Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny dobrać do Marantza PM7000


szymekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem posiadaczem wzmacniacza Marantz PM 7000 i odtwarzacza CD tej samej firmy model CD 5000.

Zamierzam kupić nowe kolumny zastanawiam się nad B&W 601S3. Obecnie nie mam rozeznania na rynku i nie wiem czy są one odpowiednie do tego wzamcniacza. Proszę o opinie i propozycję jakie inne kolumny mógłbym wybrać w cenie nie przekraczającej 2200zł. Słucham różnej muzyki ostatnio w większości to muzyka insrumentalna, trocę jazzu i R&B, a także rocka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem, w promocji audioklanu zestaw do salonu: marantza pm4400 i cd5400 +b&w dm 601s3. Jak za swoja cene jest ok, ale zaznaczam, ze to taki "salonowy" zestawik z przeznaczeniem na brzeczenie dla gosci wiec i moje wymagania nie byly zbyt wygorowane ;-) Z wyzszym wzmakiem marantza moze byc lepiej...

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wzmacniacze Marantza nie należą do udanych. Miałem dwa modele: PM8000 i później PM-16 (poprzednik PM-14). I niestety oba grały dość sucho i mało muzykalnie.

Więc zdecydowanie odradzam. Może z niektórymi kolumnami gra nieco lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM7000 to jeden z najlepszych wzmacniaczy budżetowych na rynku. Swego cazsu też poszukiwałem dla siebie wzmacniacza w tym zakresie ceny, i odsłuchy kilkudziesięciu modeli doprowadziły mnie do tego wniosku. U mnie taki wzmacniacz gra z kolumnami DIY na głośnikach, których komplet był dwukrotnie droższy niż wzmacniacz, i radzi sobie znakomicie. Warto podłączać do niego dobre i bardzo dobre kolumny, ale żeby coś doradzić musiałbym coś wiedzieć o pomieszczeniu, w którym ma to pracować, natomiast zgadzam się z przedmówcami, że B&W do tego wzmaka to nienajszczęśliwsze połączenie, może być nieco szorstko i misiowato, a PM7000 potrzebuje dynamicznych i dźwięcznych kolumn. Stereofonię ma bez zarzutu, ja zaaplikowałem mu jeszcze tuning, i poprawiły się w znacznym stopniu w zasadzie wszystkie aspekty brzmienia, teraz gra jak klocek z pułapu cenowego ok. 4000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny dylemat, gdyż tak jak kolega enzo kupiłem zestaw w promocji AK firmy Marantz: komplet PM7200+CD7300. Był to niestety jedyny akceptowalny wizualnie sprzęt przez moją Małżonkę, bo ja sam nie należę do wyznawców tej marki. Do tego mam znakomite prawie nowe kolumny Dynaudio 82, kupione super okazyjnie za 1/3 ceny. Z początku byłem zdrowo zdołowany, ale teraz po dobrym ustawieniu i okablowaniu całość nie gra wcale źle: kolumny ustawiłem na grubych marmurowych podstawach i odpowiednio dogiąłem, a całość sprzętu jest spięta kablami Audioquesta: Type 6+ oraz interkonektem Coral, robionym przez AK. Gra to w sporym salonie ok. 40m2. Co ciekawe, ten Marantz daje radę ruszyć moje olbrzymie dynki, a to jest niezły rezultat!

 

Podzielam zdanie McGyvera - wzmak Maranzta nie jest zatem wcale taki zły, szczególnie za dobre pieniądze. Oczywiście nie jest to żadne tam super audiofilskie sprzęcicho, ale dla gości w zupełności wystarczy. Wydaje mi się, że dp Maranzta spokojnie można podłączyć wiele dynamicznych i niemulących kolumn i powinno być wcale nieźle. W Top HiFi sprawdzili dla przykładu, że dobrze gra to z Vienna Acoustic Mozart i Bach. Nie sprawdzałem, ale głośniki VA dość często pojawiają się w ogłoszeniach za niezłe pieniądze. Nowe mają bardzo wysoką cenę.

Myślę jednak, że inne kolumny też zagrają nieźle. Sprawdzone połączenie to szwedzkie kolumny Audio Pro, firmy niestety nieobecnej od kilku lat w Polsce, model Black Diamond - wyjściowo kosztowały około 2500, a grały z Marantzem naprawdę dobrze. Warto poszukać czegoś podobnego z drugiej ręki.

