Skocz do zawartości
IGNORED

Dwu kanałowa koncówka mocy do zestawu Marantz Marantz K. I Pearl Lite


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

<p>Nie mam w tej chwili kabla Y ale zastosowałem zworki z tyłu końcówek i chodzi bi- amp. W końcówkach przełączyłem z mono na stereo, głośniki podłączyłem tak jak na górze strony na schrmacie czyli lewy głośnik do jednej końcówku góra do jednej pary terminalu dół do drugiej pary terminali prawy tak samo, bez zworek nie grało ale jak zastosowałem zworki tak jak pokazałem na schemacie od mono to gra i brzmienie tak jak pisaliście jest lepsze plus końcówki się tak nie grzeją, przy mono po jednym utworze końcówki były gorące, równieź nie buczy mi na wejściu gramofonowym we wzmacniaczu, na mono było słyszalne buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<p>Nie mam w tej chwili kabla Y ale zastosowałem zworki z tyłu końcówek i chodzi bi- amp. W końcówkach przełączyłem z mono na stereo, głośniki podłączyłem tak jak na górze strony na schrmacie czyli lewy głośnik do jednej końcówku góra do jednej pary terminalu dół do drugiej pary terminali prawy tak samo, bez zworek nie grało ale jak zastosowałem zworki tak jak pokazałem na schemacie od mono to gra i brzmienie tak jak pisaliście jest lepsze plus końcówki się tak nie grzeją, przy mono po jednym utworze końcówki były gorące, równieź nie buczy mi na wejściu gramofonowym we wzmacniaczu, na mono było słyszalne buczenie.

Czyli jedna końcówka to (+) a druga to (-) i tak z pre out przewód RCA masz połączone, zapewnie w mono blokach będzię więcej mocy :)

Możesz na upartego też użyć takiego rozdzielacza i z niego po RCA podłączyć ale czy to ma sens. Przewodów 1Rca-2Rca pełno jest wszędzie :)

 

c62ff10e37ffe3024adb623a817b75bc.jpg5c075efa3e100d1d8c5f59e3d73feb1b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Szkoda mi przewodów a z myślą o mono kupiłem zworki i działa w tej kombinacji, kolumny zmieniłem jedna końcówka zasila górę a druga dół no i powiem jest dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<p>Szkoda mi przewodów a z myślą o mono kupiłem zworki i działa w tej kombinacji, kolumny zmieniłem jedna końcówka zasila górę a druga dół no i powiem jest dobrze

Coś chyba pomieszałeś, jeśli końcówki pracują w trybie mono to jedna zasila lewy kanał a druga prawy kanał. Z lewego pre out jest przewod 1rca-1rca do monokońcowki i z prawego pre out jest podłączona druga końcówka przewodem 1rca-1rca. To jak możesz zasilać górę z jednej końcówki i jak dół terminali kolumny skoro masz mono. Coś namieszałeś :) lub ja źle czytam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej napisałem, przełączyłem końcówki na stereo, trzeba odkręcić obudowę i wewnątrz jest przełącznik mono-stereo, teraz mam stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-36-0-88154900-1492204625_thumb.jpg

post-36-0-85760700-1492205055_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz, to masz lewy na górę obu kolumn, prawy na dół obu kolumn. Cudujesz Dariusz.

Nie musisz całych kabli kupować ani takich słabych rozgalezników.

Są kabelki Y takie po 20cm i do nich podłączamy właściwe kable, które posiadamy.

 

Wysłane z mojego SM-N900 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kolumny połączone do koncowek tak jak opisaleś, to Hgw, co Ty teraz masz...

Nie ma opcji, żeby to grało prawidłowo. Pobaw się przyciszaniem, podgłaszanie stron lewa/prawa i zobacz co się będzie działo.

 

Chyba że masz lewą kolumnę z jednej końcówki HF i LF a drugą z drugiej końcówki HF i LF, to wtedy ma to prawo działać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie teraz jeśli obie końcówki masz w mono. To jedna jest na lewą stronę czyli jeden przewód rca a druga na prawą stronę drugim przewodem rca. Z końcówek zapewnie masz poprowadzone przewody głośnikowe na HF i LF.

Ja już też sam się zakręcony jestem co jest :) czy teraz połączenie masz bi-amp miedzy sprzętami i miedzy a kolumnami bi-wir.

Mi i @RAF77 chodziło o to aby końcówki były stereo.

