Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner w granicach 2tyś ?


hajdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Miałem Denon 1200w. Powiem tak , beznadzieja. Gra bardzo słabo. I może dlatego rozczarowałem się kinem domowym w tym stopniu że przechodzę na stereo. Dużo bajerów i nic więcej. Jak tak czytam to nie wiem ile by trzeba wydać żeby amplituner kina zagrał dobrze w stereo.

Zależy ile chcesz wydać i czy nowy czy używany???

Nowy do 2tyś to Onkyo656, nie ma sobie równych w tej cenie, za 3tyś to bym celował Marantz5011 a do 4tyś to już można przebierać w amp av.

Denon1200 to nie jest dobry wybór ale też nie poddawaj się :) jeśli 50/50 muzyka/film to amp av a jak film raz na tydz oglądasz to w stereo idź :)

 

doszły mnie słuchy, że amplituner Denon 3200 już potrafi dobrze zagrać w stereo, ale fakt kosztuje 3500zł - więc znacznie powyżej średnich cen modeli onkyo, denona, yamahy ktore kosztują w granicach 2000zł - 2500zł

3500zł za avr-x3200w, to bardzo dzużo, ja miałem nowy taki amp av i kupiłem go za 3tyś zł. Generalnie żaden amp av nie zagra w stereo dobrze, od tego są wzmacniacze a amp av do kd :) oczywiście są wyjątki gdzie dosyć dobrze grają. Znajomy chwali sobie Onkyo RZ900 jak i RZ810 w połączeniu z Klipsch inni też Athema polecają.

avr-x3200w jest dobrą bazy do ewentualnej rozbudowy kd o dodatkowe końcówki mocy bo posiada wyj.pre-out.

 

 

Powiem wam że coś w tym jest. Elektronika z lat 90 a teraźniejszość. Mam wieże Technics z 1991r. ani razu nie widziała serwisu i do tej pory ładnie gra. Dzisiejsza elektronika już nie jest tak dobra jak kiedyś. Budżetowe sprzęty lubią się psuć ale nie każde. Wiadomo coś sprzedać tanio i zarabiać na naprawie, ale też tak do końca nie może być, gdyby tak było to by ludzie wiedzieli iż dany produkt to bubel i nie warto go kupować. Im więcej się czegoś sprzedaje tym większe prawdopodobieństwo iż trafimy na uszkodzony produkt. np.Onkyo dużo się tego sprzedaje bo tanie i solidnie wykonane ale też dużo opinii negatywnych ze względu na awaryjność. Denon, Yamaha, Pionki o tym się nie słyszy bo ludzie aż tak tego masowo nie kupują.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że teraz więcej się tego psuje, ale trzeba brać pod uwagę, ile kiedyś się kupowało sprzętu, a ile teraz.

Nie wiem ile masz lat, ale ja już młody nie jestem.

W domu w latach 90tych mielismy jeden telewizor, jedną wieżyczkę unitra i radyjko w kuchni.

teraz w domach zupełnie się pozmieniało.

Mamy 3 pokoje, jeden rodzicow, i dwa do dzieciakow

dzieciaki w swoich pokojach mają jakiegoś grajka, telewizor, komputer, tablety, komórki

Już widać różnicę - kiedyś sprzętu RTV 3-4 urządzonka, teraz 3 razy tyle.

Mimo iż dużo marek japońskich, praktycznie cały środek z krajów PRC- jak to ładnie opisane na etykietach - czyli kraje wschodu. Jedna Japonia nie była by w stanie wyprodukować sprzętu dla tak dużej liczby odbiorców.

Tak więc poszli w ilość i zmniejszyli koszta - suma sumarum - teraz słyszymy o większej awaryjności sprzętów, ale nie jest dziwne biorąc pod uwagę coraz więcej elektroniki i większe zapotrzebowanie na nowy sprzęt, który ma więcej nowinek technicznych.

 

jak byłem sprzedawcą w Media Markcie był pewien "znafca" RTV - chciał kupić telewizor. Oczywiście mówiąc "znafca" klient był zapatrzony tylko w SONY.

Oglądał maszynki, nawiązała się dyskusja (już wiedzialem z kim mam do czynienia) - Sony to najlepsza firma na świecie bo z Japoni itp.

Jak go uświadomiłem, że Sony też chińskie to nie wierzył - był święcie przekonany, że wszystkie Sony produkowane są w Japoni.

oczywiście modele flagowe były z Made in Japan - ale kwota do większości klientów była zaporowa.

