS-HD ten sam w języku portugalskim i nagle wszystko działa - nie wiem co się stało i jak się samo naprawiło ale TERAZ DZIAŁA :)

 

 

z tym, że subwoofer z tył jak sie rekę przyłoży jest ciepły - nie wiem czy to normalne????

 

3) wrażenia-- jest różnica z subwooferem zdecydowanie, co do mocy to jeszcze nie wiem jutro potestuje i będe się bawił ustawieniami :)

 

4) po komentarzach na forum zapragnąłem kupić mniejsze kolumny, by postawić je na komodzie, ale jest mały problem bo dzwoniłem do euro rtv agd i jak sprzedam same przednie kolumny to stracę gwarancję ( a mam dokupiona do 2021 r) więc chyba musiałbym sprzedać cały zestaw ze stratą i teraz mam mieszane uczucia jak dziecko stojace przed szybą w cukierni :)

 

jutro będę pisał w razie problemów z ustawieniami, dziś ze względu na godz 22 nie będe atakował głośnościa sąsiadów

 

Podsumowując:

 

Wstępna ocena subwoofera - ok jutro ciąg dalszy

 

zapuść sobie jakiś film i podczas niego próbuj różnych ustawień (chodzi o odcięcie suba).

 

Jakkolwiek to zabrzmi gdzie w menu jest odcięcie suba??? jak to sie ustawia??? tzn. znajdę sam ale jak to się nazywa lub co sie wybiera to poszukam (Hz czy co?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

 

Jest prośba, jakby ktoś mi mógł - tak orientacyjnie wkleić jakieś linki do kupienia do kolumn przednich, takich co bym mógł je na komodzie postawić, żeby grały podobnie jak moje dotychczasowe pioneery, firma nie ma dla mnie znaczenia (choć preferowałbym do zestawu pioneery) a cena, no cóż wiem że to trudny temat szukałbym używek tanich, no nie wiem ile, no uzbieram sobie jesli trzeba więcej,ale na poczatek może takie za ok 300zł, albo może inaczej żeby nie było presji. Ile kosztowały by odpowiedniki mniejsze takie na komode , co by mi wystarczyło, ile bym musiał dać za coś podobnego co mam??, lub na co patrzeć, czego szukać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

znalazłem angielską instrukcję i na stronie 34 jest opisana koniguracja kolumn i suba, a tam masz tak :

 

HOME MENU

 

MANUAL SP SETUP

INPUT ASSIGN

AUTO POWER DOWN

HDMI SETUP

 

W Manual SP Setup masz tak:

 

a)speaker setting

b)X over

c)chanell level

d)speaker distance

 

W a) ustawisz albo small albo large a dla suba tak lub nie (znaczy czy jest czy nie podłączony)

w b) ustawisz odciecia

w d) głośność poszczególnych kolumn jeśli wybierze się manual bo jest też auto (chyba, ze auto dotyczy innego modelu)

w d)odległosć pszczególnych kolumn od miejsca w którym siedzisz.

 

tłumaczenie części z owej instrukcji przez tłumacza google ocz. odn odcięcia cyt.:

 

"Ustawienia decydują o odcięciu między dźwiękami basowymi odtwarzanymi z głośników jako dużymi lub subwooferem i dźwiękiem basu odtwarzanym z małej wybranej małej, decyduje również o tym, gdzie wycina się dźwięki basowe w kanale lfe"

 

więc i tutaj (powrócę do wcześniejszej dyskusji ) jest możliwość odcięcia kolumn ustawionych na Large (duże).

 

W HDMI Setup masz

 

ARC i ma być na ON (kanał zwrotny audio i jeśli TV ma gniazdo HDMI z dopiskiem ARC to amplituner łączysz z tym właśnie gniazdem, ARC daje nam to, że jeśli coś podłaczysz do TV no po usb dzwięk będzie szedł na kino),

Standby Through też na ON, daje nam to, że nawet po wyłączeniu amplitunera i obraz i dzwięk będzie puszczany na TV jeśli urządzenie (np odtwarzacz blu-ray, konsola PS3,4, dekoder platformy cyfrowej) jest podłączone do amplitunera kablem hdmi. Fajna sprawa bo nie zawsze chcesz puszczać dzwięk przez kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

znalazłem angielską instrukcję i na stronie 34 jest opisana koniguracja kolumn i suba, a tam masz tak :

 

HOME MENU

 

MANUAL SP SETUP

INPUT ASSIGN

AUTO POWER DOWN

HDMI SETUP

 

W Manual SP Setup masz tak:

 

a)speaker setting

b)X over

c)chanell level

d)speaker distance

 

W a) ustawisz albo small albo large a dla suba tak lub nie (znaczy czy jest czy nie podłączony)

w b) ustawisz odciecia

w d) głośność poszczególnych kolumn jeśli wybierze się manual bo jest też auto (chyba, ze auto dotyczy innego modelu)

w d)odległosć pszczególnych kolumn od miejsca w którym siedzisz.