Tu z pre-out dajesz rca typu "Y" na jedną jak i drugą końcówkę dostarczamy sygnał stereo a nie mono, i wtedy jedna końcówka będzie zasilać dwie kolumny ale terminale LF a druga końcówka będzie zasilać też parę kolumn ale HF. I to połączenie to jest bi-amp moim zdaniem :)

Nie wiem już sam co masz, na moje oko :) teraz masz typowe połączenie jako monobloki a kolumny masz jako bi-wire a nie bi-amp, niech się ktoś mądrzejszy wypowie które połączenie jest dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jak potencjometrem balance dam na lewą stronę to mam - końcówka dolna to mam HF czyli soprany i średnie jak dam w prawo to mam końcówkę górną to mam LF czyli same basy, przycisk direct to gra wszystko razem, sprawdzałem kanały i grają prawidłowo w stereo to co w nagraniu ma być w lewym kanale to jest co w prawym też, końcówki mam ustawione jako stereo i graką trochę ciszej w porównaniu do jak miałem przełączone jako mono i tak się nie grzeją. Kable głośnikowe mam tak: HF z lewej i prawej kolumny końcówka dolna, LF z lewej i prawej końcówka górna. Górna końcówka stoi na dolnej dlatego tak to określam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzanie bym nie patrzył bo to normalne przy dużej mocy, ale Ty coś masz nie tak. BALACE kręcisz to hf i lf sterujesz?????? Coś tu źle jest, balance jest od lewej i prawej strony a nie od HF/ LF.

Jeśli nie masz kabelka typu "Y" to najbezpieczniej będzie jak końcówki w tryp mono dasz.

Jedna na kanał. Czyli jeden przewód RCA pojedynczy na jedną końcówkę a drugi na drugą końcówkę.

I dopiero z nich jeśli producent pozwolił na to zrobić bi-wire.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<p>Jak potencjometrem balance dam na lewą stronę to mam - końcówka dolna to mam HF czyli soprany i średnie jak dam w prawo to mam końcówkę górną to mam LF czyli same basy, przycisk direct to gra wszystko razem, sprawdzałem kanały i grają prawidłowo w stereo to co w nagraniu ma być w lewym kanale to jest co w prawym też, końcówki mam ustawione jako stereo i graką trochę ciszej w porównaniu do jak miałem przełączone jako mono i tak się nie grzeją. Kable głośnikowe mam tak: HF z lewej i prawej kolumny końcówka dolna, LF z lewej i prawej końcówka górna. Górna końcówka stoi na dolnej dlatego tak to określam

To masz kolego popieprzone na maxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz kolego popieprzone na maxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że jestem laikiem ale myślę, że mam dobrze, Wy mówicie o konfiguracji pionowej a mam poziomą, zerknijcie na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tak podsumowując jeśli dolna końcówka obsługuje górę i z pre-out wychodzi z lewego wyjścia no wtedy przy balansie na lewo mamy HF, jeśli górna końcówka obsługuje doły i z pre-out wychodzi z prawego wyjścia to przy balansie na prawo mamy LF. Jedynie co zmienię to przestawię z powrotem na mono a bi-amp z dwiema końcówkami mono jest jak najbardziej możliwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nawet z rysunku wynika iż przy kreceniu BALANCE lewo/prawo to nie HF/LF sterujesz tylko kolumną lewą lub prawą.

Na dzień dzisiejszy możesz tylko zrobić tak:

Pre-out "L" po 1×Rca do jednej końcówki która jest w mono i drugi pre-out "R" po 1rca do drugiej końcówki mono. I przy balance masz lewą/prawą kolumne.

Jeśli chodzi o rysunek to też masz tam lewa do lewej i prawa do prawej. I jak balance robisz to kolumny a nie hf/lf sterujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może wcześniej o tym nie napisałem jak daje w lewo to idzie HF z dwóch kolumn, jak w prawo LF z dwóch kolumn. Bali to o czym piszesz to jest konfiguracja pionowa, czyli jedna końcówka obsługuje lewą kolumnę druga prawą, ja mam poziomą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście może wcześniej o tym nie napisałem jak daje w lewo to idzie HF z dwóch kolumn, jak w prawo LF z dwóch kolumn. Bali to o czym piszesz to jest konfiguracja pionowa, czyli jedna końcówka obsługuje lewą kolumnę druga prawą, ja mam poziomą

Ale czemu masz tak, szczerze mówiąc jeszcze nie słyszałem o takim połączeniu aby BALANCE kontrolować HF/LF. Ja wiem że BALANCE służy do czegoś innego. No dobra skoro masz tak ustawione to w jaki sposób wtedy np.zroisz aby jedna kolumna ciszej grała od drugiej. Jeśli mamy przykładowo nagranie audio z przewagą lewej strony to balance regulujemy aby dwie strony w miarę równo grały. A u Ciebie zatem jak to działa skoro HF/LF tylko korygujesz???

