Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze o pomoc


cabelinho

Rekomendowane odpowiedzi

PODSUMOWANIE:

 

Dziękuję wszystkim mniej lub bardziej wypowiadającym się w tym temacie:

 

Adek45

BaliGdynia

Bipo

Dariusz Breś

kapusta7

Krzaku666

spinacz66

S4Home

qbakos

 

(jeśli kogoś pominąłem to przepraszam)

 

Dzięki wam ustawiłem moje kino w sposób, wystarczający dla moich potrzeb.

 

W ramach dopowiedzenia historii w załączeniu widok Przed i Po rewolucji:)

 

Pozostaje jeszcze problem dwóch kolumn przednich L i P, gdyż zaburzają wystrój (dźwięk dlamnie jest ok), ale to już osobny temat, który w przyszłości otworzę.

 

Z mojej strony niestety nie mogę wam nic pomóc, gdyż jak widać się na tym nie znam, ale jak trafię na jakiegoś leszczyka dźwiękowego jak ja na tym forum z podobnymi problemami to podzielę się nabytą tu wiedzą

 

Pozdrawiam, dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-66277-0-85150100-1490611529_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wie czy kiedyś komuś nie pomożesz, od tego forum jest aby czegoś się dowiedzieć, Ty teraz podstawy wiesz co i jak Twoje zabawki ustawić.

Zdecydowanie lepiej teraz to wygląda i na bank gra lepiej, z czasem możesz pokombinować z subem tz.w inne miejsca pokoju ustawić bo to nie jest norma aby centralnie przed Tobą był.

Co do dźwięku z satelity i TV to czasem tak jest że zamiast 5.1 to jest 2.0 syg zazwyczaj jest to od tego iż mamy polską ścieżkę, jak zmieniony głos będzie na org to też powinien być 5.1 ale nie zawsze bo to od sygnału zależy jaki dostarczany jest.

Dla mnie teraz to w miarę ok wygląda, kolumny rozstawione, kable pochowane, teraz tylko cieszyć się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze kolumny ciut za mocno skręcone są do środka i zrobiłbym coś z tym sprzętem, żeby razem z centralnym tworzył taką piramidkę w centralnym miejscu pod telewizorem a poza tym to gicio

 

a Kolega kapusta7 co chce od komody, świetny stylowy mebel i ja bym na miejscu Kolegi cebelinho jak już chce zmienić na monitory szukał takich pod kolor komody lub jakiś odcień tego koloru i nie stawiałbym je bezpośrednio na komodzie a na gumowych nóżkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak mają być monitory to niech postawi je na granitach, łącznie z centralnym :) "

 

świetny pomysł ale mimo wszystko te granity postawiłbym na malutkich gumowych nóżkach a tak, też się z Tobą zgadzam, że przez tą komodę tylko kupa kombinacji :)

 

ale zacny mebel i szkoda byłoby się go pozbywać. Do niej pasowałyby małe ale z potężnym dźwiękiem monitorki o nietuzinkowym kształcie w parze ze wzmakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to chodzi, w końcu to jakoś wygląda. Dobrze że napisałeś i zmieniłeś. Za ten mebel to kiedyś weźmiesz taki hajs, że kupisz sobie 10 krotnie droższe kino :) więc na razie niech stoi.

:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie,

 

jakoś nie potrafię stąd odejść :)

 

Obecnie dążę dalej do optymalizacji mojego zestawu, w związku z tym i waszymi radami właśnie wystawiłem na sprzedaż moje głośniki frontowe PIONEER S-ESR2TB L i P , graja dobrze i są w b.dobrym stanie.

 

Zgodnie z wczesniejszymi informacjami miałem ząłożyc nowy wątek, ale postanowiłem kontynuowac temat tutaj, gdyż myślę że ma to większy sens.

 

Moja nowa prośba:

 

Proszę o pomoc w wyborze zamienników dla moich kolumn frontowych (nowe lub używane), moje wymagania:

 

1) WARUNEK KONIECZNY: muszą być "półkowe", abym mógł je postawić na komodzie - zdjęcia powyżej, najlepiej trójdrożne,

 

2) Powinny grać podobnie lub lepiej od dotychczasowych czyli PIONEER S-ESR2TB L i P (zbliżona moc)

 

3) Budżet, jeszcze nie sprzedałem moich - ale tak myślę, że po sprzedaży i z dobitką ok. 600zł, ale lepiej taniej :)

 

4) W mojej opinii fajnie, żeby były z Pioneera bo miałbym ładny komplet, ale nie jest to konieczne

 

ja z mojej strony znalzłem taki zestaw, prosże o opinię:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS

 

S4Home - widziałem, że masz ciekawą ofertę, gdyby jakiś rabacik wpadł to che tnie przygarnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sprzedajesz fronty to szczerze wszytko sprzedaj, chodzi mi o set 5.0 kolumny. Kupisz nowy 5.0 set z jednej marki i będziesz zadowolony bo mix kolumn to nie jest dobre wyjście.