Dzisiaj jest podobnie.

Kolega który stwierdził, że ONKYO 676 to jeden z najtańszych amplitunerów na rynku - tak ma rację, że nie jest to sprzęt z najwyższej półki, ale dla zwykłych zjadaczy chleba, to i tak będzie super sprzęt, z którego będziemy cieszyć w domu.

Ale patrząc na tą rozmowę z kolegą, odnoszę wrażenie- że zhańbiłem to forum pytając o tak tani i słaby model amplitunera.. że ogólnie jestem z "gorszego sortu" - i to forum to nie miejsce dla takich jak ja - czyli kupujących tak tani budżetowy sprzęt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kolega to przekręca,napisałeś że się nie znam,i że kupując tanią Mantę nie powinienem się dziwić że to bubel.Ja napisałem że amplituner który sobie kupiłeś nie pogra tak długo ,jak posiadany przez ciebie stary Technics 15 lat w pełni świadomie.To jest po prostu nie mozliwe ze względu na posiadane procesory,oraz elektronikę w którą jest wyposażony.Druga sprawa jako były sprzedawca MM miałeś do czynienia z konkretnymi masowymi sprzętami,a pisząc na przykład o Mancie,i się z niej śmiejąc,pewnie nie słuchałeś nigdy wzmacniacza lampowego który był chyba nawet w sprzedaży w MM .Manta V7 razem z kolumnami kosztował 1700 zł i żaden amplituner kina domowego,lub nawet stereo nie zagrał nawet w 20 procentach tak dobrze jak ta właśnie Manta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo656 a nie 676 bo różnica około 800zł jest :)

Nic nie z chańbiłeś, po to jest forum aby wymieniać się uwagami a czasami są nieporozumienia :) ale z tego co widzę wszytko się wyjaśniło i nie ma sensu brnąć w temat AWARYJNOŚCI bo nie taki temat był :) i syf się zrobi.

Opisz ładnie wrażenia daj foty i będzie śliczne podsumowanie dla następnych szukających podpowiedzi co kupić itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinomaniak - teraz mamy nieco inne problemy

kwestia czy pogra czy nie, nie jest już aż tak istotna

Będzie taki sam problem jak mam teraz

brak wejść HDMI, USB, nowinek sieciowych itd

Co z tego, że będzie grać 15 lat, jak się pozmieniają nowinki technologiczne o lata świetlne.

Wspomniany przez Ciebie wzmacniacz lampowy, mieliśmy na szkoleniu, ale nigdy nie miałem okazji się nim pobawić, natomiast manta sama w sobie to była najbardziej awaryjna firma w media.

Często staraliśmy się przekonać klienta do nieco droższych marek, ale brak funduszy decydował o kupnie tego.

Choć trzeba przyznać, że na tamte czasy odczyt z USB różnych filmów z napisami SRT, SMi i innymi - to był duży plus- inne firmy zaczynały czytać jpg pliki, a manta jechała już z filmami.

teraz takim mega potworem odnośnie plików internetowych jest Samsung.

 

jak tylko bedzie sprzęt w domu, porozkladany i w miare opanowany prześlę fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sprzęt już w domciu

Amplituner - ONKYO 676

Kolumny Jamo C97

- na razie wykalibrowany (bardzo sprawnie sobie onkyo poradziło)

Nie uruchomiłem jeszcze opcji sieciowych - z tym pewnie więcej zabawy będzie.

jak na pierwszy odsłuch - tragedii nie było :P - kolumny muszą pograć kilkanaście godzin - ale całkiem nieźle.

 

jamo - miały być dynamiczne, z fajnym basikiem i lekko "piskliwą górą i średnicą" - i jak na razie się zgadza.

1. Mocne głosy wokalistek:

Na pierwszy rzut poszła Celin Dion

Tutaj faktycznie przy głośniejszym odsłuchu - wysokie i średnie tony są lekko męczące, ale przy słabszym odsłuchu - przyjemniej się tego słucha, i bas jest wyczuwalny.

Druga w kolejce Sylwia Grzeszczak feat. Mateusz Ziółko - Bezdroża - inna barwa głosu, i już nie było męczarni przy głośniejszym graniu. bardzo czyste granie.

2. Rock

NIGHTWISH - Bye Bye Beautiful (OFFICIAL MUSIC) - między moimi starymi technicsami, a nowymi Jamo - jest przepaść (oczywiście na korzyść Jamo) - całe pasmo poszło do góry, lepsza scena, olbrzymi zapas mocy.

