Skocz do zawartości
IGNORED

subwoofer aktywny - jak to jest, jak to zjeść?


subiel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takich konstrukcji, bo to jest równoległe do głośników podłączenie 51000 Ohm,

przy 5 Ohm kolumny, więc niezauważalne, a tych 3 kOhm i tak nie widzi.

Zmniejszy sygnał na RCA 51:3 czyli 17 razy a ile będzie trzeba, dobieramy rezystorami.

I oczywiście regulacją samego suba.

Sądzę, że Piotrek @porlick poda Ci gotowe rozwiązanie i będzie gitara ;-)

Dzięki :) już pisałem PW do niego - czekam na odpowiedź.

 

no i jeszcze jedno pytanie mam :)

 

będę musiał zrobić dwa dzielniki, na lewy i prawy kanał? i za dzielnikami połączyć obie linie w mono do niskotonowego, tak? teraz sub ma przewód 2RCA->1RCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie tak. Rezystor szeregowy w każdym aktywnym drucie ( + ), ale ten

"zwierający" wtyk RCA rezystor wystarczy już tylko jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie tak. Rezystor szeregowy w każdym aktywnym drucie ( + ), ale ten

"zwierający" wtyk RCA rezystor wystarczy już tylko jeden.

 

Już Piotr mi pomógł :) wyrysował, policzył, tylko zostaje kwestia czy mój NAD jest wzmacniaczem mostkowym - jeśli tak, to konstrukcja "wyleci w powietrze". Nie wiesz może jak mogę to sprawdzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Wystarczy pewnie sprawdzić czy jest na zaciskach głośników stałe napięcie.

W klasycznym układzie powinny być jakieś miliwolty - do 0,05 V. Wtedy nic się wydarzy.

Mostkowy bywa zasilany niesymetrycznie i może być problem;

w klasycznym są takie same napięcia + i - a błędy są kompensowane.

Ale to gdybanie, bo na pewno nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz NAD c316bee. Popatrzyłem sobie na fotki wnętrza i jestem prawie pewien, że nie jest mostkowy. Widać ( na telefonie raczej słabo) 4 tranzystory mocy. Świadczy to o std budowie wzmacniacza. Dzielnik można stosować bez zagrożenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! Działa. Muszę przyznać że byłem mega rozczarowany Magnatem (w czasie gdy był podpięty przez wyjście magnetofonowe, lub nieprawidłowo działające hi-out). Odcięcie nieprawidłowo odcinało, zdarzało mu się "gwizdać", pierdzieć. Ot buczypudło ściągane z najgłębszego dalekiego wschodu. Po "wdrożeniu" rozwiązania Porlicka - nie to pudło! ustawienie w pokoju, poziomu odcięcia, głośności to już był moment. Stoi teraz w formie eksluzywnego taboretu (bo tez i sub jest większy niż przypuszczałem..), bardzo ładnie podkreśla i wypełnia to czego mi brakowało. niestety dla mnie miałem przyjemność posłuchać również bardziej profesjonalnego rozwiązania.. no ale to z czasem :P

 

audiofiliski bulbulator do buczypudła (projekt 0.1 faza a, dzisaj/jutro polutuje docelową płytkę :)

 

1eed2f1b69ad5.png

 

i bardzo dziękuję Panom Porlick i Audioburak za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakieś klawe pudło do tego i za jakiś czas będzie można sprzedawać to po 500 papiera na jebaju. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem NAD-y. Byłbym nieszczęśliwy musząc nadal cokolwiek z tej firmy mieć.

 

lubie takie rozbudowane wypowiedzi :D one nadają sens dyskusji ;) czemu? może i ja nie jestem autorytetem w dziedzinie (poprzedni zestaw to Unitra Diora :), ale jestem zadowolony. i to bardzo.

 

w kwestii typowo odsłuchowych zapewne jest to kwestia gustu, doboru kolumn, osłuchania - ciężko tutaj podyskutować.