 

tłumaczenie części z owej instrukcji przez tłumacza google ocz. odn odcięcia cyt.:

 

"Ustawienia decydują o odcięciu między dźwiękami basowymi odtwarzanymi z głośników jako dużymi lub subwooferem i dźwiękiem basu odtwarzanym z małej wybranej małej, decyduje również o tym, gdzie wycina się dźwięki basowe w kanale lfe"

 

więc i tutaj (powrócę do wcześniejszej dyskusji ) jest możliwość odcięcia kolumn ustawionych na Large (duże).

 

W HDMI Setup masz

 

ARC i ma być na ON (kanał zwrotny audio i jeśli TV ma gniazdo HDMI z dopiskiem ARC to amplituner łączysz z tym właśnie gniazdem, ARC daje nam to, że jeśli coś podłaczysz do TV no po usb dzwięk będzie szedł na kino),

Standby Through też na ON, daje nam to, że nawet po wyłączeniu amplitunera i obraz i dzwięk będzie puszczany na TV jeśli urządzenie (np odtwarzacz blu-ray, konsola PS3,4, dekoder platformy cyfrowej) jest podłączone do amplitunera kablem hdmi. Fajna sprawa bo nie zawsze chcesz puszczać dzwięk przez kino.

 

 

Dzięki !!! już lece kręcić dam znać

 

ok to moje pytania:

a) do wyboru w settings mam oprócz small lub Large dla SW: On , Off i PLUS (wybrać PLUS czy ON)

 

b)) Xover mam do wyboru 50, 80 , 100 , 150 i 200 (co włączyć ?)

 

c) głośnośc poszczególnych kolumn jak ustawić w dB -- wszystko na 0 czy wpisac coś>??

 

d) speaker distance - wpisałem moje wartości (załatwione)

 

 

 

w menu mam jeszcze

 

1)APD ?? do wyboru: 2H , 4H , 6H (co to jest ,co wybrac?)

2) in assign do wyboru: ANA in , ANA tv, ANA cd, co wybrac?)

3) na pilocie jak wcisne audio parameter wyskakuje mi do regulacji : S.DLY -- co to za cudo?

4) mam do wyboru S.RTV do wyboru on i off , co to? co wybrac?

5) i ostatnie chyba na pilocie PHASE: P.CTL: ON lub OFF co wybrac?

 

????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) wybierz small i włącz SW: On jak masz podłączony sub(to uaktywnia go). Jestem ciekaw jak masz upchane kolumny tak a ustawił byś na "duże" jak by to grało czy dudnienia byś nie maił w basie możesz sam zrobić próbę i się przekonać

b) 80hz albo 100hz wtedy sub będzie zaczynał pracę od tych wartości w dół a kolumny w górę w basie

c) kanał SW dla sub sam musisz poeksperymentować czy ci jest za mało basu czy w sam raz jak za mało to podbijasz jak ci odpowiada zostaw na 0. Możesz podnieść też dB kanału centralnego i tyłów(ja u siebie też podgłośniłem po kalibracji) i słuchać czy któreś ciszej nie gra ale to już ty sam musisz wsłuchać się na filmie czy któryś z kanałów ciszej nie gra (jak amplif nie ma kalibracji to ucho pozostaję i wyczucie)

 

sub pokrętłem głośności ustaw na połowę z tyłu i jak masz w nim regulację zwrotnicy to na max ustaw

 

Te ustawienia z menu to nie kojarzę bo nie mam Pionka może ktoś inny ci podpowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiem wam, że zaczyna to grać ..... :)

 

Zgodnie z waszymi uwagami , a szczególnie ADEK 45 i Spinacz66 ustawiłem:

 

a) mam włacząny na ON , z tym że jeszcze mnie ciekawi, bo mam do wyboru własnie: ON, OFF i PLUS pierwsze dwa sa jasne, ale co to jest ten "PLUS" - tu pytanie do Pioneerowców

 

b)ustawiłem 100Hz

 

c)Centralny +2dB, Sw + 2 db , tył +4dB - to takie weług mnie :)

 

 

głośnośc na subie mam w połowie i mam tam jeszcze do wyboru z tyłu PHASE: 0 i 180 w tej chwili mam na 0 , ruszać to?

 

PS

 

w głośnikach właczyłem wszystko na Large i dudni, aż miło BUM BUM JEST RÓŻNICA!!!

 

dziękuję za ten etap, jeszcze proszę PIONEEROWCÓW o ODPOWIEDZI :

 

1)APD ?? do wyboru: 2H , 4H , 6H (co to jest ,co wybrac?)

2) in assign do wyboru: ANA in , ANA tv, ANA cd, co wybrac?)