Choć boję się, że przy dłuższym i głośniejszym odsłuchu będzie męczyć.

Roxete - Listen To Your heart - klasyk- ale "niezniszczalny" :) - tutaj kolumny odżyły - wokal czysty, gitary mocne, a bas - no całkiem sporo - jak na nagrywaną lata temu piosenkę :)

3. Czas na muzę "radiową"

Gabriele Rise, Beyonce, R. Kelly - i could turn back hands - "cieplejszy wokal" - i od razu zupełnie inne słuchanie - bardzo przyjemnie się tego słucha - wokal czysty - mocny, bas gra idealnie, jak trzeba to szybko, a po chwili trzyma dłużej - ale nie zagłuszając wyższych tonów

4. Dance - techno

Alfons - ganjaman, Tuneboy - Dirty - Jamo w tej muzie czują się jak ryba w wodzie. Dynamika, moc i ten bas...

bas jest potężny, podkręcając mocy - nie słychać przesterowania, "charczenia" - kolumna zaczyna grać mocniej i niżej basowo niż nie jeden subwoofer. Zapas mocy jest ogromny - ale Onkyo 676 to już solidna końcówka mocy a kolumienki mają 300W.

 

Podsumowanie.

Muze przesłuchiwałem na ustawieniu DIRECT.

Jamo C97 - nie jest to kolumna moim zdaniem dla pasjonatów rocka i metalu (muzyki poważnej jeszcze nie odsłuchiwałem). Przy "normalnym słuchaniu" w domu - jest przyzwoicie, ale jeśli ktoś lubi poszaleć - to średnica i góra może być zbyt agresywna.

Kolumny są idealne do muzyki dance i techno - tam ukazują prawdziwe oblicze, to kolumny chyba stworzone do basowego brzmienia.

Za jakiś czas, jak już kolumny się rozgrzeją - postaram się coś dopisać, czy wdł mnie jakieś zmiany nastąpiły.

 

2j1q7g6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz mnie zdenerwowałeś :) ni kurczę myślałem że po testach po opisach itp to ustawisz te kolumny jakoś a Ty co...szerokość 2m pewnie i jeszcze prawa upchana miedzy szafki.....ZMIEŃ TO super to się wszytko prezentuje, oko mi się cieszy na te Jamo a tu...hmmm....brązowe szafki i ścisk, suba odstaw, daj mu też przestrzeni do oddychania....NIE TAK NIE MOŻE BYĆ ;)

ps. możesz jeszcze z innych kątów foty cyknąć kolumn i jak i elektroniki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Jamo Concert super wyglądają, widziałem je w sklepie i żałuje że ich na testy nie brałem.

Teraz tylko cieszyć się z zakupów. Jamo zapewne się "ułożą" i inaczej będą grać za 2-3mc. ;)

Ciekawe kiedy resztę do kompletu kupisz ;) 9ebdc7e23c76dec0a3bc0ddc0617751e.jpg53570a9a6356a7dcaa98a6d7dec36f7f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Onkyo676 zainstaluj apki na tel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ja z tej drugiej sam korzystam do słuchania muzyki na tel. otwiera wszystkie pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sieciowych rzeczy jeszcze nie ruszyłem, będzie wolny weekend to sie pobawie :)

Na szczęście z USB tragedii nie było - bo od jakiegoś czasu wymieniam pliki już na flaci - nawet 196k dają radę - jak jest w miare dobre nagranie

z TV i puszczanego youtuba - już można mieć pewne zastrzeżenie, ale też cudów nie wymagam.

Natomiast słuchałem w sklepie Onkyo z Tidalem - i tam było miodzio - szkoda tylko że abonament to 40zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Onkyo 676 i Jamo C97 - mam nadzieję, ze dobry wybór - bo planuje z nim przeżyć kolejne 15 lat, tak jak to miało miejsce z moim poprzednim technicsem :)

Zapomnij :-) , a najlepiej już powoli sobie składaj na coś nowego. Mamy przecież XXI wiek.

 

Jak ten 676 nagłaśnianie jamo przy muzyce. Przy kinie wiem.

Ale jak odbierasz go przy radiu, czy plikach z sieci?