 

w moim "secie" jest c316bee, c516bee, c427.

 

ale w pozostałej materii, o której jak najbardziej już można spostrzeżeniami się poprzerzucać dostrzegam pewne mankamenty... o plusach każdego z urządzeń można poczytać w każdym dostępnym teście i recenzji. więc pozwolę sobie tutaj na wrzucenie "niedociągnięć" które zauważyłem.

 

c516bee - długi czas "otworzenia płyty". stara diora rozpoczynała odtwarzanie szybciej :) urządzenie współpracuje z mp3 i wma - nie sprawdzałem na ile sprawnie. natomiast obsługa jest prowadzona z pilota (a o pilotach chwile później)

 

c427 - w tunerze przegląd prowadzę po zapisanych już stacjach, nie po częstotliwościach. duże wygodne pokrętło ze zdecydowanie wyczuwalnym przeskokiem domyślnie przeszukuje częstotliwość zamiast preset. co jest mało przyjazne użytkownikowi.. tak uważam, że tuner z RDS i wyświetlaczem mógłby pamiętać nazwy poszczególnych stacji (ja nie pamiętam nazwy każdej stacji z kilkunastu słuchanych. ok, zazwyczaj korzystam z trzech - ale zdarza mi się "tułać" po kanałach w poszukiwaniu czegoś ciekawego..)

 

każde z tych urządzeń ma własnego pilota (i to mega tandetnego - serio, tania miniwieża z komunii dysponowała czymś o wiele lepiej wykonanym), brak rozwiązania zbiorczego, brak możliwości zastąpienia w pełni pilotem uniwersalnym (również piloty kopiujące nie dają sobie rady m.in. z sygnałem "ON" - przetestowałem "one4all, logitecha).

 

No i jeszcze jedna rzecz która perfekcjonistów przyprawi do palpitacji serca :D stoją trzy urządzenia jedno nad drugim, każde ma inne nóżki, inną formę frontu, inną diodę (i w innym miejscu) sygnalizującą prace.

 

Ja na szczęście wole sobie paluchami pogmerać przy sprzęcie i piloty leżą w kartonach - więc to mi nie wadzi. Diody i fronty trochę tak, ale udało mi się z tym oswoić :P

 

pozdrawiam, Jakub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner powinien mieć ( zgodnie z opisem gałki - PRESET ) szukanie po zaprogramowanych stacjach.

Może nie masz instrukcji, ale u mnie ( Sony ) jest MODE które zmienia funkcje

tej gałki z PRESET na SCAN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD-y moim zdaniem są strasznie zamulone i grają bez góry.

Masz/miałeś czy tylko bezmyślnie powtarzasz "mądrości" z sieci?

Ja miałem kiedyś i nie zauważyłem mułu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może nie masz instrukcji, ale u mnie ( Sony ) jest MODE które zmienia funkcje

tej gałki z PRESET na SCAN.

taaaak, gałka przełącza przeszukiwanie "scan-preset" - ale po chwili wracana na scan (no i oczywiście po każdym wyłączeniu również). czytałem instrukcje ;) i spotkałem się już że urządzenia obsługują czasem funkcjonalności nieopisane w instrukcji i kombinowałem coś wyklikać - ale też nie :)

to jest szczegół na dłuższą metę. tak jak i fakt, że "zaawansowane" funkcje cdplayera dostępne tylko z pilota.

 

i tak sobie lubię moje NADy, w miarę możliwości i coraz bardziej brakującego czasu. Nie mając tak "rezolutnego", czy też "rzutkiego" porównania do innych sprzętów z tej półki cenowej jak kolega @Misio38 - nie mogę wymienić różnic - ale nie odczuwam braku góry na moich plebejskich kolumnach czy zamulenia o którym wspomina kolega. co oczywiście nie świadczy o tym że zjawisko nie występuje, a być może o tym, że moje płaskie plastikowe ucho nie ogarnia niuansów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.