Zerknij na Heco MusicStyle200, Monitor Audio Bronze1, Melodika, Roth Oli jak i Q Aqustic. 4szt.kolumnpodstawkowych plus centralny z tej samej marki i będzie super :) z czasem suba zmienisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest lepiej Po niż Przed.

 

Natomiast ta komodę po babci wywal i kup teraźniejszą :)

Ta komoda po Babci może być już nie długo więcej warta niż ten sprzęt,raczej weż to gdzieś schowaj,a nie wywalaj,ten tadetny nurt do MDF,czy lakieru fortepianowego malowanego jak samochody,to to jest dopiero kicz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z mojej strony znalzłem taki zestaw, prosże o opinię:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Czy znalezione przezemnie głośniki byłyby ok?, na plus przemawia, ze nowe i cena ale czy dźwięk byłby zbliżony do moich obecnych??? miał ktoś z nimi styczność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O STX zapytaj tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Popatrz jeszcze na Heco Victa Prime 302 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 nie połączysz ale to już wiesz :) 3 drożę podstawkowe w tej cenie. Naciągane STX chyba jedynie.

JA Ci polecam dobre ELAC Debut B6, na prawdę potężnie basowe jak na taką paczkę lub tanie a świetnie grające Magnaty 673.

Obstawiam podobnie jak Bali. Wymianę całego setu. Myślę że w tym przypadku także szybciej znajdziesz kupca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cebelingho idz za radą Kolegi BaliGdynia, opędzluj całość, dozbieraj do co najmniej 1500 zł i szukaj w używkach i może coś w miarę znajdziesz (set 5.0) bo za 600 zł nawet w używkach nie ma nic godnego uwagi (para) a trzydrożne to są takie kolumienki od wieżyczek sprzed stu lat :) . Teraz to raczej dwudrożnych jest znacząca przewaga. Dodatkowym ograniczeniem jest tu impedancja bo dobrze, żeby kolumny były 8-śmio ohm-owe ale trafiają się 4-ki więc ogólnie tych potrzebnych Tobie jest jeszcze mniej. Ja nie spieszyłbym się. A nawet gdybym miał za te 1500 zł kupic nawet tylko monitory to byłyby już niezłe jednak żeby one zagrały jak trzeba to raczej musiałyby współpracować ze wzmacniaczem a nie z amplitunerem z mocno budżetowej półki. Im droższe tym bardziej wymagające co do elektroniki. Choć są wyjątki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie znaczy, że te są tym wyjątkiem, podalem je bo są jednymi z nielicznych trzydrożnych, infinity-zawsze świetnie wykonane,

 

A z STX-a to jak już to z tego "działu"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -

 

ale widzisz cenę i używki u góry Infinity i tego STX-a. I tu jest podana cena za parę bo wszędzie indziej za sztukę. chyba .

 

Monitorki 50-cio Watowe o skuteczności 90-92dB zagrają głośniej niż nawet podłogowe 2x100W o skuteczności 85-86dB a gdy znajdziesz takie podstawki ze średniotonowcem wielkości 16-17 cm to i bas będzie lepszy. A w parze z dobranym wzmakiem nawet 2x25W można skończyć odsłuch z niezłym bananem na gębie. Napisałem Ci to Kolego cebelinho bo moc kolumn wcale nie jest wyznacznikiem ich głośności jak podałeś wyżej w wymaganiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te electro maja słabą efektywność jak na monitory Hi-end 87dB i mała moc 75w,central też 75w też się nad nimi zastanawiałem ale kupiłem inne STX z serii F i C u mnie przody maja 70w 88dB,central 100w 89dB,tyły 100w 89dB. Podobny zabieg zrobili z subem z tej serii gdzie ma trafo A-138 takie same jak S200n(można poczytać w klubie STX na tym forum) moc 100W i tylko 91dB a cena electro droższa bo prawie 985zł a S200 510zł i ta sama moc,trafo i efektywność tylko cena inna czyli nie za bardzo adekwatna więc dziwny zabieg ze strony STX i nazewnictwie Hi-end w KD jak są słabsze od tańszych serii albo maja takie same bebechy jak przykładzie suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni to taki Hi-end polski tylko producent podszedł to tej serii trochę marketingowo moim zdaniem dopiero użytkownicy co kupili i po kontakcie z producentem otrzymali rzetelne info co siedzi w budowie tej serii jak np. suba jestem ciekaw budowy zwrotnicy tych monitorów i centrala czy różnią się względem seri F czy C bo akurat nigdzie testów nie ma czy tu też nie ma odgrzewanego kotleta . Cenię STX bo robi głośniki sam i je składa całe paki w PL i nie potrzebuje żadnych podwykonawców jak to robią nie które renomowane marki i co najważniejsze robi pomiary w AES w szumie różowym i pokazuje wykresy a to jest najdokładniejszy pomiar czytam prasę i przeglądam sklepy,strony producenta to jest rzadkość jak ktoś robi i podaję moc AES z producentów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom bo ja zapłaciłem za jakość/cena i w tym kalkulowałem przecież dobrze znasz co myślę to mówię i piszę bez banialuk jak by był stosunek cena/jakość do elecrto to był kupił ale poczytałem i nie wart jest dopłaty. Jak bym popierał tylko jako STX za firme to bym też promował serię electro a tak nie jest jesli chodzi o set monitorów 5.0 i chyba mni tego nie zarzucisz kolego ze tylko promuje stx firmę bo wszystkie ich produkty są ok?