Słuchałem wiele razy i w stereo było zawsze płasko i sucho. Tak nijako. Dopiero subwoofer go ożywił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy 21 wiek- ale nie samym sprzętem człowiek żyje - a przynajmniej nie ja

osobiście wole aktywny wypoczynek

ale ponieważ też jestem kinomaniakiem, to lubie czasem cosik pooglądać :)

 

Co do płaskiego odsłuchu Onkyo- nie wiem z jakimi kolumnami słuchałeś - ale jamo C97 mają wystarczająco dużo basu, by słuchać bez suba - nawet więcej - słucham w direct muzy i basu jest akuratnie

będziesz miał kiedyś okazję to posłuchaj tego 676 z Jamo C97 - przekonasz się, że bardzo się mylisz z określeniem płaskości i nijakości

Amplituner to jedno, ale to kolumny nadają jakości brzmienia - te różnice wtedy zauważamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z wieloma i Onkyo serii "6" to bardzo "przehajpowany" sprzęt, nastawiony na ilość a nie jakość, gra plasko sucho i nijako jak ktoś wyżej wspomniał, można było w okolicy tych 3000pln lepiej trafić, np. Marantz SR5011, byłaby to inna liga ;) Ale ty już sprzęt masz i jesteś zadowolony, to najważniejsze.

 

Co do Tidala to zerknij na allegro, możesz tam kupić abonament "Hifi" za 7zł na pół roku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakimi amplitunerami to porównujecie?

ja też jak chciałem kupić ampli- słuchałem go z wieloma kolumnami

i faktycznie grało nijak z cantonami 470, wharfedale diamond z NS51 yamahy

 

ale już zupełnie inaczej z Tannoy 7.4, z Dali - ale wybór padł na Jamo - cena podpasowała - nie wyszedłem za bardzo poza budżet który miałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hajdzik - generalnie podniecanie się muzyką i wyszukiwanie jakichkolwiek smaczków na współczesnych amplitunerach i budżetowych kolumienkach z Media Marktu to jedno wielkie nieporozumienie. Co byś nie podłączył pod budżetowy amplituner będzie jedna wielka dupa.

No chyba, że ktoś słyszy to po raz pierwszy i nie ma porównania do normalnego sprzętu, to tak, efekt wow może wystąpić. Ale zapewniam że do pierwszego lepszego usłyszanego wzmacniacza stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hajdzik - generalnie podniecanie się muzyką i wyszukiwanie jakichkolwiek smaczków na współczesnych amplitunerach i budżetowych kolumienkach z Media Marktu to jedno wielkie nieporozumienie. Co byś nie podłączył pod budżetowy amplituner będzie jedna wielka dupa.

No chyba, że ktoś słyszy to po raz pierwszy i nie ma porównania do normalnego sprzętu, to tak, efekt wow może wystąpić. Ale zapewniam że do pierwszego lepszego usłyszanego wzmacniacza stereo.

 

No i święta racja, to raz a dwa odnośnie basu, może i w muzyce mają go akurat ale nie gadaj mi tu czasem głupot, że można tylko na nich oglądać filmy bo basu maja dużo. Bez jaj. Chyba, że ktoś kupi do nich suba za tysiąc z 8" głośniczkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem

"ale ponieważ też jestem kinomaniakiem, to lubie czasem cosik pooglądać :)"

nigdzie nie pisałem, że filmy oglądam w 2.0 - zanim coś napiszesz, staraj sie coś przeczytać ze zrozumieniem i nie przeinaczaj.

druga sprawa odnośnie "budżetowego sprzętu".

Ja rozumie, że nie jest to najlepszy sprzęt pod słońcem - ale mnie to w zupełności wystarcza. Kupiłem to - na co było mnie stać i jestem zadowolony z tego co mam.

A słuchałem pionka, danona, harnasia i różnice słyszałem - a jak ja je słyszałem, to taki as odsłuchowy jak ty, na pewno też usłyszy - no chyba, że z góry zakładasz, że sprzęt poniżej 3tyś gra tak samo, obojętne jaki by tam nie byl znaczek.

Mój 676 kosztował 2500zł i jak za tą cenę i jego możliwości wydaje mi się, że jest przyzwoitym sprzętem.

Do tzw typowego odsłuchu stereo, potrzeba i lepszych kolumn, i pokoju zgodnego z "akustyką" - konkretne kable i CD - a jakoś 10-15tyś zł - wole przeznaczyć na coś innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy amplituner AV nie nadaje się do "odsłuchów". Na nim można sobie co najwyżej czegoś tam posłuchać. Jak dla mnie jest to ogromna różnica.