 

Przy okazji pytanie do kolegi Mcgyvera: ile kosztowałby Twoim zdaniem sensowny upgrade tego klocka przez Ciebie? Czy możesz napisać, co warto wymienić/wstawić i dlaczego? Daj znać na priva! Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem Maranta PM78 (dzisiejszy PM8000), nawet w oryginale gra dobrze, a patrząc w aspekcie ceny nawet bardzo dobrze, tuning faktycznie dodaje mu skrzydeł, pary mu nie brakuje więc i trudne zestawy głośnikowe pociągnie. U mnie to gra z M5-tkami, na chwilę obecną w systemie zmieniłbym tylko pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marantz po tuningu będzie na odsłuchach w Warszawie u Pala55 na przełomie stycznia i lutego.

 

Broy, wyślij mi coś, bo posiałem Twojego maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wymiar pokoju,w który słucham muzyki i mieszkam :) , bo aktualnie jestem na utrzymaniu rodziców to 11m2. A co można przerobić w cd5000 i we wzmacniaczu pm7000 i jakie to są koszty? A dodatkowa mam pytannie jakiej wartości głośniki są mocowane w kolumnach tak w cenie 2200zl, pytam ponieważ niedawno kupiłem zestaw głośnikowy do samochodu axton cac-218 , który w car hi-fi otrzymał bardzo dobrą opinię może lepiej dorobić kolumny do tych głośników kosztowały jakieś 500zł, a w artykule piszą że plasują się klasę wyżej. Podłączałem je do mojego wzmacniacza i grały zdecydowanie lepiej od kolumn, które obecnie posiadam a są to stare kolumny model Unitra ZG30C114 Hi Fi posiadają głośniki średniotonowe 20cm gdn i kopółka wysokotonowa tej samej produkcji i o tej samej mocy znamionowej( grają bardzo szorstko a głośniki, a tony wysokie są bardzo piaszczyste, przy większym natężeniu dźwięku po prostu "kłują w uszy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 5000 bym nie robił, bo nakłady pracy byłyby niewspółmierne do kosztów, tam w środku niestety siedzi najtańszy philips Cd723 wzbogacony bodajże o CDtext. Warto dłubać dopiero w CD6000, albo w starszych CD43, CD53, CD63, i rezultaty są godne uwagi. Natomiast PM7000 to inna bajka, warto dłubać bo niewielkim kosztem uzyskasz znaczną poprawę. Po szczegóły pisz na priva, znajdziesz w "o mnie". Z kolumnami też mogę pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pm-63 - jest dosc ostry, calkiem dynamiczny i do basu tez sie nie moge przyczepic.

Nie mialem okazji oceniac duzo Marantzow ale z tego co slyszalem to raczej ostre wzmaki wiec kolumny powinny byc przeciwienstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uogólnienie. Nie wszystkie modele takie są. Fakt, góry PM7000 mają sporo, ale nie jest ostra, raczej gładka i dźwięczna, ostrzejsze są Yamahy AX596 powszechnie posądzane o zamulenie. A kolumny do Marantza powinny być dynamiczne, nie złagodzone, bo rozmydlą dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie znam PM63, ale z PM7000 M4 wypadają dobrze, choć aż się proszą o tuning, dobre głośniki w słabych skrzynkach, marnotrawstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie mialem okazji poznac pm68 ;] jednak widze ze jest to popularniejszy model.

Wydaje mi sie, ze nie powinny znacznie roznic sie te wzmaki ...z wygladu prawie identyczne( pm-63 ma przycisk loudness niepotrzebnie) , wiek powinien byc podobny, moc bodajze ta sama 105W/8om ... ale to tylko takie teoretyczne podobnienstwo...

Ostatnio mam zamiar kupic jakies przyzwoite kolumny no i myslalem o Tannoyach Fusion . Boje sie troche tego polaczenia poniewaz moj wzmak czasem nawet drazni gora a Fusion podobno maja bardziej wyeksponowane wysokie niz Mercury. Ktos slyszal moze Marantz + Fusion ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem marantz dobrze gra z glosnikami raczej chlodnymi i dynamicznymi. Ja swojego pm4400 podlaczalem w ramach eksperymentu z moimi jmlab ps5.1 i powiem tyle, ze gladszego i spokojniejszego dzwieku bym juz nie chcial...

Inna sprawa, ze po konfrontacji ze wzmakiem unitra, ktory to chwiliwo napedza jmlab'y, marantz szybko wrocil do "goscinno-salonowego" zestawu ;-)

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM 4400 to zupełnie inny wzmacniacz, między nim a PM7000 jest przepaść jakościowa. Jak można oceniać jakiś sprzęt na podstawie odsłuchów innego modelu? To tak, jakby oceniać jabłka na podstawie degustacji gruszek, bo i te i tamte rosną na drzewach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.