 

Twój producent nie robi pomiarów AES a chciał bym zobaczyć pomiar ich w szumie różowym i wykres jak to robi STX. Może napiszesz do producenta aby zrobił i nam wszystkim pokazał nie jestem złośliwy tylko patrze obiektywnie na pomiary nie tabelki i dane producenta RMS. Jak producent udostępni testy z pomiarów danych kolumn i zobaczę wtedy uwierzę. Był odcinek na kanale RS o głośnikach i ich mocach najlepsza miara jest pomiar AES na YT możesz obejrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: kapusta szczerze to lubię tylko prawdę po tobie bym się nie spodziewał że mię obarczysz że preferuję jakąś firmę to co napisałem że popieram jak jest polska firma i wszystko składa w PL to jest bardzo dobrze ale nigdzie nie napisałem że wszystkie ich produkty są godne polecenia i ja ja je polecam aty po sygnaturce tak mi dowaliłeś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie uważasz ze Cię czymś obarczam i o coś posadzam? :)

Napewno tak nie jest, totalny luzik kolego, tak sobie napisałem, nie wiedziałem ze tak to do siebie weźmiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to że sobie wezmę ale sobie można porównać wersje elcetro monitory i cental z tym co kupiłem co maa sygnaturze i jak je porównarz tylko prosze o szczerość nie wygląd ale jak graja w KD? Uważasz że tym sposobem preferuje jakoś STX jak polecam inną serię a inna nie bo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... skoro nie trójdrożne, to może takie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy takie byłyby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w połączeniu z Yamaha ten STX co mam w sygnaturze graja na 20m w KD z Połączeniem z Yamaha dynamicznie na ocięciu 110hz.Nie wiem jak zgra pionek u ciebie z STX przed zakupem bym to sprawdził ja szukałem dynamicznego brzmienia w KD i zalazłem w połączeniu z Yamahą a jak będzie z twoim Pionkiem radzę posłuchać przed zakupem. Wszystko zależy od metrażu i preferencji jak masz powyżej 20m pokój to możesz iść w efektywne klipsy przy słabszym amplifie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu, już tydzień chodze z kalkulatorem i przeglądam neta w poszukiwaniu rozwiązania i moje wnioski:

 

1) Posłuchałem waszej rady i wystawiłem na sprzedaż kolumny 5.0 Pioneer i dodatkowo osobno same fronty, czekam, aż sprzedam :)

 

2) W między czasie szukałem, przeliczałem i niestety nie będę miał budżetu na dobry sprzęt :), ale to nic nie szkodzi, bo itak nie mam dobrego słuchu, tzn. słuchu audiofilskiego itd., postanowiłem znaleźć jakies optimum z niewielką dopłata z mojej strony i idę w tę stronę, co wy na to:

 

a) Magnat Supreme 202 Mocca, Przód

b) Magnat Supreme 102 Mocca, Tył

c) MAGNAT MONITOR SUPREME C252 MOCCA. centralny

 

jakbym powyższe zdobył to będę sprzedawał sub i celował w:

 

d)SUPREME SUB-202A MOCCA

 

I teraz pytanie do was czy taki zestaw jest wart moich poszukiwań czy będzie to podobnie jak mam teraz? czy poprawię coś, oprócz wyglądu?

 

????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.