 

A słuchałem pionka, danona, harnasia i różnice słyszałem

Tak, na jakich kolumnach i przy jakim źródle? Jakie konkretne modele? Jakie utwory porównywałeś? Podaj płyty. Jakie różnice pomiędzy tymi ampli AV zaobserwowałeś? Co było elementem wspólnym a co było diametralnie inne? Co najbardziej utkwiło ci i spodobało się w czasie porównania? W jakich warunkach prowadziłeś odsłuchy porównawcze? Hala MM czy studio odsłuchowe? Robiłeś to sam? Jak długo to trwało? Czy powtarzałeś te odsłuchy? Przepraszam, ale wydaje mi się, że tylko na stojaka sobie posłuchałeś kilku klocków, i to wszystko. W jednym przypadku na pewno trochę więcej połupało basem, a w innym więcej było słychać "cykania".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM były kiedyś normalne salki odsłuchowe.

A ja pracowałem 15 na dziale RTV - Hi-Fi i odsłuchiwałem tyle sprzętów, że tobie życia braknie żeby je odsłuchać.

I po takim czasie pracy na Hi-Fi - mam wyrobione zdanie o sprzętach i odsłuchach większości (jak to mówisz) budżetowych sprzętów.

Odsłuchiwałem w dwóch salach odsłuchowych - niestety to co mnie interesowało, nie znajdowało się w jednym sklepie Hi-Fi, a tego nie przeskocze.

A na stojaka nie słuchałem - były całkiem wygodne kanapy i sprzęt sieciowy pionka z muą w tidalu, w najlepszej jakości :) - nie bede brać pół empika żeby sobie przez rok odsłuchać :)

 

O wyborze Onkyo przeważyło, lepsze granie w systemie wielokanałowym, dużo możliwości sieciowych i prostota obsługi - tak by żona i syn nie mieli za dużych kłopotów obsługą.

tak jak to ma miejsce przy Harmanie i Marantzu

Onkyo jest dobrze oceniany przez branżowców i w testach też dobrze wychodzi, a to że dla ciebie to budżetowy sprzęt do biedaków - to już twój problem i szacunku do drugiego człowieka.

oczywiście można kupić sprzętu do domu za 200tyś i udawać audiofila - i mówić że cała reszta nie zna się na sprzęcie, bo ma budżetowy sprzęt - ale ja jestem z troszke innej gliny ulepiony niż ty.

Nie oceniam kogoś tylko dlatego, że ma troszke słabszy sprzęt, nie wywyższam się bo mam troszke lepszy sprzęt - tej pokory i szacunku nauczyłem się pracując w handlu 15 lat - to była dobra szkoła życia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie oceniałem, nie oceniam, i oceniać nie będę po tym, kto jaki ma sprzęt i na ile go stać. !!!!!

 

Nie lubię tylko gdy te osoby opisują peany na temat taniego sprzętu, czegoś co jest zwyczajnej jakości, dodają niestworzone rzeczy na temat jego jakości. Po prostu osoby te albo chrzanią durnoty i muszą się dowartościowywać, albo niewiele w życiu porównywały ze sprzętu.

 

Pomimo ich niewątpliwej wiedzy co do rzetelności w ocenach branżowców byłbym po prostu dalece powściągliwy.

To naturalne, że sprzęt przede wszystkim ma się sprzedawać a ich działalność generować zyski, oczywiście przy jak najmniejszych stratach.

 

Jesteś w branży od wielu lat, więc nie muszę ci wskazywać jak to działa, doskonale wiesz.

Obiektywność ocen? Jak dla mnie w Polsce w branżowej prasie skończyły się w XX wieku.

 

Wskaż mi w prasie fachowej jakiś sprzęt który został oceniony negatywnie? Ja przez prawie 20 lat nie widziałem.

I pewnie nie zobaczę, bo nikt nie chce sobie wbijać gola. Jeżeli jest coś słabe po prostu nie będzie recenzowane.

A jeżeli coś słabego musi zostać przetestowane w ocenie zawsze się wskaże pozytywne cechy,

nawet jeśli takowych mieć nie będą. Po co więc pisać negatywne opinie? Lepiej jest to przemilczeć.

 

Budżetowy sprzęt dla biedaków? Nigdy tak nie pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby tak było jak piszesz, branżowcy - nie doradzali by różnych ampli do różnych kolumn i bez różnicy w kinie czy w stereo.

druga sprawa, branżowcy proponowali by cały czas jeden zestaw: firma X ampli. plus firma Y kolumn.

