Skocz do zawartości
IGNORED

Czy dokupić DAC czy wymienić streamer prośba o poradę


Lukasz9876

Rekomendowane odpowiedzi

Warto też zerknąć na czym ( na jakim systemie) było to nagrywane. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Mam tą płytę. Oryginalnie nagrana w DXD24/352,8. W wydaniu mamy SACD, CD, PCM 24/192 oraz trzy wersje wielokanałowe. Do kupienia na Amazonie. Polecam bo to jest chyba najlepiej nagrana płyta jaka przeszła przez moje ręce.

 

 

Tak płyta brzmi wyjątkowo dobrze, do kupienia tu https://shop.klicktrack.com/2l/474969 wszystkie wersje, różnica pomiędzy 16/44 a 24/176,4 znacząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. PCM 24/192 wyjmę sobie z krążka. Ponieważ nie mam jakiegoś topowego playera SACD, DSD chętnie zakupię w postaci plików do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz do porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , DSD64 brzmi gorzej od 24/192, zauważyłem też że 24/88,2 gra ciut ostrzej od 24/176,4 porównam jeszcze topową wersję 24BIT/352.8kHz i opiszę różnicę

Kazdy DAC inaczej radzi sobie z PCM a inaczej z DSD. U Ciebie moze grac lepiej 24/192 tak jak mowisz i nic w tym dziwnego czy zlego.

Nie swiadczy to jednak o wartosci standardu zapisu jako takiego.

 

U mnie DSD zawsze brzmi lepiej w porownaniu do innych dostepnych wersji. Wieksza glebia, przestrzen. 24/192 wieksza dynamika ale kosztem ww. Przy czym DSD128, nie ma ich zbyt wiele ale wiekszosc ktore mam juz sa troche zbyt rozmiekczone. Za to pokazuja najlepiej akustyke pomieszczenia w ktorym nagrywano.

 

Kupilem kiedys album Thriller Michaela Jacksona, wydany w 24/192. Calkiem dobry remaster z ktorego bylem zadowolony i przyjemnie sie sluchalo. Pare miesiecy pozniej pojawilo sie wydanie w DSD64. Juz na "podgladzie" uslyszalem ze cos jest na rzeczy, na tyle ze kupilem drugi raz ten sam album.

Nie mam watpliwosci przelaczajac pomiedzy wersjami ktora brzmi lepiej. Bardziej naturalnie i wciagajaco.

 

To jak z CD ktore czytaja tez SACD. Nie kazdy pokazuje zalety SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ja tam wiem, że 44/16 z mojego Jay'a brzmi nieziemsko.

 

Mówię tu o konkretnym porównaniu,

że 16/44 gra nieziemsko to się mogę zgodzić, np płyta Julio Iglesias - Crazy: K2hd tak brzmi i wiele innych s-l300.jpg

 

Kazdy DAC inaczej radzi sobie z PCM a inaczej z DSD. U Ciebie moze grac lepiej 24/192 tak jak mowisz i nic w tym dziwnego czy zlego.

Nie swiadczy to jednak o wartosci standardu zapisu jako takiego.

 

U mnie DSD zawsze brzmi lepiej w porownaniu do innych dostepnych wersji. Wieksza glebia, przestrzen. 24/192 wieksza dynamika ale kosztem ww. Przy czym DSD128, nie ma ich zbyt wiele ale wiekszosc ktore mam juz sa troche zbyt rozmiekczone. Za to pokazuja najlepiej akustyke pomieszczenia w ktorym nagrywano.

 

Kupilem kiedys album Thriller Michaela Jacksona, wydany w 24/192. Calkiem dobry remaster z ktorego bylem zadowolony i przyjemnie sie sluchalo. Pare miesiecy pozniej pojawilo sie wydanie w DSD64. Juz na "podgladzie" uslyszalem ze cos jest na rzeczy, na tyle ze kupilem drugi raz ten sam album.

Nie mam watpliwosci przelaczajac pomiedzy wersjami ktora brzmi lepiej. Bardziej naturalnie i wciagajaco.

 

To jak z CD ktore czytaja tez SACD. Nie kazdy pokazuje zalety SACD.

 

Porównanie o którym pisałem dotyczyło jednego utworu, Frank Bridge Variations - RomanceTrondheimSolistene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie ma sens gdy gra sie z tego samego transportu z tym samym DACkiem. U mnie DAC jest ten sam dla PCM/DSD ale transporty juz nie.

CD-ki gram z Jay'a.

Pliki PCM czy DSD64 z Soundaware D100Pro

A SACD po analogach albo z Marantza albo z OPPO. I porównanie do SACD nie ma sensu ponieważ jest kompletnie inny DAC i inny analogowy stopień wyjściowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jak to jest z K2HD, nie zagłębiałem się, w opisach piszą że to 24bit 100khz, ale wyświetla mi 16/44, jedno jest pewne jakością dźwięku biją nie jedne DSD oraz 24/192

 

To tylko inny mastering, nic więcej.

Zdaniem JVC (wynalazców / właścicieli technologii) - CD po takim masteringu "brzmi jak" 24 bity 100kHz, co generalnie jest bzdurą (informacje utracone są utracone, sygnał 16/44 nie zawiera tych informacji), choć te mastery brzmią inaczej i niektórym się podobają (a niektórym nie, jak obraz TV że sztucznie podkręconym kontrastem i nasyceniem kolorów).

I nie ma to nic wspólnego z kodowaniem HDCD - gdzie rzeczywiście przenosiło się informacje spoza 16/44 kosztem mało słyszalnej części sygnału 16/44. Tyle że do tego potrzebny jest koder (mastering) i dekoder (w odtwarzaczu), jak go nie ma to sygnał jest nieznacznie pogorszonym sygnalem 16/44.

 

W K2HD nie ma dekodera, więc to tylko sztuczka - "tak zrobiony mastering brzmi bardziej jak 24bit 100kHz niż zwykły". Może brzmi, może nie brzmi, mastering to tylko kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.