Skocz do zawartości
IGNORED

ANALOG TESTOWY MADE IN FADEOVER


sto??ek

Rekomendowane odpowiedzi

Vinyl_pl napisał:

"(...) prawo autorskie można legalnie obejść, prosząc wykonawce (o ile żyje, lub jego spadko) o wykorzystanie NIEKOMERCYJNE. Zawsze przechodzi (...)"

 

Może spróbować. W końcu chodzi o fragmenty, a nie całe nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna droga Papamek - uwierz mi. To jest orka na ugorze , no i czasem trzeba czekać nawet rok.

Ja mam tez coś z klasyki , i to nawet niezłe nagrania, nie mówiąc już o innych gatunkach muzyki.

W każdym razie ja się nie podejmuję walczyć o zgode na wykorzystanie kawałków z prostej przyczyny : Nie mam zbyt wiele czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję na rowki do pomiary częstotliwości rezonansowej ramienia. Nie potrafię nazwać tego fachowo, ale kiedyś była o tym mowa na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek, 18 Lut 2005, 12:54

 

"...

rochę muzyki z prądem z dedykacją - "Dla Leszka z turnusu metalowego - Nothing Else Matters

Metalica!" :)))"

 

Tylko nie to!!! ;)

Jesli juz Metallica to najlepiej utwor instrumentalny "Orion" a nie jakis gniot wymieniony wyzej. Oczywiscie wiem, ze nic z tego nie bedzie. :)

 

Jako, ze nie jestem "klasyczny" moja prosbe kieruje o dodanie nie wiem skad, ale taki miejscami energetyczny instrumentalny utwor z mocnymi gitarami i perkusja.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popuściłem wodze fantazji :)))

Jak nie będzie co umieścić na płycie, to założymy chór wujów i sami zaśpiewamy ;))

Ja moge robić częstotliwości rezonansowe, a Leszek zrobi "metala" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fade ale o co chodzi?

Jeśli mam np.: Cardasa (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), to czy będę puszczał rowki z płyty forumowej?

NI

Ja chcę muzykę, coś extra, np.: jakiś odjazd na kontrabasie (ręka+smyczek), fortepian preparowany, trąbka z duszką, dublowana stopa----> dynamika, kontrast, zachwycenie!

Masz jakieś trio coś w stylu Lena Ledoff, Jacques Loussiers ?

o!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę żeby niezapomnieć o:

3150 Hz - sugnał do badania nierównomierności oraz kołysania i pełzania dźwięku,

oraz o częstotliwościach charakterystycznych dla RIAA zarówno stałych

czasowych jak i sygnałów pomiędzy nimi (czestotliwość podziału).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pomóc w ustaleniu co ma byc na płycie to moze napiszę co zgrubsza jest na płytach testowych B&K. Jest tych płyt trzy.

Płyta QR2009: 45obr/min (ale 12"). Treścią jest płynnie zmieniająca sie częstotliwość 20-20kHz z prędkością 16,7 s/dekadę, Trwa to 50s. Taka treść jest nagrana przy następujących wersjach modulacji rowka:

Pasmo 1 i 5: modulowana tylko lewa (wewnętrzna) ściana rowka (A)

Pasmo 2 i 6: modulowana tylko zewnętrzna ściana rowka (B)

Pasmo 3 i 7: zapis poprzeczny (A+B) czyli w obu kanałach to samo, współfazowo

Pasmo 4 i 8: zapis wgłębny (A-B) czyli w obu kanałach to samo przeciwfazowo.

Na drugiej stronie dokładnie to samo co na pierwszej, czyli program jest powtórzony 4 razy. Charakterystyka zapisu wg IEC Publication 98 lecz bez emfazy wysokoczęstotliwościowej (t.zn. stała prędkość powyżej 1 kHz).

Poziom nagrania: -10 dB (+/- 1 dB w zakresie 20Hz-15kHz). Przesłuch na płycie: -30 dB w zakresie 200Hz-10kHz, -20 dB w zakresie 20-50 Hz. Powyżej 10 kHz przesłuch rośnie do -17 dB przy 20 kHz, z tym, że na 15 kHz jest lokalny wzrost przesłuchu do - 10dB.

Za poziom wysterowania odpowiadający 0 dB przyjęto 10 cm/s RMS przy zapisie poprzecznym na 1000Hz.

Przeznaczenie: pomiar charakterystyk częstotliwościowych, przesłuchu, nierównowaga (skuteczności) kanałów.