3) na pilocie jak wcisne audio parameter wyskakuje mi do regulacji : S.DLY -- co to za cudo?

4) mam do wyboru S.RTV do wyboru on i off , co to? co wybrac?

5) i ostatnie chyba na pilocie PHASE: P.CTL: ON lub OFF co wybrac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus służy do odtwarzania basów ciągle przez głosniki przednie i central razem z subem. To jest takie pogłebienie ich

OFF wybierasz jak nie masz suba. Faze zostaw na 0 nie które ampki też mają ustawienie fazy(dokładnie to wychwycisz na filmie przy wybuchach jak sub się nie spóźnia z uderzeniem kiedy ma być w danym momencie we filmie to na 0 ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus służy do odtwarzania basów ciągle przez głosniki przednie i central razem z subem. To jest takie pogłebienie ich

OFF wybierasz jak nie masz suba. Faze zostaw na 0 nie które ampki też mają ustawienie fazy(dokładnie to wychwycisz na filmie przy wybuchach jak sub się nie spóźnia z uderzeniem kiedy ma być w danym momencie we filmie to na 0 ).

 

Dzięki Spinacz 66 za porady - ustawiłem jak zalecałeś

 

 

Cześć wszystkim po weekendowej przerwie :) podzielę się krótkimi spostrzeżeniami:

 

na wstępie nie wiem czy tylko ja mam taki problem czy też inni, ale do rzeczy:

 

1) Telewizję odbieram poprzez tv naziemną i przykładowo mam tak:

 

Polsat HD i Polsat zwykły, co ciekawe w opcjach wyboru audio dla tych stacji - przy jednakowo emitowanych programach w tym samym czasie mam: dla Polsat HD - dźwięk tylko MPEG, a dla Polsat zw. - dźwięk MPEG i DOLBY DIGITAL PLUS jako laik nie wiem co jest korzystniejsze (Zakładam, że DD+) co wybierać? przy ustawieniach amplitunera na auto surround - w mojej ocenie lepiej to gra (o dziwo) dla MPEG, bo w przypadku DD+ czasem mam dźwięk w tylko dwu kolumnach L i P - wtedy musze właczyć SUB na ustawienie SUB PLUS i mam lepszy efekt niż na SUB ON.

 

 

2) W mojej opinii te kino nie powinni sprzedawać bez subwoofera, jest duża różnica :)

 

3) do perfekcyjnych ustawień dla mojego kina, brakuje mi jeszcze wiedzy o:

 

 

1)APD ?? do wyboru: 2H , 4H , 6H (co to jest ,co wybrac?)

2) in assign do wyboru: ANA in , ANA tv, ANA cd, co wybrac?)

3) na pilocie jak wcisne audio parameter wyskakuje mi do regulacji : S.DLY -- co to za cudo?

4) mam do wyboru S.RTV do wyboru on i off , co to? co wybrac?

5) i ostatnie chyba na pilocie PHASE: P.CTL: ON lub OFF co wybrac?

 

tutaj prosze o pomoc Pioneerowców.

 

 

4) Odnośnie moich kolumn przednich, no niestety będę musiał je zmienić, skoro ma to grac i wygladać:) - tutaj posłucham waszych rad, dzieki ADEK45 za linki do Aukcji - będę szukał coś w tym stylu, jak będzie juz zaawansowany etap przed kupnem dam wam znać i poprosze o pomoc w wyborze

 

 

PS

 

dodatkowe pytanie:

 

mam ustawione przez ARC sterowanie z jednego pilota tv i kinem domowym, z tego co widzę to na pilocie tv mogę tylko sterować głosem kina domowego, czy coś jeszcze można sterowac poprzez pilot tv ???, słyszałem, ze można zrobić tak, że jak sie naciśnie wyłaczenie tv to też wyłacza sie kino domowe i tu pytanie jak to aktywować lub czego szukac w ustawieniach amplitunera/tv???

 

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za dotychczasową pomoc

 

w ramach uzupełnienia:

 

mój tv to: tv 49UF7787 TV LED LG, pilot magic

amplituner (dla przypomnienia) Pioneer VSX - 329K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to "golas" i o takim "sterowaniu" możesz raczej zapomnieć :>

 

Jedyne co w tym zestawie możesz sensownego zrobić to kupić suba, Bo jak już zmieniać to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APD to jest Auto Power Down wyłączenie amplitunera po jakimś czasie (do wyboru) , a nie ma off

 

In Assign i tu możesz wybrać analogowe wejścia zależnie czy podłączony będzie TV czy CD

 

S.DLY i S.RTV nie wiem, nie kojarze, nie mam możliwości wglądu w tą instrukcję bo jestem poza chatą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, ustawiam:

 

1) PHASE - ON

2)APD - off

3)In Assign - mam połączone w następujący sposób: przewody: 1)HDMI(ARC): TV-AMPLITUNER i 2)HDMI: AMPLITUNER - BD. A TV jest połączone z anteną tv naziemnej przewodem antenowym. czyli ustawić na In Assign jako: CD?? bo tV mam sygnał cyfrowy tak?