W zakładanych tematach przy wyborze sprzętu, o każdym zakładanym budżecie - branżowcy S4Home, Q21, RMS i inni - są przedstawiane różne propozycje i uzasadniane w większości - więc chyba jednak są jakieś różnice - być może warto z nimi porozmawiać o tych różnicach - a nie ciągle pisać hasła typu: budżetowy, sprzęt poniżej 3tyś to jedna wielka kupa itd.

ale być może branżowcy - też się nie znają na sprzęcie i chcą tylko sprzedać tzw "kupe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....:)

Chill piątek jest:)

 

Z tym XXI wiekiem to pewnie chodziło o trwałość urządzenia, tu się zgadzam. Niestety coraz częściej i głośniej mówi się o "programowaniu" urządzeń tylko do działania do czasu gwarancji.

Amplituner ery z tego pułapu cenowego nie służą do stereo i nigdy nie będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek liczy się dopiero od 15-stej :-)

 

Marna trwałość też, ale słaba jakość dźwięku, bo to teraz idzie często w parze.

Chciałbym przeczytać choć jedną negatywną opinię na temat jakiś kolumn, wzmacniacza czy amplitunera AV.

Ktoś mi wskaże markę i model? :-)

 

@hajdzik- jesteś bardzo naiwny, w reklamy czegokolwiek, które wręcz zasrały całe media, też szczerze wierzysz? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to każdy wie - że ampli nie służy do odsłuchu stereo, a jest jedynie kompromisem pomiędzy systemem wielokanałowym do filmów i słuchania muzyki.

Po pierwsze nie każdego stać na wzmacniacz i amplituner, po pierwsze koszta, po drugie miejsce - więc to taki kompromis - przecież na ampli posłuchamy muzy w stereo, ale na wzmacniaczu stereo nie posłuchamy filmów 5.1.

S4Home - kolega sittek wezwał was na dywanik -

zacytuję: "Pomimo ich niewątpliwej wiedzy co do rzetelności w ocenach branżowców byłbym po prostu dalece powściągliwy."

i wcześniej - że amplitunery do 3tyś - niczym się nie różnią i grają jak kupa -

czy S4Home - może się do tego ustosunkować? lub inny branżowiec ?:)

 

sittek - odnoście recenzji - to masz rację - ale tak zawsze było, jest i będzie, lepiej mówić o zaletach niż wadach. Ale po kilku recenzjach - jakies wspolne wnioski można wyciągnąć.

 

jak sprzedajesz auto - to też je zachwalasz - a nie wyskakujesz potencjalnemu kupcowi - że to się psuje, to szwankuje, a w ogóle za dużo musisz w nim naprawić, więc szukasz jelenia który to kupi.

Jak to mawia mój mechanik - tylko debil i bogaty sprzedaje bezawaryjne auto, które się nie psuje, mało pali i fajnie się tym jeździ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta, branżowcy to tez ludzie i każdy z nich ma swoje preferencje, gusta a o tych sprawach jak wiadomo się nie dyskutuje więc jeśli taki człowiek cuś tam proponuje to wg swojego gustu a nie Twojego czy Twojego, to wg Niego gra to dobrze a jak będzie wg Twojego czy Twojego, trzeba posłuchać. Widzita, Kolega zakupił te Jamo w cenie ok półtorej tysiaka za sztukę a ja mam cały zestaw 5.0 za mniej niż jedna Jamo i mi to starcza. Ktoś tam kiedyś pisał, że grają (Taga Harmony 606v.3) jakby je ktoś kocem nakrył, ja takiego czegoś nie odczułem i co mam sobie włosy drzeć z głowy bo ch.u.j.o.w.o wg kogoś grają, bez sensu. Przypuszczam, że brzmienie tych kolumn odpowiada dla Kolegi hajdzik i to właśnie wyraził w tym opisie, który najprawdopodobniej wynika z tych pierwszych, "gorących" odczuć.

 

Mi z kolei chodziło o to, że możliwe, że i mają dużo basu ale, żebyś Kolego hajdzik nie był następnym, który napisze lub będzie głosił wszem i wobec, że mogą one grać w kinie bez suba. Bo to co powiedziałeś (chyba to Ty napisałeś o ile si e nie mylę), ze mogą grać bez suba rozumiem, że dotyczy tylko stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.