Płyta QR 2010:

Obie strony płyty są identyczne.

Pasmo 1 i 2: to samo co odpowiednio 1/5 i 2/6 na QR 2009 tylko cz. zmienia się w zakresie 20 Hz do 45 kHz z prędkością 5 s/dekadę. Cały sweep trwa 16,7 s. Przy 35 kHz przesłuch na płycie jest jeszcze -20dB, -10 dB przy 45kHz> Takie samo przeznaczenie.

Łącznie pasm jest 15 na stronie. Jesli uznacie, że warto to napiszę. Na razie puszczam tego posta, bo długi juz piszę i boję się, żeby sie nie okazało, że jestem wylogowany (jak juz nieraz bywało).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żeby szanowni koledzy bardzo mnie zachęcali do dalszego ciągu... Ale trudno, co zacząłem to skończę.

Pasma 3 do 7: Zapis poprzeczny, czy jak kto woli wboczny,1kHz przez 15s kolejno z poziomami odpowiednio +8, +6, +4, +2, 0 dB +/- 0,5 dB. Do sprawdzania zdolności śledzenia rowka przez igłę. Jeżeli igła sie juz nie wyrabia to ostro wzrastaja zniekształcenia. Zniekształcenia na płycie są nie wieksze tutaj niż odpowiednio 4%, 3%, 1%, 1%, 1%.

Pasmo 8: 3150 Hz, 60s, -12 dB. Do określania nierównomierności prędkości talerza zgodnie z normami. Ktos zyczył sobie tego sygnału, ale trzeba mieć specjalny miernik wow&flutter. Na płycie jest nagrane z wow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości!

 

Proponuje aby to była płyta do "szybkiego odsłuchu", tzn przychodzisz z nia do kolegi (koleżanki) "puszczasz" słuchacie i juz wiadomo Z GRUBSZA jak jest....rezonans, lewy, prawy, "...400 Hz do 10 kHz, 1 kHz i ten sweep pojedynczo w lewym i w prawym, z poziomami 0 i -20 dB. Wszystko razem 24 s...", niemy rowek a reszta muzyka....małe składy, solo, powitanie fade, powitanie fade wstecz........itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

>Vinyl_pl

Skłaniam się jednak aby była to płyta jak najbardziej testowa, czyli skrócona wersja profee. Dlatego, że płyt z muzyką jest pełno, a testowych mało. Co do zawartości "czystej" muzyki to najlepszym rozwiązaniem jest w/g mnie to zastosowane na cd testowym fadeover-a: 2/3 testów, 1/3 różnych kawałków muzycznych. Tylko, czy to się da zmieścić ? Wątpię, dlatego może zostać jeden lub dwa fragmenty muzyczne, reszta to powinny być ( muszą ?? ) sygnały testowe - to jest LP testowy, a nie porównawczy.

A i tak zadecyduje większość :-))))

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że testowa. Ale testowa dla ucha czy dla miernika? Jezeli do płyty potrzebny będzie miernik aby zobaczyć to ja dziękuję za płyte. Interesuje mnie "pomiar" bardziej oparty o doświadczenia z lat słuchania niźli piski i charchoty. Dlategoż proponuję aby były tam dźwięki dobrze nam wszystkim znane (instrumenty), przede wszystkim a później dopiero sygnały stricte test dla sprzętu.

 

s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>witam,

>>stozek

W pełni się z tobą zgadzam tzn. "płyta testowa" przeznaczona jest do do kontroli poprawności

justowania GRAMOFONU (igły, ramienia, napędu) ale może posłużyć do sprawdzenia jakości

preampa RIAA. Moim zdaniem to jest najważniejsze a jeśli staje miejsca na "obgwizdanie"

pokoju odsłuchowego to dobrze na końcy powinna być dopiero muzyka.

pozdr.

P.S.

syg. 3150 Hz ma tę cechę, że przy tej częstotliwości ucho jest bardzo czułe na zmiany fazy

sygnału (nierównomierność obtotów 0,05% słychac wyrażnie jako modulację sygnału

a 0,1 to już AMBULACNE )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Vinyl_pl

 

Prawda jest taka, że przy użuciu nagrania jednego instrumentu lub kilku nie wyreguluje się poprawnie gramofonu jako całości.