 

4) Pozostało do wyjaśnienia:

 

a)

1) na pilocie jak wcisne audio parameter wyskakuje mi do regulacji : S.DLY -- co to za cudo?

2) mam do wyboru S.RTV do wyboru on i off , co to? co wybrac?

 

bo rozumiem, że:

 

b)

mam ustawione przez ARC sterowanie z jednego pilota tv i kinem domowym, z tego co widzę to na pilocie tv mogę tylko sterować głosem kina domowego, czy coś jeszcze można sterowac poprzez pilot tv ???, słyszałem, ze można zrobić tak, że jak sie naciśnie wyłaczenie tv to też wyłacza sie kino domowe i tu pytanie jak to aktywować lub czego szukac w ustawieniach amplitunera/tv???

 

pozdrawiam serdecznie i dziękuję za dotychczasową pomoc

 

w ramach uzupełnienia:

 

mój tv to: tv 49UF7787 TV LED LG, pilot magic

amplituner (dla przypomnienia) Pioneer VSX - 329K

 

odpowiedż na pkt b) to, ze się nie da nic z tych rzeczy, tylko głośnością mogę sterować wspólnie :)

 

 

dziękuję za kolejny etap:

 

w ramach komentarza:

 

 

Co do głośników, w obecnej chwili zostawię tak, jak jest, chyba że trafi się "okazja" będę musiał dozbierać i kupić jakieś najlepiej nowe droższe niż 300zł, bo spodobało mi się kręcenie z dźwiękiem:)- narazie w takim moim górnym zasięgu znalazłem coś takiego, ale nie mam budżetu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Narazie wstrzymuje sie z zakupem i będę zbierał - swinka skarbonka itd. heheheh, nie no tak źle znów nie ma. Temat nowych kolumn i rozbudowy założe w przysżłości, bo już naprawdę dużo pomogliście, dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego IN Assign tu chyba chodzi o wejście analogowe więc myślę, że obojętnie co wciśniesz nic się nie stanie bo masz popodłączane cyfrowo.

 

Odnośnie a) nigdzie w instrukcji nie ma wyjaśnienia co to jest to dziadostwo S.DLY i S.RTV

 

już wiem, jest to ustawienie opóźnienia dźwięku Sound Delay zapewne względem głównych kanałów (frontowe) , pokombinuj a zobaczysz o co biega, tworzysz (zwiększając wartość tam jest chyba do 500ms (milisekund) coś jakby echo, kiedyś coś podobnego miałem w Technicsie i o ile dobrze pamiętam to tak 25-30 ms było ok a drugie to Sound Retrievel

 

jeszcze sobie tylko przetłumaczę o co biega :)

 

Jednak myliłem się cytuję tłumacza gogle :

 

 

"Niektóre monitory mają niewielkie opóźnienie Gdy film więc soundtrack będzie nieco zsynchronizowany z obrazem, dodając trochę opóźnienia można regulować, aby dopasować dźwięk prezentacji

wideo"

 

odnośnie S.DLY więc chodzi o synchronizację obrazu i dźwięku a to drugie S.RTV

 

cyt tł gogle :

 

"Gdy Audiodata jest usuwany w procesie kompresji jakość dźwięku cierpi często nierównomiernego dźwiękowej obrazu Technologia retriever DSP dźwięk, który pomaga tworzyć jakość dźwięku CD z powrotem do sprężonego 2- Chanell dźwięku poprzez przywrócenie ciśnienia akustycznego i wygładzając postrzępione artefakty pozostały po kompresji"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdy Audiodata jest usuwany w procesie kompresji jakość dźwięku cierpi często nierównomiernego dźwiękowej obrazu Technologia retriever DSP dźwięk, który pomaga tworzyć jakość dźwięku CD z powrotem do sprężonego 2- Chanell dźwięku poprzez przywrócenie ciśnienia akustycznego i wygładzając postrzępione artefakty pozostały po kompresji"

 

Czy to moze powodować że jak właczę czasem w telewizorze (np. polsat) audio na Dolby digital plus - to zamiast w 5.1 gra mi w 2.1 (z góry przepraszam jesli plotę bzdury)? - spróbuje w domu jak wróce, to moze być bezcenna rada :) idąć dalej (teoretyzuje w domu sprawdzę) jesli miałbym ustawione S.RTV na ON to możliwe że kompresuje mi na 2 chanell dźwiek z tv w opcji DD+?

 

 

Spinacz66 - będzie fota w podsumowaniu na koniec jak będzie temat załatwiony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.