Do regulacji tonów niskich(LF) służy pokrętło bass a do regulacji wysokich(HF) sopran....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali oczywiście tak jest ale dalej mnie nie rozumiesz poczytaj uważnie link co wcześniej wrzuciłem, są dwa rodzaje bi-amp pionowy - to jest ten o którym piszesz i poziomy czyli mój.Zalecany jest poziomy bo wtedy góra zasilana jest przez jedną końcówkę a dół przez drugą.Ludzie nieraz stosują do bi- amp dwie różne końcówki np. jedne są lepsze do średnich i wysokich inne do basu, to wtedy w grę wchodzi tylko bi-amp poziomy.Jak podłączam tak jak Ty sugerujesz czyli do jednej końcówki lewą kolumnę do drugiej prawą to balance działa tak jak piszesz czyli lewa - prawa ale mi na tym nie zależy bo w wzmacniaczu mam zawsze wciśnięty direct.Podsumowując Twoje połączenie czyli w pionie jest ok ale moje też, zależy co komu pasuje a mi lepiej poziomy bi-amp.Ja w swoich Atollach mam przełącznik bridge - normal dlatego jeśli użyję zworek z tyłu na chinche końcówek to mogę się obyć bez kabla Y. Zresztą nie chcę się wymądrzać bo na razie w sferze końcówek jestem laikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok :) najważniejsze że działa i jesteś zadowolony :) i jak wrażenia generalnie co na plus a co na minus???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie super, głęboki bas, dźwięk bardziej szczegółowy i więcej przestrzeni no i jest moc, minus końcówki yrochę się grzeją no jak pracują wydobywa się z nich lekkie buczenie no ale do tego idzie się przyzwyczaić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś sprawdzone rozdzielacze ale jako kable, żebym mógł wykorzystać obecne kable coś na takiej zasadzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz typ "Y" czy tylko "przedłużacz" bo ten z linku to rca damsko-meski jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Brzmienie super, głęboki bas, dźwięk bardziej szczegółowy i więcej przestrzeni no i jest moc, minus końcówki yrochę się grzeją no jak pracują wydobywa się z nich lekkie buczenie no ale do tego idzie się przyzwyczaić

Tak to normalne. Transformator

 

Tak przedłurzacz rca damsko- męski

Jeśli dobrze kojaze to melodika ma taki przedluzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co teraz będziesz kombinować :)

Może zamiast kupować non-stop kable to lepiej wypożycz i sprawdź co i jak lepiej zagra i wtedy będziesz wiedzieć co kupić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, kolumny do końcówek masz podłączone prawidłowo (poziomy bi-amp), tak jak piszesz.

Ale amplituner masz źle podłączony do końcówek.

Dlatego jakoś to gra ale jest to prawidłowo połączenie.

Przestudiować schemat instalacji polecam i zakup kabli Y jest niezbędne, żeby połączyć prawidłowo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem, kilka konfiguracji, z kablami Y tak jak pisaliście też ale dla mnie najlepiej wypadła to moja pierwsza wg. schematu, czyli dwie końcówki Atoll jako monobloki, większa przestrzeń, lepsza dynamika i niżej schodzący bas i przy tym pozostanę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy jest sens stosowania takiej zworki jak na zdjęciu do systemu 9.1? Moje surroundy Usher S 510 moją oddzielne terminale na górę i dóĺ to samo centralny Usher S 520. Mogę też ze względu na to że kable mam w ścianach i przy głośnikach gniazda połączyć je do głośnikòw dwoma kablami oddzielnie góra i dół

 

Panowie a czy jest sens stosowania takiej zwori z kabla supra jak na zdjęciu do systemu 9.1? Moje surroundy Usher S 510 moją oddzielne terminale na górę i dóĺ to samo centralny Usher S 520. Mogę też ze względu na to że kable mam w ścianach i przy głośnikach gniazda połączyć je do głośnikòw dwoma kablami oddzielnie góra i dół

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim będziesz metry przewodów kupować to zrób zworkę samemu z przewodu pokrytego srebrem np.Supra.

Dużo ludzi mówi, iż nie słyszy różnicy przy bi-wire/single-wire.

W instrukcji sprawdź czy możesz użyć końcówek do bi-wire, ja w swoim wzmacniaczu mogę i mam to nawet opisane na tylnym panelu przy terminalach.

Gdybyś miał stereo końcówki to lepiej zrobić bi-amping :)

a358534e02a385ae2eebdce07af67c1f.jpgac752de67ce69feb645c1ec8225d0721.jpg8800c156f8e9b6c50887a772baf54469.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Chodzi o te zdjęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.