Chętnie posłucham dobrego "kawałka" z LP testowego, ale PO regulacjach, których, wierz mi, nie zrobisz obiektywnie tylko na słuch:-)))

Zresztą, jak już sam pisałeś masz kolekcję płyt testowych, wiec w sumie nowa nie jest Ci potrzebna :-)))

Ja mam tylko jedną i nie mam zamiaru wydawać waluty na inne skoro moge mieć "naszą, forumową", może i nawet lepszą ?!

Z drugiej strony można by zrobić wydanie dwupłytowe - z drugim LP "muzycznym". Tak, jazz, blues, rock. klasyka - hmm, rozmażyłęm się...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem specjalistą od płyt analogowych, ale jeżeli miałbym wybierać to wybrałbym płytę z jak największą zawartością danych do ustawienia gramofonu, nawet jeśli potrzebne byłyby jakieś mierniki.

Próbki dzwiękowe (jak najbardziej potrzebne) nie powinny zajmować więcej jak 10-15min.

Co do materiału muzycznego to zdam się na bardziej doświadczonych kolegów.

Tak jak napisał ktoś wcześniej materiał testowy można podpatrzeć od istniejących płyt testowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

społecznie popycham temat w górę.

sam jako tako nie mam zbyt upożądkowanej wiedzy na temat sygnałów potrzebnych do testowania gramofonu/wkładki/preampa. zdaję się całkowicie na wybór bardziej zorientowanych w temacie. widzę jednak posuchę propozycji, przepraszam - nieliczne są. czy wynika to z tego, że gdy mieliśmy odległą perspektywę wyrżnięcia rowków nikt nie myślał o zawartości?

 

>fadeover

może ty coś zaproponuj. w końcu to twoja produkcja ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prosze was potraktujcie to co podałem jako katalog mozliwej zawartości. Ten zestaw mieści sie na trzech płytach (ale jest nagrany nieraz po kilka razy, nie jest az taki ogromny). Ja to napisałem, żeby ułatwić tym, którzy czują potrzebę posiadania płyty testowej WYBRANIE tego co by ich interesowało. Żeby z ich wypowiedzi ułożyła sie ew. zawartość sygnałów. Na reszcie miejsca, jeśliby zostało, faktycznie widziałbym jakies ciekawe dźwięki, w czym fade jest bardzo biegły i na pewno by coś fajnego dał. Wziąłem to z Bruela&Kjaera bo oni byli w tym najlepsi. Fakt, żeby wybrac, trzeba to przeczytac powoli czyli poświęcić trochę czasu. Oczywiście można powiększyć ilość przykładów, opisac co jest na płytach testowych innych producentów żeby powiększyć zbiór mozliwości do wyboru. Ale wiele juz nie przybędzie, bo to co dałem jest dość wyczerpujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>muls

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój wpis. Jeżeli chcesz sie zapisać na płytę, którą szykuje fadeover i ktora będzie zawierać też sygnały testowe to dodaj wpis do tego wątku, ze zamawiasz tyle a tyle sztuk. Na razie nie jest jeszcze postanowione jakie sygnały się znajdą na niej, ale możesz zabrać głos na ten temat. Po to podałem co zawierają na przkład płyty testowe B&K. Jeżeli chcesz kupić płyty B&K to skontaktuj się z przedstawicielstwem B&K 02-910 W-wa ul. Goraszewska 12, tel. 8589392, 8167557, 8422771. Ale skoro masz sprzęt B&K to pewnie znasz ten adres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnia aktualizacja listy.

Co do zawartości NASZEJ PŁYTY [8-)], wydaje mi się, że proste pomiary miernikiem nie sprawią wielkiego kłopotu nawet mało zorientowanym (a za takiego się uważam). Prosty mierniczek można kupić nawet w większych spożywczakach, będzie to zawsze jakieś potwierdzenie (większe lub mniejsze w zależności od jakości miernika) naszych regulacji. Inna sprawa to opis. Prosty opis co jak i z czym, wyjaśni wszelkie ewentualne niewiadome czy obawy, a brak opisu lub kiepski opis (techniczny bełkot) spowoduje,że pewne elementy lub cały test nie będzie używany.Jak już wcześniej pisałem, zdaję się na Szanownych Kolegów, którzy są w tym temacie "lata świetlne" przedemną. Idealnej recepty oczywiście nie ma.8-(

To takie moje dwa grosze w sprawie zawartości płyty.

I lista społeczna.8-))

Pozdrawiam.

[obrazekLUKASZ-269218_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisane.

Przepraszam za wklejenie nie swojej własności.

[obrazekLUKASZ-276649_1.gif]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.